Topení a klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od goha »

Ještě mám výbornýho mechanika v Třebechovicích, ale to je taky min. na 14 dní. Na podložky a nový kosti mě objednal až na 24 května >>:-@@
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

pleswi píše:Ja mel novej za 10 přes servis, jetou sem nechtěl, bál jsem se že to dopadne stejně. Jinak mám pořád režim auto a koriguji teplotu občas směr.
No, uvidíme... zase si řikám, že když po namontování funguje a bude se to používat, tak by snad mohl být ok... já mám většinou auto, ale občas v něm ručně tu A/C vypnu. Hlavně teď v tomhle období, když jsou takové ty teploty mezi - vzduch má 20C, ale auto ohřáté od slunce. Takže by stačilo foukat vzduch, ale on si ji sepne... takže když vzduch venku je ok a fouká na mě moc studeně, tak mu to zakážu. Jinak další věc je, že s tou kůží bez klimy snad ani existovat nejde, ta se rozpálí tak, že to žádný okýnko nevyvětrá :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od sima »

Předseda má taky kůži ne?A vidíš to,není klimofil :-D Ale tak s kůži si už to auto vůbec nedovedu představit,je teda fakt,že foryn je oproti outbacku jak výkladní skříň.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Jinak slyšel jsem, že u klima zařízení obecně se na kontrolu těsnosti používá / dá použít to, že se ten okruh vyvákuuje a sleduje se, jestli si to to vákuum udrží... ale hádám, že u aut se to asi moc nepoužívá (prej to taky trvá asi 10 hodin ).
To se dělá, ale má to trochu nevýhodu v tom, že některý hodně malý netěsnosti se tím podtlakem zatáhnou a neutíká to. Lepší jsou plničky, co to umí otestovat tlakem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od VDC »

spm píše: Jinak slyšel jsem, že u klima zařízení obecně se na kontrolu těsnosti používá / dá použít to, že se ten okruh vyvákuuje a sleduje se, jestli si to to vákuum udrží... ale hádám, že u aut se to asi moc nepoužívá (prej to taky trvá asi 10 hodin ).

To se teda klidně používá. Vzhledem k tomu, že mám opravenou trubku a vyměněnej chladič po ráně a měnil jsem jeden "O" kroužek, tak za prvé musel kamarád vyzkoušet, jestli to drží tlak a pak to pořádně vyvakuovat, aby odstranil vzdušnou vlhkost. Takže to vakuoval asi půl hodiny. 10 hodin to teda nebylo. :-D

Předseda kůži nemá, páč jí nemá rád. Předseda si kůži předělal na socku v hadru a je spokojenej. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

Nemá, on ji vyndal :-DDD Jako kůžofil furt nejsem, mít možnost si vybrat, tak asi stejně vemu to bez. Zatim jediná výhoda kůže co jsem zaznamenal je, že každej kdo se okolo toho auta ochomítne, tak nad tou kůží mlaská jak na tdičko f metle :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od sima »

:-D Spm tak tj výhoda!
Předsedo tak to se teda vůbec nedivím,nebereš mě snad za zlé,že jsem mluvil v třetí osobě,teď vím,že jsi socka taky,tak už ti můžu snad tykat :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

VDC píše: Předseda kůži nemá, páč jí nemá rád. Předseda si kůži předělal na socku v hadru a je spokojenej.
Ale zase ti tam nefunguje vyhřívání sedaček, ne? :-) Bez toho bych to zase nedal... stal jsem se na tom nějak závislej, jezdit s tim za chladu je snad lepší než orgasmus :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od sima »

Proč by nefungovalo,jestli má zase vyhřívané sedačky,tak je to jen o konektoru,ten by měl být stejný a napětí samozřejmě taky.Ale jinak winter pack mám,sedačky hřejou,ale já to nepoužívám,žena jo :-) Já ani nepoznám,že sedačka hřeje,asi holt než to to kvantum prdel masa prohřeje,to není jen tak,trvá to.Navíc mě zima nebývá,naopak...ty jsi spm jiné konstrukce :-) ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od VDC »

Když mám látkový sesle, nepotřebuju vyhřívání. Takže nemám vyhřívání. Podstatný je pro mě, že ty sedadla mají nesrovnatelně lepší tvarování, než ty kožený, takže lepší posaz, lepší boční vedení a mě to prostě nestudí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

Látkový nestudí, ale stejně je to hrozně příjemnej pocit v tom teple :-DDD Taky to byla pravidelná ranní procedura v zimě - nastartovat, zapnout vyhřívání sedaček a zapnout topení, pak jít ometat sníh :-DDD Ale asi jsem zimomřivej; naftový auto bych mít nemohl, bych v něm v zimě umrzl, než bych tím někam dojel. H6 je v tomhle geniální, ona fouká už teplý vzduch od chvíle, kdy nastartuje :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od VDC »

V pohodě, já to chápu, že v tom máš zalíbení. :-) Já to kouzlo neobjevil. :-) Taky jsem se dobrovolně vzdal elektrického štelování řidičovy sedačky, ty sedačky co jsem namontoval jsou mechanický. A ušetřil jsem tím 5kg hmoty, mechanickej pojezd je o 5 kg lehčí, než elektrickej. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od draconis »

Klima mi taky neklimuje, už někdy od podzima. Vlastně prd, dokonce od loňského léta, to jsme vlastně jeli Rakouskem ve 4 lidech bez klimy ve třicítkách... :-) Tenkrát si pamatuju, že kompresor spínal, ale nechladilo to. Teď už nesepne ani kompresor. Takže buď je tam málo náplně nebo něco v hajzlu. Já to neřešil, protože stejně jako předseda klimu prakticky nepoužívám... Ale teď, když budeme vozit malou v těch vedrech, budu to muset pořešit. Kamarádovi na Mondeu se to podařilo "opravit" taky, měl stejný problém.

Taky zajímavej příběh - lezl kolem toho dvě hodiny, aby nakonec zjistil, že je kompresor jištěnej spolu s ohříváním ostřikovačů, kam nalejzá vlhkost, tzn. je tam nějakej průser a vždycky to pojistku prošlehne. Spolu s tím je dál prý jištěnej zadní stěrač. Takže odpojení vyhřívání ostřikovačů opraví klimatizaci... Což po story s praskajícíma plastovýma klapkama v sání, který to pak cucne je u Fordu taky zábavné. Motor size od Mazdy, ale světe div se, v Mazdě jsou u stejného motoru klapky i s osičkou kovové a nepraskají... :-)

Taky bych to chtěl opravit nějakým takovým způsobem... Ale já s mým štěstím budu muset řešit novej kompresor určitě...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od draconis »

Já jinak klimu fakt nepoužívám, radši jedu s okýnkem, kór střešním. Samozřejmě při rychlostech 110 km/h+ už by se ta klima asi hodila... B-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Bývá tam tlakový spínač a když je pod určitý tlak, tak ECU nedovolí zapnout kompresor, aby se to nezničilo. Měl by to tak mít i Forester.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“