Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

spm píše:Jinak pořád můžu ještě tisknout krabičky, když už nekreslim - abych byl užitečnej
Tvé zásluhy jsou nedocenitelné, protože se to díky tobě zase začalo hýbat. =) (*_^) |,,,,

A na tisknutí krabiček určitě dojde. Se neboj. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

outback píše: Prosím dejte to taky zkontrolovat Johnymu, jestli tam není něco, co je problém pro výrobu, nákup komponent atd - ale snad ne, předsedo můžešho aktivovat? On to tu moc nečte...

.
Co chceš Láďo zkontrolovat od Yohna, to schéma ? Nebo výpis součástek ? Já trošku přeskakuju v těch vašich příspěvcích, protože si píšete o věcech, kterým nerozumím. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

VDC: ať prostě krátce zkušeným okem zkoukne poslední verzi a řekne "jo, není problém, tohle umím vyrobit"

HonzaCZ: můžeš prosím na fantazie o verzi 2, oled atd. založit extra vlákno? Dík.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

outback píše:HonzaCZ: můžeš prosím na fantazie o verzi 2, oled atd. založit extra vlákno? Dík.
Rozkaz >:-@ =)
Fantazie přesunuty - Stavebnice přídavného displeje - verze 2 (nápady)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

outback píše:VDC: ať prostě krátce zkušeným okem zkoukne poslední verzi a řekne "jo, není problém, tohle umím vyrobit"

HonzaCZ: můžeš prosím na fantazie o verzi 2, oled atd. založit extra vlákno? Dík.
OK, pošlu mu link ať to zkoukne.

Už jsem se chystal tu fantazii odsunout. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Začal jsem podrobněji zkoumat mechanické provedení pro čelní sklo, líbí se mi tenhle držák: https://www.alza.cz/defender-car-holder ... d=18853304 , pokusím si udělat nějaký prototyp krabičky z kartonu a dát ho na palubku abych si to líp představil. Asi budeme na plošňáku kvůli tomu muset posunout a otočit o 90° OBD konektor, ale zdá se mi, že místo na to je, bude prostě potřeba, aby OBD kabel vycházel z kratší strany desky. Ale budu si to muset fyzicky poskládat na stole aby to opravdu vyšlo, zatím to ještě neřešte.
spm píše:Jinak pořád můžu ještě tisknout krabičky, když už nekreslim - abych byl užitečnej
Předseda byl s odpovědí rychlejší, ale i tak se přidám: k tisku toho bude opravdu dost, užitečný jsi velmi, a pokud máš chuť dělat něco dalšího, můžeš už brzo začít konstruovat krabičku pro upevnění na čelním skle, podklady dodám.

To všichni: když jsem si po sobě přečetl minulé příspěvky, tak jsem si vzpoměl, jak mi manželka vždycky říká, že když něco dělám jsem strašnej, štěkám povely na všechny okolo, všichni jsou zaměstnaní s podrž-sežeň-přines-odnes-seber-vyhoď, neříkám za každým druhým slovem prosím jak by to ona ráda slyšela, i do zcela jednoduché věci zapojím obrovské množství lidí a tak... Takže moc díky za pomoc, sorry za stručnost a úsečnost (obzvlášť z mobilu), mám vás všechny rád a cením si toho, že mi pomáháte a že to se mnou vydržíte.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od parabolD »

spm píše:Jinak pořád můžu ještě tisknout krabičky, když už nekreslim - abych byl užitečnej
Já budu potřebovat krabičku / kryt na displej do kastliku vedle vypinacu a za jakoukoliv činnost Ti budu vděčen..
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše: To všichni: když jsem si po sobě přečetl minulé příspěvky....
Tak svuj pristup hlavne nemen, pac minimalne me by to pak prestalo bavit :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

outback píše: Předseda byl s odpovědí rychlejší, ale i tak se přidám: k tisku toho bude opravdu dost, užitečný jsi velmi, a pokud máš chuť dělat něco dalšího, můžeš už brzo začít konstruovat krabičku pro upevnění na čelním skle, podklady dodám.
Ok, pošli podklady, jak budeš mít chvíli, kouknu na to :-)
parabolD píše: Já budu potřebovat krabičku / kryt na displej do kastliku vedle vypinacu a za jakoukoliv činnost Ti budu vděčen..
Ta bude určitě, pač u mě je to asi taky jediné místo, které mi připadá vhodné pro umístění displaye (přihrádku nepoužívám, DIN pozice jsem obsadil a jinam se mi to asi rvát nechce). Jen si nejsem jist - nebylo tady už něco takového rozpracovaného? Pokud ne, tak nevadí, nakreslíme :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Budou tedy tři modely krabičky / krytu.

1. Bednička kaplička - už existuje, poslední status ani nevím, nakresleno a vyrobeno to bylo Kolbenem zatím pro předsedu - tam nechávám ať si pokračování vývoje a výrobu s Kolbenem ošéfuje předseda, poněvadž je to v první řadě pro něj.

2. Model čelní sklo - univerzální model vhodný pro všechna auta - usadí se to do držáku na mobil a přisaje na čelní sklo. Z Kolbenovo modelu by šel použít čelní panel, ten je relativně složitej aby v něm držel vlastní LCD displej, zbývá na dokreslení zadní strana. Podklady dodám, návrh a tisk tedy asi spm?

3. Model minidisplej Parabol - umíš si to nakreslit vytisknout sám? Dodal bych ti přímo vhodný LCD displej a kabel, pak už si to snadno sám oměříš a vyrobíš. Jestli se pletu a 3D tiskárnu nemáš, tak by asi bylo nejjednodušší ukecat Kolbena, protože bydlí blízko. Napiš, jestli umíš přivést kabel zadem, to by bylo ještě jednodušší a hezčí.

Ale v první řadě musím dělat s Georgem na zapojení a plošňáku, bez toho se nehne nic, takže s krabičkama a tiskem prosím vydržte.

EDIT: teď koukám, že i spm chce jen minidisplej - tam se totiž vejde jen 2x16, a je na něj hodně blbě vidět - no ale to je mi celkem fuk, nepotřebuju to hned přesně a závazně vědět, prostě si to nějak s Kolbenem rozdělte kdo na čem bude dělat a dejte mi časem zhruba vědět.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Hmm, ten kastlík vypadal větší :-) Jak je velký ten full display? Jinak nakreslit to zvládnu, vytisknout taky (svojí tiskárnu mám kdesi pořád ještě zabalenou, ale pořád mám ještě jednu v kanclu :-)) ). Takže jenom by to chtělo na omak display a ten tišťák, aby to bylo podle čeho kreslit :-) Vydržíme :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od parabolD »

outback píše:
3. Model minidisplej Parabol - umíš si to nakreslit vytisknout sám? Dodal bych ti přímo vhodný LCD displej a kabel, pak už si to snadno sám oměříš a vyrobíš. Jestli se pletu a 3D tiskárnu nemáš, tak by asi bylo nejjednodušší ukecat Kolbena, protože bydlí blízko. Napiš, jestli umíš přivést kabel zadem, to by bylo ještě jednodušší a hezčí.



EDIT: teď koukám, že i spm chce jen minidisplej - tam se totiž vejde jen 2x16, a je na něj hodně blbě vidět - no ale to je mi celkem fuk, nepotřebuju to hned přesně a závazně vědět, prostě si …
Vytisknout umím, nakreslit moc ne... kabel zadem není problem...
k tomu displeji - nebyl v nabídce nějaký 2x16 oled? Sice drahý, ale hezký?
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Když si vygooglíš cokoliv, co se ti bude líbit a mechanicky se tam vejde a bude to hd44780 kompatibilní, tak bez problémů. Najdi si displej, co se ti líbí a mechanicky pasuje na to místo, a já ti řeknu, jestli to půjde.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Ještě pár myšlenek večer u televize:

George: zdroj 12V lepší obvod atd. - narvi tam co chceš, co se vejde, na co budeš mít čas a chuť a co nenavýší cenu víc než zhruba o kilo - ale šetři se a rozvrhni si síly a nepřepal to, budeme tě ještě potřebovat minimálně na otočení OBD konektoru...

George, Yohn: už začíná být čas na přípravu rozpočtu, potřeboval bych řádový odhad s přesností na stokoruny kolik budou stát dva nebo tři prototypy a kolik bude stát desetikusová série.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“