Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Povinné ručení

Příspěvek od SLegacy »

Nechci nikomu stranit, jen by mě zajímalo, jak jinak to teda ta ČKP má dělat? O tom, že tady spousta lidí jezdí v autech bez POV, se asi přít nebudeme, stejně jako o tom, že se po nich musí jít, jinak to všechno půjde do kytek (samozřejmě je pak otázka, kolik se toho následně v exekucích fakticky vymůže, zvlášť u různých "spoluobčanů", ale to už je věc úplně jiná). Řekl bych, že jediný zdroj informací pro ČKP je srovnání evidence uzavřených pojistných smluv s evidencí aut - z toho pak vypadnou rozdíly a ty se obesílají. Jasně, část bude trefa do černého a část naopak mimo terč, z důvodu nějakých nesrovnatelností v jedné nebo druhé evidenci. Chyby v registrech se bohužel vyloučit nedají, spousta problémů bude taky v tom, že lidi po prodeji/koupi auta nejdou převod nahlásit na registr aut atd. Pokud by nějaká výzva od ČKP přišla mně, hlavu bych si z toho nelámal a určitě bych z toho neměl tepovou frekvenci jako pilot F1 na startu a neběžel na policajty podávat trestní oznámení (zbytečně zmařený čas - předem odsouzeno k neúspěchu, tzn. k tzv. odložení věci). Jednak mám dobře schované všechny doklady od všech aut, co jsem kdy vlastnil (kopie techničáků, smlouvy atd.) a není zase takový problém něco naskenovat a poslat mailem na ČKP se stručnou informací, že trefili kozla a ať se jdou zajímat o dům dál, to nezabere víc než 5 - 10 min. A i kdybych ty věci schované neměl, tak existují na úřadech spisy aut, ve kterých se archivují kopie dokumentů včetně kupních smluv atd. a na ten registr bych ČKP odkázal. No a pokud bych chtěl ČKP škodolibě povodit a byl si jistý, že mám pravdu, zase bych jim jenom sdělil, že auto jsem v době XY, o kterou jim jde, nevlastnil a informace ať si vyžádají na registru a jestli na mě chtějí podat žalobu, ať jí klidně podají. Soud si může z registru aut vyžádat cokoli, tam zjistí, že mám pravdu, žalobu zamítne a já dám vydělat na nákladech řízení nějakému kamarádovi advokátovi. Jinak považuju za nutné dodat, že s ČKP, pojišťovnami atd. nemám nic společného a moje názory žádnou takovou souvislotí nejsou ovlivněné :-)
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Slavek_xxx »

SLegacy> popravde, je mi uplne fuk, co ma CKP delat. Pokud chteji po nekom vymahat penize, musi mit podklady. Ne ze odnekud vezmou databazi, tu nejak slouci s jinou databazi a pak obeslou milion lidi a vymahaji po nich nesmyslny castky. Podle toho co vim, byli obeslany i lidi se znackama v depozitu nebo ktery auto v zivote nemeli a nejakej moula na buhvijak ziskany udaje na ne nechal napsat auto do poloprevodu.
Takze trestni oznameni je podany, ale jako jednotlivec samozrejme nema sanci a polismeni to odlozi s tim, ze se nepodarilo prokazat umysl. Uz jen na podani se prej ksichtili a zkouseli brachu presvedcit, at nekam zavola a podobne. Ale pokud lidi, kteri po nichz CKP nepravem vymahala penize trestni oznameni taky podaji, bude se tim snad nekdo zabyvat.
Takze tech trestnich oznameni na CKP uz je mnoho.
http://www.poradte.cz/auto-moto/8757-ja ... a-ckp.html
http://www.poradte.cz/auto-moto/8662-tr ... a-ckp.html
http://www.regionalninoviny.cz/detail.p ... 1211810216
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 18&start=0
A jeste i zde:
http://budejovice.idnes.cz/platte-povin ... -zpravy_pp
Banda zmrdu je to :fuckoff:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Povinné ručení

Příspěvek od SLegacy »

Dík za odkazy, se zájmem si je pročtu. Než se k tomu dostanu, rovnou ale říkám, že trestní oznámení podle mě nemá šanci a to ani kdyby ho nepodával jedinec, ale nějaká skupina osob jako hromadné podání. Nikdo nedokáže označit konkrétní osobu v ČKP, po které by se mělo jít. A i kdyby taková osoba byla, nikdo jí neprokáže podvodný úmysl - muselo by se prokázat, že dopis se poslal panu XY, který přitom auto už/ještě v té které době neprovozoval, už od počátku s podvodným úmyslem, tj. že se vědělo, že pan XY má všechno v pořádku, ale někdo si ho vybral jako kavku na odrbání. Pak by to trestný čin byl. Pokud byl ale pan XY obeslán kvůli "pouhému" bordelu v evidencích, o trestný čin nikdy jít nemůže. Pak tu ještě od letoška máme trestní odpovědnost právnických osob, takže kdyby se nezjistil konkrétní viník z ČKP, mohlo by se jít po kanceláři jako takové, ale pořád platí to, co jsem psal výše. Možná jsem naivní, ale pochybuju, že ČKP funguje krejčířovským stylem, někdo tam tipuje lidi, o nichž se pozitivně ví, že mají vše v pořádku, ale nemají např. žádné akademické tituly nebo jsou už staršího věku a nejspíš se nebudou aktivně bránit, a ti se účelově obešlou. Pak by to byla skutečně zločinná organizace, úplná mafie, ale opakuju, to se mi nezdá. Zaujala mě věta "byli obeslany i lidi ... ktery auto v zivote nemeli a nejakej moula na buhvijak ziskany udaje na ne nechal napsat auto do poloprevodu" - nechci nějak hájit ČKP, ale to přece není její vina, ale delikt toho mouly. Jo a k větě "Pokud chteji po nekom vymahat penize, musi mit podklady. Ne ze odnekud vezmou databazi, tu nejak slouci s jinou databazi...". Ptám se - kde ale mají ty podklady vzít? Ono to totiž jinak nejde. Podle mě neexistuje naprosto žádný jiný zdroj podkladů, než spárování dvou databází - pojišťovácké a evidence aut. Takže možnosti jsou jenom dvě.
1)
Buď to dělat tak jako teď, s tím, že v databázích jsou bohužel nějaké chyby a když obešlou i nepravého, tak ten jim to v odpovědi sdělí, příp. jim i rovnou doloží, že se spletli a současně si bude nárokovat náhradu škody spočívající v tom, že ho obstarání dokladů pro ČKP, poštovné atd. stálo tolik a tolik peněz, tak ať mu to ČKP zacáluje, když zacílila mimo terč. Bojovnější jedinci můžou taky dopisy od ČKP ignorovat a vykašlat se na ně. Když se pak ČKP odhodlá podat k soudu žalobu, tak tam dotyčný doklady doloží a ČKP prohraje.
2)
Rezignovat na jakoukoli kontrolu toho, jestli tu po republice nejezdí auta bez platného povinného ručení. Pak ale dojde k tomu, že třeba třetina všech aut na silnicích nebude mít POV a budou z toho ohromný problémy. V lepším případě tu zůstane garanční fond, ze kterého se budou vyplácet poškození, které nabourá auto bez pojistky, ale prachy do toho fondu posypeme už jenom my pojištění, co řádně platíme, a ti, co jezdí bez pojištění, do něj nedají už vůbec nic a budou v pohodě. V horším případě se zruší garanční fond a celá ČKP a když pak někoho nabourá auto bez povinnýho ručení, bude jen věcí poškozeného, jestli si z viníka vzniklou škodu (třeba i v milionech) nějak vymůže nebo ne. Když ne, má smůlu.

Žádná třetí možnost podle mě neexistuje.

Varianta 2) se mně osobně teda vůbec nelíbí. Než to, tak ať to radši funguje tak, jako teď - ne ideálně, ale aspoň nějak.

Jinak ten dopis od ČKP přišel třeba i mé známé, týkal se auta, které už dávno prodala a v kupní smlouvě měla ujednané, že převod zajistí kupující, kterému k tomu tehdy ve smlouvě dala i plnou moc. Ten to zjevně neudělal. Poprosila mě, jestli bych za ní neposlal odpověď ČKP. Stálo mě to jen 5 min. času - kancelář pojistitelů jsem poslal do :zachod: jedním mailem s kupní smlouvou naskenovanou do přílohy. Od té doby už se ČKP neozvala.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od saburafu »

Máte někdo povinné u Wüstenrot? Kvůli ceně mi to teď doporučil finanční poradce, ale já mám tu firmu zarytou v paměti pouze ve spojení s bydlením a nerad bych přecházel k nějaké rádoby pojišťovně. Nějaké reference?
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Povinné ručení

Příspěvek od dulas »

já tam měl dřív povinné ručení a vše bylo ok (několik známejch to tam má do dnes a zatim neměli problém) :826:
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od saburafu »

dulas:
Můžu znát důvod, proč si od nich odešel? Cena? Já nevím. Nikoho, kdo by tam měl povinný neznám. Uvidím no. Reference tedy zatím dobré.
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Povinné ručení

Příspěvek od dulas »

saburafu: odešel jsem kvůli ceně, moje žena dělá do financí a má přehled kde je výhodný povko. Třeba skoro švára má u wustenrotu povko do dnes a je spokojenej :850:
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení

Příspěvek od VDC »

Vojto mám u nich taky jednu povinnou smlouvu. Nic jsem s nima neřešil,naštěstí, takže jak funguje plnění nevim. Složenky posílají včas. :845:
Ale jdu od nich, kvůli ceně. Jinde jsou levnější a přiznám se, že to je pro mě rozhodující kritérium. Nějaký bonusy jsou mi fuk. Povinný ručení beru jako nutný zlo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Povinné ručení

Příspěvek od dulas »

Na pobočce pojišťovny ti udělaj nabídku a když zajdeš za člověkem co má nasmlouvanejch víc pojišťoven tak je schopnej tu nabídku třeba ještě podlízt :850: Pojišťovny se o ně přetahují aby dělali pojistky od nich. (tak jim dávaj možnost dát ještě nějakou tu slevu) :826:
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Takze zmrdstvo z CKP ma vlastni funclub http://spojistenim.ic.cz/index.php
Jinak co se tyce absurdnosti pripadu, jeden konkretni je zde:
http://huspek.blog.idnes.cz/c/244056/Au ... itelu.html
A nenadelate nic. :6066: :fuckoff:
Ja jsem dneska zjistil, ze muj skutr, ktery jsem pojistil jeste pred prihlasenim (dovoz), protoze jinak zkratka papiry nedostanete, je v jejich zmrdsky DB pojistenej az od 1.12.2011. Takze jsem okamzite kontaktoval mou pojistovacku s zadosti o napravu a cekam dopis z one zmrdske organizace. Doufam, ze lidi co v CKP delaji, pripady svych pribuznych a znamych rovnou zametaji pod koberec, protoze jinak musej chodit kanalama...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Povinné ručení

Příspěvek od SLegacy »

Slavek_xxx píše: Jinak co se tyce absurdnosti pripadu, jeden konkretni je zde:
http://huspek.blog.idnes.cz/c/244056/Au ... itelu.html
Tak to já bych si je v takovém případě pěkně povodil na provázku. Podat odpor proti platebnímu rozkazu a následně je u soudu porazit bych dokázal i sám, ale je by to nijak nebolelo, v podstatě ani v takovém případě nic neriskují kromě soudního poplatku a když včas hodí ručník do ringu a vezmou žalobu zpět, tak i ten poplatek se jim vrací. Nechal bych se zastoupit nějakým advokátem, kterých pár znám, byla by to pro něj jistá odměna a ČKP by to už zabolelo, nedostat nic (naprosto důvodně), ale naopak kvůli svojí blbosti ještě někomu jako poražený platit řádově nejméně tisíce. A jak by nezaplatili náklady řízení ve lhůtě, rovnou jim tam střelit exekuci. Oni by se tak rychle naučili podávat žaloby jen tam, kde je to opravdu namístě. Obecně pokládám ČKP za potřebnou a to, co dělá, taky, ale pokud jim člověk sdělí nebo doloží vše potřebné a oni přesto nedají pokoj a otravují s tímtéž znovu a znovu, zasloužili by si takovou lekcičku.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Slavek_xxx »

SLegacy> jedina mozna lekcicka je osobni odpovednost tech lidi, co v te zmrdifirme pracujou. Mimochodem, CKP je "zajmova organizace". V jejim statutarnim organu je ctyricetiletej soudruh s bydlistem na Praze 6, kterej je krom jineho clen dorozcich rad Kooperativy a dalsich pojistoven. :baseball:
No jsem zvedav, co mi moje draha Allianzka napise, vsechny ostatni vozidla jsou a byly podle CKP DB radne pojisteny.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Albi »

ČKP myslím smysl má, mají více rolí, a je jen škoda, že takovéhle chyby to kazí ... :655:

je trošku problém v tom, že to co je pro ně rutinní záležitost, od obyčejného upozornění dopisem až po soudní spor, dělají to denně ... normálního člověka (včetně mne) skoro položí ... a při tom v podstatě o moc nejde, vyjasnění nedorozumnění, jsme jen lidé, včetně toho soudce ...
chyby v systému by se měly vychytat, jinak pověst ČKP bude o několika naštvaných lidech, namísto těch, které naboural někdo nepojištěný a řešil to přes ČKP, nebo těch, kteří začali pojištění platit či dorovnali dluh (ano, i dluh na pojištění, přímo či nepřímo, ovlivňuje nás všechny, pojištění to zdražuje stejně jako různé pojistné podvody, předražené servisy atd atd) ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Albi> mam informaci, ze tech obeslanych lidi je zatim asi 250 tisic! Na kazdym inspektoratu resi vypisy pro CKP desitkam lidi denne. Proste to zkousej a spousta lidi zaplati, ikdyz je po nich pohledavka vymahana neopravnene. Podle meho jasnej pokus o podvod, kterej ale nikomu konkretnimu nedokazou... Musim se brachy zeptat, jakej je stav jeho trestniho oznameni. Tedy jestli uz to odlozili, nebo jeste ne.... :6066:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení

Příspěvek od JRJ »

250 tisíc obeslanejch? Z 5 miliónů registrovaných aut to je každé dvacáté. Kolik je tu na fóru registrováno lidí? Někteří mají i víc než jeden vehikl. No tak se pěkně přiznejte kdo dostal Liebesbrief od CKP, ať vidíme jestli to aspoň řádově sedí.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“