Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

To oslňuju i tak,bez deklu.Teda myslím bez toho pod motorem:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Doro »

...přesně takto nastříkané by mi to vadilo a pokud by mi to tak někdo stříknul, trochu bych bych u toho vypěnil (spíše víc). Na výfuku, svodech katu aj. to nemá co dělat - mimo zbytečné plýtvání je to už z principu blbost. Prochu problém je to na manžetách, to bych hned odstranil.

To ostatní vypadá dobře vytmeleno >B-) .
Nejlepší matroš na nástřik je ovšem ten původní z výroby.... drží tam a nejde sloupnout, přitom je pružný a vrstva hodně tlustě. Snažil jsem se vypátrat, co to je, ale doteď vím prd....
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

No já bych na tom spodku taky něco vynechal, proto si to udělám sám. Třeba výfuk, ten je stříkanej nějakou spešl barvou na výfuky a stejně shnije zevnitř, potom plastový věci a hlavně manžety pouze silikonem, diferáky taky jen silikon. Nejdůležitější jsou pro mne hnací hřídele, nápravnice, ramena. A zadní podběhy, protože tam je to z výroby ošetřený dost mizerně, mě už tam normálně prosvítá lak. Naštěstí ještě zdravej, ale po nástřiku ani památky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

U výfuku je léty ověřena účinnost nástřiku,tj bez debat,měl bych ix příkladů po ruce...a že jednou shnije "odněkud"je jasné,nic není na věky,ale dá se konec oddálit.Já tam mám navíc co vím vypalovací barvu na kamna,pak nigrin-to jsem stříkal já a pak toto,jde o to,že by to člověk měl obnovovat,zhruba co rok,aspoň tu zadní část,tam to kondenzuje-chládne logicky nejvíc,ale to není nic nového.A ta trocha matrjoše na ten výfuk,to je už při takovéhle akci to poslední,co by mělo člověka zruinovat.
Manžety jsem taky myslel,že vynechá,ale nevadí mě to,věřím,že to nic neudělá a hlavně nemám důvod nevěřit kámošovi,když řekne,že tohle nevadí.Manžety jsem já ani třá můj otec nikdy neměnil-vždy jsme nechávali ošetřovat auta u něj.Praktikuje to takhle přes dvacet let a aut takhle nastříkali už stovky,tj myslím nejlepší vizitka,lidi si nestěžujou,naopak se k němu vrací.
Jeho staré auta jsou toho důkazem,například favorit,výfuk tam měl ještě původní,navíc to auto by jinak celkově dávno shnilo..
A kdyby se přeci jen něco ukázalo časem špatně ošetřeno,dám vědět,nic netajím...i když na 14 letém autě,kde je většina věcí ještě origo z výroby těžko něco takhle určovat.
Jo a pro Míru-ramena jsem požadoval taky stříknout fest.Podběhy tak to je už automaticky,tj základ,tj jedna z hlavních věcí proč se tohle vše dělá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Doplněna klima-bylo tam jen 300 gramů.Prvně jsem plnil klimu v zimě :-) taky to nebylo jen tak,musel jsem auto přes den nechat v servise,ve vytopené dílně,prý by to jinak řádně neodsál,mrzlo...
V létě jsem to neudělal,i když už to málo chladilo,čím dál méně a teď mě to dostihlo,už to i málo odmlžovalo,tak uvidím,zda se to zlepší.Kompresor stále spínal,jen málo tlačil,předtím 6 kilo,teď 9...jak jsem koupil tak prodávám,já do tej mašiny neviděl.
A hlavně to nejspíš nikdy nebylo plněno,dlea papírů a jiných info ne,což se mě zdá neuvěřitelné,ale všechno je možné,švára takhle jezdil s vectrou 10 let a klima stále fachčila na výbornou.
Cena 700 kč.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo já to za celý léto taky nestihl, takže se na to chystám taky teď v zimě. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

No tak když už jste u toho... Nefunkční klimu jsem zjistil někdy v létě, když jsme jeli ve 30°C do Rakouska. Protože se snažím ji v létě prakticky nepoužívat, jen v opravdu extrémních podmínkách, tak jsem se na to samozřejmě vybodnul a teď jste mi to připomněli. Vím, že před létem to chladilo míň, ale kompresor spínal. Náplň jsem nechával měnit loni na podzim (spolu s těmi rozvody). Po cestě do toho Reichu už ani kompresor nesepnul. Nemá tedy buď co tlačit nebo se tam něco posralo... A páč to určitě do konce roku nestihnu, když jsem ještě ani nepřezul (ale mám M+S, tak Orgánům to vadit nemůže), tak to padne asi na jaro... :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

draconis píše:Protože se snažím ji v létě prakticky nepoužívat, jen v opravdu extrémních podmínkách, tak jsem se na to samozřejmě vybodnul
To asi proto, že nemáš kožený sedačky, co? :-)) Mi připomíná, že to do léta musím dořešit nebo budu pečený kuře já :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

spm píše:To asi proto, že nemáš kožený sedačky, co?
To nemám, ty jsem měl předtím v Ochculi. Ale světlé, ne černé a dalo se to. Ale tam klima fungovala bez problému celých 6 let :-)
spm píše:nebo budu pečený kuře já
Lepší pečený kuře v lidské podobě než na přístrojovce :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo já to za celý léto taky nestihl, takže se na to chystám taky teď v zimě.
Až se zima zeptá...chtěl jsem říct,ale ono to tu vlastně nepasuje :-) Jeden by řekl na co v zimě klima.Já to nechtěl nechat zbytečně trápit a pokoušet to a hlavně to odmlžování a vysušování,když klima jede jak má,to je fakt super věc.
Dracu je to tvoje věc,ale pokud ti už nespíná ani kompresor zbytečně bych s tím neotálel,čím déle klima zahálí tím hůře pro ní,to víš ale sám.No já sám teprve uvidím,zda bude náplň držet a jak to bude fachat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

To máš svatou pravdu, že v zimě je klima vysoce užitečná. Upřímně mi teď chybí mnohem víc, než v létě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

Já tu zimu bez klimy zas tak nějak tragicky nevidím... občas se to zamlží, když do toho člověk ráno přijde, ale i bez klimy když se pustí větrání na okno, tak je to za chvíli pryč. Co teprv lidi s naftou, která fouká ledovej vzduch i po 10km :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Nj,já ji zase v létě používám jen sem tam,když už ten hic nejde moc vydržet.Naopak v zimě jsou dny,kdy bych bez klimy jel i několik km a na sklech furt "mléčná" tma,někdy je to fakt tragédie,(skla zásadně zevnitř ničím neutírám,neziglím :-) )klima si s tím však poradí rychleji,vytáhne navíc lépe tu věčnou zimní vlhkost z auta...navíc teplá klima nevadí tak jak vadí mrazivý,či jen studený průvan na rozhajcované tělo a jsou další důvody proč klimu v zimě jo,teda já to mám zase takhle.
V zimě je suchý-sahara výdech z klimy dost příjemný =) :-)
Jo a máš spm pravdu,některé diesly jsou úplně tragické,auto které netopí 10 kiláků to bych teda nestrávil,to fakt ne,nechápu jak to dělají a jak se s tím vyrovnávají ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

draconis píše:No tak když už jste u toho... Nefunkční klimu jsem zjistil někdy v létě, když jsme jeli ve 30°C do Rakouska. Protože se snažím ji v létě prakticky nepoužívat, jen v opravdu extrémních podmínkách, tak jsem se na to samozřejmě vybodnul a teď jste mi to připomněli. Vím, že před létem to chladilo míň, ale kompresor spínal. Náplň jsem nechával měnit loni na podzim (spolu s těmi rozvody). Po cestě do toho Reichu už ani kompresor nesepnul. Nemá tedy buď co tlačit nebo se tam něco posralo... A páč to určitě do konce roku nestihnu, když jsem ještě ani nepřezul …
V systému klimy je i tlakový sensor. Tzn., že pokud je v systému malý tlak - málo chladiva- tak nesepne klima kompresor jako jeho ochrana před "připečením", protože je tam málo chladiva, potažmo oleje v něm a kompresor by jel na sucho. Zkus si to nechat zkontrolovat a ořípadně doplnit, je fakt potřeba to občas zapnout. Mě taková kontrola těsnosti stála 3 kilča a budeš aspoň vědět proč to nejede.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

Ale jo, určitě to chci řešit. Ale do konce roku se nedostanu už nikam, páč jedeme 6 dní v týdbnu. Takže v roce 2017 dám vědět :-)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“