Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

Aha, jasně, to jsem přehlíd... nicméně ten mechanismus dle mě bude bohužel úplně stejnej :-( Tj spočítaj škodu a pokud se jim bude zdát, že bude vyšší, než hodnota auta, tak buď ti dají prachy a seberou auto nebo ti to nechaj a dají ten rozdíl mezi hodnotou vraku a auta :-( Co s tím, těžko říct... nevím, jak moc se dá eventuelně u soudu uspět s tím, že ti vyplatí 50k za auto, do kterého si v průběhu dvou let nasypal víc...

Ono upřímně to jednání pojišťoven je dost na přes držku i u o dost menších škod. Žena si nechala orvat škodovku takovým tím minipluhem na město. Sepsán protokol, šla to řešit do pojišťovny toho pluhaře a tam jí řekli, že buď si to dá opravit do servisu, do kterýho jí řeknou anebo že jí vyplatí škodu za díly dle katalogu - a vzal katalog a našel ten nejlevnější nárazník a světlo z druhyvýroby výrobce typu starline a podobně. Tohle říct mně, tak mi tam u něj asi rupne cévka a ještě půjdu sedět...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

Já teda nevím,ale já řešil přes havarijko malou škodu na forejsovi-vše zaplatili a ještě něco zůstalo.U větších škod nevím,ani radši nechci vědět :-) Takže havarijko ani u starých aut nemusí být prokauč.Záleží taky kolik se platí,u mě povinná+havarijko dělá rovných 5000kč,se smlouvou na 3 roky,cena furt stejná...Tedy je to dost levné.
Hlavně mám jistotu,že když mě někdo udělá škodu,nebudu na to sám,nebo to zatáhnou celé a ještě zbyde,jako minule,tj nej plus,za ty prachy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

s povinnym rucenim nema nikto skusenost?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Juras »

Já psal o povinným, a myslim že i Traveler. Havarijko jsem nikdy neměl.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od adavid555 »

sima: to máš super cenu. Prosím Tě u koho máš pojistku, jestli to není tajné?

odesláno z XRN2
passat b5.5 V6
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

U Allianz,ale mám tam 30% firemní slevu +max bonus ixkrát větší,než je třeba(to je u nich taky výhoda,když se pak něco stane)+nějaké lepší hodnocení,že tam mám víc produktů,převedl jsem tam totiž záměrně téměř vše co se dalo-už jen proto,že se mě velmi líbil přístup paní,která mě vždy pomohla a hledala možnosti.
Takže to jsem ti moc nepomohl,protože tobě by to vycházelo víc,ale nebyl by problém zjistit,kolik by to stálo tebe.Máš-li zájem,zjistím co a jak,ty data mě dáš,nebo se s ní spojíš sám,jak chceš.
Samozřejmě vím,že když člověk hledá on-line pojištění,zamíchá se pořadím nejlevnějších pojištoven,já ale sázím spíš na osobní sjednání,ono se kolikrát agenti víc snaží a nabízejí co tabulkový on-line výpočet neumí.A když ne,tak jdu dál.
Jsem zatím spokojen,snad to tak bude i nadále,u těchhle věcí člověk nikdy neví co z nich vypadne za "překvapení! =)
Mimochodem třeba Allianz penzijko byla taky dobrá volba...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od shgn »

Jj, jak píše sima, taky je dobrý vědět, jestli chceš mít dobrou pojistku, nebo levnou. Levná se najde vcelku jednoduše, ale málokdy je dobrá . Taky máme allianz, auta i majetek, jsme spokojeni. Cena možná malinko vyšší, ale přístup, asistence , plnění jsou super, nebo u nás to tak zatím vždy bylo :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Traveller »

racmaster píše:s povinnym rucenim nema nikto skusenost?
Ano ano. Psal jsem o povinném ručení. Likvidátor to prostě prohlédne a když škoda, resp. náklady na opravu, přesáhnou "tržní" hodnotu vozu, tak z toho udělá totálku a vyplatí ti nějaké směšné peníze v úrovni jimi předpokládané tržní ceny vozu. >>:-@@ Můžeš si být jist, že se pojišťovna neokrade. >>:-@@ >>:-@@
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od VDC »

No ale pak lze řešit opravu rozpočtem. Ty nejsi povinen přijmout tu jejich definici totálky.
Přiznám se, že už si nepamatuju, jaký je přesně postup, ale určitě to takhle pořád funguje.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

co myslis tym rozpoctom?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od VDC »

Google search: :-)

Jedná se o alternativu likvidace pojistné události. V případě, že se nerozhodnete pro opravu na základě faktury od našeho autorizovaného servisu, můžete využít možnost opravy takzvaně rozpočtem. To znamená, že pojišťovna nebude hradit cenu opravy podle faktur, nýbrž vypočte cenu opravy podle tabulkových cen za díly a práci a tuto částku poškozenému vyplatí (použijí se průměrné ceny náhradních dílů a ceny práce na nižší průměrné úrovni). Jakým způsobem s ní poškozený naloží, už záleží na něm a pojišťovna nezkoumá, zda vyplacenou částku použil na náhradu škody ve vztahu k poškozenému vozidlu. Likvidace tzv. rozpočtem může být pro poškozeného velmi výhodná, a to zejména v případech, kdy se jedná o starší vozidlo nebo vozidlo s větším počtem najetých kilometrů, u kterého by mohlo docházet ke krácení pojistného plnění.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

To je podle mě přesně to, co udělali ženě se škodovkou, akorát za ty údajně díly s průměrnou cenou byl samý starline, kde bych o tom jaksi pochyboval... Co by mě ale spíš zajímalo (a je to teda asi spíš otázka do právnického okénka), jestli tohle dělat mohou. Respektive když někdo jiný udělá škodu na mém autě, tak jestli mi můžou určovat kde si to jako mám nechat opravit nebo že mi dají peníze za něco, co neodpovídá tomu co tam bylo. Jasně, že asi nemůžu čekat, že na 15 letym autě zaplatí totální škodu ve výši, co stálo nové, ale zase mi přijde na palici, aby když mi rozfláká světlo, tak mi proplatili jenom nějaký druhovýrobní shit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od VDC »

No nemáš moc jiných šancí, než rozpočet, v okamžiku, kdy to posoudí jako totálku. Což se ti v případě staré vrány stane velmi jednoduše.
Smutný je, že bouračka, i když není člověk viníkem, je pro něj nakonec většinou nevýhodná a drahá.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

tak nas veterankarov sa to tyka, cize musime na to hladiet... kazdopadne, ked je tak, clovek by si mal na tie nase starouse namontovat aspon pevnostne narazniky a ramy. ked uz dakto do mna nadrbe, nech to odnesie jeho lestenka... ale s tym je bohuzial tiez lopota... >:-@
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

Nj, já naivní blb pořád žiju nějak v tom snu, že dle trestního zákoníku když mi někdo udělá škodu, tak by ji měl i zaplatit :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“