Zenec - nová navigace pro BRZ

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od draconis »

Ahoj všem,

dostala se k nám informace, která může být zajímavá i pro Vás, tak se o ní hned začerstva podělím. Švýcarský výrobce navigací, který se specializuje zejména na E>GO přístroje - navigace pro konkrétní vozy, včera ráno oficiálně uvedl na trh nový produkt Z-E6150. Jedná se o navigaci zejména pro vozy Toyota, ale mimo jiné i pro jediný model Subaru - a to BRZ.

Ve zkratce upozorním na ty důležité vlastnosti:
  • 6,8" / 17,3cm kapacitní displej
  • funkce Multi Zone
  • Přehrávání z disků: CD, CD-R / RW, MP3, WMA, DVD, DVD R / RW, DVD-MP3, VCD, SVCD, AVI, Xvid a JPEG
  • Přehrávání z USB: MP3, WMA, AVI, Xvid, H.264 a JPEG
  • funkce Smartlink pro zrcadlení obsahu z telefonů se systémem Android a iOS.
  • Bluetooth modul pro handsfree a audio streaming
Bližší informace zde: http://www.melodiecb.cz/produkty/do-aut ... ota-subaru. Cenovka je už tak velice zajímavá, pro klubáky se dá ještě vylepšit (kdyžtak SZ).
Jen upozorním, že v základu není navigační software ani mapy (počítá se právě zejména s použitím smartphonu) a v případě zájmu se musí dokoupit samostatně. Info viz odkaz výše, případně u mě... :-)
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od jcz »

To vypada dobre. Predpokladam, ze to je "toyota wide", takze nejsou potreba postranni kryci listy kolem standardniho 2DIN radia. Kdybych to svoje uz nevymenil za nejakyho Kenwooda (ktery teda neumi zrcadleni a pomerne pomalu se pripojuje k BT), tak jdu do toho.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od draconis »

Jj, je to samozřejmě již v potřebném rozměru bez jakýchkoli dalších plast. adaptérů.
Vakpak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:58 pm
Jméno a příjmení: Vašek Kaplan
Bydliště: Beskydy

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od Vakpak »

draconis píše: pon zář 04, 2017 2:03 am Jj, je to samozřejmě již v potřebném rozměru bez jakýchkoli dalších plast. adaptérů.
Ahoj, máš to vyzkoušené? Resp. zajímá mě jestli stále ještě fungují tlačítka na volantu a případně (ale to už je spíš sen) zda funguje bezdrátový android auto/carplay.
Forester MY 2022 - pracovní
MB EQB MY 2022 - rodinné
BRZ MY 2017 - =)

[SUBARU]
Ex Forester MY 2018
Ex Legacy GT MY 2011
EX Tribeca MY 2010
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od pufko »

Všetky moderné radia vieš učiť tlačítka, ja som to napríklad ešte nerozchodil v mojom Legacy BL ale nemal by to byť problém (mám JVC KW-M565DBT)
Čo sa týka bezdrôtového spojenia s telefonmi Android Auto / Apple CarPlay pre rádia ktoré to nevedia je možnosť kúpiť si krabičku z číny za +-25€ ktorú napichneš do USB a funguje to tak že radio komunikuje s krabičkou a telefon zasa bezdrôtovo cez krabičku. Takže vytvoríš bezdrôtové pripojenie.
Ako spolahlivo to funguje netuším, popozeraj nejaké videá na YT (wireless Apple car play adapter)
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od hamoun »

já nevím .. 6 let staré rádio, co se už neprodává ...
navíc bylo napsnáno, že podporuje Smartlink .. ne AA ... smartlink je mrtvý ... v té době to teda bylo ještě aktuální :)
škoda superb
ex WRX 2008
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od pufko »

To som si všimol hned že rádio sa už nepredáva, preto som napísal čo mám ja - predpokladám že sa zaujíma o dnešné rádio a viac ho zaujíma spárovanie volantu a rádia a tiež aké sú možnosti konektivity.
Pretože je dosť výrazný rozdiel v cene rádii wired vs wireless a je tam práve tá možnosť cez čínsku krabičku - ale ako som napísal, nemám odskúšané sám.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Vakpak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:58 pm
Jméno a příjmení: Vašek Kaplan
Bydliště: Beskydy

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od Vakpak »

pufko píše: čtv led 04, 2024 8:25 pm To som si všimol hned že rádio sa už nepredáva, preto som napísal čo mám ja - predpokladám že sa zaujíma o dnešné rádio a viac ho zaujíma spárovanie volantu a rádia a tiež aké sú možnosti konektivity.
Pretože je dosť výrazný rozdiel v cene rádii wired vs wireless a je tam práve tá možnosť cez čínsku krabičku - ale ako som napísal, nemám odskúšané sám.
Popravdě mel jsem o rok mladší rádio od Zenec v Legacy a AA tam fungovalo (ona mimo ČR je to docela stará technologie). Spíš mě to zaujalo při brouzdání po fóru.

Navíc zenec poměrně dlouho drží své rádia ve výrobě a tohle se mi povedlo najít skladem v německu tak sonduji jestli by to mohlo fungovat dle mých představ.
Forester MY 2022 - pracovní
MB EQB MY 2022 - rodinné
BRZ MY 2017 - =)

[SUBARU]
Ex Forester MY 2018
Ex Legacy GT MY 2011
EX Tribeca MY 2010
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od pufko »

Tak také staré nemá logicky podporu Android Auto a aj keby malo tak sa bojím že by v dnešnej dobe mohol byť problém.
Jednoducho ak nemáš aktualizácie tak mnoho vecí nefunguje.
Ako som napísal vyššie, ja som kúpil minulý rok cez Black Friday spomenuté JVC za 226€ cez Alzu, dnes ho majú 323€ a aby som nezabudol spomenúť je to úplne identické rádio ako Kenwood DMX-5020DABS, ktoré sa predáva ešte drahšie.
Takže pozor aby si človek nepriplatil za JVC s iným logom.
Vyrába ich spoločná firma JVCKenwood Corporation a tá informácia nabehne aj po zapnutí radia.
Návod k rádiu, ovládanie a nastavenia sú tiež úplne totožné, návod má rovnaký počet strán, s presne rovnakým obsahom, jediný rozdiel je iné logo a prehodené dotykové tlačítka čelného panelu

Ja by som to staré už nekupoval, má to ešte CD mechaniku, teda je rozmerovo velké a CD v podstate dnes nevyužiješ
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od draconis »

Už dlouho se nevyrábí a poslední update FW byl někdy v roce 2020. Musela by být opravdu zajímavá cena a nesměl bys být moc náročný uživatel, aby mělo smysl to koupit. Dnes už je to prostě všechno trochu jinde. A samozřejmě díky tomu, že Subaru (a Japonci obecně) jsou v Evropě celkem minorita, nic jiného není a nejspíš ani nebude. Řešením je samozřejmě si s tím pohrát a zkusit tam nabastlit normální univerzál 2-DIN - třeba Zenec Z-N528. Zenec je pořád mezi značkovými infotainmenty za mě top. Netuším, jak to má zrovna BRZ, ale pokud má pro nastavení funkcí auta nějaký podružný vlastní displej, bude to v pohodě. Jestli se k tomu používá rádio, je to horší... :)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od draconis »

pufko píše: čtv led 04, 2024 6:33 pmVšetky moderné radia vieš učiť tlačítka
Tak tohle bych vůbec netvrdil. Nejen, že to zdaleka všechna neumí, ale také to ne vždy funguje. Prostě u kvalitních značek to není vůbec, je k tomu určený dedikovaný CAN-BUS adaptér. Vzhledem k tomu, že Číňan univerzální CAN adaptér vyrobí za pár USD, některé značky vyrábějící v Číně (dost často modely, které ani daný výrobce sám nedělá, ale nechává si je vyrábět pod vlastní značkou jako třeba přesně nejlevnější multimedální 2-DINy zmiňovaných JVC/Kenwood a některé další) ho pak integrují. Nicméně i tak většinou nefunguje, obzvlášť u méně rozšířených aut.
pufko píše: čtv led 04, 2024 6:33 pmČo sa týka bezdrôtového spojenia s telefonmi Android Auto / Apple CarPlay pre rádia ktoré to nevedia je možnosť kúpiť si krabičku z číny za +-25€ ktorú napichneš do USB a funguje to tak že radio komunikuje s krabičkou a telefon zasa bezdrôtovo cez krabičku. Takže vytvoríš bezdrôtové pripojenie.
Ako spolahlivo to funguje netuším, popozeraj nejaké videá na YT
Právě, že moc spolehlivě ne... Asi tak každá pátá (myšleno typově, ne kusově) funguje snesitelně. Ale přitom stojí všechny skoro stejně. Prostě pokus/omyl. Ale hlavně už z podstaty je bezdrátový mirroring vcelku blbost. Vzhledem k tomu, jak moc to sosá baterku telefonu, je to stejně k ničemu a každý skončí buď s hůře/nespolehlivě fungujícím bezdrátovým mirroringem a telefonem na nabíječce nebo telefonem propojeným kabelem do rádia. Proto značková rádia bezdrát většinou vůbec neumí anebo jen ty nejvyšší modely.

Jinak samozřejmě je třeba si uvědomit případně rozdíl mezi "hloupým" mirroringem (bez možnosti ovládání - prostě jen zrcadlení obrazu) a GAA/Carplay. Takže u těch krabiček případně pozor, co vlastně podporují.
Vakpak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:58 pm
Jméno a příjmení: Vašek Kaplan
Bydliště: Beskydy

Re: Zenec - nová navigace pro BRZ

Příspěvek od Vakpak »

draconis píše: sob led 06, 2024 11:39 pm Už dlouho se nevyrábí a poslední update FW byl někdy v roce 2020. Musela by být opravdu zajímavá cena a nesměl bys být moc náročný uživatel, aby mělo smysl to koupit. Dnes už je to prostě všechno trochu jinde. A samozřejmě díky tomu, že Subaru (a Japonci obecně) jsou v Evropě celkem minorita, nic jiného není a nejspíš ani nebude. Řešením je samozřejmě si s tím pohrát a zkusit tam nabastlit normální univerzál 2-DIN - třeba Zenec Z-N528. Zenec je pořád mezi značkovými infotainmenty za mě top. Netuším, jak to má zrovna BRZ, ale pokud má pro nastavení funkcí auta nějaký podružný vlastní displej, bude to v pohodě. Jestli se k tomu používá rádio, je to horší... :)
Díky, jak už jsem psal spíš jsem se informoval, ten Z-N528 jsem měl a bylo to skvělé rádio ve starším autě. Tak jsem se prostě chtěl zeptat. S ohledem jak často a vlastně i jakým způsobem s BRZ jezdím tak zřejmě nebudu měnit originál. Telefon zvedne, hudbu z telefonu (nepohodlně) přehraje a co víc vlastně potřebuji.

Jenom pro info u prvního BRZ se na rádio ovládá jenom rádio takže není problém rádio měnit.
Forester MY 2022 - pracovní
MB EQB MY 2022 - rodinné
BRZ MY 2017 - =)

[SUBARU]
Ex Forester MY 2018
Ex Legacy GT MY 2011
EX Tribeca MY 2010
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“