Likvidace škody

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Likvidace škody

Příspěvek od sima »

Námořník: já to-tě chápal a je dobře, že TY to tu prezentuješ, jen já už z podstaty jsem hned tvé AWD zkušenosti netlumočil, to snad chápeš zas ty. Mě jednouduše zůstaly v mysli tvé zkušenosti, první myšlenka byla připomenout to tady, jen jsem hodil brzdu, vždyť by to byla blbost, abych já hanil něco, co osobně neznám a jiní jsou tam zas spokojení, i když jasně věřím tobě, bez debat. Jen bych možná naznačil něco ve stylu, pozor, tady opatrně, s odkazem na tebe, to ale max.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Likvidace škody

Příspěvek od sima »

Tapan píše:To už se tu tak nějak ví, že když se tu někdo ptá na super lakýrníka, tak Jirka doporučuje AWD Nicméně lakýrnické práce AWD vozí jinam a to, co máš s autem, není nic Subaru specifického, tohle bych vzal spíš kamkoliv jinam a hlavně i tu na jihu. Bohužel schopného lakýrníka tu neumím doporučit, vzhledem k tomu, že to máš jako mazlíka a chceš to ťip ťop... Se to snad budu muset naučit sám
Přesně, kamkoliv, no a tím pádem mě neříkej, že u vás není ix schopných lakýrníků, karosářů, tomu nevěřím :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Likvidace škody

Příspěvek od námořník »

sima píše:Námořník: já to-tě chápal a je dobře, že TY to tu prezentuješ, jen já už z podstaty jsem hned tvé AWD zkušenosti netlumočil, to snad chápeš zas ty. Mě jednouduše zůstaly v mysli tvé zkušenosti, první myšlenka byla připomenout to tady, jen jsem hodil brzdu, vždyť by to byla blbost, abych já hanil něco, co osobně neznám a jiní jsou tam zas spokojení, i když jasně věřím tobě, bez debat. Jen bych možná naznačil něco ve stylu, pozor, tady opatrně, s odkazem na tebe, to ale max.
Klidně na mě můžeš odkázat :-).
Je pravda, že to sami nestříkají, ale montují to, takže oni můžou za to že se ke mě takhle auto dostalo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Likvidace škody

Příspěvek od sima »

Jasně, výstup z toho všeho byl takový jako byl, taky bych neřešil kde se dává co do laku, kde kdo co dělá, to je snad zbytečné vůbec psát.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Likvidace škody

Příspěvek od bahamut77 »

sima píše: Přesně, kamkoliv, no a tím pádem mě neříkej, že u vás není ix schopných lakýrníků, karosářů, tomu nevěřím
Už mi doporučil i John a kolega z práce. Nechám si to u kámoše zvednout, omrknu to a zřejmě půjdu cestou rozpočtu...ale jinak tu fakt nikoho neznám Obrázek

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Omega23 »

Co se lakýrníků okolo CB tyče,tak
docela chválí Ulricha,dílnu má na Jivně, ale dodací lhůty pry tragické.Jeste znám lakovnu u Budvaru,ty dělají pro CB auto.

Odesláno z mého SM-J730F pomocí Tapatalk
__________________
Forester 2.0D SJ 2015
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Likvidace škody

Příspěvek od námořník »

bahamut77 píše:Už mi doporučil i John a kolega z práce. Nechám si to u kámoše zvednout, omrknu to a zřejmě půjdu cestou rozpočtu...ale jinak tu fakt nikoho neznám

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Tam je právě důležitý vědět jestli se můžeš domluvit na rozpočet a pokud se během opravy objeví něco, co není na první pohled vidět a díky čemuž ten rozpočet přesáhneš, tak jestli to budou akceptovat a případně za jakejch podmínek.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Likvidace škody

Příspěvek od bahamut77 »

námořník píše:
Tam je právě důležitý vědět jestli se můžeš domluvit na rozpočet a pokud se během opravy objeví něco, co není na první pohled vidět a díky čemuž ten rozpočet přesáhneš, tak jestli to budou akceptovat a případně za jakejch podmínek.
Rozpočtem jít mohu a na tu druhou podmínku, v případě překročení, se domluvím na další schůzce s pojišťovnou...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Likvidace škody

Příspěvek od marzi »

chci se ujidtit jestli to chápu správně.

manželka ve středu v koloně dobrzdila a zpomalila, bohužel auto za ni ne a hodilo jí ještě na auto pred ní. Takže obouchany vepředu i vzadu.
policie a vina jednoznacne ridice, co do ní narazil. A ted, pokud likvidátor pojištovny určí totální skodu, dostane nejakou cástku v hodnote auta, to, že má málo najeto, vzadu snad nikdo nikdy nejel a na prahu vevnitr tam jsou ješte ty ochranny igelity, to asi nikdo nezohlední.
A pokud si auto nechá tak cástku ponízí o cenu "vraku" a tu ji vyplatí. Je to tak?
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Tapan »

Nájezd se při oceňování škody určitě zohledňuje. Osezenost zadních sedadel obávám se spíš ne :-) A obecně to chápu stejně jako ty, ale naštěstí v téhle oblasti moc vlastních zkušeností nemám ani v tom "nedělám".
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Mris »

marzi píše:chci se ujidtit jestli to chápu správně.

manželka ve středu v koloně dobrzdila a zpomalila, bohužel auto za ni ne a hodilo jí ještě na auto pred ní. Takže obouchany vepředu i vzadu.
policie a vina jednoznacne ridice, co do ní narazil. A ted, pokud likvidátor pojištovny určí totální skodu, dostane nejakou cástku v hodnote auta, to, že má málo najeto, vzadu snad nikdo nikdy nejel a na prahu vevnitr tam jsou ješte ty ochranny igelity, to asi nikdo nezohlední.
A pokud si auto nechá tak cástku ponízí o cenu "vraku" a tu ji vyplatí. Je to tak?
Ahoj, pojišťovna určí hodnotu vozidla před poškozením, to je tzv. obvyklá cena, která vychází z cen za obdobné vozidlo na trhu (projdi si aktuální inzeráty a budeš vědět) a od této částky odečte hodnotu vozidla po poškození (typicky její výši zjistí pomocí aukce vozidla). Rozdíl pak činí pojistné plnění. Lepší pojišťovny ti pošlou aukční nabídku, která je pro vydražitele po nějakou dobu závazná a ty ji můžeš využít a poškozené auto prodat, takže budeš mít celou částku za hodnotu vozidla před nehodou.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Likvidace škody

Příspěvek od zhor »

Ono bude záležet na jakou pojišťovnu narazíš. Samozřejmě budou chtít zaplatit co nejmíň.

Pokud se dobře pamatuju, tak tu někdo psal (nejspíš jerry), že mu pojišťovna ocenila SpecB jako obyčejný Legacy 3.0, a když se s nima začal hádat a padla výhružka soudem, tak teprve povolili a plnění zvedli na rozumnou částku. Takže se nenechat odbít první nabídkou a zdůraznit ten nízký nájezd.
Naposledy upravil(a) zhor dne pát kvě 14, 2021 9:50 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Mris »

zhor píše:Ono bude záležet na jakou pojišťovnu narazíš. Samozřejmě budou chtít zaplatit co nejmíň.

Pokud se dobře pamatuju, tak tu někdo psal (nejspíš jerry), že mu pojišťovna ocenila SpecB jako obyčejný Legacy 3.0, a když se s nima začal hádat a padla výhružka soudem, tak teprve povolili a plnění zvedli na rozumnou částku. Takže se nenechat odbýt první nabídkou a zdůraznit ten nízký nájezd.
Jen bych připomněl, že zde se jedná o povinné ručení, které je dáno zákonem, takže je jedno na jakou pojišťovnu narazíš (teoreticky) =) Kdyby něco, dej vědět, pomůžu, vysvětlím.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Tapan »

No, to ale jenom teoreticky...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Mris »

Tapan píše:No, to ale jenom teoreticky...
Narovinu, pokud jsou nároky/požadavky poškozeného reálné a umí je správně argumentovat, pak nejen teoreticky.
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“