Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Odpovědět

ktore zo spomentych aut zvladne klzky svah minimalne tak dobre, ako Forester I?

mensi Cherokee, Liberty +500 kg, zamknuty medzin. dif.
3
27%
Grand Vitara, zamknuty medzin. dif.
4
36%
Pajero, Pinin, zamknuty medzin. dif., zriedka aj zadny
0
Žádná hlasování
ziadne
2
18%
ine
2
18%
 
Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od racmaster »

tak, dozrel cas uvolnit staruckeho forestra zo sluzby so vsetkymi cestnymi poctami. naozaj, ked som kupoval svoje prve suv za ucelom vyjazdu na chalupu v stredne tazkom terene, nakoniec som sa aj vdaka vasmu foru rozhodol pre forestra 98, 2.0. forest sluzil velmi dobre, a treba povedat, ze som ho nesetril. napriek tomu, za cely ten cas sa nevyskytla ziadna zavazna porucha, ci vacsia investicia. jeho jazdne vlastnosti mi plne vystacovali a v podstate sa za tie roky stalo len par krat, ze sme ostali niekde visiet, vacsinou vo velmi velkom snehu, ked uz si forest tlacil pred sebou morenu, alebo v naozaj prudkom svahu a totalnom supersmiklavom lade, na ktorom ani nohy nedrzali... inak sa vystveral naozaj vsade! >B-)

celkovo si u nas vydobil miesto pomaly clena rodiny a siroko daleko si ziskal velky respekt svojimi vykonmi najma mimo ciest, ale vlastne aj na nich. bohuzial, vek nezastavis a tak hoci s lutostou, musime sa rozlucit...

tym ale pre mna vyvstava nova situacia, vybrat nove auto... aby som foresta len nechvalil, jedine, co mi na nom vadilo bola slaba redukcia a nizky podvozok. bohuzial, mam tu jeden tazky usek, po ktorom musim pravidelne chodit a redukcia v nom uz proste nepomahala, auto sa rozbiehalo a bolo nutne ist na brzdy, co je uplne zle. ved viete. hrozi zablokovanie kolies, zdochnutie motora, smik, zohnutie naprav atd atd. proste som kvoli tej slabej redukcii stale trpol a riskoval, nebol spokojny. ked som potom videl ine suv, ako tym usekom pekne pomalicky bublu dole, stvalo ma, ze tam ti japoncici nedali kusok ine ozubene koliesko...

kedze penazi niet tolko, aby som si vybral idealne auto, situacia je o to tazsia. musim si vybrat DOBRE auto za MALO penazi... raz darmo, zivot neni idealny.

aby som to zhrnul, po vsetko, co som sa aj vdaka tomuto foru o ,,offroadoch`` naucil a vzhladom na cenove moznosti, kufor a spotrebu mi do uvahy pripadaju auta okolo rokov 2000-2004, presnejsie mensie Jeepy (chero, liberty), grand vitara, mensie pajera a samozrejme Forest ... najlepsie ale uz dvojka, co asi cenovo bude tazke. celkom nevylucujem ani patricne vybavene Daihatsu a Ssangyongy, aj ked su predbezne asi mimo hry. dolezita je spotreba, nejaky ten kufor, spolahlivost (vas nazor?), no najma schopnosti zdolat zasnezeny vystup a zjazd z chalupy.

co sa technologii tyka, vacsina su 4x4 so zamykatelnym medzinapravovym difom, maloktore este zamykatelny zadny dif. cize vsetky de fecto rovnaky princip, iba forest je vlastne bez uzamykania stredneho difu... teoreticky by ho to malo handicapovat ale vsetci vieme ze to neni celkom tak. pajero a vitara su v podobnej vahe, jeepy o 400-500kg tazsie. vsetky z nich maju lepsiu redukciu, ako forest, cize zjazd hra v ich prospech. otazka je, ako to bude s vyjazdom na spominany zasnezeny, casto zladovately svah... raz prasan, raz mokry, inokedy ten najhorsi, amorfny krystalicky sneh. sak to poznate..

chapem, ze rolu hraju pneumatiky, aj medzikusy... predpokladajme teda, ze budu rovnake...

cize ak mozte, budem rad, ak sa podelite o svoje nazory. anketna otazka je, ci po forestrovi mozem kupit aj nieco ine, co ma tak spolahlivo vyvezie na klzky svah?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od PetrC »

Máme doma Pajero ale ještě to starý MY95, takže plnohodnotnej off-road a když zapadnem, musíme přijet s Forestrem aby ho vytáhl. To Pajero není špatný, to vůbec ne ale dojíždí na váhu, má kolem 2,5 tuny a ta váha dělá svoje. Druhou zkušenost máme s Jeep Cherokee MY03 a ten, když nám zapadla nízká impreza ve sněhu, se horko těžko dostával k autu ale nakonec se povedlo.

SUBARU má jedinou nevýhodu, když zapadneš musí pro tebe jedině traktor nebo nějaká jiná těžká technika :-D respektive jiný SUBARU
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od vojtasbus »

Já mám I. gen Vitaru. A požadavek kopce splňuje na 100%. Ale víc jak 100 km/h s tím jet nejde (s hardtopem)
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od racmaster »

vdaka, daj teda hlas vitare...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

je to hodně o gumách raději uzké a nějaké osvědčené dobré, vitara ta stará je jednoznačně v terénu lepší taky niva, starší rav4, řekl bych i duster ale toho nemám vyzkoušeného, a naložená L200 taky vyjede víc ale ta by ti myslím nevyhovovala je moc velká...
a taky záleží kde se s tím jede , na ledě do kopce jsou nejlepší lehká auta do hlubokého sněhu zase těžké a vysoké auta takže těžko soudit, ale nejvíc v mém životě jsem vyjel na vojně s ořetězovanou pragou V3S jezdili jsme v metrovém sněhu po tankodromu ale ta spotřeba zastavil nás až přejezd přes brod nešlo vyjet z potoka kvůli ledu na okraji potoka byl to moc vysoký rantl který nešel přejet
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od racmaster »

vidis, a ja by som povedal, ze hrubsie gumy, vacsi stycna plocha, lepsi kontakt, lepsia trakcia, viac vyjdes...?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

tak to vyzkoušej a uvidíš a nebo ze zeptej těch co to zkusili, uzší guma se líp zařeže do sněhu navíc nemá v hlubším sněhu tak velký odpor a drží líp směr, na ledě nebo namrzlém asfaltu to možná tak jednoznačné není ale co jsem viděl auta s širokýma gumama ani na ledě nic moc
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od cerv »

Daihatsu nebrat,takova Feroza vyjede min než Peugeot 206...pajero pinin spatny,vlastně me ted nenapadá auto,který bych doporučil...
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od Stefan »

petr píše:tak to vyzkoušej a uvidíš a nebo ze zeptej těch co to zkusili, uzší guma se líp zařeže do sněhu navíc nemá v hlubším sněhu tak velký odpor a drží líp směr, na ledě nebo namrzlém asfaltu to možná tak jednoznačné není ale co jsem viděl auta s širokýma gumama ani na ledě nic moc
Bohužiaľ, nie je to také jednoduché ako píšeš. Výber správnych gumiek je hotová veda a podrobný rozbor by bol elaborát na niekoľko desiatok strán, ale v princípe:
Na mazľavý, šmykľavý, ale plytší podklad užšie pneu, ktoré sa dobre zahryznú a na hlboký a mäkký podklad široké a maximálne možne podhustené gumky, ktoré sa nezahryznú, ale Ťa držia hore. To platí (ale naozaj len veľmi stručne povedané!!!) ako v blate tak v snehu. Samozrejme ten výber ovplyvňujú ďalšie faktory, ktoré tu nie je možne dopodrobna rozoberať a to je tá veda o ktorej som sa hneď na začiatku zmienil. >:-@
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od mnov »

Stefan nedělej z toho vědu. To co píše Petr je pravda a i já jsem si to ověřil a to nejsem offroad jezdec. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od Stefan »

Nerobím z toho vedu a to čo píše Petr nie je pravda !!! (_)D
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od mnov »

Děláš z toho vědu a to co píše Petr je pravda. (_)D
Ověřil jsem si to v hlubokém sněhu na čtyřkolce, bez diferenciálu, jen zadní náhon a široké gumy. Sníh se nahrnul a celá zadní náprava jen prokluzovala. Vzal jsem tedy traktůrek s úzkými koly, diferenciálem a pohonem jen zadní nápravy. Projel v pohodě. Oba stroje cca stejná hmotnost.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od Stefan »

Nechcem byť impertinentný, ale takýto scestný argument a neadekvátne porovnanie môže použiť len diletant, ktorý za každú cenu a bez ohľadu na skutočnosť chce potvrdiť svoju "pravdu". Dohovoril som.
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od petr »

Štefan nechci se hádat ale pokud se ti zdaji na sníh lepší široké gumy tak je to ve velké většině situací blbost , jedině pokud by byl sníh tak tvrdý že by se auto díky širokým gumám nebořilo to je jediný případ kdy by byly lepší než uzké což je hodně vyjímečný stav, jinak na ostatní situace jsou úzké gumy lepší , neberu v potaz vzorek. Samozřejmě přiměřeně, třeba konkrétně forester bych viděl ideální šířku někde kolem 195 mm až 205mm víc už bude spíš naškodu v převážné většině situací, ale to je můj názor a mé zkušenosti. Ať si klidně jezdí kdo chce na čem chce, jen když vidím po příkopách ty borce s balonama na autech tak je mi těch hezkých aut líto :-D Proč ti borci se 4x4 audi a BMW atd. s těma balonama nikam nevyjedou to jsou ty jejich auta tak špatné ???
Je to jinak než v létě tam širší guma většinou drží líp.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Forester vs Vitara vs Jeep vs Pajero

Příspěvek od kiti »

No když jsem byl mladý žil jsem závody wrc.

A pokud si dobře vzpomínám tak na sněhu byli vždycky úzké pneu. Že by tomu kluci co vítězili nerozuměli???????
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Odpovědět

Zpět na „Forester“