vysílačka do auta

Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak mě napadlo, že tohle téma by se tu určitě hodilo. Jak jste na tom se "CíBíčkama" v Subárkách?
Za svojí osobu říkám jednoznačně ano :supeer: , věcička velmi prospěšná.
O víkendu jsem jí nainstaloval do svého Forestříka. Je to Allamat 294 a prozatím magnetka President 145. Ale pro svojí délku ji budu muset vyměnit za něco kratšího skladnějšího.
Upevnil jsme jí mezi sedadla na odklápěcí dekl středové schránky. Pásne tam docela slušně. Napájení ze zásuvky co je ve schránce.
Přikládám pár fotek na kuknutí.
IMG_1204.JPG
IMG_1203.JPG
IMG_1201.JPG
IMG_1202.JPG
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od saburafu »

Pěkný, pěkný. Už delší dobu nad tím dumám, zda bych si taky něco do svého auta nepořídil, ale pořád se ve mě mlátí pro a proti a nějak se nevím rozhodnout. Každopádně šikovná věc.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od alky »

AHoj Vladimir_XH:
ano, výborná věc, také nad tím přemýšlím. Prosím, dej sem i fota jak máš uchycené v autě to "mluvítko:)" A taky, kolik celá komplet sranda stála (vč. antény?)
Díkes,
L.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Za ty roky co jí používám, tak si na sebe už vydělala. Pořizovací cena byla 1000Kč za vysílačku a 1300Kč za magnetku což není tolik. A kolikrát jsem věděl o radaru "pomáhat a chránit" dřív, než mi stačili pomoc od peněz se dá těžko spočítat. A když jedeš s někým ve dvojici, tak je prdel a nic tě to nestojí (kór v zahraničí).
To alky: vysílačka starší o CB nadšence z Tábora, anténa nová z netu. Mluvítko mám zatím hozené v držáku na nápoje před kaslíkem. To budu muset ještě nějak dodělat, aby se to tam neválelo.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od PavelG »

To by mě taky zajímalo, mohli byste pánové téma rozvést? (kde sehnat, jak zapojit, jak používat...)
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od ozawasan »

CBíčko určitě. Já ho přenáším z Forestera do služebního forda. A vydělává na sebe taky mocně. Kamioňáci si dávaj echa a je to hooodně užitečná věc. Mám intek a magnetku. Mluvítko nechávám taky volně v kaslíku - při tomhle umístění věšet to někam, tak akorát kabel volně poletuje vzduchem a to by mně :zachod: . Ještě jsem přemejšlel o umístění na kaslík na palubce, ale tam je to moc na ráně pro soudruhy chmatáky....

sehnat jednoduše - cbéčko buď v obchodě nové - od 1600 do cca tak 15000 - já mám střed za pět. Nebo mírně či více jeté na nějakých cbfórech - kde půjdeš klidně okolo litru. Magnetka - anténa je tak od cca 700-1500 podle velikosti. Stačí hodit do auta, zapojit anténu a jedeš - i já - coby technický nepolíbenec - za dvacet minut to jelo. kanál 10. jsou truckeři.... 9. je nouzák.
různé stanice mají různé funkce - dobrý je autosq - to je něco jako potlačení šumu na frekvenci. Některé mají autoscan - to ti projíždí samo kanály a hlídá, kde se kecá.
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od hetzer »

mival jsem kdysi jeste pred erou mobilu v aute Allamat 295 s magnetkou ale pak mi ho z auta slohli a na dalsi CB jsem trochu zanevrel

jinak mam dve rucky PMR pro prilezitostne pouziti
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Záleží kolik do toho chceš investovat.
Pokud nové, tak vysílačka od 2000 do cca 4000 Kč(samozřejmě i o dost více, ale proč když funguje i ta za čtyřku). Dej do vyhledávače Allamat, nebo třeba President. Je jich jistě více, ale s těma nemám zkušenosti.
Jinak do 2000 Kč se nechá jetá sehnat v poho. Zapojení pevné, nebo do zásuvky.
Anténa je buď pevná, nebo magnetická. Pevná má lepší výkon, ale nevýhoda že musíš vrtat do střechy. Nebo se dá použít různé držky, ale podle zkušenějších to pak moc nefunguje.
To u magnetické vrtání odpadá, ale výkon je nižší. Já mám President 145 magnetickou, je dost výkoná - ale dlouhá 145 cm. Což je pro sundavání dost nepraktický bič.
K použití: Je to jednoduché. Má 40-80 kanálu, nejfrekventovanější je na silnici 10, tu používají kamionáci a obecně řidiči. Dozvíěš se tam spoustu užitečných dopravních info. Když jedeš s někým, tak se vlezeš na jiný, abys nikoho neblokoval. Na No.9 by jsi se měl dovolat záchranářů, hasičů atp. Nepoužívá se jinak než jako tísňová. A ostatní kanály jsou dost regionální.
Dosah tak 1km - až 10tky km. To záleží na situaci a místě, anténě a dalších proměných. Třeba mezi paneláky se daleko nedovoláš. Z kopce na kopec je to zas o něčem jiném.
Kouni na net, na stránky nějakých nadšenců. Tam to mají dobře popsané.
Jsou určité dohodlé "volací kódy" jak se má člověk v prostředí chovat, ale to je na delší vyprávění.
Tak ve zkratce asi tak :845:
Jinak vřele doporučuji. Subaru a CB to jde dohromady :cheers:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od DDDD »

O tom že CB je supr věc není pochyb.Akorát mně od ní trochu odrazuje právě to parkování před barákem.
Chmatáci zasraný :gunhim:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od PavelG »

Ještě drobnosti prosím:
Mluvítko se drží v ruce a komunikace problíhá střídavě .. mluvím nebo poslouchám, oba mluvit nemůžou? Nějaké handsfree se k tomu nedělá?
Jak se připojuje magnetka ke stanici?
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od ozawasan »

mluví jse jednosměrně. Tzn. zmáčkneš čudlík - mluvíš - pustíš čudlík - posloucháš. Zpravidla to funguje velmi dobře, protože zkrátka poznáš, kdy ten druhý domluvil. Na cb forech najdeš různé "návody", ale v praxi velmi rychle zjistíš, jak to funguje a bude to v poho. Co se magnetky týče - pochopil jsem to i já - takže je to tzv. idiotenfest - posadíš magnetku na střechu - kabel z ní vedeš ke stanici - já mám anténu umístěnou vzadu nad pátými dveřmi, takže mi kabel vede tamtudy - a na stanici máš konektor se závitem - píchneš, přišroubuješ a jedeš....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od PavelG »

Takže kabel je dost tenký na to, že se dá skřípnout do dveří a není potřeba dělat průchodky plechem.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Kabel je přiměřeně tenký aby jsi ho přivřel mezi dveře a karoserii. Trochu se ti odmáčkne těsnění, nic víc. Není potřeba nic vrtat.
Anténu umístit teoreticky co nejblíž středu střechy. Pak tzv."protiváha" funguje nejlépe. Ale u strany je to taky o.k, bo kabel má mezi 3,5-4m tak záleží na tom kde umístíš vysílačku a kudy povedeš kabel.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Dušane, proto mám perfektně fungující, ale starou, hnusnou :725: vysílačku, která za to od pohledu nestojí.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od hetzer »

antenu je nejlepe umistit doprostred strechy, bo strecha funguje jako protivaha
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“