Alman OTB 2.5i

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

Tak se mi povedla trapárna v Pasekách na Jizerou u hospody na Perlíčku (Prdečku). V neděli jsem tam zajel do takové mírné sněhové bariéry, abych zaparkoval. Oťas se s tím popral dobře, jen bylo třeba vypnout ESP.

V pondělí k večeru a v úterý pak byly přeháňky a sníh dost změkl, až z něj byla taková jako kaše. Auto v měkém sněhu okamžitě začalo hrabat, chvílemi to sedělo na předku, chvílemi na zadku.

Tímto děkuji členům neznámého lyžarského oddílu a jejich vedoucímu s lopatou za pomoc. >B-)

Pár poznatků - xmode je v této situaci mimo mísu, pomáhá jen ESP off. V autě je třeba vozit lopatu. Přední převis OTB je dost limitující.

Takže je pravda, že se Subaru se zapadne mnohem dál než s ostatními auty, protože s předcházejícím Superbem bych v prvé řadě do té sněhokupy vůbec nevjížděl. ;-D
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

Konečně se pohla ta záležitost s poškrabaným lakem. Kvůli práci a vytížení jsem neměl čas nic zařizovat a Emil Frey na emaily od Allianz ani ode mě nereagoval. Ztráta času. Nakonec jsem musel do Alm Hostivař, 15. května to půjde an přelakování.

Bavil jsem se tam s prodejcem, tak mají od Subaru na rok několik desítek aut, co můžou prodat. Jak je to může uživit, to moc nechápu. Takže Subaru je opravdu taková jako klubová záležitost
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od George »

VDC píše:Tak to mě teda přijde 1500-1600 otáček u motoru, který má -8 strašně moc a rve mi to teda uši. Pro mě je akceptovatelných těch 1200 otáček.
Sdilim tve problemy. Cumim vic na teploty nez na cestu :) ale ohledne otacek se zmrzlym motorem jsem si stanovil strop 2000. Takze se nestresuju. Navic nekteri vyrobci tvrdi ze ty vyssi otacky krome rychlejsiho zahrivani pomahaji mazani protoze olej pri vyssi hustote za studena potrebuje vetsi tlak aby se dostal tam kde ma... ale pravdivost jsem nezkoumal. Jinak je super ze atf je chlazeny vodou z motoru. Alespon se to ohreje rychleji od motoru nez klasika vzduchem chlazena.

To Alman: s poskrabanym autem na parkovisti taky zapasim. Lidi jsou trotli ale policajti mi vysvetlovali ze jejich zabiti je trestne :/ tak nevim jak to resit.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od spm »

Ono těch 1500-1600 otáček bylo myšleno jenom na volnoběh po nastartování - když se nastartuje, tak točí tohle, jakmile se ťukne do plynu, tak to spadne o něco níž. Ale už jsem taky slyšel něco takovýho, že tim auto kurvim (v zimě jsem to dělal tak, že jsem auto nastartoval, pustil vyhřívání sedaček, zabouchnul a šel jsem z něj ometat sníh, škrabat okna a dělat podobné radosti), že to prý na volnoběh pořádně nemaže. Ale přijde mi to spíš jako story z nějakýho kvalitního VW motoru :-DDD Pak taky záleží kudy se jede... když jedu do Brodu, tak mě čeká hned za obcí hnusnej krpál nahoru... tam jsem s těma zmrzlejma autama jezdil 30 a stejně i u H6 na tuhle rychlost ty otáčky musí jít výš... naštěstí tam skoro nejezdím.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od VDC »

Z logiky věci to nemůže nemazat, když olej podává zubové čerpadlo. Motor běží, čerpadlo podává, neběží, nepodává. Nic mezi tím. Motor je stavěný na nějaké provozní otáčky a volnoběžné to nejsou. Tak věřím, že když ho nechá člověk běžet půl hodiny, že z toho na větvi nebude, ale ne kvůli tomu, že by se nemazal. Tomu nevěřím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od spm »

Hlavně by podle mě vzápětí všechny auta jezdící po městě musela skončit ve šrotu... já v tom volnoběhu možná naběhám i víc, než ve všech jinejch otáčkách, protože to prostojim v koloně...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od VDC »

Kdepak, na dlouhém ohřívání motoru na místě je blbý hlavně to, že motor je ohřátej zbytek auta je furt zmrzlej. Takže je lepší to trošku ohřát, minuta na to stačí a pak pomalou jízdou ohřívat zbytek. To je celý a nic jinýho v tom není.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od spm »

Jo, to beru... taky s tím nejezdím pilu ikdyž se mi párkrát povedlo i ohřát vodu v motoru, než jsem z toho ten bílej bordel odmetl. Jako největší benefit vidím asi to, že se do té doby vyhřejou sedačky a víceméně i to topení něco natopí, takže jsem pak hodil bundu do kufru a odjel normálně oblečen :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

Auto je doma zpět z opravy laku. Celkově to je za 22 000 Kč. Je to celé k zblití.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od adavid555 »

Ta oprava laku je poznat hodně?

Odesláno z XRN2
passat b5.5 V6
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

No já nic nepoznám. Prý to museli zbrousit, pak to lakovali a udělali i rozstřiky. Takže jestli ta barva vypadá nějak jinak, tak plynule přechází do "starého" laku a nic není vidět.

Musím na to poslat manželku, ta vidí barevně lépe.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

Auto po opravě. Opravdu tam není nic vidět.
cumak.jpg
stred.jpg
zadek.jpg
celek.jpg
detail.jpg
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od alman »

Další jobovka. Mám odštípnutý kus zadního světla. Vůbec nevím, kdy a jak se to stalo
svetlo1.jpg
. Je tam odštípnutý i kus černého plastu, takže tam někam může zatékat. Asi to budu muset řešit. >:-&

Dokud jsem si bral služebáky, tak jsem takové problémy neměl. ::-((( Zákon schválnosti funguje naprosto spolehlivě.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od Lister »

No, to teda nasere.. Ale jestli Tě to trochu uklidní, tak já měl u OTB po měsíci prasklé okno (kamínek na dálnici, vyřešeno z pojistky) a 4x více či méně odřené dveře, z toho 1x tak, že je promáčklý i plech (to prý mohlo být od nákupního vozíku). Těm škrábancům pomohlo rozleštění, plech holt zůstal jak je. Od té doby (cca 5 měsíců) je tam zase pár dalších škrábanců (patrně z parkovišť), které už neřeším. no a na čelním skle je stopa od dalšího kamínku (naštěstí jen drobná, bez pavouka).
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Alman OTB 2.5i

Příspěvek od martas »

alman píše:Další jobovka. Mám odštípnutý kus zadního světla. Vůbec nevím, kdy a jak se to stalo svetlo1.jpg . Je tam odštípnutý i kus černého plastu, takže tam někam může zatékat. Asi to budu muset řešit.

Dokud jsem si bral služebáky, tak jsem takové problémy neměl. Zákon schválnosti funguje naprosto spolehlivě.
alman : koukam,ze si uzivas 8() To je vazne k pos...i >:-&
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“