Telefonování v autě

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Telefonování v autě

Příspěvek od quickly »

Neděle kolem 19:15 Golf resort Kunětická hora, starší stříbrná Impreza/Legacy kombi (mám hokej v maskách) jela od golfu k Dřítči (já směrem od Dřítče přes les na Újezd), bohužel řidič telefonoval a nedíval se na protijedoucí mávající auto :?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od HonzaCZ »

Když mluví quickly o tom telefonování, tak jsem si všimnul jedné nemilé věci a to, že drtivá většina řidičů Subaru v Praze telefonuje s telefonem u hlavy. To nemaj na handsfree nebo nemůžou zastavit? Auta za stovky tisíc a na HFko za pár tisíc nezbylo?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od tango »

Je pravda, že to je smutný, ale je to i problém jiných značek :mrgreen: . Je ale pravdou, že handsfree je docel nutnost, proto jsem si ho pořídil a jeto pohoda :good: . Akorát jsem někde zaslech, že i to odvádí řidiče od pozornosti :killhim: .
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od quickly »

tango píše: Akorát jsem někde zaslech, že i to odvádí řidiče od pozornosti :killhim: .
Za rok najezdím cca 45.000 km, mám pevnou HF a musím přiznat, že jakmile začnu telefonovat (někdy mám i 30-ti minutové hovory - telefonická podpora), tak samovolně (=automaticky) zpomalím. I když umím multitasking, tak zvláště na D11 si dávám dost velký pozor - reakční doba se opravdu prodlužuje. Při telefonování si maximálně stíhám držet odstup před sebou. Pokud potřebuji předjet nebo projet "blbou" křiživatku, tak požádám volajícího, aby vydržel 5-10 sekund a potom pokračuji dál.
Co se týče telefonování. tak alespoň v HK a okolí čím dražší auto, tím častější ruční telefování.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od HonzaCZ »

quickly: je to tak i tady, většinou, když vidim někoho volat, tak v drahym autě

A to, že je to problém ostatních značek je samozřejmé, ale Subaru si všímám téměř každého na dohled a řekněmě, že třetina jsou ženský a polovina jsou volající chlapi :-(

Trochu mimo téma - Já zatím používám BT sluchátko a chtěl bych pořídit pevnou sadu, jak je to s připojením do Subaru? Asi nemaj kluci jedni japonský ISO konektory, co? :-(
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od quickly »

HonzaCZ píše: a chtěl bych pořídit pevnou sadu, jak je to s připojením do Subaru?
Mám ve forestíkovi HF, kterou mi montovali přímo v C&K v Brně, je to Nokia sada (mám telefon HTC) s displejem na palubce (http://www.nokia.cz/produkty/prislusens ... kia-ck-15w), propojeno přes BT. HF má samostatný reproduktor a pokud volám, tak reproduktor rádia je ztišen. Vedle řadící páky mám kolečko na ovládání menu a hlasitosti a u schránky na brýle mám mikrofon.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od tango »

Jo tak to je jasný :good: . Člověk si neustále musí dávat bacha :good: . Já při koupi auto mněl stojánek na 6230i, takže jsem dokoupil fon a ok :good: . No, ale určitě by bylo lepší zabudované BT rozhrání. To je pohodlnější při změně fona :good: .
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristi se zdraví, aneb kohopak jsem to asi potkal

Příspěvek od HonzaCZ »

No já mám vyhlídnutýho nějakýho Parrota - tuším CK 9200 nebo jak se to jmenuje. Umí to i z USB flashky přehrávat MP3, přes BT volat, využívá repro v autě, ale toho se právě obávám, jak to tam maj vymyšlený - jak to půjde zapojit.

Nejradši bych byl, kdyby mělo Subaru rádio vstup a tam se připojila ta sada. Ale jestli to tak je, to opravdu netušim. Budu muset někde vyhrabat nějaký schémátka.

Co jsem viděl zatím pevný HF sady využívající repro auta, tak měly svůj vlastní zesilovač a repráky natvrdo odpojily od rádia a cpaly to do nich po svym. To mi ale nepřijde jako moc šťastný řešení, protože onen jejich vlastní zesilovač asi nebude kdoví co :-(
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od alky »

Ahoj, já investoval do kvalitního rádia:

http://www.auto-hifi-shop.cz/index.php? ... ducts_id=2

+ dálkový ovladač (ten u Nokií umí navíc i posouvat skladby, u mobilů s WM obecně tato funkce bohužel nešlape) a tedy již se mi to dá se říci, že vrátilo. Bez HF ani ránu. A také nechápu: auto za miliony (posledně dokonce nějaké Ferari!) a mobil u ucha...chápu, že ve Ferari vrtat do palubky díru na mobil, ale stejně mě to štve :evil:

To HonzaCZ: myslím, že se HF naladí na stanici v autorádiu. Já to zkoušel, než jsem zakoupil, a bylo to tedy docela na nic, protože když jsem si přeladoval rozhlas. stanice, tak se to celé vyresetovalo, a vlastně to pak nefungovalo. Navíc se přidal špatný zvuk, rušení pod el. vedením i tramvají, v kostce - víc práce než užitku.
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od bobhash »

já teda v autě telefonuju a dost , HFS se mě při frekvenci obměny telefonů nevyplatí a jezdit s naslouchádkem mě nebaví , myslim že do tý doby, než se z toho stala zaležitost za 2 body a pokuta tak to nikdo neřešil , daleko nebezpečnější sou lidi co za jízdy hulej ,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od VDC »

Já si teda do Lega pořídil rádio s BT handsfree, je to hodně příjemný. V iXTéčku zatím žádný rádio nemám, ale myslím, že si ho tam pořídím taky. Baví mě to, jen si sednout do auta a nic nemuset řešit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od quickly »

Já jsem si HF pořídil už ve staré Feldě, tam jsem měl telefon s lehkou HF (špunt do ucha a drát k telefonu, dnes cca 150,- Kč), v koktávce jsem už měl držák na starší Nokie, ale pozvolnou změnou telefonů jsem přešel na nutnost pevné HF s BT. Zvláště, když vím, že forestíka se jen tak nevzdám. Mám trochu jinčí situaci, protože nemám levé předloktí, takže telefonování za jízdy mne opravdu omezuje 8) . Při cestách někdy opravdu dost telefonuji, někdy ze dvou hodin do Brna protelefonuji i hodinu - zvláště, když navádím uživatele co má správně na svém PC stisknout na kterém formuláři. Při HF jsem v klidu, rukama řídím a hlava mi jede 40% na telefonování a 60% na řízení.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od VDC »

Hmmm, tak to je potom jasný, že se bez pevný HF neobejdeš.
V Legu mám držák na telefon, teda přesněji Palm Treo, což je takovej komunikátor, těsně vedle pravý ruky, když jí mám na volantu. Nemám teda nastaveno automatický přijetí hovoru, přijímám ho ručně, ale když to mám takhle na dosah, tak jen máknu na displej a hotovo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od quickly »

Telefon mám buď za opaskem nebo v přihrádce (nabíjím přes USB port a cigaretu) a přijímání mám na tlačítko dole vedle řadící páky. Tlačítkem taky určuji hlasitost reproduktoru a je zde i ztišení. Nokie předtím jsem míval na držáku na dosah vedle volantu, ale teď (mám HTC S730) přes BT zapomínám dost často telefon v autě, protože v přihrádce není vidět :686: . Vytáčení jde i přes to dolní tlačítko, na jedno stisknutí zeleného tlačítka vyjede seznam dříve volaných, stačí vybrat a déle stisknout zelené tlačítko.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od mamut »

Já osobně používám ve služebním autě Parrot CK3100 (možná že starší typ, ale je hodně podobný).
Každopádně první rok, co jsem auto měl, jsem ho nepoužíval téměř vůbec, jelikož málokdy to fungovalo.. :baseball:
Po roční garanční prohlídce, mi HF sadu opravili a od té doby mám na služebním telefonu stále zapnuté Bluetooth, o nic se nestarám a při každym zapnutí klíčku se telefon automaticky připojí..
Je to připojené na origo autorádio..

Zajímavé je, že se starým služebním telefonem (nokia 3110) mi běžně fungovalo sdílení telefoního seznamu přes display HF, ale u nového telefonu (nokia E51), který má operační systém symbian mi toto nefunguje..
Takže když mi někdo volá, na display HF vidím poze číslo a ne jméno volajícího... :6066:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“