Topení a klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

IMHO největší výhoda (pokud ta legenda je pravdivá) je, že na to policajti nedávali botičky :-D Respektive jak se to zaparkovalo a padlo to dolů, tak na to prý botička nešla nasadit :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Jj tj pravdivá legenda =) :-) (*_^) |,,,, Platilo to ale jen u BX,či taky u starších xantií,bez protipadacího zámku,mě třeba xantie už nepadala.Hydro podvozek měly fakt frantíci za ty roky vývoje neskutečně zmáklý a vychytaný,ale tohle je na elaborát a měly tam hodně typů podvozku,taková hydractiva držela v zatáčkách jak přibitá a to doslova,nehledě na VIP Activu v kombinaci s neořezaným výkonem V6 3.0,to bylo neskutečné dílo,jen tam už ta technika po letech začla zlobit,ale šlo to furt ošéfovat,holt věc pro fajnšmekry.Je mě ale furt jasné,že zde na foru subaráků tímto nikoho neoslním,kdo to auto neměl,nemůže vůbec tušit jaký to byl zázrak,bohužel globalizace to vše utla,tj neskutečná škoda,hydru zařízli,převzal to pežot,teda převážil na misce vah,kudy se citroen bude ubírat a stojí to momentálně za vyliž...víte co.Teda auta jsou to poměrná dnešní době,ale už nic originálního,sice se cosik rýsuje,konečně pochopili,proč si tyhle auta kupovali evropani veškeří-seveřani,holanďani,němci,taloši apod,ale přijde mě,že je to už pozdě a hlavně jen zatím pořá mlátí prázdnou slámu a skutek utek,hydru prostě zařízli ::-((( =)
Jinak spm-největší výhoda tam byla jinde.V neuvěřitelném pohodlí,takovou d1 si vůbec nevnímal,jen jsi to přelétnul,nic nevnímaje,se subaru tam skáču jak na traktoře,nebo prostě horší terén...Ale přitom i na obyč hydro podvozku to v zatáčkách sice kapku víc klopilo,ale drželo to pak jak židovská víra,dorovnalo to,nejdřív náklon,ale pak jistá stopa.Nehledě pak na na vyspělejší a dražšší podvozky,které byla jak motokára,opravdu jo.A tyhle podvozky jsi mohl taky změkčit,je toho fakt moc na vysvětlenou,byla to taková legenda,dnes už téměř zapomenutá a tehdy v tehdejší době dělíc lidi na dva tábory.Ten druhý negativní tábor věděl o těch autech a podvozku ale houby,teda hovno,tak je to :-|
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

XMko asi taky ještě padalo, ne? Ačkoliv mám dneska proti francouzským autům akorát vtipy, tak XMko se mi jeden čas hodně líbilo... (naproti tomu BX mi designově vždycky přišlo dost hnusný :-D).

Jinak teda nevím jak se chová Forester a jak se chovaly ty hydry (byl jsem párkrát vozen BXem a Xantií, ale všechno krátké trasy, takže nic na porovnání), ale třeba ten podvozek na Outbacku mi přijde naprosto luxusní. Co s tím jezdím po vymláceném začátku D11 nebo po té rozmlácené okrsce k nám, tak v OTB si toho prakticky ani nevšimnu, zatímco v těch ostatních autech to je na vytřesení orgánů. Ve Swiftu i o zuby :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Jj XM taky padalo,ale nejvíc padalo bx a předchozí starší modely.Pravda BX se mě taky nelíbilo,ale o tom to auto není a nebylo.XM byla šílená strojovna,V6,ufff to byla jízda :-)
Srovnávat podvozek forestra a hydry ani vlastně nechci a nejde to,jsou to opravdu diametrálně odlišné konstrukce :-D .Jen snad to,že hydry vyžehlily všechno,já tam měl ještě komfort gule,víc do měkka,ale ne zas přehnaně.Tu se každý vyhýbal staré panelovce,já jsem to nechápal,pochopil jsem,až jsem to absolvoval s jakýmkoliv jiným autem.Vytřese to ze mě vždy duši,aj ty zuby :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Sima: No, ať googlím jak googlím, tak všechny kompresory mají pořád spojku. Včetně nějakýho fóra o citroenech, kde jsou dokonce příspěvky od tebe, kde píšou lidi různé problémy o kompresorech a často uvádí, že spíná/nespíná. Pak jsem googlil Xantia Sandem a ať googlím jak googlím, tak zase vše se spojkama. Dokonce jsem našel i opravné sady pro spojky kompresorů Sandem pro Xantie a další citróny a pežoty. Nepleteš si to s tou regulací? Co jsem vygooglil, tak se dávaly kompresory Sandem a Denso a ten Denso měl proměnlivej zdvih pístků a uměl snížit výkon na 20 %. Ale stále všude řemenice s integrovanou spojkou a el. přívodem pro její spínání.

Takže řekněme mojí oblíbenou hlášku "photo or didn't happen". ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Když už nic,píše tam jeden co tyhle kompresory i přetěsňoval,že Sandem jede furt na 100%,neumí odepínat,když už nic,tak ti můžu říct,že když jsme zapl klimu tak jel kompík furt,nezažil jsem situaci kdy by nejel,to poznáš,otáčky furt zvedlé a furt malý výkon.Mě to neměj snad za zlé,že mě jel kompík furt,já to nechtěl netřeboval,ale bylo to tak,přitom to fungovalo jinak jak má,chladilo to,náplně dost,neutíkalo to,vše ok.
Tak už fakt nevím,poptám se zkušeného,zdatnějšího xantijáka,ten bude jistě vědět,možná máš pravdu,že šlo spíš o regulaci výkonu,ne o odepínání,ale pak nechápu proč mě to jelo furt.
Tvou oblíbenou hlášku prosím přeložit,anglicky nevládnu a google mě moc neuspokojil :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jenže to tam psal, že Sandem jede na 100 % pořád ale ve srovnání s tím Denso, kterej se právě uměl regulovat. Jestli jsi právě neměl ten Denso, u kterýho by to dávalo větší smysl, aby jel pořád, když se umí regulovat. Ale tak jako tak spojku a odepínání od řemenice má prostě vždycky. I ty píšeš, že "když jsem zapl klímu" - tak přeci tam musí být spojka.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Ne ne,měl jsem Sandem to vím,bylo to na štítku,čitelné bez demontáže kompíku.Ty Densa měly jen novší xantie,teda ty poslední dva ročníky výroby,pokud si to dobře pamatuju.Hm spojka tam byla,tj jasné,ale jestli vypínala při běhu klimatizace,o to mě jde,to mě právě nikdy nepřišlo,jelo to furt,teda pokud jsem spustil klimu,tak imrvére...Chudák spm!Kaju se,je to jeho vlákno,poslední info ohledně toho jak to bylo řešeno podám jinde,do sekce klimatizace apod,i když to tu vlastně stejně nepatří,citroen do subaru fora :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Mira »

I na moji impreze s manuální klimou to čerpadlo jelo furt. Prostě pouze tl. zapnuto- vypnuto. Přestalo to běžet pouze v okamžiku, když se to přehřálo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Hmmm,jj já jsem si tímhle právěže naprosto jistý,jelo to furt,systém byl v pořádku,technicky to nedokážu vysvětlit a ani po tom nepátrám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira píše:I na moji impreze s manuální klimou to čerpadlo jelo furt. Prostě pouze tl. zapnuto- vypnuto. Přestalo to běžet pouze v okamžiku, když se to přehřálo.
Ale tlačítko zap/vyp neznamená, že to jelo furt. Teda neříkám, že u 97, ale u Imprezy 99 je taky tlačítko zap/vyp a samozřejmě to spíná jenom občas. Předpokládám, že u 97 to bude lautr to samý. Jako mně je to fakt jedno, myslete si, co chcete. Já si budu myslet to svoje, založený na fyzikálních zákonech a svých znalostech. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Ok =) mám to taky takhle,páč někdy můžeš být znalý teoretik jak chceš a stejně tě něco nového zase překvapí ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

sima píše:Ok mám to taky takhle,páč někdy můžeš být znalý teoretik jak chceš a stejně tě něco nového zase překvapí
To samozřejmě. Bohužel jsem nic takovýho neviděl ani v praxi. Ale až mi to někdo ukáže, tak se budu poctivě kát. ;) Případně si dokážu představit, že pokud nebude v systému dost média, tak to nedosáhne tlaku, při kterém to vypíná kompresor a pojede furt. Ale to rozhodně nelze prohlásit za systém v perfektním stavu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Souhlas =) ale mě to fakt neutíkalo,jinak bych to tu vůbec nezmínil.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od goha »

Tak mám takový pocit, že klima mi chodí .... no spíše moc nechodí :-(
Vloni taky nechodila nic moc, nechal jsem ji trochu prohlídnout a přeměřit a bylo mi řečeno, že je ucpaný vysoušeč. Tak jsem ho koupil a nechal vyměnit, potom samo nová náplň a fungovala. Teď to zase skoro nechladí a to nejsou žádná vedra. Nevíte o opravdu dobrým a odborným servisem na klimu, kde by skutečně dokázali zjistit co je špatně, v případě úniku média přesně zjistili kde to je?
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“