Zážitky z cest

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od MMira »

catana píše:MMira: heh, no, ono to spis tak nejak vyslo z tech sestrihu, na jinych mam i jine rychlosti ;) Ale je fakt, ze jsem tu cestu jel poprvy a jak jsou prazdniny, tak bylo dost plno (cyklisti, udrzba silnic, Indi zavolantem, apod.), neodvazil jsem se moc popustit uzdu. I pri tehle rychlosti uz to bylo o ridicak ::-DD:
jen aby to nebyla vymluva ::-DDD: :bp:
catana píše:Co dela nejvetsi problemy a na to si vzdycky chvili zvykam je to, ze na volantu jsou prohozeny blinkry a sterace... tzn. zpocatku stiram, misto abych blikal :845:
s tim ma problem asi kazdy. a nejvetsi sranda je, ze dojedes zpet do Evropy a zase misto blinkru stiras a naopak.
ex Reza WRX 2,5 combi
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od catana »

Klubove akce jsou super, at je clovek treba u klokanu... tohle video je tedy hodne o nasich autech.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kbt0N7vVjsE[/youtube]
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Bidlo »

Jediné auto, které se v mých příhodách vyskytuje, je dodávkový Citroen francouzských četníků, kterým jsem se svezl, když mne sbalili v Bretani, ale pokud byste se chtěli podívat, jak jsme vloni nedopluli z Baltu do Portugalska, tak jsem to dneska konečně hodil ke mě na stránky: Z Baltu do Bretaně

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pete
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 135
Registrován: sob led 21, 2012 1:03 am
Bydliště: Praha 9 + Vych.

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Pete »

Nechci nějak strašit ale :666: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... risty.html
My se chistáme za měsíc do Chorvatska, letos však s určitou opatrností vzhledem k problému zvanému Muslimští uprchlící. :655:
Snad bude klid a pohoda.To co však vidím na internetu po celé Evropě z toho mi běhá mráz po zádech a to sem odpůrce rasismu, fašismu atd. :713:
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 93 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH/F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zážitky z cest - Chorvatský report

Příspěvek od Šaman »

Včera jsme dojeli z Istrie (Umag - Katoro/Sipar)
Tam: Odjezd večer ze Vsetína na SK dálnici a pak Blava - Schwechat - Graz - Maribor - Koper - Izola - Umag
Pod Vídní tradičně husto - tam je snad hustý provoz imrvére, od Grazu už v klidu až na SLO/HRV hranice - Slovinští celníci jsou neurotičtí ****ci. Pár km Chorvatskem a ráno jsme zaprkovali a hurá do háje (spát)
Zpět: Odjezd v 10:00 - a průjezdy skrz hranice ucpané (zdržení cca 30 min) pak už celkem klidný průjezd Slovinskem (v protisměru to od Koperu po Ljublaň pěkně houstlo), klidný průjezd Rakouskem. Pod Vídní jsem to vzdal a uhnul přes Eisenstat kolem Neziderského jezera a vyplivlo nás to pod Bratislavou (svačinka - strečing) a pak klidná jízda po SK dálnici do Němšové a domů. (11 hodin i s pauzama na dotankování, baštu a odvodnění:-))
Dojem: Horko na chcipnutí kolem poledne - voda v moři parádní (prý modrá vlajka - určitě lepší než černá :850: ), ubytko lidové, pivo pitelné - Favorit má 5 procent alkoholu - pozor na slunku, koblihy chutné, lidí dost - ale soukromí šlo najít nedaleko, večerní bouřka, žádné cikády, ožralí germáni - dělali v noci bordel(bouřka je zchladila), jedna rodina rusáků (byli v klidu) krásné jeskyně (super klimatizace), perfektní jídlo a super odpočinek.
Jeli jsme teda Izabelou (kvůli klimatizaci) - 1,2 obsah sice není sprinter, ale v pohodě jsme jeli kolem 5,5l/100km. Benzín jsme brali ve Slovinsku. Ve středisku parkoval jeden polský SG a nádherné bílé asi lego GT f kombajnu se zlatýma kolami a T-reg.značkou (to musel být nadšenec), jinak po cestě jsme potkali jen pár subarek. Překvapilo mne hodně poršáků (Cayene a pod.) Tož tak.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Subaru70 »

..tak s ohledem na letošní vedra jsem oživil myšlenku že snad budu jezdit na dovolenou do Polska, kam jezdil můj známý a to do české kolonie na poloostrově Hel. Údajně skvostný pláže, klid, prý super koupání a hlavně na rozdíl od Chorvatska klid a levno.......A to upozorňuju že jsem milovník moře (spíše Egypt a pod.) a do Baltu bych nevlez páč jak to nemá aspoň 25 stupnů tak se nekoupu ....ale to vedro se fakt nedá a bejt ještě někde v tropech mě děsí...asi stárnu nebo co... :655: :655: http://www.dovolenapolsko.cz/lovryb.htm
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od OZP »

Jel jste nekdo v posledni dobre pes Brenner? Jak to tam vypada, nejake uzavirky?

V patek me ceka cesta Praha - Livorno a premyslime jestli jet pres Minchov a Brenner nebo pres Budejice, Salzburg a Vilach...
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Levap »

Ja v breznu a bylo to ok :-)

Ale třeba jel ještě nekdo po mne.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od sima »

Šamane,vidím,že nové autí pěkně zajíždíš a jsi spokojen.Na druhou stranu blahořečí tě,že jsi si nechal Forynka,jinak bych s tebou už nekomunikoval :supeer: Ale ty víš proč,kačické zimy na hřebenu dokážou být krásné,ale kruté :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od bushman1 »

OZP: Ja jsem jel pres Brenner v kvetnu a naprosto bez problemu. Uzili jsme si snehovou vanici.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od alman »

Poprvé jsem ve Švýcarsku, v Basileji, na služební cestě. Ono se to asi ví, ale pro mě jako pro skrblíka jsou tu naprosto šílené ceny. Obědové menu je tu tak za 400 Kč, ale spíše více. A to prý je Zurych, ale hlavně Ženeva, ještě dražší. 8()

Subárka tu nějaká jsou, i když méně než jsem čekal. Aspoň že před kanclem parkuje Giulie Quadrofoglio, tak je na co koukat.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od milosv »

Vrátil jsem se z tematického výletu na Jávu - cukrovary a cukrovarské úzkokolejky. Vyřízení mezinárodního ŘP byla pustá pošetilost - při zhlédnutí jejich hustého "nepochopitelného" provozu jsem zjistil, že neumím vůbec řídit. V provozu jsou japonská auta snad všech značek, jen subaru žádné >:-f .
Cíl výletu byl splněn - ze 14. cukrovarů jsme viděli 4 parní provozy, 8 parních mašin v provozu a 20 provozuschopných ale nezatopených.
Nejstarší parní stroj z r.1893, dílny s transmisemi..... Muzea v plném nasazení ,,,,| (*_^) |,,,, .
A také východ slunce na sopce Bromo.
Výlet se zadařil, ale Jávu už vícekrát nee.
Přílohy
DSC00085.JPG
DSC00085.JPG (119.6 KiB) Zobrazeno 3324 x
DSC00153.JPG
DSC00493.JPG
DSC00550.JPG
DSC02609.JPG
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od VDC »

Miloši na to, že jsi navštívil tak zajímavou destinaci, jsi toho napsal dost málo. Jak to, že už Jávu ne ? Nemáš ještě nějaké fotky ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od .dundee. »

VDC píše:....Jak to, že už Jávu ne ?
Moc lidí ;-)
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od VDC »

Jo tak moc lidí bych pochopil. Zase na druhou stranu, moc domorodců bych akceptoval, ale moc turistů teda ne...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Cestování“