Originál 2DIN rádio a vstup

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od u-geen »

HonzaCZ: nevis jak ty origo SW hrajou? Mam ho ted ve Foresterovi, tak jestli ma smysl se vybec zabyvat jeho zapojenim (tusim ze z radi do nej jde speaker level ale nevim, zda precijen neni aktivni a nestacil by mu SW out z radia). Na forech pisou ze je to dost hrozny...
rsleza
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon led 13, 2014 8:58 pm
Bydliště: Brno

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od rsleza »

Já už jsem po předchozím majiteli zdědil namontovaný zesilovač se subwooferem a další funkce po rádiu nepožaduju. Tak právě hledám jenom nenáročné řešení pro příležitostné pouštění vlastní muziky.
Outback H6 MY2003
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

rsleza: Nenáročné řešení je právě transmitter, který už používáš. V autech, kde to jde takto jednoduše vyměnit je opravdu nejlepší a nejjednodušší cesta to udělat. Aftermarket značková autorádia s USB, AUX a lepšími funkcemi jsou dnes za hubičku - bez CD mechaniky za lehce přes 1000 Kč. Což když srovnám s cenou FM transmitteru a kabelu do CD changeru, se kterým laboruješ a zkoušíš co bude fungovat, vyjde už skoro nastejno... :idea:

Navíc je výhodou u lepších modelů již zmíněná BT sada, u většiny navíc i s Bluetooth audio streamingem. AUX je dnes IMHO zastaralý způsob, ale hlavně nepohodlný na ovládání...

Takže souhlas s Honzou, jednoznačně vyměnit rádio.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen: Tak to nevím, zatím jsem neměl tu čest.

rsleza: Nejmíň náročné je vyměnit rádio, ale jak myslíš :-) Až najdeš kompatibilní emulátor changeru, tak se s náma můžeš podělit.
Za pár tisíc máš rádio s mnohem lepšími konci, které využije repro nainstalované v autě, na rozdíl od toho originálního rádia. Očividně jsi četl toto téma, tak víš, že já jsem taky na začátku chtěl mermomocí použít to originální, protože nerad vyhazuju originální věci, ale nakonec jsem dal staršího highend Pioneera a najednou to hrálo jak z praku. Takže já jsem si tímhle procesem už prošel. Jestli si tím chceš projít taky, tak prosím, ale taky můžeš skočit rovnou nakonec a neřešit slepý uličky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Zvuk je jedna věc a upřímně - levná dnešní autorádia na tom zvukově o moc líp nejsou. Autorádio v ceně do 3 000 Kč bude hrát jen o maličko líp než originál. Ale bude mít USB, AUX, citlivější tuner, lepší regulaci SW díky samostatnému výstupu, propracovanější nastavení zvuku atd. Takže výbava úplně o něčem jiném.

U dražších autorádií je pak už opravdu docela slyšet i zvukový rozdíl, v mém případě např. po výměně OEM autorádia (které mě překvapilo, že nehrálo vůbec špatně např. oproti koncernu) za starší Alpine střední třídy, které jsem měl ve starém autě, se zvuk posunul ještě o dost výš.

Ale to fakt musíš zvážit ty, jestli ti stojí za vynaložené úsilíl, čas i finance to mermomocí řešit tím kabelem a origo rádiem. IMHO to za to fakt nestojí.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Já si myslím, že 4x 50 W Pioneer nebo obdobná značka za 3-4 tisíce musí mít kvalitní konce, ne? Vzpomínám, že i takový Panasonic za 3500 před možná 8-9 lety hrál výborně. A to dneska jsou ty ceny zase o dost jinde.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
rsleza
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon led 13, 2014 8:58 pm
Bydliště: Brno

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od rsleza »

Díky všem za informace, výměnu rádia zvážím.

Jenom jsem chtěl zjistit, jestli se do těch uliček redukcí mezitím někdo tady nevydal (na zahraničních webech se mi žádné zkušenosti najít nepodařilo).
Outback H6 MY2003
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od 2.0XT »

draconis píše: Aftermarket značková autorádia s USB, AUX a lepšími funkcemi jsou dnes za hubičku - bez CD mechaniky za lehce přes 1000 Kč.

Navíc je výhodou u lepších modelů již zmíněná BT sada, u většiny navíc i s Bluetooth audio streamingem. AUX je dnes IMHO zastaralý způsob, ale hlavně nepohodlný …
Mohl bys mi prosim nejake takove 1 din doporucit? Po tom co mam 3. Transmiter a stale piska to chci resit autoradiem

Odesláno z mého SM-T211 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

2.0XT: Mě se sice neptáš, ale kdybych dneska vybíral autorádio, tak bych se zaměřil nejen na kvalitní výstup, ale také na možnost nastavit barvu podsvětlení. Sladit si to pak hezky s podsvětlením zbytku interiéru. Oku to pak lahodí, jak to tam sedne :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od 2.0XT »

HonzaCZ: Me slo hlavne o to jestli ty radia bez cd v rozmezi 1000-2000 nejsou nejakej pruser. Jinak to chci do swifta kde si s barvou podsviceni nemusim delat hlavu vlastne ani s kvalitou :-D

Odesláno z mého SM-T211 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Aha :-) Tak s tím nemám zkušenosti, ale tam to asi pak bude úplně jedno. Naopak možná rádia méně renomovaných značek budou mít třeba víc funkcionality a kvalitativně a cenově to vyjde nastejno. Ale jen tipuju :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

2.0XT píše:Mohl bys mi prosim nejake takove 1 din doporucit? Po tom co mam 3. Transmiter a stale piska to chci resit autoradiem
Předně - jestli transmitter píská, zkus změnit frekvenci. Ale je to IMHO buď tím, že ti to na dané frekvenci ruší něco jiného (radiová stanice?) anebo je to prostě šmejd. Rozumné FM transmittery se pohybují cca okolo 400-500 Kč a fungují sice v kvalitě rádia, ale bez pískání. A mají možnost nastavit prakticky libovolnou frekvenci.

Ale stejně je lepší vyměnit autorádio. Osobně mám nejradši značku Alpine, měl jsem v autech za posledních dvanáct let Pioneery, Kenwoody a Alpine a nic jiného než Alpine už nechci. Vždy když jsem to vyměnil za jiné, byl jsem zklamaný. Z těch nejlevnějších bych osobně volil buď Kenwood KMM-100 nebo Alpine UTE-81R. Já bych osobně už nechtěl autorádio bez BT a tam je z levných můj favorit Alpine UTE-72BT, případně Kenwood KMM-BT34.

Vše uvedené je bez CD mechaniky, pokud ji tam ještě z nějakého důvodu chceš, stejná rádia se dělají i s CD.
HonzaCZ píše:Já si myslím, že 4x 50 W Pioneer nebo obdobná značka za 3-4 tisíce musí mít kvalitní konce, ne? Vzpomínám, že i takový Panasonic za 3500 před možná 8-9 lety hrál výborně. A to dneska jsou ty ceny zase o dost jinde.
Právě že to je úvaha, kterou spousta lidí logicky vyvodí, ale opravdu to tak není. Jednak autorádia nemají výkon 4x50W i když to tam píšou, RMS je cca 4x20-25W (4x50W je špičkový) a hlavně výkon s kvalitou absolutně nesouvisí. I když i to si bohužel lidi bůhvíproč myslí - proto levní výrobci píšou nesmyslné tisíciwattové výkony a lidi si z mě neznámého důvodu myslí, že to je lepší. Holt čím víc proužků, tím víc Adidas. Tak třeba hned u několika high end reprosoustav v našem sortimentu se vůbec "wattáž" neuvádí (jen doporučený výkon zesilovače) - a to se jedná o repro v řádech statisíců... :-)

Bohužel nemáš pravdu, právě fakt, že dnes jsou ceny o dost jinde se podepsal na tom, že je vše v horší kvalitě než bývalo. Taky nevím proč si lidi myslí, že se všechno zázračně zlevnilo a třikrát zlepšilo za třetinovou cenu. I laikovi to musí být selským rozumem jasné, ale nikdo nad tím prostě nepřemýšlí. Zkus si schválně to 8 let staré autorádio vzít do ruky a do druhé si vezmi tu dnešní šlupku za tři tisíce. Je to jako držet prázdnou PET lahev a plnou láhev piva. Sám jsem byl docela zklamaný, když jsem před 3 lety vyměnil můj starší Alpine (cca 4 roky starý model v ceně nějakých 10 000 Kč) za novější s Bluetooth v ceně asi 7 000 Kč. A že se nejednalo zrovna o ta nejlevnější autorádia, rozdíl byl docela bolestný.

Výrobci lákají na parametry, funkce atd. zvuk je dnes bohužel až na výjimky druhotná záležitost. Zvukově v klasických 1 DIN stojí za něco dnes už asi jen Alpine a Nakamichi.

Pokud to beru v porovnání s originálem, tak ano - autorádio za 3-4 000 Kč většinou hraje o něco málo líp. Ale rozhodně bych o něm neřekl, že má kvalitní koncáky... :-)

Ale je to jen můj názor a pozorování za víc než 12 let v oboru (nechce se mi to počítat přesně) :-)

A neznačková rádia bych vůbec neřešil, občas se mi něco takového dostane do ruky a fakt to nemá absolutně smysl.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak chybná úvaha. Holt jsem očekával, když se prodávaj rádia za litr, tak že takový za 4 bude dobrý, když dřív byly šmejdy za 2500 a dobrý za 10000 :-) Každopádně s tou hmotností ale bude určitě souviset absence CD mechaniky, ale věřím, že i nový rádio s CD bude lehčí než nějaký starší, pořádný :-)

Aspoň vím, na koho se obrátit, až někdy budu shánět nějaké rádio :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Ono je to spíš tak, že se vše vrhlo za posledních cca 5 let v autech směrem k multimédiím a 1DIN sortiment je pro většinu výrobců naprosto nezajímavý a dělají ho spíš jen tak ze setrvačnosti a aby něco měli v nabídce. Největší úsilí dnes věnují 2DINům s graf. dotyk. displeji a multimédii a vestavným navigacím. Někteří výrobci jako např. Zenec, Alpine, Becker se taky dost věnují integraci.

Nejlépe je to vidět třeba u Pioneeru, který býval docela dobrý a dnes je super ve 2DINech, ale 1DINy má z majoritních značek IMHO nejhorší. Alpine je ještě jeden z mála, který má opravdu celkem slušný zvuk i v relativně nízkých cenách a taky ucházející tunery s DX seek. Pak se mi ještě líbí Nakamichi, je to poctivá práce, ale bohužel výbava co se týče funkcí je docela strohá...

Ono to není tak, že by všechno bylo levnější a přitom ve stejné kvalitě jako dřív. Je to jen tím, že dneska si za 10 000 Kč 1DIN nikdo nekoupí, když za to má rádio s velkým graf. displejem. Je to vidět třeba i na pokusu někdy před cca 3 lety, kdy Alpine a Pioneer udělaly "audiofilskou" řadu 1DIN autorádií a byl to prakticky propadák.

Např. nejvyšší model 1DIN u Alpine je aktuálně tuším kolem 7 000 Kč a přitom před těmi 8 lety mívali i modely za 20. Holt časy se mění, vše se zlevňuje a kvalita i spolehlivost se zhoršuje. Ale to je ve všem, nejen ve spotřební elektronice... Zákazníci jsou ale taky už mnohem méně nároční než dřív a klientely, která je ochotná koupit kvalitní (=drahou) věc, je málo. Protože trh je zaplaven levnými šmejdy, kam se člověk podívá. Efekt to má takový, že si spousta lidí myslí, že za naprosto základní, běžné (čti nízké) ceny si kupují prémiovou kvalitu, protože jsou na trhu čínské sráče, které stojí polovinu. Příklad ze světa hifi - spousta lidí si s nadšením po revoluci kupovala hifi sestavy Technics, Telefunken apod., kde jen zesilovač vyšel třeba na 20 000 Kč. A teď po dvaceti letech kupují nový a 99% si myslí, že za 6 000 Kč koupí lepší, protože je přece novější. Ale je to blbost a každý je hrozně překvapený, když mu připomenu, že zesík za takové peníze i před takovou dobou odpovídá dnešnímu přístroji v ceně nějakých 40 000 Kč... Ono taky těch 20 000 Kč v době, kdy byl plat 3 000 Kč byly trochu jiné peníze než dnešních 20 000 Kč. Ten poměr tam prostě zůstává zachován. A fakt, že se dělají i levnější věci znamená jen to, že výrobci reagují na poptávku a i lepší (= dražší) značky hledají obchodní příležitosti v jiných vodách než byli zvyklí... Např. Denon a podobné značky byly dřív synonymem kvality. Jsou určitě i dnes, jen pojem Denon už znamená škálu od 6 000 Kč do 100 000 Kč a ne od 40 000 Kč do 150 000 Kč jako dřív... I prémiové značky se dnes prostě pustily do sortimentu "pro každého", ale rozhodně to neznamená, že mají tyto produkty stejnou kvalitu... :1774: Když už jsem třeba Denona zmínil, tak je trend vidět i tady - v předchozí řadě byl nejvyšší model jejich AV receiveru za nějakých 100 000 Kč. Před rokem ho přestali vyrábět a nahradil ho aktuální nejvyšší typ (nikoli nástupce) s cenovkou pod 60 000 Kč - a věřte mi, že fakt nehraje stejně... :bp:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Vidíme to kolem sebe pořád a asi ve všech oborech - každý zapátrejte v paměti, jaký je vývoj ve vaší profesi. Ale ve většině to je určitě k horšímu.

Aneb jedno mé oblíbené úsloví, které je bohužel stále častěji pravda: nečekejte až bude líp, ono totiž už bylo... :4690:
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“