Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od Mira »

Ořechovka je super, ale sežeň někde velkej ořešák. To musíš mít doma na zahradě, nejlépe u baráku. Kamoš měl 2 krásný velký stromy u chaty, ale u lesa. Drevokocůri tam chodili ve špalírech a stíhali to sklidit. A to nemusí ten strom být u lesa. Druhý kamarád zdědil RD s velkou zahradou skoro uprostřed města, na ty ořechy se skoro dalo šáhnout z okna, všude okolo plot, jezdili jsme tam každý týden a ty ořechy jsem tam taky neposbírali, na stromě přitom byly. Tam holt chodili zase sousedi. :-(
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od sima »

Máme tři mega velké ořešáky,jeden skoro nerodí,ostatní dva jo,lae máš pravdu veverky jsou velmi pracovité a co víc,když sbíráš dole ty paběrky,posměšně ti házej na hlavu skořápky a to vůbec nepřeháním!!!Ne ne i sused šaman mě to potvrdil =) :-D Ale i tak loni bylo ořechů hodně,letos už tolik ne,dřevokocůrky vyhrávají.Dva velké ořešáky mám přímo před okny paneláku,skoro to jde sbírat z balkonu,ale opět snědí jsou velmi činní a nejen oni,penzisti vstávají v pět,já to kdysi jen tak sbíral při nočních procházkách se psem,nejlíp když pršelo či při větru,dávno jsem se na to už vybodl...
Ten jeden téměř nerodící ořech se chystám zmlátit,to jim prospívá :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od yohn »

orechovka je top z domacich destilatu co znam, plne souhlasim. mame na zahrade alej tusim 12ti velkych oresaku, je to parada :-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od goha »

Já mám na zahradě dva velký a jeden menší ořešák a když rodí, tak paráda. Letos ani ťuk :-(
A drevokocůra jsem tady už zaznamenal taky a jak se naskytne příležitost, tak ho sejmu >>:-@@ Je to prevít už i proto, že vybírá ptačí hnízda.
Střelit se mi ho zatím nepodařilo, je hrozně plachý. Uvažuju i o nějaký pasti, (usmrcovací), ale pořád mě nenapadá jakou, abych s ní omylem nesejmul třeba strakapouda či něco podobného.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od VDC »

goha píše: drevokocůra jsem tady už zaznamenal .
O čem je řeč Miloši ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od OZP »

My mame velke oresaky dva, byli tri, ale jeden musel jit- byl na spatnem miste, spatne zakoreneny a ohrozoval okoli. Byl to bohuzel pamatecny strom zesnuleho strejdy, tak to tata s dedou pri kaceni trosku obreceli... A mel pekne tuhy korinek- to ze obrazil parez me moc neprekvapilo, ale to, ze obrazil spalek, co jsem si urizl na stipani dreva a dal si ho do kulny, to jsem teda cumel.
U jednoho ze dvou oresaku letos bude muset prijit radikalni rez, ohrozuje strechu, tak nejake vetve budem muset fiknout.
Jo a letos jsme meli tolik orechu, ze se nedalo pod stromem slapnout aby to nekruplo. Kamarad si to posbiral pomerne dukladne a za 14 dni zase orechovy koberec. Neskutecna uroda. Ale me ty nase orechy tolik nechutnaji. Jsou mansi, horke a je desnej opruz je vyloupavat. Takze kdo si je prijede posbirat, toho jsou.
goha: nech veverku zit clovece!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od goha »

Ondro když mě ta veverka hrozně se*e už z podstaty. Jinak mám zvířata a přírodu hrozně rád ... mám tady i kunu, hranostaje, kolčavy, na fotopast jsem chytil i lišku a samozřejmě spoustu ptáků ... vrabci, několik druhů sýkorek, kosi, drozdy, kvíčaly, červenky, pěnice, brhlíky, zvonky, střízlíka, strakapoudy a dokonce se mi tady trvale drží i žluna, což je poměrně vzácnost. Co ale začnu taky likvidovat jsou straky, je jich jako hnoje a hnůj patří do země :-)
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od Traveller »

A zároveň jste pěkně odpověděli neznalému šéfovi. ,,,,| (*_^) |,,,, ANÓÓÓ..., je to veverka, náčelníku. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od OZP »

No vidis, mas tam takovych druhu, to je nadhera. Skoda se ochudit o veverku :)
Veverky a jezky mam extra rad. A kocky taky. Ja sem proste asi nejak zatizenej na tu skodnou nebo co :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od goha »

Tak ježky mám samozřejmě taky, to jsem ani nezmiňoval stejně tak jako slepýše, ropuchy a pod.. Samozřejmě že likviduju i prevíty, jako jsou hraboši a krtci. Hodila by se i nějaká ta zmije, ale tu jsem tady nezaznamenal :-(
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od OZP »

Milosi tak davej fotky, fotky! Vzdycky si tuhle havet umel perfektne zachytit! U nas v Sudetenlandu je i hodne dravcu, ja to moc neumim poznat, ale treba se to jeste naucim, az je budem chodit pozorovat s potomkem. Me deda vzdycky braval na sovy, umel poznat podle hlasu co je co. Bylo to napinavy kdy se jaka ozve, chci to urcite prozit jeste jednou.

Mrzi me ze jsme se nepotkali v tech Milovicich, rad bych te konecne poznal osobne. Snad na jinem srazu!

EDIT: Jinak sorry za OT! Dejte nekdo fotku veverky na grilu, at je to k tematu :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od Subaru70 »

OZP píše:No vidis, mas tam takovych druhu, to je nadhera. Skoda se ochudit o veverku
Veverky a jezky mam extra rad. A kocky taky. Ja sem proste asi nejak zatizenej na tu skodnou nebo co
..Ondro, ty je máš rád páč nejsi ,,masohlt" a to pak má člověk rád všechny zvířátka...skoro :-D :-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od goha »

Ondro pár fotek mám, ale nic moc ... něco na krmítku, pěnici na křoví kde hnízdila, video kolčav z telefonu a pod..
Měl jsem tady i kalouse, zdržoval se ve vysoké borovici co tady mám, ale už je cca 5 let pryč, asi se mu tady nelíbilo :-(
Občas se mi v tůjích na zimu usadí bažant, několikrát dokonce i se dvěma slepičkama, ale letos jsem ho zatím viděl cca jen 2x.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od VDC »

Děkuji za osvětlení. :-) To slovo už jsem samozřejmě slyšel, ale zapomněl jsem, co znamená. :-)

Miloši veverku nech žít. Vždyť jich je jako šafránu. Já veverku neviděl 20 let a to nám jich v dětství lítalo po zahradě nepočítaně. Co bych za to dal, zase koukat na pobíhající veverky po zahradě....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Subaristický kulinářský institut aneb vaříme, pečeme atd

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Já veverku neviděl 20 let a to nám jich v dětství lítalo po zahradě nepočítaně. Co bych za to dal, zase koukat na pobíhající veverky po zahradě....
Musíš jít do lesa. Nebo jestli myslíš na zahrádce u Šindlova, tam by se určitě nějaká našla.

Já jí nedávno viděl i ve Strakonicích na podskalí u řeky, což mě překvapilo. Jinak v lesích se vyskytují pořád, vídám je celkem často. Ale je fakt, že tak před 10 lety jich bylo o dost míň. Nebo jsem hůř viděl... :-)
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“