vymena original radia

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Přesně tak, aby to přehrávalo filmy za jízdy. Jako bonus ti to umožní ještě i přístup do některých nastavení, která jsou jinak skrytá (resp. dostupná pouze se "zataženou" ručkou). Pokud ti to hraje za jízdy už teď, máš to tak již zapojené... :wink:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena original radia

Příspěvek od VDC »

Mám dotaz na elektrotechnicky povolanější. Mám rozebranou couvací kameru, kterou jsem rozebral, protože její plášť byl zoxidovaný (kovový). Střeva kamery jsem chtěl vyzkoušet, zda fungujou, že bych kameru případně instaloval na Outbacka.
Když jsem kameru rozebral, na stěnu pláště byla nalepená taková destička. Když jsem pak zkoušel zapojit vyndaná střeva kamery, tahle destička ze velmi rozehřála,až jsem se o ní skoro spálil. Zkusil jsem jí odpojit, je připojena konektorem na plošný spoj a kamera funguje i bez ní. Napadlo mě, jestli to nemůže být vyhřívání pláště kamery kvůli námraze, ale to by v létě bylo asi kontraproduktivní. Nenapadá vás někoho, co to může bejt a k čemu to má sloužit ?
Obrázek
Obrázek

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: vymena original radia

Příspěvek od parabolD »

To asi bude vyhrivani, na nekterych kamerach jsem to videl v popisech... bud pocitali s tim, ze se to uchladi o ten kov a nebo to ma rozbitou regulaci... Jestli to jede bez toho, tak to zprovozni bez toho :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: vymena original radia

Příspěvek od dvahrnce »

Chlapi, je to už jen otázka času a doma bude Lego r.v. 2005. Ještě ho teda nemám, ale už teď mě štve jedna věc - u své momentální plechovky mám autoradio s USB vstupem a tak jsem si zvykl nosit hudbu na flash, že si absolutně nedokážu představit vracet se do pravěku a začít zas používat CD.
Našel jsem toto http://www.kanaco.cz/cs/autoradia/16292 ... 22236.html, může mi někdo potvrdit zda to půjde připojit?
Co jsem pochopil, zapojí se to místo CD changeru, bohužel netuším zda to changer (nebo aspoň vstup pro něj) má.
Nebo nějaké jiné nápady?
Výměna celého radia je též řešení kterému se nebráním, ale chtěl bych aby tam sedlo a aby pak interier vypadal aspoň tak hezky, jako vypadá teď.
Přikládám ještě obrázek palubky, víc informací momentálně nemám.
Díky za rady, Petr.
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Ahoj,

už jsme to tu s někým řešili, ale už si nepamatuju, s jakým výsledkem. Problém byl AFAIR byl, že rámečky na trhu jsou jen pro auta se spínačem varovných světel vpravo:
95-8901_web.gif
Tam pak dáš jakékoli 1-DIN nebo 2-DIN autorádio (resp. podle toho, jakou variantu rámečku zvolíš).

A už si právě nepamatuju, jestli ho evropské verze s levostranným řízením měly vlevo nebo ne. Ale IMHO ano a tyto rámečky jdou tedy použít jen pro auta s pravostranným řízením.

Osobně rozhodně doporučuji vyměnit autorádio než dokupovat adaptér, je-li to možné.

Ten adaptér je nouzové řešení a IMHO dost drahé. Největší problém je právě v tom, že se připojuje místo CD changeru. Znamená to většinou omezení na 99 adresářů o 99 souborech. Ale hlavně vyhledávání je peklo, protože většina těchto adaptérů nepodporuje ID3 ani jakékoli názvy. Vidíš tedy jen číslo adresáře a číslo skladby.

Levnější řešení je FM transmitter, ale je to zase v horší kvalitě. Nicméně pořídíš ho za 300-500 Kč. Ladí se to pak jako radiová stanice v FM pásmu.

Jestli tam jde ten rámeček, osobně bych neváhal a koupil prostě nové autorádio. Nejlepší volba ať se na to koukám ze všech stran... :-) A 2-DINy Legu sluší:
IMG-20110110-00008.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Jinak kdyby ses přece jen rozhodl pro ten adaptér, můžu ti ho dodat za nižší cenu než ho mají na tom odkazu. Stejně tak případně i ty rámečky, kabeláž atd.

Už jsem to tu někde psal, pro členy SFC a uživatele fóra nabízím slevu na audio/video produkty a příslušenství.
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: vymena original radia

Příspěvek od dvahrnce »

draconis: díky moc, varovky má napravo, takže ten rámeček co jsi postnul by tam šel.
nicméně je nutné ho měnit? do origo rámečku to nedám?

1-DIN nebo 2-DIN, jaký je v tom rozdíl? v tomhle jsem fakt lama :(

Koukám že se příloha nepodařila, tak zkusím znovu. Pokud bys mi nějaké radio poradil a případně i prodal, budu rád :diky:

edit: Tak koukám že ten rámeček co jsi postnul má dole tři otvory a to v mém interiéru nevidím, aledíra na varovky sedí, to jooo ::-DD:
Přílohy
sub.jpg
sub.jpg (31.27 KiB) Zobrazeno 2587 x
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: vymena original radia

Příspěvek od Hando »

asi najlacnejsie a najjednoduchsie by bolo, ked uz si zvyknuty na flashku, zvyknut si na AUX, ak ho tam teda mas. (v laktovej opierke, alebo vzadu na radiu)
tie tri otvory su na modely bez klimy(s analogovou klimou?), ktore som este v EU nikde nevidel.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
duskov
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned led 12, 2014 2:34 pm
Jméno a příjmení: Jan Lomar
Bydliště: Časy

Re: vymena original radia

Příspěvek od duskov »

dvahrnce: bohužel výměna rádia není v tomhle modelu Lega vůbec jednoduchá. Ten rámeček, co sem vkládal draconics, je mám pocit pro Forestra/Imprezu. Pro Lego jsou aktuálně dvě možnosti výměny.
1) koupíš si rámeček z Japonska, jehož součástí je i modul klimatizace. Do rámečku pak napasušej jakékoliv 2DIN rádio (zabírá 2 pozice). Nevýhoda je, že musíš změnit pozici tlačítka po výstražná světla (bude vlevo). Jen samotná sada (rámeček+modul ovládání klimatizace) bohužel stojí kolem 5 tisíc :-(. Plus možné CLO+DPH.
2) zkanibalizuješ původní jednotku rádia i s klimatizací, demontuješ rádio, přepojíš ovládání klimatizace, vyřežeš nový rámeček pro 2DIN rádio, vyvaříš, vytmelíš, nalakuješ,... (prostě vyrobíš nový panel :-)) a pak zapojíš 2DIN rádio.
Obrázek Subaru Legacy 2.0R 121 kW, MY07
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Ten rámeček je skutečně pro Lego, ale vzhledem k tomu, že je to jediná varianta, co se dováží do ČR a je od amerického výrobce (Metra), může se to lišit od evropské verze.

http://www.metraonline.com/part/99-8901
Applications

2005-2009 Subaru Legacy 2.5i with manual climate controls
2005-2009 Subaru Outback 2.5i with manual climate controls
http://www.metraonline.com/part/95-8901
Applications

Subaru Legacy 2005-2009
Subaru Outback 2005-2009
Jak už jsem psal, s někým jsme to tu už řešili, jen si teď nejsem jistý s kým a jestli na fóru nebo přes SZ. Kvůli něčemu jsme došli k tomu, že na to rámeček prostě běžně není k sehnání - když tu teď Duskov zmiňuje tu klimu, možná to byl právě ten kámen úrazu... Ale je to pakárna, u novější generace 2010+ je to už v pohodě... :666:
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: vymena original radia

Příspěvek od dvahrnce »

jj, tenhle rámeček je běžně k sehnání, např. i na amazonu, ale můj problém to neřeší.
co transmitter usb?

Pak jsem ještě našel řešení, které by se mi asi líbilo nejvíc, schránku na peněženku bych oželel..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3dUfgr_w7CM[/youtube]
Naposledy upravil(a) quickly dne pon led 26, 2015 5:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přidána YT obálka
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

No vidíš, tak to jsi našel dobře. Jestli se to takhle dá dát místo přihrádky, tak je to asi nejjednodušší. Akorát origo rádio pak bude odpojené a bude ti tam dělat jen dekoraci... :-) Teda pokud nechceš tahat novou kabeláž.

Takže akorát stačí odpojit origo rádio, kabeláž si středovou konzolou přivést nad rádio (za přihrádku) a tam pak do toho rámečku cos odkazoval dát jakékoli 1-DIN autorádio.

No vida, tak možná máme konečně řešení i na toto Lego! :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Jo a k tvému dotazu - ten rámeček samozřejmě musíš vyměnit, panel je součástí origo rádia a aftermarket přístroje mají jiný rozměr. Proto se vždy koupí plastová redukce (příp. i úchyty rádia) dle konkrétního auta a do toho se pak instaluje aftermarket rádio. Plus ještě kabeláž podle auta, adaptér ovládání z volantu atd. - jednoduše další věci potřebné k el. zapojení.
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: vymena original radia

Příspěvek od merlin »

Už sa to tu niekoľkokrát preberalo a objavuje sa to i v zahraničných fórach. Najlepšie (a po česky) je to rozpísané asi tu: Jak dostat mp3 do našeho Subaru?
Ak už prišiel niekto na niečo lepšie, tak ja o tom neviem. Len som ešte sám seba nejak nepresvedčil, že dávať 8kKč iba za rámik a potom si ešte rezať do subárka :686: , je zrovna tá cesta, ktorou chcem ísť.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: vymena original radia

Příspěvek od dvahrnce »

draconis píše:Jo a k tvému dotazu - ten rámeček samozřejmě musíš vyměnit, panel je součástí origo rádia a aftermarket přístroje mají jiný rozměr. Proto se vždy koupí plastová redukce (příp. i úchyty rádia) dle konkrétního auta a do toho se pak instaluje aftermarket rádio. Plus ještě kabeláž podle auta, adaptér ovládání …
Teď popravdě nevím na co přesně odpovídáš.
Pokud na ten usb transmitter, tak jsem myslel něco z téhle nabídky: http://www.alza.cz/multimedia/av-vysila ... wgod_okA1A .

Ale když koukám na ten odkaz od merlina, tak to babča moc nechválí..

Nicméně tomu dám asi šanci, prozatím je to nejlevnější řešení a v případě neúspěchu ztrátu 400Kč oželím se suchým okem.
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“