Aktivace obrazu za jízdy

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
eviz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 70
Registrován: pát kvě 17, 2013 7:34 pm
Bydliště: Praha

Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od eviz »

Dobrý den,jsem čekatelem na XV a mám dotaz.V autí bude originál vestavná navigace s dvd rádiem atd.Dnes jsem chtěl po prodejci odblokování obrazu dvd za jízdy a on pravil,že neví nezná a nemůže.Prosím neznáte človíčka co zná,umí a může odblok provést.Děkuj za info.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od catana »

U valné většiny autorádií se to dělá uzemněním senzoru ruční brzdy. Nicméně jak je to přesně u origa rádia v XV nevím, jen bych se divil, pokud by to bylo jinak.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od unbreakable »

Origo navidace v XV umí čist DVD???
Rychlej trakturek Subaru XV
eviz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 70
Registrován: pát kvě 17, 2013 7:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od eviz »

snad ano tvrdí to prodejce,já uvidím až asi za týden.
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od unbreakable »

Zítra kouknu co je psano na navigaci
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od wiroza »

Ahoj všem, mám Lego 2008 s originál navigací, které umí přehrávat DVDčka. Můžete mi poradit, co mám přesně udělat, aby šlo přehrávání i za jízdy? Píše se tu uzemnění senzoru ruční brzdy, ale kde to je a jak se to dělá? Nebo lépe.... někdo v okolí Brna, kdo to umí udělat? Díky moc.
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od draconis »

catana píše:U valné většiny autorádií se to dělá uzemněním senzoru ruční brzdy. Nicméně jak je to přesně u origa rádia v XV nevím, jen bych se divil, pokud by to bylo jinak.
Právě že je to většinou přesně naopak - aftermarket autorádia to mají tak jak popisuješ (disponují vodičem pro připojení signálu aktivace parkovací brzdy. Pak se dle vozu dává buď CAN adaptér, který z PP tento impuls vytáhne a spíná to na park. brzdu anebo se zapojí na kostru a pak se autorádio chová stále tak, jakoby byla ruční brzda zatažena a funguje to i za jízdy).

Naopak u OEM (orig.) autorádií to takhle v drtivé většině případů nefunguje. Buď se to dá odblokovat softwarově nebo existují externí adaptéry, které se o to postarají, ale jsou poměrně drahé. Třeba to je v případě Subaru jinak, ale u drtivé většiny ostatních vozů je to takto.

Vzhledem k tomu, že na XV existují sady pro instalaci běžných 2-DIN aftermarket navigací, zvážil bych tuto variantu... Nevím sice, na kolik si v Subaru orig. rádio nacenili, ale předpokládám, že to bude určitě dražší než solidní aftermarket navigace např. od Pioneeru, Kenwood, Zenec, Alpine atd. a kromě jednoduchého "odbloku" obrazu za jízdy nabídnou tyto přístroje IMHO mnohem víc a dají se pořídit od cca 20 000 Kč výše...
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od kiti »

Jen nechápu k čemu je dobré mit aktivován mód přehrávání DVD za jízdy?
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od Hando »

mozno preto ze nie je jediny co v aute travi cas pocas jazdy..
ale ja by som to riesil tiez, na dvd sa teda nedivam vobec, ale uz len pre to ze tam ta moznost je. neznasam ked niekto rozhoduje za mna, co je pre mna najlepsie.

btw, napriklad koncertne dvd by som pocuval v aute. rock in rio od iron maiden je najlepsia ziva nahravka aku som kedy pocul, nohavicov koncert z kostola v zabrehu tiez neviem ci je na stiahnutie v mp3...
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od VDC »

Kiti Tonda kouká na pohádky, když se kodrcáme po městě, nebo koukal na vyjížďce, když už ho nebavilo ježdění. Tak třeba proto. Na delší přejezdy to má zakázaný, protože mi to bliká do ksichtu a ruší mě to.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od kiti »

No právě že je to velice nepříjemný jak to i ve dne bliká :666: . Proto bych raději za pár korun pořídil to nejlacinější přehrávátko dozadu a je pokoj :826:
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od VDC »

Blikátko dozadu má samozřejmě taky, ale jen na delší cesty typu Itálie. Když jedeme na chalupu, tak kouká z okna. Autorádio je pořád zapojený, pořád v autě, pořád k dispozici, proto to používáme třeba v tom městě. Tam je mi to blikání fuk, protože bliká všude něco. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od draconis »

Divili byste se, kolik lidí má DVD s živými koncerty a chce si je za jízdy poslouchat. Samozřejmě to není Kiti proto, aby řidič čuměl při řízení na filmy, to IMHO rozumného člověka ani nenapadne. Ačkoli někteří řidiči kamionů... no radši nic... :-)

Ale může koukat spolujezdec nebo i děti ze zadních sedadel. Anebo taky už jen z prostého důvodu, že se dá z toho autorádia pouštět signál do externích monitorů vzadu (ať už v opěrkách nebo stropní monitor) a spousta řidičů chce z autorádia ovládat to, co běží např. dětem dozadu a takto je to snazší. Anebo se prostě jen chce dívat spolujezdec. A taky autorádio bez "odbloku" (nebo zatažené ruční brzdy) nedovolí přístup do některých systémových nastavení a je opruz kvůli tomu muset zastavit a zatáhnout ručku... A našlo by se víc důvodů - tohle jsou jen ty běžné, se kterými se denně setkávám v práci... Takže není to taková blbost, jak se může zdát... :-)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od Slavek_xxx »

Mne by se libilo mit vepredu DVD prehravac a dozadu dva monitory pres wifi nebo jinak bezdratove :845: A jeste, kdyby mely nejaky neznicitelny napajeni, protoze ti moji haranti jsou schopny znicit jakoukoliv techniku v nejkratsim moznym case = ihned jak ji dostanou do sparu :fuckoff:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aktivace obrazu za jízdy

Příspěvek od wiroza »

Díky všem, co mi potvrdili, ž nechci blbost. Teď ještě, jak se to dá udělat, aby to přehrávalo DVD za jízdy.....
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“