Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od LukasV »

Na Outbacku mam taky Winter Sport 5D a jsem s nimi spokojen. Jezdim prevazne na suchych a mokrych silnicich a to drzi velice dobre, bez zavahani vedou auto kam chci. Jak napadlo i vic snehu u nas tak jsem je vyzkousel v hlubsim cerstvym snehu a zabiraly pekne i kdyz se obcas trosku auto sunulo bokem, ale porad clovek musi mit na pameti, ze je to silnicni verze.
Takze suma sumarum potvrzuji to co psal predseda. Na normalni jezdeni super guma.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

vdc, zaujimalo by ma porovnanie s tvojimi green diamond vranikmi...? hlboky sneh vs udupany sneh, lad...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

No uježděný sníh a led, co jsem vyzkoušel ve vedlejších uličkách po městě, tam si troufnu říct, že se to chová stejně, nebo ten Vraník rozhodně viditelně nezaostává. Myslím si, že Dunlop je kvalitnější guma a Vraník to dohání tím křemíkem. Ale v to hlubokém sněhu by ta Vrána byla lepší, to jsem si poměrně jistý. Prostě v hlubokém sněhu ten hrubší vzorek Vraníku bude mít na vrch.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

mali by mi kazdu chvilu dorazit GD, tak som velmi zvedavy... inak, ako dlho trva, kym vylezu napovrch? niekde pisu 150km, niekde 1500... ja zvazujem 15 minut driftovania na parkovisku [CENZORED]
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Ty jo to ti neumím říct, jak dlouho to trvalo, než písek vylezl na povrch. Já ty Vrány obouval někdy na podzim, takže jsem to neřešil. Než to bylo potřeba, vylezlo to :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

u mně to trvalo několik set km, 300 - 500 minimálně, ale u mně s tím mým najezdem se to blbě sleduje, páč to mám nalítáno za necelý týden...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jj jak píše Marcel,baj očko u těch 500 km už se křemík rojil na povrch =) Jsou to fakt dobré pneu,cena versus jejich vlastnosti,těžko hledat rovnocenného partnera.
Ramcastr:co jsi si to objednal a kde,dej vědět...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

tak kedze na moj rozmer sa vraniky nerobia, nakoniec som sa pregooglil az do talianska a nasiel tam zlateho chlapika, co mi to za par dni zrobil, bo najprv tiez nemal ten rozmer, zohnal najlacnejsi export a uz su tu... ,,,,| (*_^) |,,,, vysli ma na 90 eur kus.

vcera som ich bol obut na zadnu, v mojom pripade vacsinou hnaciu napravu. na prednej mam klasicke vredesteiny wintrac4 extreme, tiez nove. no a vysledok je masaker!!

proste tato kombinacia vredesteiny+gd neskutocne sedi, udupany neposypany sneh, panensky prasan neprejazdeny, lad, vsetko to, co som potreboval. vredesteiny by teoreticky mali lepsie zvladat hladky pevny povrch, GD zasa hlbsi sneh a blato... a to este nevyliezli kremiky...

isiel som s tym vcera na jedno fajne miesto, siroka cesta, udupany sneh, svah este vacsi ako u mna a skusal v bezpeci. prvykrat som vysiel jak nic bez hrabnutia, to iste na superpomalej 1 redukovana dole, bez smiknutia... tak som isiel do prostred toho najvacsieho stupaku, zastal a skusal sa pohnut dokopca. rucna uz ma ledva drzala, auto sa mi pohlo dole, kym som ho dostal do zaberu ( raz darmo uz som si bars zvikol na forestrovsky hillholder ) ale vysledok, v tom najvacsom kopci sa Liberty pohlo bez presmyknutia a to som skusal niekolkokrat, az kym uz manzelka prilis nelutovala to auto >B-)

potom som nasiel jednu vracacku v slusnom svahu, neposypany lad, zastal v strede a skusal co to spravi len na zadnom nahone bez uzavierky, bo na 4x4 to bola nuda B-) . cize auto naklonene, predne kolesa takmer plne vytocene, 4x4 vypnute, zadny nahon hrabal, ale posuval sa vpred az kym sa z toho nedostal, cize cele 2t auto vlastne na jednom kolese...

potom som si nasiel fajny zjazd z cesty do pola, asi 1m hlbka, postavil sa sikmo na krizenie naprav, prave predne, lave zadne na zemi, ostatne 2 striedavo kusok dokonca spolocne vo vzduchu a skusal sa pohnut na 4x4 zamknuty medzidif... na moje prekvapenie auto niekolkokrat za sebou bez zavahania vyliezlo, ziadne presmiky. a to uz si fakt nedokazem vysvetlit, ved tu uz nejde o gumy...

no suma sumarum, som z tejto kombinacie gum nadseny. az natolko, ze som vcera 90% mojej trasy, kvoli ktorej som presiel na suv, offroad isiel hore len na zadnom nahone a uplne s prehladom, kusok zacalo hrabat az v takom tom druhom najtazsom useku, ale vyslo s prehladom. len na zadnom!!! ,,,,| (*_^) |,,,,

tak ked som v tom vlakne "forester vs jeep vs vitara vs pajero" pochyboval, ci ma sem daco vyvezie tak spolahlivo, ako moj stary dobry forest, uz nepochybujem vobec. verim, ze upraveny forest, jak ma doro, vo vynikajucom stave na dobrych gumach je pecka, ale v porovnani s mojim staruckym zhumplovanym seriovym musim povedat, ze kral zomrel, nech zije kral!

s tymto som kupil liberty, v strede 3mm, v najhlbsom mieste 5mm
goodyear wrangler.jpg
a tymito GD som to vymenil, vzorka starej michelin XPC
Přílohy
gd.jpg
gd2.jpg
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

90 eur za protektor? 8() To by mě teda rychle přešla chuť,křemíky nekřemíky,šel bych do nové pneu,za tyhle prachy si už koupíš co chceš.Ale ty na tom jezdíš a hlavně,že jsi spokojen =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

sima píše:90 eur za protektor? To by mě teda rychle přešla chuť,křemíky nekřemíky,šel bych do nové pneu,za tyhle prachy si už koupíš co chceš.Ale ty na tom jezdíš a hlavně,že jsi spokojen
v tomto rozmere tolko vyjde aj vranik... 235/70 r16
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Hm,tj pravda.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od goha »

Za to jsou nový SJ6-ky.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

sj6 na forestra, 15ky... 16 ky je problem vobec zohnat a ked, tak su drahsie. navyse velka vyhoda GD je v tom, ze sedia aj ked maju nizsi dezen, proste stale by mali vyliezat nove zrnka a na lade drzia hlavne tie. klasicke gumy jak dostanes pod 7mm, koncia... mne ide hlavne o lad a udupany neposypany sneh offroad... preto gd...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Na ty jsem právě myslel goha,že za to jsou SJ6,ale přesně v tomhle rozměru co má ramcaster se už myslím nedělají a v tomto rozměru jsou pneu fakt dražšší-drahé jak čert.Jinak origo rozměr foryn 15 je normálně v prodeji-ty SJ6 =)
No já dneska zkoušel sníh,rozjezdy v kopcu,neprojeté místa a kua vraníky HPL4+křemík jsou fakt bagříci,ale to mě už nepřekvapuje,já je měl předtím i na předohrabce,mazec,co s tím to auto vyjelo a dalo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Žádná nová guma v tomhle rozměru nebude za tyhle peníze. Je moc dobře, že jsi spokojen.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“