co tam může dělat takový zvuk?

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Flasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 22, 2012 1:55 pm

co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Flasa »

Ahoj,

Legacy 2001 mi dělá problémy.. V běžném servise nic neviděli, já taky nemůžu na nic přijít. A rozdělávat nápravy a kontrolovat ložiska nebo klouby nevim jestli je dobrý nápad aby to dali dohromady zase..

Dělá to periodicky, takové hučení doprovázené jakoby jednou za otáčku kola zvukem jako bych vjel do díry, jen při ostřejším zatáčení (např. hledání místa na parkovišt u obchoďáku), ale jen když je to zahřátý. Když do toho sednu po pár hodinách a auto vychladne, můžu jezdit klidně na plný raid dokola a je klid, po pár km to zas začne. Škube to i do volantu a při plném raidu to dokonce přibržďuje kola. Přirovnal bych to jako bych přejel nějaké malé zvíře a zůstalo mi přilepené na kole a co otáčku bych ho jakoby znova přejel nebo jako bych co otáčku vjel kolem do díry. Při jízdě rovně úplně ok. Postupem času se to zhoršuje (cca půl roku).

Netušíte co to může být? Co se může chovat jinak "odstáté" a jinak po zajetí pár km? Jen do zatáček a čím víc zatáčím tím víc to ty skoky dělá.. Dám to časem klukům do Fryčovic, ale chci vědět na co se mám připravit..
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od 2.0XT »

Viskospojka? :845:
Subaru Legacy GT 2010
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od yeti »

2.0XT : jsi mi to vzal z klavesnice nez jsem se prihlasil:-)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Fiba »

jj, taky bych z vlastní zkušenosti tipnul viskózu...
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Flasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 22, 2012 1:55 pm

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Flasa »

Diky za tip, jeste mi prosim poradte co s tim muzu delat, jestli vubec neco, popr. Kolik by to mohla stat oprava popr. Vymena. A jinak, co ma spolecneho viskozka se zatacenim a proc blbne az kdyz to trosku projedu? Ja myslel ze ta se stara akorat o zapojeni zadni napravy.. kazdopadne diky :)e
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Juras »

Nemas nahodou jinej rozmer kol v predu a v zadu?
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od 2.0XT »

Flasa píše: A jinak, co ma spolecneho viskozka se zatacenim a proc blbne az kdyz to trosku projedu?

Laicky řečeno: Rozdílnou rychlostí na jednotlivých nápravách dochází při zatáčení k zahřátí a zamknutí spojky. Pak je z toho tvalá 4x4 kdy přetlačuje zadní náprava přední. Co s tím se řešilo zde
Naposledy upravil(a) quickly dne sob srp 23, 2014 5:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava odkazu
Subaru Legacy GT 2010
Flasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 22, 2012 1:55 pm

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Flasa »

Díky moc, na tom odkaze je snad všechno, jen by mě teda zajímalo jak dopadl chlapec s tím repasem :) Auto má najeto 230 tisíc a já udělám tak 40 tis. ročně, takže mě výměna asi nemine no.. Snad seženu nějaký cenově přijatelný kus.. V kufru mám nádrž LPG a k tomu tam stabilně vozím asi tak 60kg nákladu, místy i o dost víc, kola mám všecky 4 stejný, možná se přední sjely víc, ale nevím jestli je to u čtyřkolek tak rapidní rozdíl jako na klasických předokolkách.. Na předku mám stabilně o 0,3 víc a vzadu o 0,5, měřeno na zahřátých kolech, říkal jsem si, že by to tak mohlo odpovídat vyššímu zatížení. Dělám něco špatně nebo je ta viskózka při 230 tis. už úctyhodná stařenka co 2x překonala svou životnost? :)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Mareka »

Mne odesla pri 241 tis. km. Takze asi holt bezne opotrebeni starim.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od Subaru4ever »

Myslím, že to děláš vše správně :850:
No a odborník nejsem, ale co jsem v té naší komunitě a u servisáků pochytil, tak viskóza většinou vydrží 200000 +/- 100000 km podle zacházení, gum, režimů jízd a nálady mechanismu :6066:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: co tam může dělat takový zvuk?

Příspěvek od simy »

ahooj chcel by som poprosit o radu mam forester sf 92kw automat. mam problem s lavym prednym kolesom v terene som narazil do skaly taky predno bocny naraz aj ma hodilo do boku cca 10 az 20 centimetrov od tedy mam pukavy zvuk v kolesi nie vsak vzdy hlavne ked sa naklonim na lavu stranu akoby sa poloos talcila do diferaku aj mi to tak rapka akoby sa ozubenie niekde otiera abo tak. a ked som to mal rozobrate tak poloos ma asi 2mm volu neviete nekto co by to mohlo byt.
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“