Zakousnuty zadni pas

Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od catana »

Ahoj,
napad vyuzit zadni pas k zabezpeceni nakladu narazil na limit ve chvili, kdyz se pas pretazeny pres operku zadniho sedadla Outbacka MY2011 zakousnul a nechce se uvolnit :839: . Aktualne to vypada tak, ze pas je vytazeny (neni to na dorazu, ale moc daleko k tomu nechybi) a je pretazeny pres zadni operku sedadla, tzn. neni uz tam zadna vule. Jak jde o tu 2/3 cast zadniho operadla, co uz ted nejde ani moc sklopit, manipulace neni uplne jednoducha. Nemate prosim nejaky napad co by s tim slo delat?

Z variant co me napadlo se mi ani jedna nelibi:
- zkusit sundat zadni sedadla (coz se ukazuje jako ne zcela trivialni) a pas provliknout
- sundat takovy ten vesak zadniho pasu a tim ziskat tak cca 5 cm a doufat, ze se to uvolni.

Po pravde moc nevim jak cely ten navijeci mechanismus funguje, tzn. jestli je variantou zkusit rozebrat panely v kufru a nejak se dostat k tomu mechanismu s tim, ze tam bude nejaky odjistovaci cudlik. Dik za rady.
Přílohy
20150906_140742_small.jpg
20150906_140757_small.jpg
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od yeti »

Ahoj, mne to dělá celkem často při uvazovani decek do sedačky. Taky se vytahne víc než "normalne" a asi to vede k zakousnutí. Vždycky to musím povolit tak, ze o kousek stisknu nebo posunu sedacku aby se pas dal navinout zpátky. Je to opruz hlavně když uz sedím a mldymu se to sekne a já musím vylizt a řešit pas :-(

Edit: Ted jsem si všiml fotek (čtu a pisu z tlf)... Za co to mas uchyceny, když je přezka kdesi uprostřed? Holt asi budeš muset zmacknout pořádně to sedadlo aby se ten pas dal uvolnit.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od catana »

Ono to prave uz moc zmacknout nejde, tak max 1-2 cm coz je malo :655: .. predstav si to tak, ze sklopis tu 2/3 zadniho sedadla a ten pas pretahnes pres to. Tim to vypada tak divne.

EDIT: tak jeste fotka z kufru, ta to ilustruje lepe
Přílohy
20150906_143130_small.jpg
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od Slavek_xxx »

To je standardni funkce, slouzi na ukotveni detsky sedacky. Musis pas nechat navinout uplne zpatky a pak se teprve uvolni.
Edit> tato funkce se aktivuje tim, ze pas uplne vytahnes. Pri povolovani pak cvaka.
Nejjednodussi bude odsroubovat ze slouku voditko, udrzovat pas napnutej smerem k navijaku, aby nenastal stejnej problem o 15cm dal, vysvobodit ho ze sedadla (asi bych sundal operky) a az se navine zpet, bude zase fungovat normalne.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od Marty73 »

Mě to dělá i Impreza. V zimě jsem zabezpečil lyže a málem jsem na horách sáňkoval. Prostě se to ani nehlo. Pořád se to stahovalo jako krajta. Musi se to, jak psal Slavek, navinout manuálně zpět, celou dobu to cvaká. Aktivuje se to podle mne dřív než při úplném vytažení, záleží na konkrétním mechanismu. Když je to zase celé navinuté, jde to opět normálně.


Sent from iPhone
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od catana »

Diky kluci... asi nejzajimavejsi cast bude vysvobodit ten pas, pac po ruznych pokusech uz je opravdu stahnuty jako krajta kolem toho sedadla a nevim, jestli odstroubovani raminka bude dostatecne prodlouzeni abych to pretahnul :655:

No, zas jsem se neco dozvedel co jsem netusil, pac evidentne jsem si snahou to vysvobodit to naopak cele komplikoval :839:

Znate nejaky jiny krizovy scenar kdyz nepujde ten pas vysvobodit? Kdyz v kufru sundam panel a dostanu se k tomu navijecimu mechanismu, je tam nejaky "odjistovac"?
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od yeti »

Catana: krizovy scénář - "vreckovy nozik"? :-) podle mě to bez znásilnění sedačky a navinuti pasu neuvolnis.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od VDC »

Nejjednodušší je buďto odklopit sedák, jestli se teda odklápí a povolit protikus pásu a nebo povolit závěs pásu na sloupku.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od thunderace »

takže já tam vzadu mám taky tři krajty :-) to fakt nejsou pásy-pořád se stím peru! Nejdřív jsem myslel že je to závada u jednoho navíječe...
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od catana »

Diky za rady. Vypada to, ze pouhe odklopeni sedaku nestaci abych se dostal k protikusu, ale uz jsem na to moc nevidel. Az budu doma za svetla, tak zkusim nejakt sundat voditko (tomu krycimu plastu se dolu vubec nechce) a pas vysvobodit... a krizovy scenar je rozebrat panely v kufru a odsroubovat (to nejak musi jit) cely ten navijeci mechanismus a pas vysvobodit.

Kazdopadne opet jsem se naucil neco noveho, anzto mod pasu, kdy simuluje krajtu :839:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od Marty73 »

Petře, a co takhle odmontovat druhou stranu pásu, tu co je přišroubovaná ke kastli? Tím by se to uvolnilo, navineš to zpátky a pak zase přimontuješ. :713:
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od Levap »

Ahoj, koukám, že sis pomoh k pěkný pakárně :-) Já když potřebuju tak jenom zacvaknu pás naprázdno. Ale nevím, jestli by to pomohlo.

Podle těch fotek mi přijde, že by mohlo trochu pomoct snížit ukotvení pásu ve sloupku nebo pak nakonec asi vyndat sedadla.

Jak jsio na tom teď. Už to máš opravený??
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od catana »

Pavle, presne, dobra pakarna, ale pred chvili vyreseno zpusobem jak popisoval Marty. Pretahnout to opravdu neslo, tak po dalsim pruzkumu byla cesta nejmensiho odporu odsroubovat spodni stranu pasu od karoserie a vysvobodit ho.
zadni_lavice.jpg
1, Vyndat zadni lavici (az na to stredove oko to jde docela dobre), odcvaknout bocni plasty a mirne znasilnit cely ten plastovy dil vedle sedadla, ktery k me nelibosti vede az dozadu do kufru... nakonec jsem tam nacpal nejmensi golu co mam, abych to nemusel cele rozebirat.
uchyt.jpg
2, Spodni drzak pasu je ke karoserii nastesti chyceny jen na jeden masivni sroub (14tka).
sroub_pasu.jpg
Mnohem vetsi fidlani je to pak vsechno vratit zpatky. Mimo jine drzak pasu se protaci ve smeru utahovani, tak je nutne ho druhym nastrojem drzet na miste, apod. Kazdopadne pas je na svem miste, trochu sedrena ruka mi to bude jeste chvili pripominat :845: . Jeste jednou diky za rady, zas jsem se dozvedel neco noveho.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od Levap »

Gratuluju že jsi to vyřešil. A jako byvaly driver 3.6 - tky jsem rad, ze se ti to auto tak libi. Ja byl taky nadšený
A moc.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Zakousnuty zadni pas

Příspěvek od dethroned »

jj, je to bezpečnostní funkce pro dětské sedačky... taky mě to otravovalo život s vajíčkem, naštěstí teď už mám sedačku na isofix a s pásem se nemusím vůbec otravovat..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“