Přestavba N1 - odstranění přepážky

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od Rudolfo »

Pevná přepážka (mřížka) po novelizaci :drive:

Převzato z webu
http://poradna.prestupkyvdoprave.cz/por ... p?f=7&t=29

Jak to vlastně je s pevnou přepážkou, lidově mřížkou u vozidel, které byly kvůli odpočtu DPH přestavovány na "nákladní" vozidla (z M1 na N1). Novelizací vyhlášky 341/2002, a to vyhl. č. 283/2009, bylo upraveno, že od 15.9.2009 u vozidel, která svou konstrukcí vychází z osobního automobilu (M1), tato pevná přepážka (včetně zatmavení oken) již ve vozidle nemusí být umístěna. :supeer: :supeer: :supeer:


Původní znění vyhlášky č. 341/2002 Sb., a to bodu č. 6 přílohy č. 1:

6. U vozidel kategorie N s nedělenou skříňovou karoserií musí být za poslední řadou sedadel přepážka oddělující prostor pro cestující od prostoru pro náklad. Tato přepážka musí být do výšky nejméně 500 mm nad bodem "H" uvedených sedadel v provedení z plného materiálu a nad touto výškou musí být v provedení zabraňujícím vniknutí velkých předmětů (o rozměru nejméně 50 x 50 mm) do prostoru pro cestující. U vozidel s uzavřeným prostorem pro náklad a opatřených ve stěnách a ve dveřích okny mohou být tato okna zasklena bezpečnostními skly nebo zasklívacím materiálem, který musí splňovat podmínky stanovené zvláštním předpisem a musí být podle něho homologovány (schváleny). Tato okna musí být ze strany prostoru pro náklad (kromě zasklení v zadních dveřích či zadní stěně) chráněna tuhou a pevnou zábranou (například mříží s maximálním rozměrem otvorů 50 x 50 mm) proti náhodnému poškození přepravovaným nákladem. Instalace takové zábrany nemusí být u posuvných dveří vozidla, pokud to konstrukční řešení těchto dveří neumožňuje. Pro zařazení vozidla s nedělenou skříní do kategorie N1 musí být splněna následující nerovnost
P-(M+N.68)>N.68, kde
P = největší technicky přípustná hmotnost naloženého vozidla v kg
M = provozní hmotnost
N = počet míst k sezení s výjimkou řidiče, přičemž za místo k sezení se považuje takové místo, pro které jsou ve vozidle
dostupná místa ukotvení sedadel. Za dostupné se považuje takové ukotvení, které se dá využít pro montáž sedadla. Aby
nemohla být některá ukotvení považována za dostupná, musí se jejich užití mechanicky zabránit, např. přivařením krycích
desek nebo montáží podobných trvalých krytů, které nemohou být odstraněny běžně dostupným nářadím.

Pokud výše uvedená nerovnost není splněna, vozidlo se zařazuje do kategorie M1.

Při rozhodování o změně zařazení vozidla do kategorie N1 dříve zařazeného v kategorii M1 snížením počtu míst k sezení se
uvažuje pro uplatnění vzorce provozní hmotnost původního vozidla M1 uvedená v technickém průkazu vozidla v případě jednotlivého schvalování nebo v základním technickém popisu vozidla (dále jen "ZTP") při typovém schvalování před úpravou pro kategorii N1. Případná alternativní výbava uvedená v poznámce ZTP ani hmotnost případně odstraněných sedadel či hmotnost přepážky nebude pro uplatnění vzorce uvažována.


a novelizace vyhláška č. 283/2009 Sb.:38. V příloze č. 1 bodu 6 se na konci prvního odstavce doplňuje věta „Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na vozidla, která konstrukcí vycházejí z osobního automobilu kategorie M1, a to i v případě, že vozidlo bylo schváleno v souladu s ustanovením tohoto odstavce.“.

Tedy platí to i pro vozidla, která měla přepážku i před touto novelizací. POZOR !!! Nemění se ale nic na tom, že vozidlo je stále N1 a pokud byl snížen počet míst k sezení, tak toto vše zůstává zachováno !!!

Tak od 15.9.2009 hrrrrrrrrrrrrr na demontáž přepážky ...

Přeji pěkný den :banana: :banana: :banana:
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od DDDD »

Je to přesně tak jak uvádí Rudolfo. :826: Mně osobně přepážka vlastně vyhovuje protože občas vozím psa.Jinak mezi sedačkama a přepážkou je cca 5 cm mezera kam se vejde spousta věcí.Na straně do kufru na ní mám hasičák a oranžový maják který mohu v N1 legálně používat.Ještě na ní plánuju namontovat kastlík po celé délce v horní části.Protože je teď policajtům přepážka vlastně fuk tak ji předělám na dvoudílnou s odendávací mříží.No a časem mně snad ještě něco napadne :655:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tuto informaci vím už od dřívějška, ale zajímá mě, jestli se to týká i OA-M1-SP-MV - tedy osobní automobil speciální montážní

Mříž mám nařízenou v techničáku a tato novela, mi přijde, hovoří jen o N1?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od DDDD »

Jo jedná se jen o osobáky přestavěný na náklaďáky kvůli odpočtu DPH.Prostě vozit přepážku v Maserati někomu příde trochu podivný :811: ::-DD:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od quickly »

Jám nemám klasickou přepažku, ale protipesovou mříž, bez které si klidnou jízdu nedovedu představit :811:
Kdyby forestík v N1 neměl jen 4 místa, tak mám i přepážku
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od DDDD »

No ono to pátý místo je stejně taková provizorka.Tři pořádný dospěláci se vzadu už dost mačkaj. :drive:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od quickly »

DDDD píše:No ono to pátý místo je stejně taková provizorka.Tři pořádný dospěláci se vzadu už dost mačkaj. :drive:
DDDD mám v novým forestíkovi v dehtu (active) vyzkoušené, že když jsem na vícedenním jednání, tak dělám řidiče na obědy (jako jediný mám rád neoalk pivo) a jede nás 5 dospělých, z toho 2 mají přes 190 cm. I vzádu je dostatek místa na nohy a vedle sebe tak akorát, ale pořád bez problémů. Active má výhodu, že uprostřed není vyklápěcí dekl - není to tak tvrdé.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od RunningRunner »

quickly píše:DDDD mám v novým forestíkovi v dehtu (active)...
... jestli to nebude tím, že nový Forestr je trošku větší. Ono i pár cm dělá v autě divy. Já se mám se 4ma místama aspoň na co vymlouvat :-) Ale jak bude chvíle, tak se taky chystám přepážku vymontovat ... právě pro těch pár cm ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od HonzaCZ »

DDDD píše:Jo jedná se jen o osobáky přestavěný na náklaďáky kvůli odpočtu DPH.Prostě vozit přepážku v Maserati někomu příde trochu podivný :811: ::-DD:
No to moje je osobák přestavěnej na spociální-montážní osobák s mřížkou - taky kvůli DPH.

Jestli se to mě netýká, tak si jdu hodit mašli :10125:
Už jsem si vesele zpíval :657:, jak jsem ušetřil 4000 za zpětnou přestavbu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od DDDD »

To Honza CZ:A čím je to auto tak speciální?Leda že máš odstraněný zadní sedačky a počet míst 2.Pak je to stejný.Zůstává počet míst a přepážka může ven.Na původní počet sedadel to ale už nepřetýpnou :666:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od DDDD »

RR: Novej Festr je opravdu větší a tudíš vzadu prostornější.Odstraněním přepážky získáš větší prostor v kufru a samozřejmně rychlejší manipulaci při skládání sedaček. :)
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od HonzaCZ »

DDDD píše:To Honza CZ:A čím je to auto tak speciální?Leda že máš odstraněný zadní sedačky a počet míst 2.Pak je to stejný.Zůstává počet míst a přepážka může ven.Na původní počet sedadel to ale už nepřetýpnou :666:
Není speciální vůbec v ničem, původně měl na 3. bočních oknech bezpečnostní folie, ale ty už původní majitel nechal sundat a dát tmavý. Má to posuvnou, demontovatelnou mříž za zadníma sedačkama a v techničáku 5 míst k sezení.
V kufru, po stranách v místech podběhů tam jsou podélně čtvercový profily, tak 10 x 10 x 500 mm s dírama se závitem - je to tam originál nebo to je ta "speciální výbava"?

viz
Přílohy
TP1.jpg
TP2.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od seatik »

Teda tam se nekdo hodne dopodobna rozepisoval..ja mam taky posuvnou sklopnou prepazku,po stranach nejake zelezne uchyty a do nich dokazde po jednom sroubu byla pridelana prepazka..ale takovy slohopis tam nemam..jinak forester auto me..14 sem to behem 5 minut odmontoval,3 nepruhledna skla sem uz predtimto terminem odstranil a dal tam nejtmavsi pruhlednou folii..protoze to neuveritelne znesnadnovalo vyhled..kterej magor toto vymyslel :839:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od Rudolfo »

To: HonzaCZ

Poslal jsem oficiální dotaz na Ministerstvo dopravy k Tvému dotazu na M1. :4690: Tak uvidíme :baseball: Oficiálně mají 30 dní na odpověď. :6066: Tož necháme se překvapit.

Hned jak budu vědět, Tě budu informovat. Na internetu jsem, hledal, hledal a hledal, ale všechno jen JPP (jedna paní povídala).

Zatím ahojky :718:

Ruda
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přestavba N1 - odstranění přepážky

Příspěvek od HonzaCZ »

Rudolfo: Mockrát děkuji, já už jsem někam volal, ale když už jsem se dovolal, tak nevěděli, tak jsem taky někam napsal, uvidíme, jestli odpoví.

Každopádně doufám, že odpoví aspoň jednomu z nás - ještě jednou :diky:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“