Kreditka

Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Kreditka

Příspěvek od Mareka »

S dovolením to zkusím ještě jednou (a slibuju že naposledy):
- pojištění jakékoliv karty je v principu k ničemu
- zodpovědnost za jakoukoliv kartu (debetní či kreditní) je primárně na oprávněném držiteli (ten pak informuje/prokazuje příslušné okolnosti)
- kdysi byly bonusy na kreditkách celkem zajímavé, nyní už je to limitované (ale pár tisíc ročně to pořád dá)
- délka blokace platby na kartě závisí na obchodníkovi, ne na typu karty
- jsou různé kreditní karty s různými poplatky, podmínkami, bonusy...
- s kreditkou je třeba nakládat s rozmyslem a zvolit si vydavatele/typ dle očekávaného využití

Pokud by někdo měl konkrétní dotaz, prosím via PM (od chvíle, kdy se u nás v r. 2000 více rozšířily, jsem jich prostřídal přes 12 typů, dnes používám aktivně 5).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Kreditka

Příspěvek od Tiger »

Tak ideální by pro mě byla asi nějaká spící karta s vedením zdarma a když bych ji třeba jeden měsíc v roce využil, tak bych zaplatil za vedení. :-) No to je asi utopie :-)
Nebo se budu muset naučit ji používat a zvyknout si na hlídání splátek.
Zatím jsem porovnával Spořku, kde mám účet, ale asi líp vypadá ta Reifka.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kreditka

Příspěvek od Mira »

Mě stačilo nakoupit v Mallu na splátky bez navýšení a Cetelem mi k tomu přibalil kreditku. Tu mám spící, ale je bez poplatku a dokonce telefon vyšel o 7,- Kč levněji. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Kreditka

Příspěvek od Tiger »

Mira píše:Mě stačilo nakoupit v Mallu na splátky bez navýšení a Cetelem mi k tomu přibalil kreditku. Tu mám spící, ale je bez poplatku a dokonce telefon vyšel o 7,- Kč levněji.
Od Cetelemu jsem ji jednou taky dostal, jen sem ji neaktivoval. Ta ale nebyla embosovaná.
Jo a teď jsem našel doma i kreditku MC od Spořky. Jednou mi ji jen tak poslali a abych si ji aktivoval v nějakym bankomatu :-) To měli takový to období, kdy to zkoušeli a vnucovali každýmu.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kreditka

Příspěvek od Mira »

Tiger píše: Od Cetelemu jsem ji jednou taky dostal, jen sem ji neaktivoval. Ta ale nebyla embosovaná.
Jo a teď jsem našel doma i kreditku MC od Spořky. Jednou mi ji jen tak poslali a abych si ji aktivoval v nějakym bankomatu To měli takový to období, kdy to zkoušeli a vnucovali každýmu.
To vážně ještě někdo někde používá žehličky na embosovaný karty? :-) To sem naposled viděl tak před 20 lety. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Kreditka

Příspěvek od Hando »

Neviem teda kto je za ake zneuzitie zodpovedny, ale ked predajca niekomu preda udaje z karty a prevedie legitimnu platbu, tak potom ten jeho kamarat ju celu vyberie a ziadna stopa k povodnemu obchodnikovi nevedie. Takze klient sa natahuje s tym co to zneuzil a to uz je pravdepodobne nejaky rumunsky biely kon s bydliskom na obecnom urade v karpatoch. To ze sa zneuziju peniaze banky a nie klienta by som moc neoperoval, pretoze koniec bezurocneho obdobia aj vymahanie urokov je automaticke, zato reklamacia sa riesi v systeme manualne (vysetrovacie a schvalovacie procesy).

My mame sluzobne kreditky AmEx. A ja si teda pre istotu nosim dve vlastne embosovane debetky (Visa+MC), lebo s tou akceptaciou amexky to nie je ziadna vyhra. To uz teda skor zoberu tu debetnu.
Su kolegovia co odmietaju inkaso na AmEx, ale ja ho mam. Tam tie uroky su urcite este niekde inde ako u ostatnych. Keby som riesil reklamacie par krat do roka, tak asi by som si na to zvykol a mal na to zaludok neplatit pred uplatnenim reklamacie, ale ked vidim ako to tam po splatkovom obdobi rastie, tak radsej pustim nieco zo svojho a dostanem to potom spet. A to za mesiac az dva v norskom hotely je to pekna hromadka cisel.

Kazdopadne treba davat pozor aj na vyspelom zapade, v dansku donedavna udajne brali kreditky (AmEx, Visa, MC, Diners,..) ale len tie vydane v dansku. V holandsku este teraz v Aldi nie je mozne platit inou ako nejakou miestnou specialnou Visou. Nepomoze ani embos ani kredit namiesto debetu...

A zehlicku som videl u nasho firemneho taxikara asi pred 2 rokmi, kym ho neomrzelo chodit so sekmi do banky a zaobstaral si GSM temrinal :D
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kreditka

Příspěvek od Mira »

Vzhledem k podmínkám který jsou nutný pro získání karty Diners Club se divim, že je někdo neakceptuje. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kreditka

Příspěvek od sima »

No už se to tu hodně rozmázlo jiným směrem,tak se přidám? :-) Já mám kredit kartu pojištěnou,platím snad 12 kč měsíčně a primárně to mám proti odcizení karty,je tam i hodně jiného plnění,realitu plnění jsem naštěstí zatím nemusel zjišťovat,ale za ty haléře mě to přišlo jako nejmenší financ ztráta,12 kč měsíčně u čsob fakt neřeším.Tj jeden dobře pitelný ležák v láhvi :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Kreditka

Příspěvek od matty »

Hando píše: V holandsku este teraz v Aldi nie je mozne platit inou ako nejakou miestnou specialnou Visou. Nepomoze ani embos ani kredit namiesto debetu...D
Já teda občas v Holandsku v aldi nakupuji a nikdy sem neměl problem s Maestro kartou. Jediný kde mě poslali s touhle kartou k šipku byl Burger king v Německu. Tam chtěli pouze německou kartu.
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Kreditka

Příspěvek od Hando »

matty píše:v Holandsku v aldi nakupuji a nikdy sem neměl problem s Maestro kartou
Kde to bolo? Ja som bol v Terneuzene. Zeby preto ze to je taka diera? Lidl kusok odtial karty berie.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Kreditka

Příspěvek od matty »

Hando píše: Kde to bolo? ...
Zevenaar taky žádný extra město. Kousek od Arnhem. Jinak lidl Jumbo albert nettorama action a v Německu kaufland real nikdy žádný problem
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Kreditka

Příspěvek od Marty73 »

V Holandsku je hlavně průser s parkováním. Stále stejný příběh už pár let. U parkovacích automatů to neakceptuje skoro nic. Štěstí, že jsem měl nedávno s sebou moji ABN debetní, ta projde v NL všude.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kreditka

Příspěvek od bushman1 »

Už to tady zaznělo mezi řádky, ale do ciziny určitě tahat s sebou víc karet od různých vystavovatelů.
Také už se mi to vyplatilo.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“