Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od mamut »

Zrovna teď má kamarád neveselou historku s Direct, kdy jeho přítelkyně jeho autem způsobila škodu, direct škodu uhradil a jemu dal k úhradě 7000,- (jednalo se o nějaký ťukanec při parkování, jak už to tak u slečen bývá).
A o jen protože auto neřídil on, ale někdo jiný.. To je potom povinné ručení naprosto k ničemu :666:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Trndice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon srp 03, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Trndice »

JJ, to už jsem vysvětlovala Nikole ještě na sc.cz, když si libovala, jak má pěkně levné pojištění :845: dá se to ošetřit předem vyplněním formuláře, ale pravdu a ruku na srdce, kdo čte všeobecné podmínky :845:
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od mamut »

Trndice píše:JJ, to už jsem vysvětlovala Nikole ještě na sc.cz, když si libovala, jak má pěkně levné pojištění :845: dá se to ošetřit předem vyplněním formuláře, ale pravdu a ruku na srdce, kdo čte všeobecné podmínky :845:

Ano Trndice, zapomněl jsem zmínit, že si to už někde vysvětlovala :826:

Já mam na GT povinné ručení u České pojišťovny s připojištěním čelního skla za 1000,- (plnění do 10 000,-) a příplatkem za rizikový věk do 25ti let a platím něco přes 7 000,- (s bonusem)
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Trndice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon srp 03, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Trndice »

Ty už máš GT? tak to ti gratuluji :supeer: Allianz má rizikový věk do 21 let. Jinak ale pojistka vypadá dost slušně, pokud ti ještě nebylo 25 a máš to se sklem. :supeer:

Co se týče změny pojistek, tak je jedno jestli po roce nebo dvou letech, protože cena se mění až za 2 roky. A má to jediný důvod. Provize, které pojišťovny vyplácí se vyplácí právě s platností na 24 měsíců. Pokud by pojistku zvýšili dřív než za dva roky, museli by doplácet provize za navýšení makléřům. Takhle ji zvýší až po této lhůtě a makléř ostrouhá mrkev :845:
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Harry »

mamut píše: A o jen protože auto neřídil on, ale někdo jiný.. To je potom povinné ručení naprosto k ničemu :666:
Tam je to levné, protože se to pojištění týká podle smluvních podmínek pouze pojištěného.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Karlvodicka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 19, 2010 8:11 pm
Jméno a příjmení: Karel Vodička

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Karlvodicka »

A co povinné ručení od ČSOB? Máte s ním někdo zkušenost? Líbí se mi ten jejich bonus, ale nevím, jestli na něj jde reálně dosáhnout...
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Povinné ručení

Příspěvek od mack »

Karlvodicka píše:A co povinné ručení od ČSOB? Máte s ním někdo zkušenost? Líbí se mi ten jejich bonus, ale nevím, jestli na něj jde reálně dosáhnout...
já ho mám,ale bonus jsem měl najeto,ale co mně ho uzavíral říkal,že může dát obchodní slevu až 40%,takže i kdyby nebylo tak :657: :657:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Albi »

Pojišťoval jsem si u ČP motorku, převedli mi bonus z auta; čili jsem to měl za polovic + 10% za sjednání, což potěší.
:826:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Prave jsem precetl zajimavej clanek na Motorkarich:
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=121461&fid=21
V kratkosti, CKP vymaha 3 roky stary nezaplaceny pojistky, kdy puvodni majitel odhlasi vozidlo a vy si jej jdete prihlasit v zakonne lhute. Jenze treba kdyz doklady zasila postou, tak muze nastat prodleva v radech dnu. Bohuzel, pojistovna vam vozidlo nepojisti driv, nez mate v ruce doklady, ale CKP tu nepojistenou dobu bude vymahat! Mimochodem, CKP to je spolek vychcanych soudruhu z jednotlivych pojistoven, kteri maji za ukol vytriskat prachy. Neco jako SOA. :fuckoff: :6066: Jooo, demokracie, to je vec...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Povinné ručení

Příspěvek od dulas »

Já mám povinné ručení na 2,0litru u Allianzky za necelý 3000kč za rok :657:
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
jedovec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř kvě 19, 2010 9:17 pm

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jedovec »

já za 2600,-,takovou smlouvu už ale asi nikdy mít nebudu takže si Lego nechám co to jen půjde(pojede)
Subaru Legacy 2.0 Gl 85kw r.95
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Mareka »

Ja mam na Forestra povinne u Triglavu za 2 500 vcetne pripojisteni predniho skla :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Povinné ručení

Příspěvek od SLegacy »

Slavek_xxx píše: CKP vymaha 3 roky stary nezaplaceny pojistky, kdy puvodni majitel odhlasi vozidlo a vy si jej jdete prihlasit v zakonne lhute. Jenze treba kdyz doklady zasila postou, tak muze nastat prodleva v radech dnu. Bohuzel, pojistovna vam vozidlo nepojisti driv, nez mate v ruce doklady, ale CKP tu nepojistenou dobu bude vymahat! Mimochodem, CKP to je spolek vychcanych soudruhu z jednotlivych pojistoven, kteri maji za ukol vytriskat prachy. Neco jako SOA. :fuckoff: :6066:
Se závěrem se v podstatě dá souhlasit, ale zároveň jsou v tomhle soudruzi z ČKP v právu. Je třeba si uvědomit, že vlastníkem auta se stávám okamžikem podpisu kupní smlouvy za současného převzetí auta oproti předání peněz. Od toho okamžiku mám povinnost platit povinný ručení. Přehlášení auta v registru je jenom evidenční záležitost a s vlastnictvím, resp. povinností platit povinný ručení, nemá nic společného. Pokud koupím auto, původní majitel ten den zruší povinný ručení a já to auto na sebe dohlásím třeba o devět dnů později, kdy si těsně před tím teprve sjednám povinný, tak auto bohužel bylo osm dnů nepojištěné. Každá pojišťovna pojistí auto i podle kopie TP, kde jsou všechny potřebné údaje, je to pro ně kšeft, nová smlouva a to neodmítají. Když jsem si jel pro Subo do Německa, tak jsem si už dopředu nechal od prodávajícího nafaxovat nebo poslat mailem (přesně už si nepamatuju) Fahrzeugbrief, ten jsem ještě před odjezdem přeposlal svému makléři, v Německu jsem se rozhodl, že auto beru a hned jsem to zavolal domů makléři, že jsem auto koupil, za chvíli do něj sedám a vyrážím po ose domů, tak ať mi hned předpřipravenou smlouvu zadá do systému. Tím okamžikem jsem měl povinné i havarijní sjednané, takže kdyby byl průšvih po cestě, už bych byl krytý. Po příjezdu jsem si vyzvedl smlouvu, zaplatil pojištění přes netbanking a po přidělení CZ značek jsem je dodatečně oznámil na pojišťovnu a dostal novou zelenou kartu (do té doby bylo auto pojištěné na VIN). Kdybych takhle auto kupoval v ČR, i když třeba na opačném konci republiky, bylo by to ještě jednodušší - někde ve městě toho prodávajícího bych si u kterékoli pojišťovny udělal krátkodobou pojistku na dojetí domů, tu pak doma hned vypověděl a udělal si definitivní a nebo bych si u prodávajícího ofotil techničák, dojel domů a hned druhý den si udělal doma svojí pojistku - předchozí den by byl pokrytý pojištěním původního vlastníka a následující den už mým a ČKP by pak v systému nic nevybíhalo. Takže možnosti, jak to řešit, jsou. A je to důležitý i pro mojí jistotu, protože kdybych měl třeba i jeden den nepojištěný auto, určitě by se mi právě ten den něco šustlo a pak bych platil všechno ze svýho a snadno skončil někde pod mostem s jednou igelitkou.

Jestli jsi ale ten příspěvek myslel tak, že po normálním pracujícím člověku, který neměl 8 dnů zaplacené povinné ručení, se ČKP krásně sveze a vymůže to z něj, ale od určité sorty lidí, co v noci tančí a ve dne spí a když se prospí, prohání se v roky nepojištěném Žigulíku, nikdy nic nevymůže a dotyčný je v pohodě, tak zlost nad něčím takovým plně sdílím! Jo a malý dodatek - nevím, jak je to u toho příspěvku za nepojištěné vozidlo s promlčecími lhůtami a od kdy běží, ale jestli to není speciálně upravené, tak obecná promlčecí doba je právě tříletá, takže tudy by se z toho asi dalo vyvlíknout.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: Povinné ručení

Příspěvek od fort »

Já mám svoji H6 u ČSOB za 2225.- ročně limit 100/100. Mysliím že luxus. Je to sice bez skel :686: , ale ty jdou za 850.-ročně do limitu 10000.- s nějakou spoluúčastí, takže stejně...
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Povinné ručení

Příspěvek od celer »

slegacy: Upřesním dva detaily - vyvlíknout z ČKP se dá i na základě čestného prohlášení pokud auto nebylo v provozu a bylo odstavené na soukromém pozemku, obecně se to tak dělá třeba po totální škodě kdy Ti vrak ještě nějakej čas zůstane na dvorku, využití tzv. čestnýho prohlášení se v podstatě meze nekladou (pokud chceš zůstat opravdu čestný tak to hranice má... :845: )
Co se týče havarijního pojištění u dovozu tak musím varovně zvednout prst a hrozit na neznalé!!! Většina pojišťoven má v podmínkách pro HAV, že předmětem pojištění je pouze vozidlo registrované v ČR, s platným českým TP a platnou SPZ-RZ. Dávejte si na to pozor, viděl jsem jednu škodu kdy pojišťovna - v tomto případě ČPP odmítla plnit za havárku na autě který sice mělo uzavřenou havárku ale bylo ještě na cestě ze zahraničí na vývozní převozce.
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“