Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Mira »

PeteBiggy píše: Joo a co jsem si teda všimnul, že už to posílá čím dál tím dřív. Začínali na měsíci a teď už mi na začátku října přišla složenka na Subaru, které končí těsně před Vánoci. To už je skoro čtvrt roku dopředu
Aby jsi mohl vypovědět smlouvu, musíš min. měsíc před ukončením její platnosti podat výpověď. Takže pojišťovna ti na to dává ještě měsíc fóra, aby sis to mohl rozmyslet, což je jedině dobře a splátka pojistného je vždy odsunuta s ukončením platnosti smlouvy.
Naposledy upravil(a) Mira dne pát říj 12, 2018 10:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od PeteBiggy »

Mira píše: Aby jsi mohl vypovědět smlouvu, musíš min. měsíc před ukončením její platnosti podat výpověď. Takže pojišťovna ti na to dává ještě měsíc fóra, aby sis to mohl rozmyslet, což je jedině dobře, protože splátka pojistného je vždy s ukončením platnosti smlouvy.
Za normálních okolností, když bys chtěl odejít jinde. Ale já zůstávám vždy u Kooperativy a stačí když přijdu den před koncem za tou svou pojišťovačkou….
Mnoo, tak asi to neposílali jen měsíc předem, ale měsíc a pár dní, víc to fakt nebylo. Ale teď už cca 80 dní předem <:-<
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Mira »

No jestli voni nemusí, protože mě to chodí taky tak brzo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Tapan »

Však to taky určitě neposílají s velkým předstihem z vlastní dobré vůle, nejspíš to mají nadřízené a v případě navýšení pojistného třeba musejí. Vůbec bych nepodezíral pojišťovny z toho, že by to nebyli lstiví parchanti :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od PeteBiggy »

Nevím, ale jestli to tak půjde dál stejným tempem, tak to za chvíli bude chodit půl roku předem <:-<
Smlouva co smlouva to chodí dřív a dřív...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

Pravda je,že se to liší dle zákazníka,mě nezdražuje ani zmiňovaný allianz,ale je tedy pravda,že "moje"agentka je skvělá,ale to teda hlavně co se týče konečné ceny.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od vena »

chlapci potřebuju poradit,ono by to asi patřilo do sekce co mě nakrklo :-)
koncem června jsem prodal otb a vyprd jsem se na zrušení pojistky která byla do 20.7.( kupec Mára to převedl na sebe 10.7),pak mě někdy asi v srpnu přišel dopis s nějakým info z axa ,
iniciativně jsem jim napsal mail-
( "S určitým zpožděním zasílám kopii velkého TP potřebného k ukončení pojistné smlouvy číslo: 8502401031 z vaší strany, ta zanikla z důvodu prodeje vozidla ( konec června) a změny vlastníka a to k datumu 20.7.2019 kdy končilo a zároveň mělo začít nové pojistné období. souhlas?" )

a dneska mi přišel dopis -na základě oznámení o změně vlastnictví,pojištění zaniklo dne 2.9 blabla
váš dluh ke dni zániku činí 499,- co s tim ?,myslel jsem že ten dopis prohodim zdí.
myslel jsem že to nezaplacením automaticky zaniká .
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od vrgada »

zaplatit a neresit, mne spletli pojistovaci pri koupi auta mesic 6. a 9. a ja si toho nevsiml a auto stejne nejezdilo, pac se delala generalka, ale vsimla si toho kancelar pojistitelu a bylo to myslim za 7 litru a nepomohlo nic ani dokazovani, ze auto bylo rozebrane, je to uz dost let a tenkrat bylo 7000 jina hodnota
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

Jo Axa je skvělá, boží =) v minulosti nám dělala dobré peklo s hromadnou pojistkou v práci, domluvit se s jejich centrálou v Praze a zrušit pojistku to bylo něco, peklo, o nervy. Já se Axe vzpouzel jako jeden z mála a dost radikálně, ale furt málo, to byla doba kdy ti klidně řekli v práci: nepojistíš se? Tak pozor, aby jsi tady zítra ještě fungoval. No byl jsem furt blbý a moc mladý, sic vzteklý na kost, pak mě pojistku sice zrušili už bez problémů, ale to až potom, dřív to byl těžký problém. Klasika- někdo si namastil kapsu u nás v práci a pak to byl docela " tichý" průser, tak to radši vzdali. Ten člověk co za tu pojišťovnu tak horoval už nežije, křesťan zavilý...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od vena »

no už vychládám.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od sima »

Nejde o život, pevné nervy, čék se nakrkne kolikrát, to jooo, ale co už. Já jsem to tedy vždy odhlásil, nevím jestli je to furt povinnost, nehledám to včil.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od MrRichie »

vena píše:chlapci potřebuju poradit,ono by to asi patřilo do sekce co mě nakrklo
koncem června jsem prodal otb a vyprd jsem se na zrušení pojistky která byla do 20.7.( kupec Mára to převedl na sebe 10.7),pak mě někdy asi v srpnu přišel dopis s nějakým info z axa ,
iniciativně jsem jim napsal mail-
( "S určitým zpožděním zasílám kopii velkého TP potřebného k ukončení pojistné smlouvy číslo: 8502401031 z vaší strany, ta zanikla z důvodu prodeje vozidla ( konec června) a změny vlastníka a to k datumu 20.7.2019 kdy končilo a zároveň mělo začít nové …
Veno dovolím si odpovědět i tady, nejen do zprávy.

No v zásadě to bylo u axy pojištěno až do doby, kdy jsi dodal žádost o výpověď z důvodu změny vlastníka, tedy i TP. Zpětně to jde snad jen u vyřazení vozidla. Takže ano jak již bylo napsáno, lepší je zaplatit tu poměrnou část a jít dále.

Pro neplacení to padá až po dvou nebo třech měsících + účinnost storna, to má myslím každý jinak. Každopádně když nezaplatíš včas nic se neděje. Teoreticky, by šlo ještě zadat reklamaci, ale tam by bylo nejlepší se domluvit s nějakým známým v té pojišťovně, že žádost byla předána, ale někde se zatoulala.

Horší by bylo, kdyby se na daném vozide stala pojistná událost, pojišťovny by se podělily o plnění, ale bonus by vám strhli oboum.

Jinak obecně k výpovědi, tu je nutné podat minimálně 6 týdnů (v případě výpovědi ke konci pojistného období) před koncem pojistného období (což může být výročí, pololetí, čtvrtletí, zkrátka k platbě) nebo do jednoho měsíce od obdržení navýšení (z důvodu nesouhlasu se změnou pojistného).
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Cheza »

Já jsem letos přešel k První klubové, pojistku můžu zrušit kdykoliv bez udání důvodu, při bezeškodním průběhu po roce vrátí cca 20% zaplaceného pojištění. Toto jsou pro mě fér podmínky.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od CoZmo »

to je sranda toto...ve vedlejším vlákně jede diskuze na téma duster je/není šrot a tady uplně to samý zas v režimu axa je/není šrot.

Historicky byla axa opravdu asi hodně za hranou, nicméně jsem tam měl donedávna pojištěnýho otíka a zkušenost byla velice pozitivní - vše fungovalo easy jaxviň a když sem přišel o okno, taxem zjednodušeně akorát poslal fotku a borci poslali prachy, za mě vlastně spokojenost.

Letos jsem zahájil přesun firmy do flotily čsob - nabízenej produkt vč. asistencí nikdo jinej moc neumí, takže bezva...a máme první pojistnou událost, zas okno...pojišťovna za to primárně nemůže, ale na infolince banda tupejch dylyn co neví co melou (dotaz na to, esli servisuju v autorizovaném servisu a jsem připraven likvidátorovi předložit servisní knížku na mojeho veterána mě rozsekal), požadavek na meeting s likvidátorem ještě víc...naštěstí to zatím probíhá snad dobře. No už aby dorazil průmysl 4.0. do tohoto odvětví a uvolnil pracovní sily na manuální práce...

Pochopí už někdy tyhle instituce, že je 21. století? Kdyby pořádně definovali procesy a vyházeli polovinu zaměstnaců, tak můžou zlevnit pojistný o ranec a navíc by fabriky měli lidi na práci. Bankovnictví nämlich to stejný.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Mira »

Mě dnes informovala pojišťovna o řádném ukončení smlouvy PR a oni po mě chtějí vrátit ten canc, co mu říkaj zelená karta! Asi jim pošlu adresu popišů, třeba jim ji najdou. Tomu říkám blbákov, vracet papír kterej pozbyl platnost. Doufám, že mě budou i upomínat dopo psaním.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“