brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

Albi? Nejake nove poznatky s brzdama? Porad piskaji?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Albi »

občas lehce při jemném dobržďování; výraznější je zvuk při brždění, takové - no jakoby šla destička přes nějaké díry či co :845: ale není to nepříjemné ...
připadá mi že snad rychleji oreznou, den stojí a pak to vydává děsný zvuk ... než se obrousí ... klasika, jen se mi zdá že předchozí brzdy tak náchylné nebyly ...
ale jinak zatím vcelku spokojenost, brzdí dobře a zatím nehází :826:
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

Mas ty same zkusenosti co ja.Hodne rychle povrchova rez,nez se ocisti tak takovy hutny zvuk.Casem pri slabsich brzdenich se mi zacinaly zalepovat dirky kotoucich,pravidelne na jare vzdy propichovany :850:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Albi »

jj, taky se chystám propichovat dírky :845:
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od CoZmo »

Hola hola, prosim radu...

lego 92, 2,2l kombik...brzdi tak, jak se o subaru rika...nebrzdi...spis tak zmekne az zastavi...no a desticky se nam pomalu chystaji k panu a bude potreba je vymenit...

je nejaka sance je za rozumny prachy vymenit za nejake, diky kterym budu mit i brzdy? Nebo mam poridit cokoliv doporuci a nasadi kluci Dobransky a bude klid?

Kamarad automechanik by rekl: kompletni reknostrukce brzd a bude to...jenze to stoji moc casu a penez

Dobransky reknou: foukni tam tyhle a bude klid. Vim, ze bude, ale rad bych byl zasvecen a pokud je nekde moznost objednat neco, co se projevi (nemyslim hezkou barvou koukaci zpod rafku, na to zvedavej nejsem), tak budu rad...

kdosi kdysi doporucoval brembo, ze snad levnejsi jak origo subaru a mekci lepci, ale jaxem cetl vyse, zas je to blabol...chjo...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od VDC »

Pavle vykašli se na Brembo. Pokud máš kotouče zralý na výměnu, dej tam nový a Als ti tam nasadí destičky Ferodo. Kromě toho je dobrý nechat stočit zadní kotouče, ty se sice více méně vezou, ale když destička sedí celou plochou na kotouči, je to přece jen o kus lepší.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od scooby »

Já mám BREMBO vepředu s deskama Kashiyama a odedneška i vzadu (Brembo) s deskama TRW a když jsem jel dneska z monáže, tak jsem nechtěl věřit jak to brzdí. Vzadu totiž na vnitřní straně byly ořezlý kotouče podobně vizuálně jak výtluky na silnici po zimě a tlouklo to při brzdění do pedálů jako hrom. Bremba jsem dozadu kupoval schválně, páč mam s nima jen ty nejlepší zkušenosti z předku. HOWGH

PS: Zadek investice celkem (kotouče, desky+ montáž 2.900,-) :supeer:
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od CoZmo »

Tak a ted se poperte...scooby: netusim co prohanis, a predpokladam, ze pro ruzne situace budou ruzna "bremba" a otazkou kery pripadne to spravny...takze zatim vede ferodo, coz je ale predpokladam to, co tam ASI mam a to teda nic moc (zivotnost dobrá, nevadne to, ale ze by to brzdilo, to teda moc nebrzdi, vetsinu lidi, co si tam sednou poprvy za volant to vydesi - a ze jich par je, znate to, kazdej chce zkusit, coze je to to subaro).
Opravdu se s tim nic nedá? Nějakej brzdnej padák do zadního nárazníku nebo tak? Stav není zoufalý, ale vaha tady zjevně převyšuje brzdnou sílu a je to obecná nemoc jak jsem pochopil.

K tem zadnim kotoucum...vim, ze v moji predchozi pastice byl jakysi minisráč pod zadní nápravou, kterej víceméně deaktivoval zadní brzdy při prázdném voze (zabránění smyku při brzdění). A ze tohle "čidlo" bylo mechanický, zarezlý a tím pádem na 90% passatu nefunkční. Subaro má předpokládám něco obdobnýho, nebo se pletu a brzdí vyrovnaně na všech? Neměl bych aj toto prověřit?
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

To by mi zajimalo,jak ten minisrac vypada :713: Kdyz jedu sam,jezdivam obcas jen mirne ostreji a staci si sahnout na zadni kola a jsou jen o trochu chladnejsi nez predni..na trmeny nemam odvahu sahnout :wink: pokud by se tam neco odpojovalo,tak by meli byt studene,ne? :-) Jinak samo ze na predek vice brzdoveho tlaku nez na zadek..ale co si mmuzu u sebe premerit,zadni mi ubyvaji stejne,ne-li rychleji nez predni :850: Konkretne mluvim o forestru xt 2007
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od saburafu »

Tak mě ubývají zadní destičky podstatně méně a i na kotoučích je to vidět, že brzdný účinek je tam menší než na předku. Domnívám se, že síla brzdného účinku/tlaku u zadních brzd je ovlivněna silou tlaku sešlápnutí brzdového pedálu a ne vytížením vozidla. Je to jen moje domněnka, protože i když jsem jel sám a musel jsem to festovně zadupnout, tak jsem si všiml (zvědavost mi nedala a hned jsem to po jízdě kontroloval), že zadní brzdy přidaly a brzdily více než při normálním klidném brždění. Netuším, jak je to ve skutečnosti. Impreza 97 combi.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od tango »

Jak to je u VW Caddy, tak tam se při větším zatížení zadní části, přidává větší účinnost na zadek. Prostě je tam myslím nějaký mechanizmus pro lepší brzdný účinek na zadek. Je pravda, že jsem jednou jel blbě seřízeným Caddym a zadek mně začal předbíhat :850: . Je pravdou, že velký účinek je na těžkém předku a pak v důsledku zatížení :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od CoZmo »

2Seatik:

Ten minisrac je aspon u VW takovej cca 2cm velkej kovovej "zobáček/háček" víceméně uprostřed zadní nápravy. Je to nalezitelné, nebo aspon u mojí verze bylo, normálně pohledem. Když si naložil kufr, tak auto kleslo a háček mechanicky připojil zadní brzdy nebo posilovač, nevim. No a díky výše popsané konstrukci po pár letech provozu víceméně vzdycky zarez, takze zadni brzdy se pouzivali minimalne. No a vzhledem k tomu, za starej passat s ohledem na hmotnost brzdil podobne mizerne jako subaru, tak to stejne nebylo moc poznat.

A tak mne napada, ze vzhledem k vzduchovemu podvozku by tohle u subara vlastne nemakalo...taky tam neni takovej vahovej rozdil predek/zadek, a celou tuhle funkci do sve pravomoce nejspis prebira ABS...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od nzg »

Normalne to resi EBD, jak je tomu u veteranu nevim :-)
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od VDC »

Já se domnívám, že to rozdělení brzdnýho účinku je daný a nijak se nemění. Prostě zadní brzdy se více méně vezou. Až budu mluvit s Alsem, tak se ho zeptám.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Albi »

dneska jsem zažil trochu horkou chvilku ... blížím se k železničnímu přejezdu, začne blikat červená, tak šlápnu mna brzdu a ... skoro NIC
bylo nasněženo, klouzalo to, ABS kopalo, klasika ... :670:

ALE ...
zatáhl jsem nakonec za ručku, auto šlo trochu bokem ale stálo skoro na fleku!!! :670:
nějak si nejsem jist užitečností těch elektronických pomocníků ! :666:
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“