Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Jozifek »

To Legacy jsem měl v dieselu a jediné, co jsem dělal oproti servisnímu plánu byla výměna spojky.
Ne že by to bylo za potřebí, ale po tom, co jsem se dočetl o problémech se spojkou v naftě, jsem začal pozorovat, že něco není jak by mělo být nebo je jak by být nemělo a preventivne jsem si objednal tuningovou, silnější spojku od Sachs performance.
Po výměně, jsem zjistil, že to, co se mi nezdálo, byly tipické vlastnostnosti a projevy dvouhmotého setrvačníku a spojka byla opotřebená asi z 20 procent.
Proto jsem si řekl, že příští [SUBARU] by mělo být mechanicky co nejjednodužší, bez zbytečností a vybral jsem stejného Forestera jako ty

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Quickly,
tak to bude možná tím, že většina majitelů nových ekvipáží patří k horním deseti tisícům a o techniku kolem vozidel se ani náhodou nezajímají a "zelené vdovy" jsou zase spíše na fóru BMW, kde hledají povyražení :-D

Jozífku,
těch pět tisíc, to byl nájezd za rok, nebo to bylo měněno dříve, jen tak pro jistotku... ? :-)
Tak až zjistíš, kde je k mání také nějaká festovní silnější spojka od Sachs performance na Foresta, dej vědět, hned si ji koupím pro jistotu do zásoby... ;-D
Stejně jako náhradu za ty samoniveláky. Prý je k mání něco z Austrálie.
Naposledy upravil(a) plukovník dne stř led 18, 2017 10:22 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od quickly »

plukovník píše: že většina majitelů nových ekvipáží patří k horním deseti tisícům
Když si vezmeš ceník na YetiZima a do seznamu dáš vše , co má forestík, tak najednou zjistíš, že YetiZima je srovnatelně "drahý". Na SFC chodí dost lidí na čumendu (za poslední půl rok několikrát potvrzeno >>:-@@ ), ale tolik nepíšou a neozývají se.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Já bych úplně nesouhlasil s těmi majiteli starších aut zde na fóru. Jsem si celkem jist, že procentuální zastoupení nových a starých aut je tu tak půl na půl. A za nová považuju třeba i pětiletá auta.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Někde jsem četl, že za loňský rok bylo v ČR prodáno (do konce listopadu) celkem 277 Foresterů.
Zajímalo by mě, kolik z nich se tady zaregistrovalo... >:-@


Jeden prodejce mi také říkal, že do Evropy se v tomto období dovezlo Foresterů cca 50 000, z toho 30 000 šlo rovnou do Ruska.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Neplíst ALM (Hostivař) a AWD (Strašnice).

Jinak 120k slevu ti zřejmě nedaly kurvy šikmooký, ale spíš kurvy normálněoký (dealer).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Vzhledem k počtu prodaných aut je to číslo pochopitelně marginální. Ale tak to bylo vždycky, i když si Subaru kupovali větší exoti, než teď. :-) Tu potřebu se včleňovat do nějaké komunity má omezené množství lidí. A z těch ještě vysoké procento záhy odpadne, sotva pomine prvotní nadšení. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Plukovníku, nenech si to zošklivit od Červa ani ode mě. :-DDD :-DDD :-DDD Červ je takový zvláštní případ, jak psal předseda.
A já jsem taky takový zvláštní případ. :-DDD :-DDD :-DDD Ale od té doby, co to všechno v AWD poměnili a opravili, tak celkem není problém. Mám najeto těsně pod 120.000km a to co se "rozpadlo" se rozpadlo hned z kraje. Řízení jsem si všimnul v cca 15.000km a hučící převodovky okolo 30.000km. Vše to v AWD dali dohromady tuším na 45.000km prohlídce a od té doby funguju více méně bez problémů a jsem spokojen.
Co se týká té spojky, tak pokud to nebudeš nějak extra "pálit", tak by měla vydržet v pohodě. Ta odcházela hlavně na ropácích a u pozdějších ročníků tam dělali jakýsi SW zásah za účelem omezení krouťáku při rozjezdech. A buď si jist, že až tu spojku budeš pálit, tak to poznáš, protože ten zápach je nezaměnitelný. :-D :-D
A ty samoniveláky asi také nejsou nic extra poruchového. Že je chce někdo nahradit po koupi 15 let starého auta, protože to je celé padlé na zadek, tak tam tomu rozumím. Ale že by to nějak významně odcházelo na nových autech si nemyslím. Prostě to odejde když koupíš nějaký zmetkový kus (což byl můj případ) a nebo když se to kilometry či spíše věkem postupně unaví.

A jinak, nedávno nám tu přibyl jeden kolega s tím naším SJ a furt něco řešil a vyjmenovával, co má schade lepší a co jim lépe funguje a stěžoval si, proč forejs baští o 2 litry více a proč to u něj nefunguje podobně. No a nedávno tu byl a už si zvykl a psal že by neměnil..., zvlášť po návštěvě Ukrajiny, kde silnice asi fakt nejsou zrovna nejlepší. Takže bych z toho celkově neměl strach a když se budeš držet kvalitního servisu, jako třeba toho AWD, tak i když se něco podělá, tak se to na záruku vyřeší. *_*=*_*
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Jirka myslel zápach, ne zápas. ;-D

Jojo, sotva si zvykl na Forouška, tak se tu neukázal. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:Neplíst ALM (Hostivař) a AWD (Strašnice).

Jinak 120k slevu ti zřejmě nedaly kurvy šikmooký, ale spíš kurvy normálněoký (dealer).
Vím,
to AWD je na rozhraní Strašnic a Hostivaře, pro jistotu jsem to tam byl hned okouknout, protože jsem teď zrovna v Praze.

Tu slevu dávají právě šikmáči.
Dealer dává momentálně slevu na model Active 20-30 000 kč, s dodáním únor-březen (když to není skladovka), zatímco "akční " stejný model, se slevou 113 000,- (zřejmě 5 000,- $) ale pouze v omezeném počtu, nutno objednat teď začátkem roku přímo z fabriky Gunma (JP), s dodáním červen a pouze ve třech barvách (bílá metal, světle zelená metal a tmavě šedá grafitová metal >B-) )
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Jozifek »

Olej jsem měnil preventivně, auto mám od září a najeto něco přes šest tisíc. Poslední dobou toho moc nenajedu.
Silnější spojku jsem nehledal a asi ani nebudu, protože jsem ještě neslyšel, že by někomu dělala problémy

a tak jsem se podíval astejně mají jen na ropáky

https://www.sachsperformance.com/en/clu ... 2-0d-108kw

ono zřejmě když to není potřeba, tak se to nevyrábí

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
ladas26
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 16, 2015 1:26 pm
Jméno a příjmení: Vladimír Ochotný
Bydliště: Brno

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od ladas26 »

Když to tady tak čtu, tak přidám stručnou informaci od majitele nového auta :-) - před koncem roku jsem po delším zvažování vyměnil dieselového Forestera 2011 za nového 2,0i MT 2016 Comfort. Po peripetiích s dieselem, které mne potkaly cca ve 200 tis km jsem chtěl jednoduché auto. Rozhlížel jsem se i po jiných značkách, ale po pár zkušebních jízdách jsem se rozhodl dát Subaru šanci k napravení reputace. Jezdím rád a vcelku svižně. S dieselem jsem jezdil za cca 7,6 l/100 km dle PP. Nové auto při stejném stylu jezdí za cca 9,6 l/100 km dle PP, tj. normálně kolem desítky. Umí určitě při defenzívní jízdě jezdit i za míň. Prvních cca 1000 km jsem jezdil kolem osmičky a zkušebně jsem jel i kolem 6 l/100, ale je to nuda. Co se dynamiky týče, není to taková hrůza, jak jsem četl v různých testech a pokud při akceleraci řadím tak, aby otáčky neklesly pod cca 3,5 tis., umím s tím předjíždět podobně, jako s dieselem. Auto po faceliftu 2016 už i celkem slušně svítí (natáčecí BI-LED), interiér mi připadá docela pěkný a co se případné poruchovosti týče, tak spoléhám na 5-ti letou záruku...
Ladas26
Forester SJ 2,0i-L MT MY16
ex: Forester SH 2,0D MY11
Uživatelský avatar
ladas26
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 16, 2015 1:26 pm
Jméno a příjmení: Vladimír Ochotný
Bydliště: Brno

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od ladas26 »

Jo a normálně zdravím...
Ladas26
Forester SJ 2,0i-L MT MY16
ex: Forester SH 2,0D MY11
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

ladas26 píše:Jo a normálně zdravím...
,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Jen tak mimochodem,
byly na čtvrtou generaci (2013+) doposavad nějaké svolávací akce ?
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“