Zabudovaná navigace

Odpovědět
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od parabolD »

HonzaCZ píše:To je zajímavý. Pak kdyžtak, prosím, nahoď ten link. Co to tak vyjde, resp. napiš až se to vydraží.
Zde link: http://legacygt.com/forums/showthread.p ... 67018.html

Jinak se dá pořídit kolem 200 usd + doprava... To na zkoušku obětuju :)
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od HonzaCZ »

Dík, zajímavý počtení. Myslím, že čím starší máme auta, tak tím víc nadšenců je bude modifikovat, hackovat atd. Takže stačí jen chvíli počkat a ono se postupně vyřeší vše, co nám nevyhovuje ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
opus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 03, 2017 10:12 pm
Jméno a příjmení: Jan Kadlec
Bydliště: Brno/Zlin

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od opus »

Koupil jsem Legacy 3.0 MY2006 z Nemecka a byly tam jeste puvodni mapy, verze software dokonce z roku 2004. Toto: http://www.satnavdisc.co.uk/2015-subaru ... isc-update funguje. Pri nacitani se tam na chvili ukazala nejaka neoriginalne vypadajici obrazovka a je to vypalene DVD, takze dvakrat legalni to asi nebude. Vic jsem to zatim nezkoumal, v pocitaci jsem to jeste nemel, v zasade to asi nebude problem ulozit jako iso a vypalit znova (vyskytuju se v Brne a ve Zline, pokud by mel nekdo zajem). Myslim ale, ze za tech cca. 800 to stoji, naviguje to obstojne, bez prodlev atd. a aspon bude mit borec (je to nejaky Rus z UK) duvod dat tam pripadny update. Trvalo tyden, nez to prislo, standardni postou.
Legacy 3.0R MY2006
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od dracekvo »

Nažil sem se hledat a pročíst toto téma, ale nenašel sem odpověď. Lze do auta které nemá z výroby navigaci MY07 dodatečně zabudovat origo navigaci?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od HonzaCZ »

No jediné místo, kde bych si nebyl jistý je BIU. Jestli v ní nemusí být kvůli něčemu nastaveno, že auto má navigaci. Jinak je to jenom mechanika se samotnou navigací (v kastlíku nebo pod sedačkou), kabely, obrazovka, anténa. Podle mě by se ta navigace dala rozjet i na stole, takže otázka je jenom to, jak moc by se muselo drátovat originální instalaci, jak moc by to bylo plug&play. Možná tam dokonce všechny konektory budou.

To jsem ti moc nepomohl, co :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od newli »

Premyslim, jak poznam, zda mam CORE1 nebo CORE2. Prodavajici DVD uvadi, ze lagcy/outback je CORE2 od roku 2007. Nicmene u CORE1 zminuji jednotku Kenwood 3200 (ted si nejsem jisty) a podle ji v mem legacy 2009 mam. Tak ted babo rad :-(
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od nzg »

dracekvo píše:Nažil sem se hledat a pročíst toto téma, ale nenašel sem odpověď. Lze do auta které nemá z výroby navigaci MY07 dodatečně zabudovat origo navigaci?
Zabudovana navigace bez pripojeni k netu mi prijde v dobe Waze jako anachronismus. Ja zabudovanou navi pouzivam jen jako pomocnik pri predjizdeni, ktery mu ukaze, ze bude nasledovat vhodna rovina.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od newli »

Je a neni. Treba kresleni krizovatek je tam casto lepsi nez v mobilu. A mobil (vetsinou) vyzaduje datove spojeni (coz ma tu vyhodu, ze se vyhnu zacpe), ale v zahranici data nemam, takze se vestavena hodi.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od HonzaCZ »

Dávám přednost vestavěný, přesto, že mám starý mapy. Nikde se nemusí bimbat žádnej mobil, řešit jeho napájení, funguje spolehlivě v tunelech... Mám ale i v mobilu, někdy se to hodí. Mám tam jako Google, tak Waze a i offline MapFactor s ČR a všemi sousedními zeměmi. Jestli budu do budoucna nějak řešit infotainment, tak se určitě zaměřím na integraci lepší zabudované navigace, se všemi jejími výhodami.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od spm »

To by mě zajímalo, jak teda integrovaná navigace funguje v tunelu :-)

Jinak já si už navigaci bez dat o provozu nějak nedokážu ani představit... A nemusí to být nutně online, třeba tomtom dělá navigace pořád, které mají nasmlouvané připojení na data, takže to obvykle funguje po velké části Evropy (a když ne, tak to pořád alespoň naviguje). Jasně, ta zabudovaná je asi lepší, že tam neni potřeba nic přidávat, ale zase tu funkčnost většinou nemá... ikdyž teda zrovna ty TomTomy se snad do některých aut (tuším Renault a Toyota, ale možná kecam) dávaly do té integrované navigace v autě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
opus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 03, 2017 10:12 pm
Jméno a příjmení: Jan Kadlec
Bydliště: Brno/Zlin

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od opus »

newli píše:Premyslim, jak poznam, zda mam CORE1 nebo CORE2. Prodavajici DVD uvadi, ze lagcy/outback je CORE2 od roku 2007. Nicmene u CORE1 zminuji jednotku Kenwood 3200 (ted si nejsem jisty) a podle ji v mem legacy 2009 mam. Tak ted babo rad
Zkus jim napsat, ja jsem se taky ujistoval, ze mi to bude fungovat i presto, ze mam SW z roku 2004. Reagovali hned.
Legacy 3.0R MY2006
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:To by mě zajímalo, jak teda integrovaná navigace funguje v tunelu
Dostává rychlostní impulzy z auta a má vlastní směrový gyroskop. Takže vlastně funguje inerciálně s korekcemi absolutní polohy přes GPS. V tunelu, garážích, při špatném příjmu mezi vysokými domy pak bez těch korekcí, ale to i na dost dlouhý úseky není potřeba. Člověk to velice ocení v neznámých tunelech, kde jsou křižovatky, odbočky atd.
spm píše:Jasně, ta zabudovaná je asi lepší, že tam neni potřeba nic přidávat, ale zase tu funkčnost většinou nemá... ikdyž teda zrovna ty TomTomy se snad do některých aut (tuším Renault a Toyota, ale možná kecam) dávaly do té integrované navigace v autě.
AUDI má teď hodně pěkný zabudovaný navigace založený na Google technologiích, včetně satelitních snímků nebo Street View pohledů. Samozřejmě i dopravy. Ale neobejde se to bez připojení. Což nevím, jestli to mají nasmlouvaný na životnost auta nebo tam musíš vrazit vlastní SIMku...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od spm »

Jo, tomtom na tohle uměl alespoň odhad rychlosti. Taknějak si pamatoval před tunelem, jak rychle zhruba jedu a podle toho pak simuloval pohyb v tunelu dál. Překvapivě to nefungovalo vůbec špatně, zvlášť na to, že na to vlastně vůbec nic nepotřeboval. Waze je v tomhle dost jalovej. Ten se zastaví na začátku tunelu, ztráta GPS signálu a šmitec... A to ještě v tom telefonu co mám teď, se dokáže alespoň celkem hodně rychle chytit, když se z tunelu vyjede. To u těch horších, kde to začne hledat satelity, musí být teprv dobrodružství :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od HonzaCZ »

Google navigace a lepší offline navigace to uměj taky se zachováním rychlosti. Uměl to kdysi i iGO na Windows Mobile. Jenže se může stát, že změníš rychlost, nebo dokonce zastavíš a smůla. :) Přitom mobil má dneska takovejch čidel, že by se to o nějakou tu inerciální navigaci mohlo taky pokusit. V oblasti navigace se tomu říká dead-reckoning a některé lepší "GPS" čipy to umí. Mají třeba i vlastní sadu akcelerometrů a vstup na rychlostní pulzy. Mj. díky tomu dokáží dodávat informace o poloze třeba i 10× za sekundu.

EDIT: Ještě mě napadá jedna podstatnější výhoda než navigace v tunelu a to navigace ven z garáží. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zabudovaná navigace

Příspěvek od hamoun »

kdo nepoznal slusnou fungujici zabudovanou navigaci, nemuze to docenit ...
ja se navigoval na mobilu uz od symbianu a maleho displeje a stazeneho TomToma ...
pak samozrejme vetsi az velke a cim dal chytrejsi telefony ... (stale pouzivam)

ale jakmile jsem jel nekde X5 (s historickou navigaci - rv 2001), jednoznacne vyhravala (i v roce 2014) ... jasne, hur se to ovlada, hur se tam neco zadava .. ale ... luxusne prokreslene tvary krizovatek ... proste presne tvary jednoduse schematicky se sipkama ... a po tom, co jsem zazil v tech tunelech, ze to funguje ... je to opravdu velmi prijemne a pohodlne ... je to prosti tomu odhadu rychlosti u mobilu pouzitelnosti uplne jinde ...
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“