nový forester, jedna rychlá prosím

ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od ozawasan »

já bych úplně GV s 3,2V6 nevyškrtával :wink:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od quickly »

Dan píše:v cvt to má snad haldex nebo co
Jel jsem s XT+CVT při sněhové kalamitě v Brně do slušného terénu a průchodnost se mi zdála opravdu slušná. Zdálo se mi, že byla mnohem lepší než se současným dehtem. X-mode jsem zapnul až v posledních metrech jízdy. Já osobně bych XT+CVT úplně nezatracoval :4690: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od Dan »

tak pánové, přišla zde nabídka na zkoušku forestera xt+cvt na celý den a potom další modely, tak se uvidí
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od Doro »

Zdar Šampóne :657:
Ohledně nových aut budeš mít šude stejný problém - odolnost a trvanlivost pro tvoje využití de do kytek a co vydržel forest do modelu 2007, už nové modely nedají (mrví se jim věci, co já neřešil a to jsem překročil 222 tis. km), ale to už obecné známo
- v každém případě, pokud subárko, tak ho mosíš zvednout (bahno okecá jen světlá výška a co nejnižší hmotnost)
- nové modely jsou těžší = věčí problém průjeznosti
- buď redukce nebo automat s patřičným výkonem a žádný haldex
- taky bych se přiklonil k L200 (otázka jen, jaký ročník, bo ne všechny jsou OK)
- jako jediná alternativa na foresta je Grand Vitara, ovšem v bahně nedojede dál než forest a budou nějaké nutné úpravy
- ...nafta patří do traktoru, wee ::-DDD:
- osobně bych do nového sůba už asik nešel :666: ...zatím ne, pokud se situace nezmění
... nebo dvě auta - jedno subárko a jeden land rouver (těch tu na Valachoch už pár jezdí a pořídil si aj suseda, co staví za nama.... vybíral nakonec jen mezi forestem a tímto) :supeer:

A ono je taky terén a terén :bp: . Co jinde nestačí, bude u vás v pohodě a naopak (rovina a koleje s bahnem si žádají své). Ale zapadnout tam s těžkým autem, kde se budeš bát cuknout na laně, abys něco neurval, bych nechtěl. Z tohoto pohledu asi fakt lepší L200.

A poděl se o zkušenosti z testu :pr:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od alky »

Dan píše:přišla zde nabídka na zkoušku forestera xt+cvt na celý den
OT: Aha, a co jsi pro to musel udělat?
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od Dan »

Dorowoe, vše co píšeš je pravda, nový forin diesel stojí za starou belu, po roce na něm všecko reziví, včetně kastle a to dost.
teď mám najeto na 07 s lpg 204tis., tak jsem to dal preventivně na kontrolu a bylo mi řečeno, že bohužel, že není co opravovat, přísahám bačku, já neměl jedinou poruchu, když nepočítám vadné náhradní tlumiče.ani ten véfuk nechce zrezivět
to auto nedám z rucky, jo a už dělajó v druhovýrobě ty delší kosti z outbacka k podložkám a cena je 300kč a jsou fuckt dobré

alky:já nic, já se jen zmínil, že hledáme nové auto a tohle byla reakce, možná můj postoj k novým subarům a cvt, ruce v poloze odpor a pohrdání, u prodejce vůle dokázat, že se mýlím, vlastně je to jediný způsob, jak člověka bez keců buď přesvědčit a nebo definitivně vodradit
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od alky »

Dane, určitě kecáš, něco se na tom novim forinovi podělat musí, předci néé.. :845:
Díky za info, a napiš, mě tohle auto eminentně zajímá :pr:
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od jarkantor »

Dane, když jsme si před rokem a kus povídali po telefonu o tom, že zvažuješ odchod od Subaru, tak já byl na tom podobně a nakonec jsem skončil zase u stejné značky a vlezl jsem do CVT a nemůžu si svoje rozhodnutí prozatím vynachválit. Téměř bych se vsadil, že i ty u značky zůstaneš, mimo jiné i proto, že ti v Opavě udělají cenu, a taky proto, že pokud nepotřebuješ utlimativní off-road, tak jsou všechny značky +/- na jedno brdo a když už tedy něco koupit, tak zůstat u ověřeného. Uvidíš sám, že i přes nasranost na cokoliv či kohokoliv nakonec koupíte Forestera :811: Možnost projet se s CVT jsi nevyužil, teď si to vyzkoušíš v XT Foresteru a myslím, že "budeš doma". :826:
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od romull »

Musím potvrdit :850: , CVT se ve Forestru XT chová celkem slušně a je vidět že na jejím naladění japonci zapracovali. S dechtem se asi bude chovat podobně, protože má taky vysoký kroutící moment. Co všechno a jak dlouho to vydrží běhat zatím nikdo vědět nemůže, ale dá se čekat že to nebude tolik jako stará poctivá mechanika. Nicméně za mě klidně ano :826: , holt taková je doba, jen ještě musím vstřebat absenci středového difu :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: nový forester, jedna rychlá prosím

Příspěvek od vena »

Dan píše:tak pánové, přišla zde nabídka na zkoušku forestera xt+cvt na celý den a potom další modely, tak se uvidí
Tak co tatík nakonec vybral?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Odpovědět

Zpět na „Forester“