Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Každý servo dělá nějakej zvuk na dorazu, protože už nemá kam posunovat, tak jde olej přes přetlakovej ventil. Stačí ho v tom dorazu nedržet.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

ale ano, vím že dělá každý servo zvuk ale ne tak pisklavý, no nic zkusím koupit novou kapalinu do serva a vyměnit je dosti hnědá až černá,když to nepomůže zkusím zajet do pneuservisu na seřízení kol a nějaké testy uvidíme
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jestli píská, tak to může bejt volnej nebo starej řemen náhonu servočerpadla nebo netěsnost systému, kterej někde přisává vzduch. Možná ještě věc přetlakovýho ventilu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

Ahoj.Měl bych na Vás zkušené jeden dotaz.Jaký je rozdíl mezi motory v Legu 2,0 110 kw a 2,0 121 kw?Jedná se o Lego r.v.07.Mohl bych totiž koupit Lego od prvního majitele s jasnou servisní historií,servisované jen v aut.servisu.Je tam od začátku plyn(nejspíš Vialle dávaný autorizákem),který majitel před nechal vyměnit za jiný systém(zatím nevím za jaký).Lego má najeto cca.185 tis.km!Mělo by jít o opečovávané auto v dobré výbavě s dvěma sadama kol,střešními nosníky a i nově s tažným(bajonet).Cena by se měla pohybovat okolo 180 tisíc.Mělo by být teď po výměně všech možných náplní.Bohužel nevím,jestli je to AT a nebo MT.Asi by bylo třeba dopředu počítat s rozvody(cca.210 tis.km?) a jestli je to MT,tak i se spojkou(na kolik tak cca.vyjde?).Omlouvá se,že jsem to hodil tady.Díky za reakce,případně doporučené vlákna 8-?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jedno je SOHC (2 vačky, tedy jednoduché seřízení ventilů v autě), jednoduchý motor založený na v té době 20 let staré koncepci (to nemyslím jako nevýhodu, spíš skoro naopak), označení 2.0i.
A druhý je DOHC (4 vačky, seřízení pomocí výměny zdvihátek, motor musí ven) s variabilním časováním ventilů a dalšíma moderníma fíčurama, a značení 2.0R.
-- viz https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 20#p279772

V MY2007 by se neměly prolínat, tam by měl být už dostupný jenom 2.0R. Ostatně ten je na plyn vhodný méně, právě kvůli komplikovanému seřízení ventilů, který by se mělo dělat s plynem poměrně často.

Obecně bych asi radši chtěl v tomto ročníku 2.5i, který má stejný výkon, ale mnohem vyšší krouťák a není plný ptákovin. Tedy když pomineme 3.0R, ten je samozřejmě nejvíc nejlepší :-DDD

PS. A 185t km není žádné terno, moje má 179t ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Slavek_xxx »

HonzaCZ> obavam se, ze v legu je 110kw i 121kw oboji DOHC. Jednovacice dvoulitry byly jen 101kw v tomto modelu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

Netvrdím,že 185 tis. najeto je nějaké terno :-) ,spíš je dobré vědět,že nejsou stočené,ale pravé (*_^) |,,,, !Díky Ti za osvětlení ohledně toho motoru.Vzhledem k tomu,že pro mě je Lpg celkem i nutnost(ohledně nákladů na phm),tak ten motor je opravdu nejlepší volba(náklady na servis).Určitě to nebude žádná střela,ale ani brzda.Dnes stejně není pomalu ani kde rychle jet a navíc jezdím spíše po okreskách.To auto jsem ještě sice neviděl,ale podle řeči majitele vypadá opravdu momentálně bez investic.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

Slavek_xxx píše:HonzaCZ> obavam se, ze v legu je 110kw i 121kw oboji DOHC. Jednovacice dvoulitry byly jen 101kw v tomto modelu.
Myslím si,že Honza má pravdu.Když jsem se ptal majitele na kw,tak mi říkal,že je to nejspíš 110 kw,protože mu jej tento motor doporučil autorizák kvůli montáži Lpg,které si nechal u nich dělat
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Slavek_xxx píše:HonzaCZ> obavam se, ze v legu je 110kw i 121kw oboji DOHC. Jednovacice dvoulitry byly jen 101kw v tomto modelu.
Máš pravdu, bylo to 101 kW, 110 kW snad v Legacy nic nebylo...

EDIT: Tak jsem se do toho pěkně zamotal :-D

Prošel jsem manuály 2004-2008 a 110 kW byl DOHC od MY2008. Takže co jsem napsal je blbost.

Oba jsou tedy DOHC (4 vačky, seřízení pomocí výměny zdvihátek, motor musí ven) s variabilním časováním ventilů a dalšíma moderníma fíčurama, a značení 2.0R, akorát od MY2008 má snížený výkon 121 -> 110 kW.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

HonzaCZ píše: Máš pravdu, bylo to 101 kW, 110 kW snad v Legacy nic nebylo...

EDIT: Tak jsem se do toho pěkně zamotal

Prošel jsem manuály 2004-2008 a 110 kW byl DOHC od MY2008. Takže co jsem napsal je blbost.

Oba jsou tedy DOHC (4 vačky, seřízení pomocí výměny zdvihátek, motor musí ven) s variabilním časováním ventilů a dalšíma moderníma fíčurama, a značení 2.0R, akorát od MY2008 má snížený výkon 121 -> 110 kW.
A sakra,na to se musím zaměřit :-/ ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
margano
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv črc 03, 2014 9:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Trenčin

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od margano »

Nazdar chlapi,
dumam ze by som si zadovazil daco starsie,fungujuce,4x4 za par susnov.Potrebujem dajake priblizovadlo na chatu a nechcem si tam drat mojho outbacka.Kedze som s subaru spokojny tak ako prve ma napadlo Justy a Libero.Daco som si ako tak nastudoval a vyslo mi ze Libero asi nie,je ich moc malo,takze pozeram po Justy.
Viem ze ich je tu medzi vami dost.Pozeram po 1gen ale je ich velmi malo.Oplati sa chvilu cakat na nieco vhodne?Alebo mam pozerat po tej Justine co je ako suzuki swift?
dik.
Marek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Marku to záleží na tom, jak náročný terén s tím budeš chtít jezdit. Stará Justy je skutečný král terénu, díky absenci mezinápravového diferenciálu. Pokud bys našel 1,2i ta má dost výkonu a jediný limit v průchodnosti terénem je její světlá výška. Jinak to jede pořád.
Začíná být problém ji vůbec sehnat a když se nějaká objeví, nesmí být shnilá.
Maďar půjde sehnat snáze, ale tak vymakaný pohon to nemá a je to asi ještě nižší.
Já bych si to na chatu nekoupil.
To už bych asi spíš koukal po nějaké atmo Impreze v kombíku. Ty se začínají objevovat za celkem zajímavé peníze.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od spm »

ta verze swifta pokud se nepletu, tak akorat pripina pres viskospojku zadek. Tj chova se to jako predokolka a kdyz zacne predek prokluzovat, tak se nejaka mala cast vykonu dostane na zadek. Takze v terenu to bude asi dost zaostavat, ale zalezi co s tim chce clovek jezdit... na druhou stranu ty swifti jsou hrozny nezmari... co mam tu fwd verzi, tak krom toho, ze do toho leju benzin a obcas se tam vymeni asi 2,5l oleje, tak o tom skoro nevim :-) (jo, menil jsem na tom vyfuk a predni brzdy a oboji stalo nejaky uplne smesny penize). Z tohohle pohledu budou jiny auta asi nakladnejsi...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
margano
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv črc 03, 2014 9:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Trenčin

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od margano »

mne sa ta 1.gen Justy praveze pozdava.Ten teren nieje ani tak strasne narocny,ale ide o to ze staci,ze trocha poprsi a je to blatova revue a ked nasnezi.S otikom tam vyjdem ale nerobim nic ine len auto umyvam,a pocuvam sproste reci mojej polovicky ze zneho robim traktor,dodavku.....a cesta je dost rozbita a nechcem si tam uplne rozbit otasa.
Poskuloval som aj po S-samurai ale v mojom rozpocte nieje nic na papieroch.Potrebujem to fakt iba na tu chatu ale prejst aj po normalnej ceste par km.
Vidim ze justynu mate viaceri,tak budem zaiste hladat taku,ak najdem.
Na margo tej druhej tak ta je asi este nizsia,no vsak uvidim.
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od u-geen »

margano: nevim jakej mas rozpocet, ale mrkni jeste na Vitaru (klidne kratkou), bejvaj levnejsi nez Samci
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“