Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povinné ručení

Příspěvek od hetzer »

jsem u generali a mam i minihavarijko proti stretu se zveri a vandalismu, vsechno dohromady 4770
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od VDC »

Já mám Legacy u kooperativy, ale budu to měnit, je to stará drahá pojistka. Zatím jsem to neudělal, protože jsem na to zapomněl. Změním to za to nejlevnější na trhu, což je asi Triglav. Toyotu mám u Kooperativy, tam platím i s čelním sklem na 10000, 5700. A XT mám u wüstenrotu asi za 3900. Ve svý podstatě je mi fuk, u koho jsem pojištěnej. Pro mě je to nutný zlo, který musim platit, tak ať je to co nejmíň.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Povinné ručení

Příspěvek od romik »

Pánové nejde jenom o cenu, uvědomte si, že když Vaše pojišťovna nebude plnit z jakéhokoliv důvodu, že to poškozený může plnění požadovat po Vás. To by jste se museli soudit s Vaší pojišťovnou a zároveň s poškozeným. Podívejte se na stránky DAS pojišťovny http://www.das.cz/cs/site/das-v-praxi/praxe-ridic.htm. Pro ty, co se již připletli do hromadné nehody to nebude neznámá stránka. Padají tady různé cifry, ale na všechno má vliv jestli jste fyzické nebo právnická osoba, jaké máte bonusy a malusy, jestli máte auto na úvěr včetně pojištění nebo samostatně. Není to tak jednoduché.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
wosaaaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:35 am
Jméno a příjmení: david

Re: Povinné ručení

Příspěvek od wosaaaaa »

Pokud by jste někdo chtěl spočítat povinné ručení pošlete na davidvosicky@seznam.cz obsah motoru rok výroby rok narození pojistníka PSČ trvalé adresy a bonus ja vám obratem pošlu kalkulaci pojištění dělám od ČPP nebo Slavie podle toho kde to vychází líp se slevami to vychází hodně levně.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povinné ručení

Příspěvek od hetzer »

romik: sance ze by se nekdo domohl nahrady skody na me kdyz mu ji zamitla pojistovna je nepatrna a nejdrive by musel zalovat pojistovnu.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Povinné ručení

Příspěvek od ozawasan »

wosaaaaa píše:Pokud by jste někdo chtěl spočítat povinné ručení pošlete na davidvosicky@seznam.cz obsah motoru rok výroby rok narození pojistníka PSČ trvalé adresy a bonus ja vám obratem pošlu kalkulaci pojištění dělám od ČPP nebo Slavie podle toho kde to vychází líp se slevami to vychází hodně levně.
já Tě jako nováčka samozřejmě vítám, jen bych se asi pro úplnost měl zeptat jaký máš k subárkům vztah, jestli se nám tu nejedná jen o "komerci"....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Povinné ručení

Příspěvek od romik »

hetzer píše:romik: sance ze by se nekdo domohl nahrady skody na me kdyz mu ji zamitla pojistovna je nepatrna a nejdrive by musel zalovat pojistovnu.
Neříkám že zamítla, ale neplnila tak jak měla. Ono se totiž dost často stane, že i přes zcela jasného viníka dělá pojišťovna problémy. Nebavíme se zde o drcnutém blatníku. Příklad z mého nejbližšího příbuzenstva. Známý byl nabourán, viník byl zcela jasný, těžé ublížení na zdraví s doživitním postižením, plná invalidita, několik měsíců v nemocnici, několik těžkých operací, následně ztráta zaměstnání, náhrada ušlého zisku. Pojišťovna plnila pouze dle tabulek cca řádově pár sto tisíců.
Takže se zažaloval viník i pojišťovna. Následoval kolotoč znaleckých posudků, stání u soudu, placení právníků. Po 6-ti letech byl viník nucen vyplatit n-násobek poškozenému + úroky za 6 let. A teď si to vyřizuje viník s pojišťovnou. Takže nebrat pojišťovnu z "horní-dolní" kvůli pár ušetřeným stovkám. Nehledě na to, že některé pojišťovny nemají dlouhého trvání a u dlohotrvajících právních sporů se pak nedomůžete ničeho.
Takže pozor, není pravda to co říkáš.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povinné ručení

Příspěvek od hetzer »

romik: zajimave, to je poprve co neco takoveho slysim z prvni ruky. u trvalych nasledku je to tedy asi mozne.
ja nepreferuji nejlevnejsi pojistovny z duvodu ze by mi bylo neprijemne kdyby delaly problemy s plnenim ( coz se casto deje ) byt ze sveho pohledu opravnene.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Doro »

Pojištění mám dle potřeby, věci dyžtak pořešit a nemít z toho další problémy (např. prasklé přední sklo bez keců vyměnit - výslech STB je u toho ale dycky). U ČP teď 7200 (dívám se i na služby v zahraničí aj. možnosti využití) - přední sklo za 17-18 tis. - každý rok nebo ob jeden rok v rámci pojistky vyměnit, takže na tom nevydělají :fuckoff: .

Třeba Triglav - dost špatné zkušenosti sněma, sou do hajzlové, co se vyhýbají a zkouší, jak neplatit a prodlužovat (typická věc "nedostali zme podklady, musíte poslat znovu", přitom je dostali, ale lžou)
Kooperativa - nebudu už komentovat....nakonec sem to z nich vymlátil až přes stížnost na vedení a skoro po roce

Taky sem loni zjistil, že se vyplatí dát každý rok pojišťovně výpověď, zajít si tam osobně a vymlátit z nich další slevy nebo jít jinam - mají ve zvyku jen zvyšovat cenu, když si to čék nechá líbit a neozývá se :4690: :4690: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Povinné ručení

Příspěvek od tango »

Doro, souhlas ve všem, co můžu říct k Český, tak jak je ta divná reklama, že vyplatili do 5.dnů tak fakt nekecej a je to fakt fofr :657: Vše úplně bez problémů, žádný kecy kolem :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem to asi svým příspěvkem v této diskuzi zakřikl. Dnes mi přišel dopis od mé pojišťovny Generali ve kterém mi mimo jiné oznámili, že mi jen tak zvýšili výši povinného ručení. Nechápu, z jakého důvodu k tomuto zvýšení došlo. Níže přikládám částečnou citaci z dopisu:
Změny v povinném ručení po provedených legislativních úpravách

Podle novely zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) a souvisejících zákonů došlo k těmto změnám:

- Byla zavedena nová zelená karta, která se již nepodepisuje. Tuto zelenou kartu od nás obdržíte v květnu 2010 spolu s předpisem pojistného na další období.

- Od 1. 1. 2010 je povinnost každého řidiče mít ve vozidle formulář - Záznam o dopravní nehodě, který naleznete v příloze

Nová výše pojistného

V souvislosti s ustanovením § 13, odst. 3 a 4, zákona č. 37/2004 Sb. v platném znění, Vám zasíláme informaci o výši pojistného v pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla na další pojistné období.
WTF? Znamená to, že si prostě Generali dle tohoto zákona usmyslelo, že mi prostě tu výši pojistného zvedne? Dohledal jsem si ten paragraf a nějak tak jsem to pochopil i když mi nejde do hlavy, co k tomu pojišťovnu vede.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povinné ručení

Příspěvek od hetzer »

saburafu: me to taky zvedli. drzi me u nich zatim jen to ze mam u nich pojistenou i srazku ze zveri.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od saburafu »

hetzer píše:saburafu: me to taky zvedli. drzi me u nich zatim jen to ze mam u nich pojistenou i srazku ze zveri.
Tohle je ale už po několikáté, co k tomu došlo. Není to žádná velká suma ale vypadá to na pravidelné cykly a to mě zaráží. To minipojištění pro srážku se zvěří mě zajímá. Můžu vědět, kolik tě to stojí? To by nebylo marné.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povinné ručení

Příspěvek od hetzer »

saburafu: stoji to neco malo pres tisicovku rocne, ale myslim ze to uzaviraji jen na auta do 10ti let veku, ja to uzaviral hned po koupi.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Povinné ručení

Příspěvek od tango »

Já mněl u Generali Peugeota a když jsem se těšil, že konečně dostanu nějaký bonus tak jsem dostal navíšení, takže jsem platil ještě víc, katastrofa :6066: Teď co mám Českou tak žádný problém, ale autí je na leasing tak pak se ukáže, nebo to je tím, že mám max. pojištění tak mi to třeba nezvedaj ::-DDD: :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“