STi svetla-konverzia RHD-LHD

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Kedže zohnať poriadne svetla na bugeye je dosť problem či už cenový alebo s dostupnosťou.Rozhodol som sa prerobiť svetla z UK ktore su predsa len dostupnejšie.

Najprv treba svetla rozobrať.Svetlo dáme do rúry a necháme nahriať na cca 120 stupňov,potom svetlo opatrne rozlepíme,vyberieme parabolu a demontujeme šošovku,zo šošovky demontujeme clonku.Na obrázku vidno rozdiel medzi RHD a LHD.

Na výrobu novej clonky použijeme plech 1-1,5mm hrubý.Ja som použil nerez a dal som to vypáliť,môže sa použiť aj hliník,lepšie sa ohýba.

Zo šošovky demontujeme clonku a podla nej z pripraveného plechu urobíme zrkadlový obraz a namontujeme naspäť.Po zmontovaní je potrebné ešte jemne doladiť ostrosť šošovky a to tak že pripojíme žiarovku a clonku posunieme dopredu alebo dozadu tak aby bola hrana medzi svetlom a tmou čo najostrejšia.

Svetlo poskladáme v opačnom poradí a znova dáme do rúry na 120 stupňov a po zohriatí poriadne postláčame sklo do obalu svetla.
Přílohy
RHD clonka a LHD clonka+polotovar
RHD clonka a LHD clonka+polotovar
Svetlo v rure :-)
Svetlo v rure :-)
rozlepene svetlo
rozlepene svetlo
demontovana parabola
demontovana parabola
detail RHDclonky
detail RHDclonky
LHD clonka na mieste
LHD clonka na mieste
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od HonzaCZ »

Pěkný! Nechceš to nandat do wikiny? http://subarufanclub.cz/wiki/
Tam se to neztratí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od David »

Hezký ! Taky sem tak rozlepoval lampy, ale zadní. Když mi to kamarád řekl, že to musím dát do trouby a ohřát, tak sem si myslel - že to je hloupej vtip. Jenže pak jsme to dělali společně - a světe div se - ono to fungovalo - a je to asi jedinej způsob, jak lampy bez jakéhokoliv poškození rozdělat!

Možná se jen nakonec hloupě zeptám: a není tam někde na světlometu / krycím skle - značka popisující typ resp. provedení světlometu? Aby se potom nenašel nějaký "chytrák na STK nebo příslušník VB na cestě" a nedělal kvůli tomu problém? Že to bude oslňovat? A že to na tom autě nemá co dělat?
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Označenia na skle som pozeral a su tam len žiarovky použite vo svetle.Možno je to nejako zakodovane,ale silne pochybujem že to nejaký policajt vie rozoznať.Mam doma RHD aj LHD H4 lampy tak to možem kuknuť.
Prerábal som aj H4 na bixenon s použitím VW bixenon šošoviek,ak by bol zaujem možem to sem dať.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49288
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od VDC »

Cosmixi určitě to sem dej. Každý technický řešení, který se může někomu hodit, je dobrý zveřejnit.

[Příspěvek odeslán z GT-S6500 pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Tu je sľúbený návod ako namontovať bixenon do H4 s použitím originál šošoviek ako používa VAG a iný výrobcovia. Polemiky o legálnosti prestavby nechám bokom.Je to na každom či sa do takého niečoho pustí.
Potrebné sú dve šošovky, najlepšie D2S a dve predné svetlá.Ja som zvolil UK verziu.To preto aby som neprišiel o LHD legalne svetlá v prípade problémov

Svetlá treba rozobrať.Najlepšie je dať ich do trúby na 120 stupňov a po pár minutah sa dajú pekne rozlepiť.
Ďalej som si vyrobil stojan na parabolu aby som vedel označiť svetelný lúč.
Na zadnej strane paraboly je treba označiť pomocný kríž,ktorý nám pomôže v na stavení šošovky a potom vyrezať otvor tak aby sa šošovka dala zapustiť.
PArabolu uchytíme na stojan a označíme polohu svetelneho lúča aby sme vedeli zamerať šošovku.
Přílohy
rozlepene svetlo
rozlepene svetlo
označena parabola
označena parabola
vyrezaný otvor pre šošovku
vyrezaný otvor pre šošovku
Parabola z H4
Parabola z H4
Takto svieti H4.Vidno opačné naklonenie UK svetla.
Takto svieti H4.Vidno opačné naklonenie UK svetla.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Po približnom nastavení šošovky si označíme otvory pre skrutky na ktorých bude šošovka uchytená.Najlepšie je navŕtať dve a po zalepení skrutiek zalšie dve.Trafiť 4 naraz je dosť problém.
Skrutky zalepíme pomocou tekutéto kovu alebo ineho 2zložkoveho lepidla.Po zaschnutí lepidla naskrutkujeme matice ktore budu por šošvkou ,vložíme šošovku a zaistíme maticou.Uchytíme parabolu na stojan a nastavíme svetelný lúč čo najbližsie k lúču žiarovky,ktorý sme si označili na stene.Zadné matice podľa potreby posuvame aby sme nastavili lúč do potrebnej polohy a zaistíme lepidlom aby sme nemuseli znova nastavovať šošovku po nastiekaní paraboly.

Parabolu zdrsníme jemným šmirglom a nastriekame základ na plasty,potom matnú čiernu.Ja som použil farbu na výfuky kvôli lepšej odolnosti teplu.Parabolu smeroviek olepíme páskou a zvyšok tak isto nastriekame do matnej čiernej.Toto je už ale na každom aký si zvolí dizajn.
Telesá šošoviek som tak isto striekol do matnej čiernej aby pri pohľade do svetla nepresvitali.
Přílohy
navrtane ovory pre skrutky
navrtane ovory pre skrutky
natriekana parabola
natriekana parabola
nastriekane šošovky
nastriekane šošovky
šošovka na mieste v parabole
šošovka na mieste v parabole
takto svieti xenon,prekne vidno rozdiel v väčšom kontraste osvetlenej a neosvetlenej časti
takto svieti xenon,prekne vidno rozdiel v väčšom kontraste osvetlenej a neosvetlenej časti
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Ako finalnu upravu dizajnu svetiel možeme použiť original maskovacie kružky,ak ich mame ku šošovkam a dostatočne zakrývaju našu prácu alebo si možme vyrobiť vlastne.

Výroba je v podstate jednoduchá.Stačí podomacky vyrobený vakuovací stôl a plexisklo 2mm hrube.Plexi upevníme do rámu z drevených líšt a vložíme do starej známej rúry na 10min.Parabolu postavíme na vakuovaci stôl a pripojíme vysavač ked sa začne pexi v ráme prehýbať nadol zapneme vysavač a rýchlo rám pritlačíme na parabolu.Vznikne podtlak a tan nam vytvorí požadovaný tvar.Počkame kým vychladne a vyberiame z rámu. Orežeme tak aby nam ostala asi 5mm hrana okolo ohybu a vylupneme z padaboly,vyrežeme dieru pre šošovku a nastriekame.Potom z vnutornej hrany po obvode nanesieme tenku husenicku silikonu a prilepíme o parabolu.
Přílohy
parabola vo svetle z a bez maskovacieho krúžku
parabola vo svetle z a bez maskovacieho krúžku
plexi pred a po tvarovaní
plexi pred a po tvarovaní
vyrezane a nastriekane.
vyrezane a nastriekane.
poskladane...už len namontovať
poskladane...už len namontovať
CAM00059.jpg (47.08 KiB) Zobrazeno 3828 x
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od HonzaCZ »

Fakt pěkná práce!

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: STi svetla-konverzia RHD-LHD

Příspěvek od cosmix »

Pozeral som na tie svetla a okrem typu žiarovky a toho či je svetlo ľavé alebo pravé tam nič nie je.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“