Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Odpovědět

ktore zo spomentych aut zvladne klzky svah minimalne tak dobre, ako Forester I?

mensi Cherokee, Liberty +500 kg, zamknuty medzin. dif.
3
27%
Grand Vitara, zamknuty medzin. dif.
4
36%
Pajero, Pinin, zamknuty medzin. dif., zriedka aj zadny
0
Žádná hlasování
ziadne
2
18%
ine
2
18%
 
Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od VDC »

mnov píše:Stefan nedělej z toho vědu. To co píše Petr je pravda a i já jsem si to ověřil a to nejsem offroad jezdec.
Marku pobavil jsi mě. Nejsi offroad jezdec, ale víš, že má Petr pravdu... :-D.
Volba pneumatik je vždycky o povrchu. Štefan to napsal dobře.
Když se má guma zaříznout, aby se opřela o tvrdý podklad, tak je samozřejmě vhodná užší guma. Když se má auto vynést, potřebuje pořádný bačkory. Viděli jste někdy, na čem jezdí islandský speciály do sněhu ? Mají snad úzký gumy ? No nemají, protože by jim tam byly k prdu.
Příklad s wrc je právě přesně o tom, že se pneumatiky měly zaříznout na tvrdý podklad, aby měly trakci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

Já beru převažující podmínky v česku ne na islandu nebo na poušti ale ok klidně si kupte pořádné bačkory :-D Jasně že jsou situace kdy budou široké gumy lepší ale je jich málo
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od Mira »

No v hlubším sněhu jsou lepší úzký gumy. Ta se snadněji zařízne, na širokých se budete jen klouzat. Ověřeno osobně. Stejná cesta, stejný auto, na úzkých 175/70 se impreza pomalu, ale jistě sunula vřed, na 225 stála a klouzala. Ale ten rozdíl v šířce byl už extrém.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od VDC »

Petře Štefan ale nepsal, že nemáš pravdu. Ani já ne. Jen bylo napsáno, že neplatí absolutně, že úzký gumy jsou vždycky to nejlepší. A neplatí to ani v tuzemsku. Ten Island jsem dal jen jako extrémní příklad.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od mnov »

VDC píše: Marku pobavil jsi mě. Nejsi offroad jezdec, ale víš, že má Petr pravdu... .
Dával jsem i praktický příklad z osobní zkušenosti. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od mnov »

Stefan píše:Nerobím z toho vedu a to čo píše Petr nie je pravda !!!
Tome [?]
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

však já taky nepsal že ve všech případech jsou uzké lepší, několikrát jsem psal že ve většině situací, stačí že se shodnem na tom že ve většině situací na sněhu jsou uzké lepší, asi nikdo nebude přehazovat gumy každý den podle toho kam zrovna jede, z toho plynou i rozdíly proč je zrovna jedno 4x4 auto lepší než druhé 4x4 auto v dané situaci
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od VDC »

Štefan to určitě myslel tak, jak to popisuju výše, že to není absolutní pravda. Věřím, že potvrdí, že jsem jeho slova pochopil správně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od sima »

Já nevím,ale nějak nevidím,že by někdo z vás by preferoval jedině ty nej gumy za každé situace.Kdybych měl nicméně volit mezi běžnými,či horšími,zimními,sněžnými podmíkami v našich českých končinách,tak volím normální rozměry,nevím proč to nazývat úzkými galuskami.Příkladně u forejse je to 195/205 jak psal Petr(mimochodem tyhle rozměry mě udivují,hlavně tedy 205-kyjak je dobře japonec zvolil)tj tak akorát,můžu jen potvrdit.Spešl závody,či expedice se snad původně v tomto vlákně neřešili,natož island ne?Jo beru to určitě jako příklad jiných extrémních ultra podmínek,ale pro nás tady ne.
Každá guma má své plus,ale snad šlo v tomto vlákně o to,která je na více sněžné české či možná i jiné zimy nejlepší ne B-)
Mimochodem přes víkend jsem schválně zkoušel vrány 195-ky a vyhrabou se i když foryn sedí na břiše,v kopečku,v necestě,kde je navátý sníh a ujíždí to bohužel bokem(nevýhoda 4x4,zadek zabere do kopce a jedeš ze svahu dolů),furt se zařezávají krásně,i když to bylo o hubu kolikrát.S širšími pneu nevím,nevím,jinak slunce v duši =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

slunce v duši a sníh na cestách :-D
Puvodní myšlenka byla v tom, že jsem chtěl upozornit na to, že spousta dobrých aut 4x4 je rovnou zabito tím že na ně někdo nasadí hrozně široké gumy pak to nikam nevyjede a auta získají špatnou pověst - tak jsem to myslel a asi jsem to špatně formuloval a tím se rozjela tato debata
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od yohn »

Boure ve sklenici vody ;-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od Stefan »

VDC píše:Štefan to určitě myslel tak, jak to popisuju výše, že to není absolutní pravda. Věřím, že potvrdí, že jsem jeho slova pochopil správně.
Aj keď som už nechcel prispievať, lebo vidím, že to nemá význam, ale toto musím potvrdiť:
Pochopil si to úplne presne !!!
Chcel som len poukázať na to, že nie je všetko len čierne, alebo biele, ale bohužiaľ je to v mnohých prípadoch ako hrach na stenu hádzať.
Ja nejazdím len po Prahe a raz za týždeň - dva na chalupu, ale dennodenne po horách v ťažkých terénoch. Teda kým som bol pracovne aktívny. Terazky, keď som už na dôchodku aj preto prešiel z Toyky na [SUBARU] , lebo toho terénu je podstatne menej a aj ináč obúvam svojho Forestíka, ako som obúval offy.
[RESPECT] (_)D
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od VDC »

petr píše:slunce v duši a sníh na cestách
Puvodní myšlenka byla v tom, že jsem chtěl upozornit na to, že spousta dobrých aut 4x4 je rovnou zabito tím že na ně někdo nasadí hrozně široké gumy pak to nikam nevyjede a auta získají špatnou pověst - tak jsem to myslel a asi jsem to špatně formuloval a tím se rozjela tato debata
A to se mi na nás líbí, že se nakonec vždycky domluvíme... ;-) To máš pravdu.
Stefan píše: Aj keď som už nechcel prispievať, lebo vidím, že to nemá význam, ale toto musím potvrdiť:
Pochopil si to úplne presne !!!
Ale jo, má to význam. Vždycky se najde někdo, kdo pochopí, jak je to myšleno. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od suubaru »

Moje rada, zase jit do forestera, ma moznost na lift. Trable s redukci: koupit auto s automatem.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od racmaster »

dobre, dobre, chlapi. ta diskusia ohladom sirky pneu bola sice miestami ostrejsia, ale nakoniec vecna a vyplynulo mi z nej, ze napriklad cheero 235/70/r16 bude v hlbsom snehu v nevyhode oprosti forestrovi uz len kvoli sirokym gumam a valivemu odporu. na druhej strane bude mat cheero tazit z nizsieho trenia podvozku, kedze forest uz bude chytat brucho... cize mame 2 brzdne sily, otazka je, ktora je vacsia...? ktora bude mat v konecnom dosledku vacsi vplyv na splhanie do kopca. [?] viem, ze raz som v takej situacii ostal visiet a za mnou iduca vitara isla dalej, sice len par metrov, ale zasa na sirsich a horsich gumach...

zaroven mi vsak z toho vyplynulo, ze sneh udupany do zladovateleho skla, superklzky bude zasa asi kusok vyhodnejsie mat sirisie gumy. ked uz pre nic ine, tak preto ze tu jazdim po vychodenej stope od vitary, pajera a frontery, este horsie traktora, ci dokonca lkt. vsetko vyssie podvozky a sirsie kolesa. casto potom chytam spodkom ten hlboky sneh medzi kolajami, co po nich zostal a to ma brzdi... v tomto pripade by sa podla mojho nazoru (opravte ma) zasa dalej v tej stope vystveral vysie cheero so sirsimi pneu. cize jeep vracia uder?

[3GEARS]

otazka je, co v takomto pripade hra vacsiu rolu, sirka pneu (+ forest), vyska podvozku (+ cheero), 3diferaky (+forest), zamykatelny medzidif(+cheero).

cize tu zacina naozajstna veda. zratat vsetky tieto plusy a minusy a nakoniec dat v tychto podmienkach hlas jednej z moznosti v ankete. viem, ze je to tazke, ale poprosim vas, kliknite tam svoj nazor.

len aby sme nezabudli, stale tu porovnavame forestra 1, nie dvojku, co ma vyssi podvozok, samosvor, lepsi motor a par kil menej. verim, ze ten je na tom podstatne lepsie ako jednotka SF... btw, ako je to v tomto smere s faceliftami jednotky okolo roku 2002? niekde som pocul, ze tie uz mali podvozok dvojky ale nic oficialne som nenasiel. naoko ale vyzeraju vyssie...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Odpovědět

Zpět na „Forester“