Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od VDC »

To je pravda. Dcera je prvořidič, teď jsem to řešil. Sehnal jsem jí od kamaráda P 106 1.1 benzín.
Také jsem si myslel, že bych jí byl pojistníkem, ale poté, co mi bylo vysvětleno, že to sice bude levnější, ale nebudou se jí načítat bonusy, jsem od tohoto záměru upustil. Navíc, v případě škodní události bych to odnesl malusem. A mě jde o to, aby si bonusy vyjezdila.

Nechal jsem jí spočítat ručení u ČSOB pojišťovny, s maximálními možnými slevami a skoro jsem spadl ze židle, protože to vycházelo na 11000.
Nemaje páky u jiných pojišťoven, zkusil jsem to prohnat srovnávačem a zjistil jsem, že nejlevnější nabídku mi udělala Kooperativa. S limity 70/70 to vyšlo na cca 5200 Kč.
Jen tahle nabídka a ještě ČPP byla tak nějak stravitelná, jinak je to teda masakr. Je vidět, že prvořidiči jsou nejrizikovější skupina řidičů a pojišťovny to tak mají nastaveno.

Pro představu, jak jsou nůžky mezi nabídkami rozevřeny, přikládám první návrh ze srovnávače. Pololetní platba, nejnižší limit, prvořidič, trvalé bydliště na vsi, benzínové vozidlo 1.1 L kolem 40kW.
Přílohy
Screenshot - 09.02.2017 , 8_19_24.jpg
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od shgn »

jj, to máte samozřejmě taky pravdu.
jak se říká: pro cokoliv se rozhodneš, bude blbě :-)

a jo, pro různé řidiče vycházejí různé pojišťovny za různé ceny.
je tam tolik proměnných, že se nedá říct kdo je lepší/horší, určitě je dobrý si nechat spočítat hodně variant /nebo si projet ty srovnávače samozřejmě.
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Stingray
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 24, 2014 4:28 pm
Jméno a příjmení: Jan Pecold

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Stingray »

Tak trochu do toho pojištění aut dělám, pokud budete chtít udělat kalkulaci u více pojišťoven, tak se můžeme domluvit.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

Já kupoval Suzuki 1.0 39kW jako svoje oficiálně první auto (takže bonusy 0). Dal jsem za to u ČPP nějakých 3600,- na rok. Ale bylo to ještě s nějakýma přiznanýma bonusama na 3 roky navíc, takže kdybych to nabořil, tak by mě sedřeli asi o další trojku navíc. A 18 mi teda taky už chvíli nebylo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od JRJ »

V životě jsem neměl škodní událost. Léta už jsem na maximálních bonusech. Několik posledních let jsem stále u AXA, která mi vychází nejlépe, ale každý rok jim musím smlouvu vypovědět a uzavřít novou, abych platil o cca 10% méně než mi sami navrhnou. <:-< Jo, UPC taky 3 roky trvalo než jim došlo, že bude jednodušší mi dát pořádnou věrnostní slevu než si nechat každý rok vyhrožovat, že přejdu k některému ze dvou dalších ISP, který máme v baráku zavedený. Ale u AXA se asi nějakého vstřícného kroku asi nedočkám. Fakt mi to přijde na hlavu.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Mira »

Já mám taky AXA a dělám každý rok to samé. Vypovědět a opět uzavřít. A protože to mám přes epojištění, oni sami mi vše nachystají a pošlou. Já musím pouze podepsat tu zaslanou výpověď a poslat na pojišťovnu,respektive tam s ní zaskočím, jezdím furt okolo. To vše chlup přes trojku s půlročním placením a limity 70/70.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

Ten můj forejs mě stojí rovných 2000 kč ročně+3000 havarijko,ale to havarijko neřešme.Letos mě dojíždí 3-letá smlouva,naposled platím,co bude uvidím,ale jde jen o to se nedát a chtít,hledat co nej podmínky,opravdu jo.Hodně jsem tu četl negativa na Allianz,ale já mám už léta a zatím pořád,jen ty nej zkušenosti,i při plnění.A kdyby tomu bylo příště jinak,tak nejsou jediní a oni to ví.Nedá mě to a uvažuju,proč tak vysoké plnění u nich,já vždy zašel za jednou dámou a ta vždy dokázala vykouzlit úplně jiné počty,jak na auto tak na chalupu pojistku,tak na životku...net není zdá se,vždy objektivní rádce,nebo nevím...
8() ty vole,až teď zírám Tomáši na ten tvůj prvotní výpočet-11000 kč 8() 8() tj snad apríl ne,to bylo čistě jen za zákonnou pojistku???Tak tj mazec,už vím,z čeho tyhlety ústavy žijou...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

ako je to v pripade, ze do vas nadrbe nejaky poisteny tipek a skoda na vasom aute je vacsia, nez za aku ste ho kupili? teda pokial by sa malo opravovat, oprava by stala viac, nez ma auto hodnotu. ako to potom riesia poistovne v ramci povinneho rucenia?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Juras »

Napíšou totální škoda a nabídnou nějakou směšnou částku s tím, že si můžeš ten vrak ještě prodat a dorovnat si tak tu cenu.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Traveller »

Naprosto přesná odpověď. 8-?
Teď to nedávno řešil kolega v práci - Citroen Xsara combi. Zezadu ho nabořil nějaký cucák. Toho Citróna koupil někdy před cca 8 lety za skoro 100.000 + nasypal pár peněz do zadní nápravy atd.
Dopadlo to tak, že mu z toho udělali totálku a vyplatili mu tuším 17.000Kč + nějakou náhradu za modely letadel, co měl v kufru (za desetitisíce). Celkem dostal tuším 27.000Kč a za 26.000Kč mu to na stolici srovnali a dali do pořádku.

Takže asi tak. Ale byl to prakticky 20-ti letý povoz.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

a s tym sa neda nic robit? ci si to mas akoze vysudit zvysok od vinnika?? >>:-@@
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

Podle mě ještě další standardní option je, že ti dají cenu toho auta (kterou si myslí že má) a ten "vrak" si vezmou. To je i důvod, proč já to na těch svých veteránech nemám. Vzhledem k tomu, jak se vypočítává cena opravy v autorizovaném servisu, by to znamenalo, že si škrábnu blatník a oni mi prodají auto jako vrak...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

co ako nemas na tych veteranoch?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

havarijní pojištění (tedy to, co ti má krýt škodu na tvém autě, kterou si sám způsobíš). Povinné ručení samozřejmě mám.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od racmaster »

no hej, ale ja hovorim o povinnom poisteni. havarijne chapem, ze ti daju len dajaky zlomok, preto tiez nemam havarijne.

ja som sa pytal na pripad, ked to ide z povinneho poistenia vinnika...?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“