Převodový olej pro manuální převodovku

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od VDC »

Plukovníku já používám produkty od Millers Oils. A to ne proto, že bych si myslel, že jiné značky jsou horší, ale proto, že se mi líbí přístup Petra Vejvody, obchodního ředitele zastoupení, který s námi léta spolupracuje, ochotně nám radí a máme řekněme nadstandardní vztahy.
A kromě toho je mi značka Millers Oils sympatická jako taková. Malá olejářská firma mi k naší malé automobilce sedí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od plukovník »

Předpokládám, že celý svůj vozový park máš v automatech, takže převodový olej pro manuály zas tak moc řešit nemusíš [BANANA]
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od petr »

jo mi by se taky líbila kdyby ty ceny byly zhruba poloviční a kdyby mi někdo vysvětlil proč nikdo jiný nanotechnologii nepoužíva, tím nechci říct že je to na nic jen se mi to zdá být divné a nevěřím tomu, kdyby to mělo být tak dobré tak to snad používají i jiní výrobci nebo né?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od VDC »

Nemám celý svůj vozový park v automatech. V automatu mám jen Outbacka. Toyota Previa je manuál a tam jsem právě aplikoval před pár lety nano převodový olej od MO a bylo to spíš horší, než lepší. Převodovka už měla 300 tisíc na hrbu a tudíž hlavně synchrony měly své za sebou a jak olej moc mazal, šlo řadit trochu hůř. Ale ne nijak fatálně, tak jsem to neřešil.
Ale jsou tu lidi, kteří mají opačnou zkušenost a chod převodovky se jim po aplikaci Nano MO zlepšil.

Petře v pohodě, nevěříš tomu, tak to nepoužíváš. :-) Tady na fóru je dost lidí, kteří mají hlavně s motorovým nano olejem pozitivní zkušenost. Já ho používám, protože věřím v jeho kvalitu. A jestli tam nanočástice jsou, nebo je to pouze marketing je mi v podstatě upřímně jedno. :-)
V Previi také nepoužívám motorový MO olej, protože mi Previa žere při najetých 355000 km, litr na 1000 a tak tam leju obyčejný Total 10W-40, který kupuju kousek od mého bydliště, abych pro něj mohl zajít, když je třeba dolejt.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Mira »

No hlavní je vždy to, aby tam olej byl a bylo ho dost. Mi ho kluci při výměně spojky dolili a hned to řadí jinak. Se bojim, jak ho vyměním, že už nebudu mít tu syrovou surovou subaru převodovku.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od sima »

Se neboj,ta mírná sy-urovost tam ostane :-) ať tam dáš cokoliv.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od maur »

Do vsech aut pouzivam olej od MO, jak do motoru tak i do prevodovky.
I kdyz pouzivam olej s nanocasticema, tak u lesnika radeni neni tak hladke jako u Touranu.
Vzdy davam meziplyn.
Driv jsem daval do Touranu olej od Castrolu ale ted kdyz jsem narazil na MillersOils tak jsem vymenil olej od MO..
Jak VDC pise, prsitup od pana Vejvody je na urovni a prijde mi profesionalni. Kdyz nevim a poptam se, tak vzdy dostanu
kvalifikovanou odpoved. To si velice vazim, je to obchodnik s velkym O.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od yeti »

Jsem jeden z těch, co mají s převodovým nano olejem od MO pozitivní zkušenost. Převodovka v manželčině foresteru se svým projevem blíží V3-esce. Synchrony na 3ce v háji, občas brnkne i 2ka a 4ka. Řešil jsem co s tím a jako nejlevnější varianta mi vyšlo tam dát olej od MO. Dal jsem to tam a jakmile se olej prohřeje, tak převodovka řadí "jak za mlada". Zlepšilo se to i za studena, ikdyž to není tak výrazné jako po prohřátí.
Převodovku to neopravilo, ale zlepšení zaznamenala i manželka.
Uvidíme jak na tom bude forester s celkovou kondicí teď po zimě, dalo by se to i opravit, ale nerad bych se pouštěl do nějakých větších akcí - se rozebere převodovka a zjistí se, že to bude stát raketu... To je lepší do toho nevrtat a žít s občasným škrknutím....o)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Slavek_xxx »

yeti> a navic ti nikdo nezaruci, ze po oprave za X tisic se nebude chovat stejne ;-D Drzim se hesla, dokavad to funguje, nestourej se v tom...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od sima »

Přesně =) není co dodat.Zkusil jsi už co jsi laicky mohl zkusit,ono to třá bude sloužit ještě dlouho.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od VDC »

Slavek_xxx píše:yeti> a navic ti nikdo nezaruci, ze po oprave za X tisic se nebude chovat stejne Drzim se hesla, dokavad to funguje, nestourej se v tom...
Podepisuju ! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od yeti »

Kluci dík za podporu >B-) Mám ještě v záloze ty piliny, jen se tam tou malou ďourou budou blbě sypat... :-DDD
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Fitipaldi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 05, 2010 12:02 pm

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Fitipaldi »

Millers oil asi není špatná volba. U Toyoty mě na převodovce v mrazech kolem -10 nechtěla řadit 2-jka.
Ten olej, co tam byl měl nalítáno asi 55 tis. Tak jsem se rozhodl jej vyměnit. Zkusil jsem Millers oil. Bohužel to úplně nedopadlo podle očekávání.
Stejně se ten olej musí trochu ohřát. Pak to začne fungovat, tak jak má.
Po zahřátí je znát lehkost řazení a možná i pocit vyššího výkonu.
Na SUBARU jsem Millers oil nedal, ale vrazil obyčejný MOTUL + přidal MoS2.
V SUBARU to řadí bez problému za jakékoliv teploty.
Z toho mě vyplývá, že je asi lepší varianta pro převodovku MoS2.
SUBARU Impreza 2.0D MT MY 2010
Brouk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 18, 2017 11:23 pm
Bydliště: Praha-Východ

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Brouk »

ahoj VDC,
díky za odezvu a schválení příspěvku. ten druhý=duplicitní příspěvek byl omyl :-/ .

do své Mici (Mistubishi Outlander II) leju to co je v brožuře. ale u Imprezy, kde nemám dokumentaci a nenašel jsem CZ manuál na netu (no PDF či nějaký scany), tak jsem nevěděl.
jojo, jak pročítám příspěvky i ostatní vlákna tak mi to s převodovkovým olejem skutečně připadá jako alchymie. nebo? nebo je to jen taková hra :o).

mechanikovi jsem postoupil 3 zde preferované oleje a svůj požadavek na výměnu. Tím, že nevím, jak dlouho v převodovce olej byl, tak je jistota ho vyměnit a je na 60tkm klid. výměna proběhla dnes ráno, původní olej je čistý, ale bylo ho o 2 deci méně, než je předepsáno.

Jsem zvědavý na to jak půjde řadit za studena a po zahřátí. dám vědět, až mi manželka auto půjčí a jako vlastník se v něm budu moct zase trochu projet >B-)

čao
Subaru Impreza III 1.5, manual, spotř.: 7,8l/100km
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od VDC »

Brouku já to pochopil, že ta duplicita nebyla záměr. Teď jsem ti odklepnul 2. příspěvek, tak ještě jeden musíme a pak už to bude bez cenzury. :-)

Po 60 kkm je to určitě vhodné, olej v převodovce vyměnit. Bude-li to GL 5, tak je to opravdu hlavně o sympatiích, co se tam naleje.
Pro MO hovoří péče ze strany Petra Vejvody. Pošlu mu mejl, že potřebuji olej a jaký, dostanu 10% slevu z ceny, kterou mají na webu + dopravné za 100 a druhý den mi spedice olej přiveze. To mě prostě baví.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“