Klima Forester MY09

Odpovědět
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Klima Forester MY09

Příspěvek od romik »

Nevíte náhodou, jaký typ kompresoru má new forester? Jestli pístkový, nebo rotační či membrána a jaký je mezi nimi rozdíl, jak jsou poháněny (mechanicky, elektricky?). Vím že jsou asi dva typy, ale podrobnosti neznám.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22106
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klima Forester MY09

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak podle obrázku http://www.caradvice.com.au/wp-content/ ... Engine.jpg je poháněn od mikrořemenu (řemenice na viditelném řemenu úplně vpravo nahoře). Tedy od motoru, mechanicky. Přes elektromagnetickou spojku (netočí se stále, ale jen když je potřeba).

Médium HFC-134a.

Dřív (Forester MY2006, Legacy MY2003 a pravděpodobně další) se používal kompresor DKV-14G, což je rotační lamelový kompresor - viz Princip rotačních lamelových kompresorů (česky) nebo Rotary vane compressors (anglická wiki).

Otázka, jestli je stejný i v posledním Foresteru. Pokud bys veděl číslo dílu nebo nějaké označení, možná zjistíme víc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Klima Forester MY09

Příspěvek od romik »

Dnes v tom hrozném horku, když klima spíná, tak to s tím motorem hodně cvičí a něco mi tam v motorovém prostoru rezonuje. Když klimu vypnu, tak to ustane. Tak mne čeká asi trochu zkoumání, čím to asi bude. Děkuji HonzoCZ za ty odkazy :pr: .
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Forester“