Outback 2D-KATALYZÁTOR

Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Ynhoj »

...nemluvě o zaoceánských lodích...auta tolik zplodin zase v globálu nevypustí...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od newli »

Argumentovat karosou ci lodi je (s)prosty alibismus. A ano, uz jsem napsal, ze priste mi diesel z mnoha duvodu (vcetne ekologickych) nesmi do garaze/pred dum.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od ozawasan »

newli - na první pohled ano - ale pokud se nemýlím a jsem dostatečně (s)prostý - tak proudění v atmosféře se jaksi neřídí emisními hranicemi či normami, ale lážo plážo si to létá, jak potřebuje, bez ohledu na vůli EU úředníků. Chápu tu snahu nezasjat si tady vzduch, ale až dojemná snaha o tyto normy není mnohdy ničím jiným, než podojit lidi a firmy o prachy - viz prodej tzv. emisních povolenek. Takže normy ano, ale všeho s mírou. Takže mám ten dojem, že jestli má soused dvacet prasat a nekydá a já nic - tak to u nás bude přes plot smrdět úplně stejně jako u něj, i když já prasata nemám...........To není výzva k ježdění ve starých V3S na plný kotel, ale zkrátka jen to, že mi se tady můžeme utlouct po normách, zatímco soudruzi v Rusku a Číně na to zatím tak nějak...... Navíc - nevím jakou máš ty zkušenost, ale když si sednu do HTP a snažím se držet na dálnici 140, tak mám stejnou spotřebu jako v deset let staré turbíně s archaickým AT.......výsledek vyprodukovaných emisí takřka stejný(počítám-li, že katíky fungují řádově stejně)
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od newli »

Jiste, argumentovat se da kde cim. Ja bych jen rad, aby se auta provozovala tak, jak byla schvalena. Pokud ma muj soused trabanta ci avii (coz nastesti nema), zatlacim slzu a pri akceptaci spolecenske dohody, ze neco menit/zakazovat retroaktivne je (zatim?) v rozporu s cimsi, to holt akceptuji. Pokud si ale nekdo koupi za par penez dieselovou limuzu, ve ktere pak odejde DPF, coz resi jeho vymlacenim. To uz je prasarna. A nezlobte se na me, argumentovat cinou ci kdo vim ci, to je demagogie!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od ozawasan »

já se nezlobím - předpokládám, že diskutujeme:-). Ad dieselová limo - oprostíme se od toho "nemáš na servis, nekupuj" - částka,kterou chtějí za tu fíčuru - DPF - je poněkud - jak bych to řekl - astronomická - slušně řečeno. Takže, kdyby to stálo jako katík od bosalu pár tisíc(což by asi mělo, když se to cpe do aut kvůli tomu, že je to "zdravé") neřeknu ani popel. Ale ty pálky - pak je něco špatně. Automobilky to cpou do aut "páč je to zdravé", EU to chce a matně mi něco říká, že čím víc jednotek se v sérii naseká, tím by to mělo býti levnější - leč ono je to drahé jako pjase.... trošku kontraproduktivní...
Stejně tak chápu někoho, kdo si chce pořídit Subaru, chce s ním denně jezdit, ale nechce jezdit za 10litrů benálu, ale za šest nafty... jasně - nemá si kupovat subaru a má si koupit olétanou fábii - měl by to levnější - nebo si koupit súbo na plyn...ale....
ad ta čína - stejná demagogie je za naše prachy nám cpát něco, co nás stojí ještě více prachů a za naše prachy nám to implementovat jako něco, co nám prachy ušetří. Tedy respektive - ono je to vykládáno jako ekologická politika.... Přeženu-li to ad absurdum - a tak to prosím ber - každý člověk produkuje dýcháním jisté množství škodlivin - to jednou dostaneme náhubek, který nám to bude měřit a budeme si platit "vydýchané nad normu?"
edit - byl bych proto, abychom to tu kocošovi neplevelili, téma rozdělit a kdyžtak pokračovat v jiném tématu - třeba - smysl DPF
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od newli »

Jj, diskutujem - a tak to ma byt :pr: Ja jsem jen velmi alergicky na argumenty typu: proc bych nenatahnul klienta o tri stovky, ti nahore kradou v daleko jinych radech. Proste jeden zlodej jako zlodej a poukazovanim na nesvary jinych z mych nesvaru dobry skutek neudelam! Ale je to bohuzel pomerne bezny jev v ceskych luzich a hajich :686: ... Toz tak :655:
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od ozawasan »

No vidíš...tuhle vlastnost nesnáším také a z mého pohledu si s námi takto z druhého polu
hraje EU. Tahajíc z nás prachy.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Ynhoj »

...argumentace a srovnání s loďma mi od věci nepřipadá...,ale je to úhel pohledu...Pravidla by měla být stejná pro všechny...Byla to jen poznámka s tím jak se zařezávají auta a na druhou stranu nevadí např. ta oblaka kouře z komínů námořních lodí...Pokud si Newli myslíš, že jsem pro,aby se DPF filtr uřezával tak nejsem. Smysl to má, ale dobře to vystihl ozawasan - ta cena...Pokud by ta cena byla jako u univer. katalyzátoru tak by na to házel každej "bobek"...Úzkocitlivá snaha o ekologii nás jednou zruinuje...Mělo by to být řešeno se "zdravým" rozumem jenže v EU mi toto chybí...Je hezké např. mluvit o zelené energii,ale už se jaksi moc mlčí o tom jaká "zelená" energie byla použita na výrobu solárních panelů, větrných stožárů a následná "eko" likvidace....Auto oproti solárnímu panelu je dnes z drtivé většiny zrecyklovatelné...Ona ta ekologie se jaksi vymkla kontrole....
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Kocoš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 11, 2013 2:57 pm
Jméno a příjmení: Dušan Kocián
Bydliště: OLOMOUC

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Kocoš »

Tak já tam dám ten jetej.
Osobně mám rád ,když něco auto má namomtovaný z fabriky,tak by to v něm mělo být a mělo byto fungovat.Horší na tom je cenovka u origošů.

DPF je pro mě oříšek k zamyšlení.Z ekohlediska čistí od pevných částic .OK.Ale zvyšuje spotřebu ,tudíš zvyšuje množství vyprodukovaných částic.O jaké množství se jedná to vám nepovím,nevím.
Chápu ,že si to japonci rádi montujou do všeho možnýho, ti chodí s rouškou na oblyčeji i spát.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1425
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od romik »

romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Kocoš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 11, 2013 2:57 pm
Jméno a příjmení: Dušan Kocián
Bydliště: OLOMOUC

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Kocoš »

Pěkný příběh,ale měl by začínat -Bylo,nebylo,za sedmero horama a sedmero řekama ....
U nás zcela nemožné!
Naposledy upravil(a) Kocoš dne stř lis 13, 2013 12:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2239
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od dethroned »

kocoš: he, v japonsku žádný diesly nejezdí :-) je to kvůli evropě a normě od euro IV.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Kocoš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 11, 2013 2:57 pm
Jméno a příjmení: Dušan Kocián
Bydliště: OLOMOUC

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Kocoš »

Tak beru zpět.ale,roušky nosí.
EU se musí brát vážně.Jeden z posledních počinů úřadů EU byl,že zprůměrovali ,zvážili,změřili atd lidský lejno.
Složitýma výpočtama spočítali kolik vody stačí na jeho spláchnutí.V celé EU se budou muset předrbat záchody a u suchých bude muset být nejvýše 6litrový kbelík.Strašidelná práce .Já jim nezávidím.
A třeba jednou dojde k tomu ,že každej novej záchod bude muset mít katalyzátor i s filtrem pevných částic,co dva roky známku o měření emisí.
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od marek.sm »

Mě by spíš zajímalo co na to říká soused, už si s ním mluvil? ::-DD:
Uživatelský avatar
Kocoš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 11, 2013 2:57 pm
Jméno a příjmení: Dušan Kocián
Bydliště: OLOMOUC

Re: Outback 2D-KATALYZÁTOR

Příspěvek od Kocoš »

Soused se tomu postavil čelem ,včera mi sám volal .Dnes má přijít ,asi se bude slevňovat .Ale dalo se to čekat,je to rovnej chlap.
Málo takových je.
Spíš jak slevu ,bych si přál ,aby to auto dobře jezdilo a fungovalo. Takový překvápka mají negativní vliv na moje srdce.
V pátek jedu do servisu ,tak se tam domluvím ať mi to dají ještě na diagnostiku.
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“