V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Albi »

Ač již 2x dospělý, zbláznil jsem se a splnil si svůj dávný sen.
Ten vítr ve vlasech más své kouzlo :supeer:
(ehm, jak že se to zařídí v té integrálce?)

Jelikož subaristi mají k motorismu trošku jiný vztah než ostatní, zajímalo by mne, jak to máte s 2x1 ?
Přílohy
P1030700-crop.JPG
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Tomáš1002 »

Mně se motorky kdysi i docela líbily, ale je to s nimi jako s mnoha dalšími věcmi: když je jich moc, tak už hodně vadí. Ani ne tak na silnici, když neprasí už jó hodně, dá se s nimi vyžít, ale strašně mě štve ten všudypřítomný kravál, který je slyšet na kilometry daleko. Vadí mi ti, kteří jezdí na terénních motorkách a čtyřkolkách po okolí vesnic a měst, čímž nutí stovky lidí "sdílet" s nimi jejich koníčka, o dobytcích jezdících po lesích nemluvě. Motorkáři silniční také dělají v létě z okolí silnic peklo.
A proto říkám: motorky jsou sice možná lákavý, ale k lidem okolo naprosto bezohledný koníček, takže :1774:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Harry »

Albi píše: Jelikož subaristi mají k motorismu trošku jiný vztah než ostatní, zajímalo by mne, jak to máte s 2x1 ?
Motocykly zbožňuju.... :-)
Občas "lehce v rytmu",.... :845:
DSC00034.JPG
žádná střelba, piánko, už nám to moc nejde.... :850:
Stáří klepe na dveře(?).... :666: ....no spíš jednou nohou v hrobě, asi se s Hondičkou rozloučíme....
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od VDC »

Motorky jsou hrozně moc hezká věc a rád se na ně dívám. Speciálně velká endura se mi líbí. Taky se mi líbí zajímavý individuální stavby chopperů a cruiserů, to z řemeslnného hlediska. V zásadě jsou zajímavý i silniční motorky, ale můj pohled na ně je degradován příliš vysokým procentem idiotů, kteří je sedlají.
Osobně jsem v životě sedlal pouze jeden náznak motocyklu - Stadion. :845: A to pouze jedny prázdniny. Stačilo mi to ke zjištění, že to má málo kol a chybí tomu volant... ::-DD:
Kromě toho mám tak nějak podvědomě zakódováno, že když už to má jenom 2 kola, prší na to a fouká, tak by to mělo alespoň mít poloviční spotřebu. Což prej taky v podstatě neplatí... :655: :845:

Jediný stroje který jsou vlastně takový bejvalý motorky, který mě fascinujou, jsou pracovní čtyřkolky. Ale jenom takzvané Side-by-side modely, tedy ty, co mají sedadla vedle sebe a řídí se volantem. To bych si jednou rád pořídil...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od tango »

motorky jsou parádní, ale dost kamarádu se nanich hnusně vysekalo :839: Já osobně z nich mám hodně velký respekt a bojím se jich :850: pokud vezmu tu sílu a styčnou plochu v řádech milimetrů, tak se fakt bojím :850: Jinak kdo na nich umí, tak je to krása a určitě požitek z jízdy, ale já si otevřu šíbra, všechny okna a s pocitem, že je kolem nějaký kus plechu jedu dál :850:
Kámoš jezdí závodně motorky a je na nich fakt bezmozek, ale jen na okruhu. Což se mi zamlouvá, protože si uvědomí následky na silnici. Když jsem se ho ptal, odrchaná fráze ,hele kolik si jel nejvíc a on mi řekne 6 do červena, tak na něj koukám jak jelito, ve finále mi řekne, že mu to ukazuje max. 299 a pak už nic :conf89: Pokud člověk ovládá , tak nic proti, ale pokud si člověk, kterej neumí téměř na kole jezdit pořídí 1000, tak to je nic moc :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3147
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od dracekvo »

O motorce jsem taky uvažoval. Jenže pak jsem zjistil, že me vyjde levněji jezdit autem na LPG a už mě to přešlo :)

V současné době se mi líbí staré stroje. Čím starší, tím hezčí. Chtěl bych si pořídit péráka, nebo tak něco. Na Jawu 500ohv asi nikdy nebude zbytečný finans.
Momentálně jsem hrdým majitelem Jawa 21.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Harry »

Jezdit na mašině, je něco jako tančit rock´n´roll.... :845: http://www.youtube.com/watch?v=kZ6h0kyq ... re=related
Tedy podle nás, dědků, "trsat holandsko"... :657: :657: :657:
http://www.youtube.com/watch?v=mkYei_xq ... re=related
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Vladimir_xh »

Motorky jsou moc fajn, chvíli jsem je sedlal. Tu, kterou bych si chtěl někdy pořídit je sakra drahá, BMW R 1200 GS Adventure a tak jen prohlížím obrázky a kochám se.

Jinak Jawa 500 ohc je doma, sice před renovací, ale v docela slušném stavu. I když nějaká zlatka do jí ještě spadne. Její doba ještě přijde :845:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od tango »

jooo BMW, na to vyrábíme rámy :supeer: , fakt mazec :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od marek.sm »

Asi rok jezdím na pracovní čtyřkolce, super relaxace. Motory pro polaris vyrábí subaru, takže jsem věrný značce.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Harry »

Vladimir_xh píše:Motorky jsou moc fajn, chvíli jsem je sedlal. Tu, kterou bych si chtěl někdy pořídit je sakra drahá, BMW R 1200 GS Adventure a tak jen prohlížím obrázky a kochám se.

Jinak Jawa 500 ohc je doma, sice před renovací, ale v docela slušném stavu. I když nějaká zlatka do jí ještě spadne. Její doba ještě přijde :845:
Jawa 500 OHC byla unikát už ve své době. :!:
Byl to extra kousek, ten motor byl velmi moderní. Předešel svoji dobu..... :850: :supeer:
Toho se nezbavuj, pokud budeš mít na chleba....! :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Albi »

Vladimir_xh píše:... Tu, kterou bych si chtěl někdy pořídit je sakra drahá, BMW R 1200 GS Adventure ...
:supeer:
Naposledy upravil(a) Albi dne čtv črc 15, 2010 3:47 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jsem taky vždycky chtěl baworákový velký enduro :supeer:

Mimo sny jsem si měl kupovat nějaký endurko 25 kW (v osmnácti) a tejden před zkouškama na motorku, jsem se rozsekal v 60 km/h na fichtlovi - bouchla mi asi zpuchřelá zadní guma/duše, naštěstí do travnatýho pangejtu, minul jsem o metr betonovej přejezd pro traktory na pole, mobil jsem našel 20 metrů od místa nehody, a vyváz jsem jenom s rukou odřenou přes svetr (cca 10x8 cm rána). Zachránila mě přilba, co mi dal 14 dní před tím kamarád (protože si koupil novou) - vyryl jsem do ní v místě čela 2 mm hluboký rejhy - radši si nepředstavuju, co by se stalo bez ní.

Tak jsem tak nějak vystřízlivěl, na motorky nezanevřel, ale přestal je chtít mermomocí sedlat. Teď mám pořad jenom papíry do 25kW, ale u nás jsem si všimnul autoškoly, co dělá rozšíření na neomezenou (3 kondiční jízdy + zkušební jízda s komisařem, žádný testy) za 15 stovek... tak do toho možná půjdu, abych to měl do budoucna, třeba kdybych si chtěl někde v zahraničí něco půjčit na poježdění. Přecijen levnější to asi už nikdy nebude...spíš naopak.

Na fichtla jsem sehnal všechno potřebný, aby se dal spravit, ale nějak jsem se na to vysr... a cca před 1/4 rokem ho děda dal nějakýmu "sběrateli" do šrotu... Škoda, byl perfektně zajetej a jel jak pila... Ale moje hloupost no :-(
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od Vladimir_xh »

Jednou už měla namále, cca 13 let zpět jí chtěl táta prodat. Už v té době za ní dávali dost peněz.
Tenkrát jsem dva kupce "zneškodnil" tím, že jsem řekl že je prodaná když volali a u posledního jsem tátu skoro uškemral ať jí nechá doma. Dneska jsme rádi oba dva, že je doma.
Takhle jednou bude vypadat.
Přílohy
Jawa_500_ohc_02_1955.jpg
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: V jedné stopě, aneb Subarista na motorce ...

Příspěvek od hetzer »

Vladimir_xh: krasavice :826:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“