Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od quickly »

plukovnik: s forestíky jsem byl myslím na 2 svolávačkách, jednou na nějakém kabelu pod volantem a podruhé na nějaké hadičce u brzd. Ale teď nevím, zda to bylo na SJ a nebo SH.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od quickly »

plukovník: takže svolávačka na svazky řízení byla na SJ - tady
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Ano ano. Potvrzuji. ,,,,| (*_^) |,,,, Převlékli tam ještě jednu bužírku či co a za pár minut bylo hotovo.
Na hadičkách jsem nebyl, takže to asi bylo to SH, jak jsi psal.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od cerv »

Traveller píše:Plukovníku, nenech si to zošklivit od Červa ani ode mě. Červ je takový zvláštní případ, jak psal předseda.
Hele, já nepsal o tom, jak ta reklamace byla řešena, ale že závada vznikla.
A taky jsem narážel na "kvalitu" laků na červených levorgach a to se mnou nemá nic společnýho...
Jediný společný je to a to se potvrzuje, že oficiální autorizováná síť se staví k reklamacím divně, a to i když auto je servisované jak má a kde má být, a že když ne, umím si představit ten výsledek rovnou! ,,|,, (>_<) ,,|,,
A to bez rozdílu zda je to AWD, Frey nebo někdo jiný!
Nikdo nebude řešit auto na záruku, pakliže není dodržen servisní plán!
A to není jen u SUBARU! Takže to nic nevypovídá o tom co si o tom myslím konkrétně já!
Avšak nové či zánovní subaru bych si už prostě nekoupil, na tom se nic nemění. ;o)(o;
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Prostě neumíš pořádně sedět. ;-D ;-D
V čem ti dávám stopro za pravdu je, že řešení záruk není úplně ideální a možná to někde jde i jednodušeji. Já jsem s tím problém neměl a vše opravili na záruku..., ale jak jsem psal, až v tom AWD. Ostatní se mě pokoušeli přesvědčit, že je vše O.K. <:-< <:-<
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

cerv píše: Nikdo nebude řešit auto na záruku, pakliže není dodržen servisní plán!
To je samozřejmě pravda.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale servisní plán může člověk dodržovat i sám a mnohdy mnohem líp než autorizovanej servis... Je to celý postavený na hlavu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od spm »

Mám pocit, že tohle snad i někdy bylo už tažený k soudu a verdikt byl něco takového, že si nemohou vynucovat servis v autorizáku pro uznání reklamace... Na druhou stranu, když řeknou ne, tak komu by se upřímně chtělo kvůli tomuhle tahat po soudech...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

spm píše:Mám pocit, že tohle snad i někdy bylo už tažený k soudu a verdikt byl něco takového, že si nemohou vynucovat servis v autorizáku pro uznání reklamace... Na druhou stranu, když řeknou ne, tak komu by se upřímně chtělo kvůli tomuhle tahat po soudech...
Servis v autorizáku být určitě nemusí, platí nějaká "bloková výjimka" EU, ale zřejmě to bude platit pouze na zákonou dobu záruky, to jest 2 roky, nikoliv tu prodlouženou, tedy na těch pět i když v tom cancu Evropské komise je to opentleno nějak jinak.

http://www.autoparkkyjov.cz/servis-vozi ... a-vyjimka/

Ovšem nejlépe by bylo, kdyby ta EK rozhodla, že si se svým autem může každý dělat co chce a pro posouzení oprávněnosti reklamace by bylo směroplatné, jestli toto vzniklo špatnou údržbou, nebo nějakým výrobním zmetkem při výrobě. :-DDD
Naposledy upravil(a) plukovník dne stř led 18, 2017 7:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Subaru70 »

Traveller píše:Plukovníku, nenech si to zošklivit od Červa ani ode mě. Červ je takový zvláštní případ, jak psal předseda.
A já jsem taky takový zvláštní případ. Ale od té doby, co to všechno v AWD poměnili a opravili, tak celkem není problém. Mám najeto těsně pod 120.000km a to co se "rozpadlo" se rozpadlo hned z kraje. Řízení jsem si všimnul v cca 15.000km a hučící převodovky okolo 30.000km. Vše to v AWD dali dohromady tuším na 45.000km prohlídce a od té doby funguju více méně bez problémů a jsem spokojen.
Co se týká té spojky, tak …
....já musím zaťukat, že na rozdíl od některých jedinců nemám s autem skoro žádnou potíž a to mám ,,obávanej" diesel. Vše funguje jak má a když někde byly nějaký fakt drobnosti jako třeba prasklej sedák na zadní sedačce, tak to vyřešili k plné mé spokojenosti v AWD. Sem tam nějaký vrzající plast (spíše v zimě vlivem teplot), týká se převážně A sloupku, ale jinak fakt nic..Leju naftu, jezdim města, luka, háje, plný auto dětí a bagáže...Servisuju jen v AWD a to nejsem z horních 10 tisíc jak tu padlo, takže hlídám každou zbytečně vyhozenou korunu . Dá se tam za rozumný peníze servisovat a hlavně jako jeden z mála servisů fakt vědí co opravují, tedy to nejsou jen ,,měniči" ND, ale autům prostě rozumí...Subaru je obecně takový nezařaditelný ,,syndrom" takže když mu člověk podlehne, dokáže mu i spoustu věcí odpustit... :-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od cerv »

Jenže bloková výjimka EU dle soudu a blablabla je možná platná i pro jiné než autorizované servisy a taky záleží na značce, že se někde dá dohodnout a někde ne, ale zde úvodní rozprava byla v duchu, budu si nový auto opravovat DOMA ve slušně vybavené svojí dílně a hned si vyndám svíčky atd. atd.
Na to se to určitě vztahovat nebude >:(
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Jistě,
pokud nebudu vlastnit živnostenský list s předmětem činnosti "Autoopravárenství", případně můj kamarád "stodolář", který mi pak dá své firemní razítko do servisní knížky, čímž potvrdí, že byla provedena pravidelná údržba dle servisního plánu.

P.S.
Svíčky bych samozřejmě nevyndaval, proč taky, ale třeba bych si vyměňoval, jen tak pro jistotku, všechny oleje, každých 5 000 km a to pečlivě.
Nikoliv vycucnutím zhora, jak to v některých autorizovaných servisech rádi dělají.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Asi jsem to už psal hned zkraje, že bych prohlídky řešil pouze přes autorizák. A věř mi, že jsou na to u importu dost opatrní. Není to tak dávno, co mi z AWD volali, abych jim poslal nascanovanou servisku, protože si to při provádění nějaké záruční opravy nenascanovali a import (čiže Emil Frey >>:-@@ ) po nich chce doložit, že auto jezdilo na pravidelné prohlídky.
Takže nějaký papír o "blokové výjimce" je hezká věc, ale když dojde na lámání chleba, tak si o tom iluze nedělám. V tom dávám Červovi (i jiným) jednoznačně za pravdu, protože zde je fakt opatrnost na místě.

Ale jinak, pokud si chceš každých 5.000km měnit olej, tak to asi můžeš dělat i sám v garáži. Na to nemá kdo jak přijít. Tedy za předpokladu, že tam naliješ správný. ;-D ;-D A nemusíš mít obavy, 0W20 tam opravdu nikde nelijí, i když to je na víčku napsané. Standardně se lije 5W30. O tom co je možno a co ne se něco píše v servisce. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

O.k. přesvědčil jsi mně. :-|
Těch osum tisíc za garanci už mě nezabije a navíc to AWD v Praze mám "pod nosem".

Co se týče těch olejů, je zajímavé, že třeba v Suzuki vnucují ten "arktický" 0W-20 jako kdyby šlo o život. Tvrdí, že u hustšího oleje běží po startu motor chvíli nasucho, než se dostane do všech kanálů. Dokonce ho mají plné sklady pod značkou Suzuki. Přitom celá léta používali Shell 5W-40.
Samozřejmě,
za vším je ve skutečnosti ta posraná ekologie a "lehkoběžnost".
Je zajímavé že v Subaru, ač tento olej(vodu) také (zřejmě) doporučují, jak tady čtu, klidně tam dají i 10W-60, což je v podstatě opačný extrém.

Jsem zvědav, kdy přijde do módy 0W-16, a všechny ostatní se třeba přestanou prodávat, protože na prvním místě bude množství vyprodukovaného CO2 a životnost motorů nikoho zajímat nebude ::-(((
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Je pravda, že čerpatelnost olejů za studena je při používání 0 či 5Wxx jiná než u 10 či 15Wxx. Ale viditelnější rozdíl v hustotě opticky poznáš až když klesnou teploty pod nulu. Na mých 10W60 prosím tě nekoukej, protože tam mi to sami navrhli jako řešení celkem vysoké spotřeby oleje. A je pravda, že po přejití z 5W30 na 10W60 mám tu spotřebu poloviční či třetinovou. A hlavně já to mám jenom jako víkendovku, takže zajdu do garáže, nastartuju a po ujetí X set kiláků to odstavím zpátky (120.000km/necelé 3 roky). Na denní používání bych si do auta takový olej dát asi nenechal.
Ale jinak tu nedávno někdo psal, že třeba olejů 5W30, které se do forejse lijí, není třeba se bát špatného mazání. Byl to někdo ze zkušebny motorů a motory s tímto olejem prý při zkoušení dostávají takový kouř, ke kterému se normální jízdou ani nepřiblížíš. Takže bych se toho nebál, i když určitě koupíš i daleko výkonnější olej s pěknou čerpatelností za studena.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“