Travellerův cestovatelský zápisníček

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od .dundee. »

uff, tedy to je report :845: vezmu si dovolenou a v klidu si to přečtu :-)
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Kolben »

Tam je takova hromada kecu, ze to uz jen oznacuju jako precteny :-) :ironie: Rychle prolitnu fotky ale jenom ty kde je auto a ostatni ignoruju. ::-DDD:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Jendo, tam najdeš tam maximálně nějakýho forda, či co?!? ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Pavle, je to prakticky stejně dlouhý jako vždy. Nedělej z toho kovbojku. ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od gazi »

Jiřiku, máš to krásný. :supeer: Hned by se tam jeden rozjel. Ale nenapadlo tě někdy psát to na pokračování? Že by toho nebylo tolik najednou... :845:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Nenapadlo!!! Jsem rád, že se k tomu dokopu takhle jednorázově. ::-DD: ::-DD: Ale co bych pro vás (a pro své PR) neudělal. :811: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od catana »

Zatim z toho zapisniku extra body hlavne za Great St Bernard Pass a tu posledni kapitolu. Rozhodne je to moje oblibena oblast, ac letos jsem do Alp vyrazil "jenom" na Grossglockner a na cokoliv zapadnejsiho nezbyl cas.

BTW cim to bracha foti? Me na vetsine fotek prijde ze tam jsou presaturovany barvy :655:
Subaru70 píše:přesně ta dálka mě odrazuje zejména při cestování s mejma dětma
To celkem chapu. Dite v aute snese tak pul hodiny, zena tak 2 hodiny... mno a ja na jednu cestu klidne 1200 km v kuse, pokud me auto a cesta bavi, tak se na to vyslovene tesim ::-DDD: Tim se to domlouvani kam vyrazit docela komplikuje.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

On to doplní sám až si všimne, já ani nevím čím fotí?!?
No a s těma barvama..., nejsem fotograf, ale určitě je to trochu doupravené vzhledem ke světelným, mrakovým a jiným podmínkám. Tak možná proto se ti sem tam nějaká fotka nezdá. :655:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od catana »

Tak ty barvy budou pridany v post-processingu, pac dle EXIF bracha foti Nikonem D3200. Ale tak je to o osobnim vkusu, ja to moc nemusim stejne jako me zpravidla vadi HDR fotky :811: Kazdopadne ty lokality jsou super.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Jo ten Nikon by asi mohl být..., a něco možná Soňákem?!?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od catana »

Sony A550 v tech predchozich kapitolach :850:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od sima »

Pěkně si to užíváš,je to tam jako vždy náherné :850: Já když to vidím,jakobych tam zase opět byl,strávil jsem tam docela nezanedbatelnou část svého života,tak se mě to tam hodně zarylo pod kůži. Krajina,architektura,nová i stará,hrady,hory,města,vysoko položené,stylové vesničky,nádherné cesty,nátura lidí...prostě paráda,už toho nech šímo :-) Fakt je tam moc krásný kraj,já když tam byl před mnoha,mnoha léty prvně,navíc svým autem a za prací,bylo to sice víc dobrodružné a hlavně víc pracovní :sick: :-) ale ta nádherná krajina mě tam totálně dostala!A neomrzelo mě to ani loni,kdy jsem se tam po pauze na jednu sezonu vrátil.
Ten Brener jsem vždy jen míjel,ale prchlíci byli v Bolzanu,ty jsem tam viděl denodenně,postavili jim tam i promptně ubytování.Ale desetisíce jich tam rozhodně není,tj fakt,teď už aspoň ne.Jeden tok to tam bylo kapku víc přeplněno migranty,nádraží a okolí doslova plné...ale pak se to zklidnilo.Místní je vnímají ve většině negativně,jak jinak.
Tou starou cestou na Brener jsem nikdy nejel,tolikrát jsem to chtěl zkusit,bohužel nevyšlo to,určitě je to zážitek,vidět to vše zespod!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Tak jsem pro tebe ještě dodal jednu či dvě další galerie, aby byl zdokumentovaný celý výlet až po odjezd. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od sima »

Díky,všechno je to tam moc pěkné :-) :850:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Dosavadní obsah zápisníčku:
1. kapitola: Výlet na Semmering
2. kapitola: Cestování s Pulečankou okolo Liberce
3. kapitola: Zámek Bor u Tachova a hrad Kašperk
4. kapitola: Rabenau, barokní zahrada Grosssedlitz
5. kapitola: Švýcarsko (Oberalppass, Furkapass, přehrada Grande Dixence)
6. kapitola: Itálie (Stelvio, Bormio, Lago di Cancano, Livigno)
7. kapitola: zimní Německo (Bad Tolz, Kochelsee, Walchensee, Silvenstein-Stausee, Tegernsee)
8. kapitola: jarní Německo (Berchtesgaden a přilehlé okolí - Rossfeld Hochalpenstrasse, Hintersee)
9. kapitola: poněkud deštivé Švýcarsko a Itálie (přehradní jezero Mattmark, Lago Maggiore, San Bernardino pass, Fluela Pass)
10. kapitola: opakované Švýcarsko, ale za téměř perfektního počasí (severovýchodní část – Fluela Pass, Davos, Albula pass, San Bernardino pass, přehrada Lago di Lei, Sv.Moritz)
11. kapitola – vlastně dvě kapitoly spojené do jedné: 11a) zimní Cortina d´Ampezzo, Lago di Misurina, Turrach; 11b) jarní podmračené Hallstattské jezero a přilehlé okolí
12. kapitola – Brenner, Passo Giovo, Lago di Pancrazio, Lago di Zoccolo, Lago Fontana Bianca, Lago Verde, Lago di Resia a mezi tím vším spousta hradů a zámků
13. a zatím poslední kapitola – okolo Tater, Bardejov, Dukelský památník, Velká Domaša, Zemplínská Šírava, Spišský hrad, Levoča, Poprad a Svit

Tentokrát to není zase tak dlouho od doby, kdy jsem tu něco napsal, ale je léto a ceny benzínu jsou přívětivé, takže o důvod více se věnovat cestování se zvýšeným úsilím. :845: Nyní se to obešlo i bez dovolené, pouze s víkendem. Jen to chtělo se na cestu v pátek odpoledne po práci trochu vyspat. Jelikož časové omezení bylo víkendem, tak jsme zvolili výlet z kategorie kratších a volba padla na návštěvu našich „slovenských bratov“. A jelikož to opravdu bylo trochu trochu kratší, tak jsem na palubu naložil i máti, ať se taky trochu někde podívá.

Kilometricky to sice nebylo tak hrozné, ale až na pár kilásků to bylo po státovkách nebo okreskách, takže časový rozvrh byl náročný stejně jako v případě delších výletů. Proto jsme vyrazili pěkně zavčasu okolo 02:00, abychom byli okolo svítání na hranici v Makově, což se kupodivu bez problémů a s jedním natankováním v Horní Bečvě podařilo. Pak pokračování standardní cestou na Žilinu a okolo Liptovské Mary na Poprad. Dálniční známku jsem nekupoval, protože nejkomplikovanější úsek podél Váhu stejně není dobudovaný a jede se po staré přímo podél řeky.

Počasí vyšlo exkluzívně a hned od rána svítilo sluníčko. :supeer: Za chvíli jsme dojeli do Popradu, ale před ním jsme ještě dali snídaňovou pauzu spojenou s kocháním se vzdálenými Tatrami, které byly bohužel v lehkém oparu. V Popradu jsme odbočili nahoru na Kežmarok a Bardejov a přes Svidník jsme se nakonec dokodrcali až k památníku na Dukle. Cesta celkově..., no přemýšlím, jak to napsat slušně..., prostě člověk si začne vážit toho, po čem u nás jezdíme. ::-DD: Fakt to nebyla žádná hitparáda až na pár úseků. :811:

Na Dukle proběhla dlouhá pauza, spojená s návštěvou rozhledny a památníku samotného. Také vyfocení pár kanónů a tančíků apod. Je tam toho k vidění a ke čtení celkem požehnaně, takže to trochu času zabere. Ale ono není od věci zavzpomínat na naše osvoboditele, ať už byli odkudkoliv a ať už museli jít přes Duklu nebo někudy jinudy..., na tom opravdu moc nesejde. :diky:

Po opuštění dukelského průsmyku jsme ale neobraceli směr domov, nýbrž jsme si to trochu protáhli směrem dál na východ. Když už se člověk tak daleko dokodrcá, tak ať se aspoň pár věcí stihne. Takže přes Stropkov a následující zastávka byla obědová, spojená s obhlédnutím vodní nádrže Velká Domaša a po naplnění žaludků pokračování přes Vranov nad Toplou na nádrž Zemplínská Šírava. Při pohledu na ceduli „Vyšné Nemecké - 20km“ a „Užhorod – 30km“ jsem ale došel k závěru, že bude bezpečnější se vrátit pomalu zpátky..., než nám začnou svištět kulky kolem uší. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: Ale celou přehradu jsme pěkně objeli a dokonce jsme našli i pěkné místo se snadným přístupem k vodě a s bezplatným parkováním bez závory někam do kempu. Zřejmě tam mají také sucho, jako my tady, protože hladina byla celkem dost pod stav. A zřejmě už nějaký čas, protože břeh začínal být porostlý trávou – teď nemyslím mnou. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

Nicméně fakt už nastal čas na návrat, protože se připozdívalo. Ale rozhodně jsme si nemohli odpustit alespoň okouknutí Spišského hradu a Spišského podhradí. Stejně tyhle stavby vypadají nejlépe z přiměřené vzdálenosti, kdy to člověk vidí tak nějak celkově. Dole ve vesnici malá večeře a tradá zpátky do provozu a přes Levoču, kde jsme navštívili krásné náměstí (s bohužel zrovna opravovaným kostelem uprostřed) zpět přes Poprad do Svitu. Toto město vypichuji proto, že proběhla malá tankovací pauza u Slovnaftu, ale hlavně proto, že jsme zapátrali po hotelu, kde jsme přespávali , když jsme byli na Slovensku na zájezdu v mých 9-ti letech..., takže už to nějaký pátek bude. ::-DDD: ::-DDD: Kupodivu, hotel jsme našli, i když už to nyní není hotel, ale určitě to bylo ono, s výhledem na skokanský můstek, ze kterého se po dotazu na „domorodce“ stala za tu dobu jen kůpa trosek, takže ten jsme fakt nenašli. Ale bylo fajn zavzpomínat. Úplně jsem to měl před očima. :850:

No a pak už jen návrat přes Žilinu, Makov a Olomouc zpátky do Č.T., pouze s krátkou pauzou na kafe na Liptovskej Mare. Díky tomu, že jsem jel tak fantastickým strojem, se celý výlet od nočního natankování v Horní Bečvě, obešel prakticky bez potřeby doplnit nádrž. Sice jsem ve Svitu dolil asi 20l, ale zase jsem dojel prakticky až do Třebovej a nemusel jsem zastavovat na tankování někde hned za „čárou“. :supeer: :subaru:
Celkově to bylo fajn poježdění, jenom ty silnice byly místy v dost děsném stavu. No a taky jsem zjistil, že na Slovensku všichni jezdí jak s hnojem. :wink: Nejdřív jsem nechtěl dělat rozruch, ale postupně jsem došel k závěru, že po dobrém s domorodci nic nesvedu..., takže jsem zvýšil tempo na takový svůj standard a o předjíždění nebyla nouze. :drive: ::-DD: Jejich tempem by se to vše protáhlo nejmíň o 2-3 hodiny.

Ale teď už fakt není moc o čem psát, tak to uzavřu jako vždy trochou statistiky:
Odjezd: 23.7.2016 v 02:00 z České Třebové
Příjezd: 24.7.2016 v 00:30 tamtéž
Najeto: celkem 1.273km
Spotřeba: 6,8l/100km, což místy při tom „plazení“ a celý den s klimou nebylo až tak tragické.

Teď, jako vždy, ještě pár galerií a je to komplet. Zase někdy čau u dalšího dílu.
http://photography-videocreation.rajce. ... anici_.../
http://photography-videocreation.rajce. ... anici_.../
Přílohy
DSC_1477.jpg
DSC_1510.jpg
DSC_1525.jpg
DSC_1577.jpg
DSC_1612.jpg
DSC_1656.jpg
DSC_1661.jpg
DSC_1671.jpg
DSC_1693.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Dosavadní obsah zápisníčku:
1. kapitola: Výlet na Semmering
2. kapitola: Cestování s Pulečankou okolo Liberce
3. kapitola: Zámek Bor u Tachova a hrad Kašperk
4. kapitola: Rabenau, barokní zahrada Grosssedlitz
5. kapitola: Švýcarsko (Oberalppass, Furkapass, přehrada Grande Dixence)
6. kapitola: Itálie (Stelvio, Bormio, Lago di Cancano, Livigno)
7. kapitola: zimní Německo (Bad Tolz, Kochelsee, Walchensee, Silvenstein-Stausee, Tegernsee)
8. kapitola: jarní Německo (Berchtesgaden a přilehlé okolí - Rossfeld Hochalpenstrasse, Hintersee)
9. kapitola: poněkud deštivé Švýcarsko a Itálie (přehradní jezero Mattmark, Lago Maggiore, San Bernardino pass, Fluela Pass)
10. kapitola: opakované Švýcarsko, ale za téměř perfektního počasí (severovýchodní část – Fluela Pass, Davos, Albula pass, San Bernardino pass, přehrada Lago di Lei, Sv.Moritz)
11. kapitola – vlastně dvě kapitoly spojené do jedné: 11a) zimní Cortina d´Ampezzo, Lago di Misurina, Turrach; 11b) jarní podmračené Hallstattské jezero a přilehlé okolí
12. kapitola – Brenner, Passo Giovo, Lago di Pancrazio, Lago di Zoccolo, Lago Fontana Bianca, Lago Verde, Lago di Resia a mezi tím vším spousta hradů a zámků
13. kapitola – okolo Tater, Bardejov, Dukelský památník, Velká Domaša, Zemplínská Šírava, Spišský hrad, Levoča, Poprad a Svit
14. a zatím poslední kapitola – výlet do Slovinska, Kranjska Gora, Velika Korita, jezero a průsmyk Predil, skalní hrad Predjama, jezera Bohinj a Bled

Od posledního zápisku uplynula dlouhá doba a skoro to vypadá, že jsem se minulý rok 2018 flákal a nikde nejezdil. Takže NENÍ TOMU TAK!!! Kromě kratších akcí okolo 1000km po Rakousku, Německu a jiném přilehlém okolí došlo i na trochu delší výlet. A jelikož tenkrát bylo v našich obvyklých destinacích (Itálie, Švýcarsko, apod.) deštivo, tak jsme to s bráchou zkusili do jiných končin, které jsme už kdysi dávno navštívili a sice do Slovinska. Aspoň to nebyla taková dálka, takže se těch cca 1600km dalo v pohodě stihnout a měl jsem tudíž možnost bez dramatického přetěžování vyzkoušet STIhačku. ;-D

Pěkně zavčasu, večer po západu slunce, jsme 1.7.2018 vyrazili směr Mikulov, Vídeň a dolů ke Klagenfurtu. Bez dramatického chvátání jsme za svítání dorazili k Arnoldsteinu na tankovací a kávovou pauzu hned po sjetí z dálnice. Plnotučný benzín BA98 byl v Rakousku (i ve Slovinsku) levnější než v Čechách. V Rakousku jim ta nižší cena vydržela i do letošního roku 2019. Takže pokud zrovna člověk netankuje někde na dálnici, tak není důvod brát s sebou kvůli šetření nějaké kanystry apod. Po kratším handrkování s místními pohraničníky jsme nakonec přeskočili hranici do Slovinska. Nakonec naštěstí pochopili, že do STIhačky se moc afrických či arabských uprchlíků nenaskládá a obrátili svou pozornost ke karavanistům a podobné pakáži. :-D :-D

Hned po ránu počasí optimální nebylo a při průjezdu a během zastávky v Kranjske Goře bylo zataženo. Po zkouknutí místních jezer a malém dlabanci jsem vyrazili nahoru, po silnici č.206, směrem do Triglavského národního parku. Celkem pěkná silnička, i když místy trochu rozbitá. Zvlášť mě krkaly vracečky, které byly aktivisticky nepříliš rovně a kvalitně vydlážděné. >>:-@@ Asi aby jim tam STIhači či motorkáři nelítali moc rychle. Nakonec jsme přejeli sedlo Vršič ve výšce 1611m.n.m. a po sjetí mnoha desítek opět vydlážděných vraceček jsme zastavili u vodopádů při prameni řeky Soča. Moc pěkná záležitost..., jen kdyby to nebylo tak do kopce..., a pak z kopce. Aspoň počasí se umourřilo a začalo svítit sluníčko, což pak vydrželo až do večera.

Ono vůbec to údolí řeky Soča bylo moc povedené. Po dalších několika desítkách kilásků jsme dojeli k soutěskám Velika Koryta. To byla asi nejhezčí část, která se jen tak nevidí. Kupodivu, po silnicích i přilehlých kempech, poměrně liduprázdno. Asi kvůli teprve začínajícím prázdninám. Jen pár lidí se mrcasilo v kánoích či kajacích ve vodě. Ale proti destinacím typu Plitvická jezera fakt paráda, protože téměř liduprázdno.

Aby to nebylo tolik monotónní, tak jsme opustili údolí řeky Soča a vyrazili jsme po silnici č.203 směrem k půsmyku Predil a následně hned za hranicí do Itálie k jezeru stejnojmenného názvu, tedy k Lago del Predil. A jestli u řeky Soča bylo jen pár lidí, tak tady nebyl vůbec nikdo. 8() Prostě jen pár připravených hospůdek a jinak prázdno. Moc hezké. Aby bylo trochu změny, tak jsme následujících asi 200km projeli přes Itálii. Zpětně bych řekl, že jsem si musel říct, že to byla chyba, protože v tom Slovinsku prostě bylo všechno tak nějak hezčí. Ale stalo se a nakonec nás to vyplivlo poblíž Nove Gorice zpátky do Slovinska.

Po kratším kodrcání po okreskách jsme po několika desítkách kilásků dojeli k jednomu z hlavních bodů výletu a sice ke skalnímu hradu Predjama. Tohle byla fakt povedená zastávka. (*_^) |,,,, Parkování blízko, rozhled hezký a na hrad zaklesnutý do skály byl kouzelný pohled. Pro fajnšmekry s dostatkem času hrad samozřejmě přístupný i s přilehlými jeskyněmi. Už si nepamatuji kolik bylo vlezné, ale zdálo se mi to dost levné. I v přilehlých hospůdkách se dalo za celkem rozumný peníz sehnat kus žvance.

Ale protože čas kvapil, tak bylo potřeba pokračovat dál k poslednímu dvojbodu itineráře. K jezerům Bohinj a Bled. U jezera Bohinj a v blízkém okolí se standardní celodenní situace trochu změnila, protože tam bylo dost plno. Když jsme přijeli k nejzazšímu parkovišti, tak pomalu nebylo kde nechat auto. A světe div se, myslím že tam třetina až polovina parkujících aut měla české, případně slovenské SPZtky. Voda čistá a teplá. I když již pomalu nastával večer, tak ve vodě byla spousta lidí včetně drobotiny. Po zkouknutí okolí a večeři jsme vyrazil dále přes jezero Bled a pomalu zpět do Rakouska a domů. Na Bledu jsme již 1-2x byli, takže jsme mu moc pozornosti nevěnovali. Jen pár fotek v rychlosti. Hranice jsme překročili těsně před setměním přímo pod Klagenfurtem. Cestu jsme si museli skoro prostřílet :-D , protože úsilí Rakušáků v hledání černoušků bylo skutečně značné. Ale nakonec se povedlo a po natankování jsme vyrazili směr domov. 8-?

Zpáteční cesta byla celkem „zajímavá“. Zrovna když jsem si to, jak nám to pěkně odsýpá, začal asi 30km za Klagenfurtem pochvalovat, tak jsme dojeli nadměrný náklad. A to tak že velmi nadměrný. Prostě zazděná dálnice přes celou šířku a tunelama jsme projížděli, dle jejich profilu, tak 20-40km/h. Aspoň mimo tunely chlapci celkem jeli okolo 100km/h. Trochu jsem se utěšoval, že to za chvíli odstaví na odpočívadle a nechají tu postupně se tvořící zácpu projet. Chyba lávky. Asi po hodině jsem zastavil na oddych a po další cca půlhodině jsme tu zácpu zase dojeli. Kluci prostě valili až do Vídně bez zastavení. >>:-@@ >>:-@@ Naštěstí před Vídní se dálnice rozšířila na více pruhů a postupně jsme je předskákali. Ale fakt celkem opruz, který celou cestu zpátky, kdy už se člověk pomalu začíná vidět v posteli, natáhl minimálně o hodinu.

Naproti tomu musím pochválit Slovince. Žádné ježdění prostředkem okresky jako u nás. Když člověk něco dojel, tak pokud byla možnost, uhnul stranou, aby ho bylo možné bez problémů předjet. ,,,,| (*_^) |,,,, Kupodivu lidé u nás nějak těžko chápou, že když je člověk dojede rozdílem rychlostí 30-40km/h, tak je asi rychlejší než oni. Ale to asi nemá cenu v tomto vlákně řešit – od toho jsou tu jiná.
Také se musím pochvalně vyjádřit o silničářích. Rozkopaných úseků v opravě tam bylo celkem požehnaně a že by se úderníci zrovna přetrhli, to se říct nedá. Stejně jako u nás. Ale i na té poslední okresce byly všechny semafory regulující obousměrný provoz s fotobuňkou. Takže v okamžiku kdy se člověk přiblížil a celý systém pochopil, že chci jakože projet, tak bez prodlení spadla zelená a tradááá. (*_^) |,,,, Žádné jak u nás, kde je přes 10m dlouhý opravovaný úsek semafor a člověk tam stojí jak trotl 2-4 minuty, i když nikde není ani živáčka a provoz je nulový..., maximálně tak nějaký příslušník, hlídající za bukem, jestli projedeš tu červenou nebo ne. Ale co už... >>:-@@ ;-D

Nemá cenu se závěrem rozčilovat, tak už jen trocha STI statistiky:
Odjezd: 1.7.2018 v 23:00 z České Třebové
Příjezd: 3.7.2018 v 04:00 tamtéž
Najeto: celkem cca 1.650km
Spotřeba: ??? (raději jsem to nepočítal, ale šlo to ;-D )

Teď, jako vždy, ještě pár fotek, galerií a je to komplet. Zase někdy čau u dalšího dílu.

https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... _Soca_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... oryta_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... redil_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... redil_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... dJama_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... _Bled_.../
https://monty-photo-diary.rajce.idnes.c ... ohinj_.../
Přílohy
IMG_20180702_071157.jpg
DSC_7542.jpg
DSC_7550.jpg
DSC_7577.jpg
DSC_7642.jpg
DSC_7652.jpg
DSC_7691.jpg
DSC_7718.jpg
DSC_7754.jpg
IMG_20180702_074008.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Cestování“