Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od cleo »

Mám sice havarijko i POV od ČSOB, ale přišel mi předpis na další rok - havarijko stejný, POV mi zvýšili o 400,-.
Zkusmo jsem kontaktoval paní Věru a už jsme se dohodli na POVce za stejný peníze jako dosud. Havarijko budeme řešit až další rok, prý to teď nemá smysl. Jsem maximálně spokojen. >B-)
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od hajpr »

yohn píše:
to je od Věry ?
Ne
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od draconis »

Hmmm, už asi deset let mi všechny pojistky řeší jeden a ten samý člověk. Ale na tohle se nedostane, možná to taky zkusím. Akorát musím do té doby nějak pořešit to prasklé střešní okno... >:-&
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od yohn »

To je tim mnozstvim co nas tam uz je Petre. Mame individualni podminky na miru. Berou se v potaz tve vlastni bonusy plus bonus klubovej k tomu.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od dracekvo »

Nedělo se něco v povinném ručení?
Uzavírám vždy smlouvu na dobu určitou na 1 rok přes internet u ČS. Protože mi po uplynutí toho roku zkoušeli zvedat cenu. Už dlouho sem platil kolem 3 tis. Ale dneska sem to vyplnil a vyskočilo na mě 2300,-. Ono se něco dělo, že to zlevnilo? Měsíců bez nehod mám 225. Ale zkoušel sem nastavit i 200 a ukázalo mi to stejnou cenu.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem včera obdržel složenku na povinné pojištění auta pro příští rok a ČSOB mi zvedla cenu na rok o cca 550,-Kč. U pojišťovny jsem "chvilku" a už to hrnou. Na mé straně se nic nezměnilo, jen já a auto jsme o rok starší, a žádná událost také nebyla. Není to sice darda cifra, ale určité zdražení to už je. Ještě počkám jedno pojistné období a pak uvidím. Průvodní dopis, co s tím dorazil, mě pobavil. Takovou slátaninu jsem už delší dobu nečetl. Asi tam na to mají nějakého brigádníka.

Ač nepřekvapivé, při řešení životní pojistky ženy u ČP nám pojišťovačka mimo řeč řekla, že nyní se nabízí novější generace smluv a ty jsou co se týká výhod/služeb pro pojištěného horší, pro pojišťovnu lepší samozřejmě, takže jsme přistoupili pouze ke změně stávající smlouvy. Prý už i mladí lidé moc marodí a mají úrazy, takže utahují kohouty. V tomto případě zřejmě platí heslo "lépe už bylo". I když tohle heslo moc rád nemám.
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od demeter »

saburafu píše: ČSOB mi zvedla cenu na rok o cca 550,-Kč.
Hele, mě Allianz zvedla po roce povinné ze 7,5 na 15,5 tisíc. Ano, způsobil sem malou nehodu na parkovišti a taky tou jejich záhadnou interpolací odvodili, že se nakonec nevejdu do plánovaného ročního limitu nájezdu, ale plus osm litrů mě přišlo jako moc. Napadlo mě udělat si u nich kalkulaci pro novou, úplně stejnou smlouvu a ta vyšla na 10 tisíc... <:-< Druhý den mi sami zavolali a na dotaz, proč pokračování smlouvy je tak výrazně nevýhodné, neuměli odpovědět, ale tu novou mi bez problému zařídili. :-)
Naposledy upravil(a) demeter dne pát říj 12, 2018 6:47 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od yohn »

Konkretne od Verky vim, ze kazda pojistovna automaticky posila po roce vyssi predpisy PR at jste jakykoli klient, makler to ovlivnit nemuze. Co ale ovlivnit muze je to, ze se vzdy v takovem pripade ozvete, zkontaktujete ho (u nasi CSOB pi. Pusovou) a ona necha smlouvu nove prepocitat a ve vysledku jste na tom vetsinou lepe nebo stejne nez pred rokem.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od spm »

Je to kolikrát i takový okatý... Mně na obě auta ta pojistka přijde po roce vždycky vyšší na korunu přesně o 10% :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Bekr »

saburafu píše:Tak jsem včera obdržel složenku na povinné pojištění auta pro příští rok a ČSOB mi zvedla cenu na rok o cca 550,-Kč. U pojišťovny jsem "chvilku" a už to hrnou. Na mé straně se nic nezměnilo, jen já a auto jsme o rok starší, a žádná událost také nebyla. Není to sice darda cifra, ale určité zdražení to už je. Ještě počkám jedno pojistné období a pak uvidím...
To si děláš pr...l, ne? <:-< A nemyslím tím, fakt, že Ti poslali dopis a složenku na vyšší částku, ale to, že: "Ještě počkám jedno pojistné období a pak uvidím...".
To se jim to potom zdražuje, když se lidi k tomu takhle stavěj... :-/

Hele, taky mě to posílaj podobně snad každej rok a pokaždý si dám tu práci, že jim odepíšu v tom smyslu, že děkuji, ale že s tím nesouhlasím a že žádám o zachování původní částky. A co myslíš, že mi přijde v odpovědi? Poděkování a nová složenka na původní částku. Tož tak. Inu, každý svého štěstí strůjcem... :-D
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od PeteBiggy »

yohn píše:Konkretne od Verky vim, ze kazda pojistovna automaticky posila po roce vyssi predpisy PR at jste jakykoli klient, makler to ovlivnit nemuze. Co ale ovlivnit muze je to, ze se vzdy v takovem pripade ozvete, zkontaktujete ho (u nasi CSOB pi. Pusovou) a ona necha smlouvu nove prepocitat a ve vysledku jste na tom vetsinou lepe nebo stejne nez pred rokem.
Přesně tak, taky mi to pojišťovna vždycky automaticky zvedne. A já zas znovu a znovu musím za svou pojišťovačkou a ta mi z toho vždycky plus mínus vykouzlí to samé jako rok předtím. Říkala, že bohužel, že to tak prostě je a vždycky musím zase za ní. Jednou za rok by to celkem i šlo, ale tím že tam chodím třikrát - jedno auto, druhé auto, mašina, tak mě to už docela prudí. Asi to budu muset zase srovnat tak, aby ty pojistky začínaly stejně....

Joo a co jsem si teda všimnul, že už to posílá čím dál tím dřív. Začínali na měsíci a teď už mi na začátku října přišla složenka na Subaru, které končí těsně před Vánoci. To už je skoro čtvrt roku dopředu <:-<
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne pát říj 12, 2018 9:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak Kooperativa mi to nezvedá. Za 10 let asi 2x a jednou z toho to bylo jako návrh připojištění, ale mohl jsem vzít i původní cenu bez toho.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od PeteBiggy »

HonzaCZ píše:Tak Kooperativa mi to nezvedá. Za 10 let asi 2x a jednou z toho to bylo jako návrh připojištění, ale mohl jsem vzít i původní cenu bez toho.
Taky mám vše u Kooperativy a navyšujou vždy. Takže chodím stále za svou pojišťovačkou
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od HonzaCZ »

PeteBiggy píše:
Taky mám vše u Kooperativy a navyšujou vždy. Takže chodím stále za svou pojišťovačkou
Tak to se liší asi zákazník od zákazníka. Zajímavý vědět.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od PeteBiggy »

HonzaCZ píše:Tak to se liší asi zákazník od zákazníka. Zajímavý vědět.
Asi joo. Možná, že hraje roli i to, že moje pojišťovačka vede celou pobočku a má asi i jiné možnosti než většina pojišťováků a dává mi vždy max. slevu co může. Ale když to vezmu, že 50% jsou max bonusy u kooperativy, od ní mám většinou 30% obchodní slevu, pak tam je 8% za propojištěnost a nakonec tam ještě mají 5% za roční platbu...tak by se mohlo zdát, že to už pak musí vyjít skoro zadarmo :-) Což bohužel není >:( Hodně dělá bohužel bydliště, což je pitomost největší. Kdybych si ho nechal u rodičů, kteří bydlí 6 km od města, tak bych měl hned cca pětikilo dolů. Přičemž bych jezdil stejně, ti lidi od tama jezdí do města taky furt, prostě to nedává logiku <:-<
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“