Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Tome vyhoď prosím tu fotku co je pod https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 78#p285578 - je to neskutečně blbě vyfocený z hlediska barvy a celkovéoho dojmu, ten displej vypadá ve skutečnosti úplně jinak. Nebo zkus udělat tu fotku znova, ve dne a zabírat přitom i velký kus palubky, okolí, atd, nebo vedle položit list papíru aby se chytlo vyvážení bílé, nebo to vyvážení bílé udělat na ten papír ručně. Pro srovnání moje taky mizerné ale o dost věrnější foto stejného displeje.
Přílohy
normalni_rezim.jpg
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

[quote="outback"][/quote]

Ten L tvar nenalozim, teda myslim ze ne :) ale koukni na mou CAD maluvku. desky by byly "zadama" k sobe takze by mohly byt nalepene jak by displej dovolil, hreben z displeje pripajeny nebo pouzity http://cz.mouser.com/ProductDetail/Hiro ... MDFw%3D%3D ktery je na opacne strane nez jeho protejsek a pin jde skrze desku do konektoru, a pristup ke vsemu na MB by byl bez problemu.
Jako o nic nejde jenom mi prislo ze by z toho potom nebyl takovy bigMac hamburger.

Outbacku, vcera jsem si zapomel poznacit, maji ty cidla teplot v motoru dva piny na vystupu? Nebo to jsou jenom s jednim pinem a druhy pol tvori blok motoru? A jeste prosim o rozsah odporu v pracovni oblasti (-20 nebo kolik to ma minimum az 100 stupnu). Mam zapojeno ktere by melo resit problem s rusenim, akorat to musim prepocitat.
Přílohy
20170403_075510.jpg
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Čidlo tlaku může mít extra zem dle provedení, ale nemusí, 10-180 Ohmů. Čidlo teploty je proti bloku motoru, tabulka zde https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 44#p214344 - rozsah zhruba 20R-20K
Na ten I2C bazmek bych se vykaslal, hamburger mi nevadi ale jeste to definitivne promerim....
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Supr, diky. Jdu skicnout schema. Promer, potom udelam verzi RC2.

Outbacku, mrkni pls na ten vstup senzoru, vyhodil jsem trimry, zatim pracovne at je to prehledne, netusim jestli by nekdo mohl potrebovat jeste delsi integraci mereni. koukal jsem na ridici jednotku a tam maji 1uF a 2k2 odpor, coz je o hodne rychleji, dalsi integraci delaji asi v SW, takze 100k a 1uF mi prijde az nad hlavu. proud do cidel je podle me moc velky, mas tam 280R takze to bude merit co cca 45 stupnu pak u nizsi teploty bude napeti na AD prevodniku vetsi nez reference takze pretece. Pokud by to vadilo je mozne pouzit 470R takze se rozsah zvetsi a pritom je porad dost tvrdy takze bude fungovat od 20 stupnu nahoru. dal jsem tam filtr na vyssi kmitocty a RC clanek nastavil tak at to filtruje rychle zmeny ale zaroven netrva dlouho detekce spravne teploty, kdyz je motor teply a system se zapne. Podle simulace to funguje pekne, uvidime co rekne realita. dej vedet nazor.

Deska i2c ma rozmery podle relativniho odmereni 41x19mm, displej datasheet prilozen, snad to je on.
Přílohy
TC2004A-01.pdf
(85.9 KiB) Staženo 41 x
Naposledy upravil(a) George dne pon dub 03, 2017 8:51 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Tak od čelní hrany displeje k zadní hraně nejvyšších součástek expandéru je to 20mm. V rohu překrývá displej zhruba v rozměru 20x55. Takže pokud se vejdeme za těchto podmínek do celkové tloušťky hamburgru 40mm, tak jsem úplně spokojenej. Už si nepamatuju tu výšku nejvyšších součástek, co jsi mi říkal do telefonu, a výšku nejvyšší součástky, co bude pod expandérem vůbec netuším.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

supr , zmer mi prosim vysku oznacenou kotou na fotce. tj, vyska mezi horni hranou trimru a horni hranou toho zahnuteho plechu na pcb.
dale souhlasi vnejsi rozmer pcd displeje 98x60mm?

jinak desku jsem otocil jak jsme se bavili, dva vystupni kondy jsem vymenil za 4 mensi, takze se vyska v tom miste zmensila na 5mm z puvodnich 9ti, to je misto ktere bude nad i2c expanderem.
Přílohy
lcd dist.jpg
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Trimr má devět milimetrů nad deskou LCD displeje, nasazené konektory a jumper skoro 10mm.
Teplotu oleje měřím od co nejnižší teploty, protože se tím krásně kontroluje čidlo - bez rušení za ideálních podmínek po celonočně kvalitně vystydlém autě se mi teplota ATF, motorového oleje a vody pohybuje v rozmezí dvou stupňů, klimatizace bývá jinde. Takže bych nejraději měřil aspoň od nuly. Teď, když měřím proti referenci 4V a kousek to bude vycházet jinak než u původní verze na 5V - fakt to chce přepočítat.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

tim se odpovida na otazku jaka tam ma byt reference, nejak se mi tam omylem vyskytl katalogove 2.5V, prepisu. Pro mereni od 0stupnu dle tabulky co jsi dodal vychazi predradny odpor 680R pro referenci 4.09V Jak to vidis s tema trimrama na sennzory? vyhodit, nevyhodit?
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

No vyhodit se daji vzdycky, takze pokud se nejak rozumne vejdou tak nevyhodit, a kdyby bylo z jakohokoliv duvodu potreba je vyhodit, tak vyhodit. Tohle mne u prvnich prototypu nikterak zvlast nestve, protoze je vzdycky muzeme udat u lidi, co nechteji externi cidla, tady je prostor na drobne nedokonalosti, a kdyz to presne nevyjde, tak proste neco postavim na univerzalni desce a pripojim na ext konektor a odladim tam, i proto tam ten konektor je.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

OK, mrkni pls na rozmer toho modulu displeje jestli sedi s tim co jsem psal 98x60mm diry 2.5mm stred diry/okraj desky
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Muj zeleny jo, predsedovo cenobily snad taky....Tomáši můžeš to taky radši přeměřit?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

mrknete na to, je to upravene na velikost pcb displeje vcetne der. vyfrezoval jsem dps u konektoru ktere jsou zapustene hloubeji do desky, abu se daly kabely znasilnit uvnitr krabicky a ta mohla byt co nejtesnejsi kolem pcb (co nejmene vzduchu v krabicce). A pokud nekoho napadne neco lepsiho tak jsem hedno ucho :)
Naposledy upravil(a) George dne ned dub 30, 2017 2:53 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

moc pěkný, když mi ještě pošleš schéma jako PDF tak si ho vytisknu pro polední pauzu a můžem to zítra nebo pozítří objednat

VDC: prosím domluv jak se budou platit externí faktury, jestli je potřeba vystavit je na klub a s jakým i náležitostmi atd., to jde (doufám) mimo mně
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

pozde, uz jsem byl nohama hore. pridano schema s novou deskou do postu vyse.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

V pohodě, mám to.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“