Dotaz - ventilové vůle a další...

Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Jo jo davali.Mneli by tam byt.Normalne bezne se tam pry davali kdyz se montoval ten plyn.Predpokladam ze ted kdyz se to bude delat opakovane ze to udelaji poradne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od siezer »

Ukázka seřízení a měření na EJ25
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L1eN-SQ0puk[/youtube]
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Super dekuji :-).Volal mi v pondeli a oznamil mi to takovym stylem ze chodil kolem horke kase a nakonec z neho vypadlo ze se jim to potkalo a ze to musi vyresit a opravit a vymenit dily.Rekl jsem mu at na to zapomene ze mu neco budu platit.Je to v ramci reklamace at si to vyresi jak chce.Pry ze se jim to nikdy nestalo a ze to delaji porad dokola.Proste jsem si vybral spatny servis na doporuceni.Hold smula.Zitra by to mnelo byt a nebo posledni termin je v pondeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od VDC »

No to si děláš prdel, že se jim to potkalo ? >:-& Bohouši teda to se fakt nepovedlo, tenhle servis. Tak referuj o vývoji a držím palce, ať to dobře dopadne. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Tj černý sen,jak někomu totálně rozdrbat auto 8() Kde jsi to vlastně dal,zpátky do Zlína?Taky ti přeju ať to co nejlépe dopadne,byl bych z toho teda dost rozhozený.Jen nevím,jestli tenhle hoch když zku.vil co se dá,zvládne kvalitně opravit potkaný motor %-) Toho bych se teda hodně obával,to není jen tak a někdy to ani dost dobře už nelze,či se to finančně nevyplatí.Subaru se prý takhle dramaticky "nepotkává",ale to je už otázka pro ty co s tím dělají a dělají to dobře.Kdo ví co s tím je,snad se to vyřeší... :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od VDC »

Šímo Bohouš to dal tomu volovi, co blbě udělal ty ventily jako na reklamaci, aby to udělal znovu a pořádně. Takže to dopadlo tak, že mu volal v pátek, že se mu to nepovedlo a v pondělí, že se mu to potkalo. To musí bejt kretén jako barák.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Traveller »

To mě tedy fakt mrzí jak to dopadlo!!! Je to k pláči a na pár facek zároveň.
Ale je to i ponaučení pro příště kam nic většího nedávat. Občas mi to příjde, že přesto, že se tu každý den řeší specifickost těch našich pojíždědel, tak to je jako s tím házením hrachu na zeď, bez ohledu na to, jaké důvody k tomu člověka vedou - jestli je to na "doporučení" či kvůli "ušetření" pár korun, protože slušný subaru servis je trochu dražší.
To nepíšu proto, že bych si chtěl přihřívat polívčičku a bezdůvodně rýpat. To já nedělám, vždyť víte..., jenom občas a ve zcela jasných a hlavně jiných případech, netýkajících se takového maléru. Jenom si myslím, že opakování takových informací, že ne každý HŇUP umí opravit subaru, není nikdy dost.

Doufám, že se tě to Bodyšku nějak nedotklo. To fakt není nic proti tobě, protože historii celé tvé kauzy ani přesně neznám. Ale kdyby to tu náhodou četl nějaký další potenciální seřizovač vůli, tak ho to snad odradí od experimentování.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od HonzaCZ »

To není o tom, že by každý neuměl opravit subaru. To je o tom, že je poměrově k počtu autoservisů velice málo těch, co dokážou cokoliv opravit slušně a bez prasáren. Udělat rozvody nebo seřízení ventilů na subaru není nic zvláštního, co by se nenašlo u jiných značek. Ono i jen kdyby si někdo našel servisní manuál a udělal to podle něj. Jenže bohužel je tady spousta těch, co si prostě moc věří, nebo nepřipouští, že by výrobce vozidla mohl vědět něco víc než oni (ad servisní manuály). Jo a pak to občas takto dopadá. Ono prakticky se dá zkazit jakákoliv servisní operace s autem. I nasadit kola se dá dobře nebo špatně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Juras »

No seřizovat vůle ventilů zrovna třeba na motoru co je na tom videu bych nechtěl. To je moc měření počítání a pak čekání než dojdou nový kalíšky s potřebnou tloušťkou. Vůbec nechápu proč tam přestali dávat hydroštely.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od HonzaCZ »

Protože ať šroubek/vahadlo nebo kalíšek, je to z hlediska životnosti a jednoduchosti lepší.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo Bohouš to dal tomu volovi, co blbě udělal ty ventily jako na reklamaci, aby to udělal znovu a pořádně. Takže to dopadlo tak, že mu volal v pátek, že se mu to nepovedlo a v pondělí, že se mu to potkalo. To musí bejt kretén jako barák.
No ty vole 8() >:-&
No toho jsem se právě obával,už jak to tu Bodyšek psal,neměl jsem vůbec dobré tušení a osobně bych to tam nedal,ale tak chápu,těžká situace,prachy chybí,po boji každý generál,ale já bych to tam prostě už nedal,měl bych z toho špatný pocit,nespal bych a stojí mě to za to?Jj musí to být strašný kretén,nemám slušných slov,radši mlčím.
A Tráva mě mluví z duše,vždy se tu objeví někdo,že má problém,ptá se a pak to dá stejně jinam a je průser,já to tak nechtěl Bodyškovi naservírovat hned prvně,ale něco v tomhle duchu jsem tu zpočátku psal taky.Napsal jsem,že tipy už Bodyšek dostal,bohužel asi finanční situace [?] ho donutila to řešit zpětně zase na špatném místě.
To není fakt nic proti tobě Bodyšku!Ne,ne,jen je mě to líto za tebe,opravdu je.Protože ty jsi to dal v dobré víře někomu,někomu doporučenému.No že jsi to tam dal napodruhé,to už chápu hůř,ale o to taky nejde,jde o to,co teď s tím,jestli se toho někdo vůbec schopný chopí,motor rozdrbaný...Nebo to chceš nechat zas tomuhle???
Já měl motor potkaný jednou,teda Dita,moje žena,takže vlastně já :-) a i přes další investice už to nikdy nebylo ono,dalo se to do šrotu.Investice by se už nevyplatila,ale u subaru je vše samozřejmě jinak,tj jiná liga,než starý otřískaný AX citroen,i když to byl velice spolehlivý,jednoduchý společník...
Tím neříkám,že to někdo nebude schopen uvést do cajku,ale dát to do původního origo stavu,ne to jen zbastlit,aby to jelo,to už chce člověka co tomu fakt hoví a nedělá takové zásadní chyby!Teda nevím jak je na tom teď tvůj motor,nakolik se co stalo,chjo je to prekérka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od u-geen »

Juras: kalisky se daji upravit
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Ja bych mohl napsat knihu uz .
Zil byl jeden Bohous-Bodysek a jeho pani Petra moc si prali jednou az budou myt trochu vice penez spolehlivy a kvalitni vuz-Subaru.Tak Bodyskovy pred rokem umrel tatinek a prenechal mu nejake pole a on ho prodal protoze chteli to auto jinak by si hi v zivote nekoupily protoze platime hypoteku na dum ktery jsme spravovali 1,5 mega.No tak jsme prodali svoje puvodni auto a doplatili jsme na forestra ktery byl dovezen z Italie teprve tyden.Tak ze cerstvy dovoz,vsecky klice k tomu serviska proste vsecko super.Bodysek mnel odlozenych 30 000kc na zakladni investici-servis na to aby se udelali oleje,filtry,rozvody,svicky,podvozek trosku popravil a ty ventily trosku klepali a spatne to startovalo.No muj kamos mechanik udelal vse krome ventilu rikal ze to nedela a ze to je slozitejsi operace.Tak jsem mu rekl ze to necham udelat odborny servis.Pan Martin Tomecka se na me vysral jako muj kamarad od malicka.Tak jsem jel do Subaru Frystak Ivos a ti mi rekli ze maji plno a ze to pro ne nekdo dela ve vesnici od vedle v Kasave znam to tam trochu,nejaky pan Sedlar a Pan Holy.Tak jsem to odvezl k Panu Holemu a rikam mu:poslali mne ze Subaru Ivos ze pro ne delate ventily serizeni a veskere prace.A to bylo na doporuceni.Tak rikam:Necham tu auto a jak dlouho to bude trvat,rikal ze tyden.Tak jsem tam prijel po tydnu.Dal jsem mu 6780kc a sedl do auta,studeny motor a uplny klid.Jel jsem 50 km dvouma autama tam i zpet.Prijedu a auto klepalo jak diesel.Prijel bratr ten ma model SG a taky benzin plyn a uplne tichucke a oba teple motory.Tak jsem mu to odvezl zpet na reklamaci a rikam mu at to znova zkontroluje ze je to hlucnejsi nez to bylo.A kdyz to delal poprve tak mu to chytlo na dva valce to mi kvuli tomu volal.Ze to da doporadku.On mi rikal ze si zatim stoji ze to udelal na 100% presne a poctive.Tak jsem mu rekl ze at to udela na moje naklady a ze kdyz to bude spatne tak to udela na svoje naklady a ze kdyz to bude v poradku tak mu to zaplatim.Dal a mnel jsem v nem plnou duveru kdyz to dela a zabyva se tim.On mi vola ze jsem mnel pravdu a ze to bylo odlisne trochu.Tak ze repete.No a na to mi vola plus minus 3 dny ze mu to zase nejde nastartovat a zemu to zase chytlo na dva valce,a to ze se mu to potkalo to mi nerekl.Ze to musi vyresit a dat to do poradku.Tak cekam tyden,mozna uz dva tydny.Vola a chodi kolem horke kase a rikam mu at mi rekne co se stalo!Ze se jim to potkalo!V telefonu ticho jako v hrobe uz jsem mu nemel co rict.Velice se mi omlouval a ze se jim to nikdy v zivote nestalo a ze to bude co nejrychleji resit.Opravu vymena dilu atd.Tak obednaval v Subaru nove vecy na to dily a ze mu to prislo ve ctvrtek a v patek neco slozili a ze to vydi na pondeli nebo utery ze by to mnelo uz konecne byt.

Simo:bud v klidu ja se jenom tak neurazim .Clovek mu chce dat druhou sanci aby to napravil a vyresil a on to tak domrda.Proste bych 6890kc vyhodil jenom tak do vzduchu tak jsem chtel aby to vyresil.No asi to byla moje nejvetsi chyba.

Traveller:Jasny ja to chabu,bud v klidu.Ja nechtel usetrit ale proste jsem byl jako prvni Subaru v autorizaku pak ze maji plno a ze mi mohou doporucit toho pana v te Kasave.Pry on to pro nas dela a je levnejsi o neco malo ale nevi jestli bude myt volno.Tak jsem mu volal,a rika mi jo dovez te to neni problem udelame to.Autorizak 850kc s dph,a ten chlap 350kc s dph.Rozdil 500kc na hodinu.Tohle ma Subaru cisty zisk do kapsy kdyz jim to udela on a dobre.To bys nebral? Proste uz to musime dotahnout do konce at to dopadne jak to dopadne.Mam hlavu jak balon auto potrebujem a uz se na neho strasne tesim.Za pripadne chyby se velice omlouvam!Nemam se za co stydet a co skryvat .


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Hlavně ať to dobře dopadne,nehledě na y a i :-) ;) i když teda tj story a hodně důvěry od tebe to chce.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Traveller »

Však já to nemyslel nijak zle. A určitě má pravdu i Honza, že pro šikovného mechanika, který trochu ví o co jde by to neměl být zase takový problém dát to do kupy. No ale když má člověk smůlu..., raději nepokračovat. >>:-@@
Jenom jsem cítil potřebu aby tu zaznělo, že někdy je lepší nějakou tu kačku oželet a dát to spravit odborníkům, i když je to dražší. Mhm, no samozřejmě i v autorizáku to jsou někdy experti. :-( Ale pravděpodobnost že se zadaří je mnohem větší než když to dělá někdo neznalý.
Nicméně tohle nebyl až tak úplně tvůj případ. Tak hlavně aby ti to dali rychle do kupy, abys mohl zase brzy drandit. Nevěš hlavu!!! Na druhou stranu, i když to nasere, tak je to furt jenom auto a v životě lidském jsou důležitější věci.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Forester“