Nejen o našich pračkách

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Slavek_xxx »

To je dneska den... Odesla pracka a manzelce na parkovisti pred nakupakem nekdo naboural tak, ze sundal plastovej kryt podbehu na Outbacku :839: A samozrejme ujel a ji nenapadlo se zeptat, jestli maji na parkovisti kamery.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od OndraH »

S těma pračkama to bude asi nějaký spiknutí, nám odešel ten krám značky LG minulý týden, téměř rok po záruce.
No dneska jsem stěhoval adekvátní náhradu, tak mám na čas pokoj
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

To je vtipný s těma spotřebičema dneska... Rodiče mají pračku Siemens asi skoro 20 let a až teď v poslední době začíná trochu zlobit (uložení bubnu, řemen náhonu). Kam ten svět spěje...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Ženě minulý týden chcípla Alaska, což je pračka asi za 5000. Zesnula po 5 letech ovšem v profesionální zátěži. Nechť je jí elektronické nebe lehké... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Nejen o našich pračkách

Příspěvek od OndraH »

HonzaCZ píše:To je vtipný s těma spotřebičema dneska... Rodiče mají pračku Siemens asi skoro 20 let a až teď v poslední době začíná trochu zlobit (uložení bubnu, řemen náhonu). Kam ten svět spěje...
Jo, mamča má nějakou celkem levnou pračku Siltal už víc jak patnáct let a zatím s ní nebyl žádný problém, na jiným fóru si chlapík stěžoval že mu odešla Elektrolux za 12kKč dva měsíce po záruce - dneska je to asi hlavně o štěstí
VDC píše:Ženě minulý týden chcípla Alaska, což je pračka asi za 5000. Zesnula po 5 letech ovšem v profesionální zátěži. Nechť je jí elektronické nebe lehké...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
JackL píše:přidávám se s pračkou je fakt stará, nějaká Siemens Extraklasse z devadesátých let. Minulý týden přestala prát, naštěstí se to vyřešilo a jede dál...

Vzpoura praček pánové?
Vždyť říkám že je to spiknutí :baseball:
Jinak ještě bylo vtipný tu novou skoro metrák vážící, 595mm širokou a 620mm hlubokou pračku dostat do prádelny skrz dvoje šedesátky futra - naštěstí se zadařilo
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hamoun »

pridavam se, pracka vcera zacala zase hlasit nejakou chybu dvirek ...
pred 2 lety uz se jednou menil nejaky modul (u tech dvirek) :)
(AEG - asi 8 let, pere temer denne :) )
Naposledy upravil(a) hamoun dne pát lis 21, 2014 7:55 am, celkem upraveno 1 x.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Ynhoj »

Pračka Zanussi, koupena v roce 2005 a pere bez poruchy dodnes...Zapomněli tam dát kurv.tko ::-DD: . Dnes to jsou jen spotřební věci snad kromě prémiových značek jako Miele, Liebherr....
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od tango »

Nase pracka Whirpoll 10.let pak vodesel ten pocitaci vehement a oprava by stala 6000. tak jsem se na to vyflakli a koupili Siemense. Pere Dva roky otazka.je jak dlouho.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak v nasem pripade se jedna o 7 let starou AEG. Ma na rozdil od dnesnich modernich pracek rozebiratelnou vanu, takze pujde opravit, protoze to vypada na rozpadly lozisko. Vzhledem k predpokladane cene 1500Kc se to asi jeste vyplati.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od AndreaM »

Teda já zírám, jaký tady jsou hospodyňky :670: :670: ::-DDD:
Můj manžel 100% neví jak starou máme pračku, natož aby věděl její značku či model :bp:
Ještě mi řekněte, že ji umíte i ovládat a padnu na znak :690:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od tango »

Slavku,tak to jo. To je slusna cena.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nasticka »

Tak já se přidám. Naše pračka elektrolux, stará 9 let, už taky nějaký pátek pozlobívá. Začalo to občasným hlášením chyby napouštění nebo vypouštění. Teď už pro jistotu sama nenapouští téměř vůbec (tak 2 pokusy z 10). Všechny nátokové cesty, které bylo možno vyčistit, jsou vyčištěné 100x. Takže mám "plně automatickou pračku s ručním napouštěním" - vodu do ní musím nalít v kýblu. Je ale dost zajímavé, že když tam tu vodu naliju růčo a opětovně spustím zastavený program, tak si ta mrcha dopustí vody, kolik potřebuje. Bych to rozkopla :6066: Před třemi dny začala blbnout dvířka, tedy ten zámek. Po dojetí programu se prostě odmítne odemknout. Takže teď navíc k nalívání vody řeším i boj o otevření pračky (vypnout, zapnout ... :839: )
Opravář ji ladil už asi 3 roky zpátky s tím, že se mu povedlo ji tenkrát rozchodit (stejný problém s nenapouštěním vody), ale s tím, že mám počítat s tím, že to v brzké době odejde úplně. No stalo se. Prý je ta mrcha celá řízená elektronikou a bylo by nutné vyměnit řídící jednotku, což by bylo v řádu tisíců. Na to se můžu z vysoka :zachod:
Takže vyvstává už delší dobu problém, čím tu potvoru nahradit. Mám pračku s vrchním plněním a tu s bočním nechci. Jenže co jsem tak lehce sondovala možnosti, tak ty s předním plněním mívají, se mi zdá, mají lepší parametry. Jsem konzerva, nerada měním věci, na které jsem zvyklá. :655: A navíc v dnešní době je to samej krám, co se vysere hned po záruce :6066: Poradíte někdo, nejlíp z vlastní zkušenosti, nějakou s vrchním plněním, která opravdu umí? Pereme téměř denně. Pračka musí být chytrá - odložený start, dávkování vody dle naplněnosti bubnu, šetrný program, rychlý program, otáčky nejlíp 1200, ideálně i program na parní praní a kapacita ideálně 7 kg. .. Abych nakonec nedopadla jako pradlena u valchy ::-DD:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Nemmo »

nasticka píše:Poradíte někdo, nejlíp z vlastní zkušenosti, nějakou s vrchním plněním, která opravdu umí? Pereme téměř denně. Pračka musí být chytrá - odložený start, dávkování vody dle naplněnosti bubnu, šetrný program, rychlý program, otáčky nejlíp 1200, ideálně i program na parní praní a kapacita ideálně 7 kg. .. Abych nakonec nedopadla jako …
...s výběrem ti sice neporadím, ale před deseti lety jsem, když jsme se stěhovali, koupil No name pračku na inzerát za 500,-Kč s tím, že je jen tak max.na rok a pak koupíme novou....ta svině pořád funguje ::-DD:
Naposledy upravil(a) quickly dne pát lis 21, 2014 9:06 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bushman1 »

Měli jsme Ardo za 11000Kč s předním plněním a prali jsme každý den. Po třech letech odešly ložiska - výměna za 3000Kč. Po dalších třech letech odešly znovu a šla do šrotu.
Řekl jsem si, koupím něco kvalitnějšího a koupili jsme Bosch s předním plněním na 7kg prádla za necelých 14000Kč. Po třech letech lehla elektronika a dva opraváři nezávisle na sobě nacenili opravu na 10000Kč.
Došla mi trpělivost a koupil jsem Beko za 4500Kč a už tři roky pere krásně. Až lehne, koupím zase takovouhle levnou mrchu.

Máme zpětnou vazbu od prodejce, který nám řekl, že dnes je úplně jedno, co člověk koupí. Střeva uvnitř jsou všude téměř stejná a dokonce se všichni výrobci montují na jedné lince někde v bývalé Jugoslávii.
Mění se jen ovladače a obal.
Výjimkou bude asi Liebherr a Miele, ale ty peníze za ně prostě nedám. Možná ještě Bosch, ale já už mám jasno...žádná značková už mi nesmí do domu.

Podobně to vyřeším i s myčkou (máme AEG za 16000Kč) a s ledničkou (máme Electrolux za 18000Kč), až lehnou.
Koupím to nejlevnější možné, co bude splňovat naše parametrové požadavky.

Prostě doba je taková, že tohle zboží se stalo spotřebákem, který se bude často měnit.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Traveller »

jojo!!! Já jsem se rozhodl investovat do pračky absolutní minimum, protože to je stejně všechno jeden "šunt". Takže to byla před 8-mi lety obyčejná Zanussi s předním plněním, tuším okolo 5.000Kč (+-500Kč), a funguje doteď bez nejmenšího servisního zásahu..., ani jsem nic nečistil..., ale tady máme dobrou vodu, do nedávna kojeneckou a asi to bude v podobné kvalitě stále. :850:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“