vymena original radia

Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: vymena original radia

Příspěvek od pufko »

Neviem čo všetko je zapojené v novšom rádiu ale je možné že niečo ostane volné, pokial nie je ovládanie z volantu, ktoré môže mať aj staršia generácia.
Ja som si kúpil redukciu na antenu a signál nemám o nič lepší.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
suxy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát bře 23, 2012 10:16 am

Re: vymena original radia

Příspěvek od suxy »

Ten cierny bude asi na CD menic

Odoslané z H9503 cez Tapatalk 2
Legacy 2.5 115kW,r.v. 99, AT, AIR SUS. LPG aktualne caka na opravu alebo predaj
Outback 2,5 115kW,r.v. 99, MT, LPG aktualne je upne OK
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: vymena original radia

Příspěvek od JRJ »

mckoci píše:kde maj outbacky treti generace umisteny ten antenni zesilovac ?
V pátých dveřích hned u integrované antény a tam je i vyvedeno nezávislé napájení anténního zesilovače.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: vymena original radia

Příspěvek od mckoci »

takze myslis jako sundat po calouneni pod tim bocnim sklem a tam to najdu ? Pac pochybuju, ze by byl zesik v kufrovej dverich u mechanismu steracu .. no, postouram se v tom uvidim :)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vymena original radia

Příspěvek od Slavek_xxx »

Hele a nemas na skle mezi C a D sloupkem folie? Nam se po jejich montazi uz tak slabej signal radia jeste zhorsil...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: vymena original radia

Příspěvek od JRJ »

Podle manuálu je anténní zesilovač Legacy u sedanu pod zadním oknem a u kombíku v pátých dveřích. Řekl bych že Outback to bude mít stejně.
antenna_amplifier.png
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: vymena original radia

Příspěvek od mckoci »

slusny no, konecne pekny schematko .. tak mrknu do kufrovejch dveri ..

.. jinak teda folii tam mam :(
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena original radia

Příspěvek od VDC »

Nechci zakládat nové téma, tak jsem si pro svůj dotaz, vybral tohle vlákno. Mám v Outbacku autorádio Sony XAV 601BT. To rádio je chytřejší než já. :-D . Jedna z milionu funkcí, kterou to umí, je připojení couvací kamery. Samozřejmě k tomu existovala nějaká Sony couvací kamera, ale mě by zajímalo, jestli by k tomu nešla připojit nějaká jiná. Draconisi neznáš tohle rádio ? Neuměl bys mi poradit ?
Ptal bych se i na další věci, ale až budu vědět, že mi má kdo poradit. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: vymena original radia

Příspěvek od parabolD »

To se klidne muzes zeptat me :) Sla by k tomu pripojit jakakoliv jina, plus to ma drat na signalizaci od zpatecky, a dokumentaci mam v te krabici s origo radiem co ti jeste dluzim... Mel uz jsem i vybranou kameru - nahradu osvetleni spz, myslim ze tam pasovala na nejakou oktavku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena original radia

Příspěvek od VDC »

Tome dík. :-) V tom případě tu dokumentaci potřebuju. :-) Potřebuju to rádio skamarádit s telefonem, když už to má i to handsfree. :-) A taky mě zajímá ta navigace....

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: vymena original radia

Příspěvek od mnov »

Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Sony už řádku let neděláme, ale princip je u všech 2-DINů stejný. Autorádio má v originální kabeláži ovládací (spínací) vodič pro aktivaci režimu couvací kamery a separátní RCA (cinch) vstup přímo pro tento účel. Snad všechna autorádia dnes už umí pro kamery obě normy (NTSC i PAL), ale radši to ověř v dokumentaci k rádiu. Lze tedy použít jakoukoli neoriginální kameru.

Jestli vybíráš, zkus mrknout na naše dodavatele (dva největší v ČR), mají toho spoustu:
A protože jsem se rozhodl trochu podporovat klub, dokázal bych ti to případně dodat za ceny, které dáváme autosalonům (znatelně nižší než MOC co mají na webu). Takže jestli se ti zalíbí něco od nich, napiš SZ a já ti pošlu cenu, za kterou to dokážu nabídnout.

Stačí tedy připojit na vstup pro kameru (většinou bývá označený něco jako REAR CAMERA INPUT) výstup z kamery (kabel protáhnout zezadu k autorádiu bočními lištami) a na ovládací vodič signál zpátečky. U novějších aut k tomu slouží CAN-BUS adaptéry, dá se to ale většinou vytáhnout třeba i z couvacích světel. Autorádio se pak při zařazení zpátečky samo přepne na AV vstup kamery a ukáže z ní obraz. Po vyřazení zpátečky se zase přepne zpět do předchozího režimu.

Párování Bluetooth bývá snadné, většinou stačí zapnout BT na telefonu, vyhledat dostupná zařízení a jednoduše napárovat (výchozí PIN bývá nejčastěji "0000", "1234" nebo "1111"). U většiny smartphonů ještě pak potvrdit žádost o přístup do seznamu kontaktů, volání apod., aby se nezobrazovala jen čísla, ale jména atd.

Jedině snad ještě k tomu BT handsfree - nevím, jestli je to i případě tohohle modelu, ale Sony např. u 1-DINů používá interní mikrofony a z vlastní zkušenosti vím, že u nich prostě nefungují (hodně špatně). Jen pro zajímavost - třeba u Nakamichi fungují skvěle... :-)
Takže jestli je to i případ tohohle rádia, doporučuji jednoznačně použití externího mikrofonu.

Až bude chvilka, mrknu na návod k tomu Sony, ale IMHO to bude stejné jako u ostatních. Tohle rádio konkrétně neznám, ale principy jsou u všech stejné, takže rád poradím.

A jen na okraj - pokud chceš, aby šel obraz i za jízdy, stačí ovládací vodič ruční brzdy (většinou popsáno jako PARKING BRAKE) zapojit na kostru a rádio se pak chová, jako když máš pořád zataženou ruční brzdu a vše funguje i za jízdy... :wink:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

Tak jsem jen zběžně nakouknul do návodu Installation/Connections a je to zřejmé - kameru připojíš RCA (cinch) konektorem do vstupu CAMERA na autorádiu, na vodič REVERSE pak spínání couvačky. Na obrázku jsem vyznačil červeně:
sony.jpg
Mikrofon to má externí, tak použij ten. Jinak pokud ho tam nemáš připojený - je to sice logické, ale pro jistotu připomenu - napárovat s telefonem to půjde, vše se bude tvářit, že to funguje, ale druhá strana tě samozřejmě neuslyší i když ty je ano... :-)

Kdyby ti telefon nešel napárovat, ujisti se, že je u autorádia zapnuté BT. PIN je "0000" (čtyři nuly):
sony2.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vymena original radia

Příspěvek od draconis »

O specifikacích kamery bohužel v návodu nic není, nicméně je tam uveden originál Sony XA-R800C. Dle informací na netu je to NTSC kamera, takže pokud vybereš jakoukoliv univerzální couvací kameru s NTSC, mělo by to bez problémů makat. Možná i PAL (ten má vyšší počet řádků, takže obraz není tak "zubatý") kamery, ale za to neurčím, je třeba to někde ověřit - nebo nejlépe klidně vyzkoušet připojením např. domácího DVD přehrávače na vstup pro kameru u autorádia a nastavit mu v menu PAL výstup. Případně zkontrolovat v menu autorádia, jestli tam někde není nastavení normy.

Nicméně rozdíl je zanedbatelný a většinou jsou v nabídce vždy dvě totožné kamery - jedna v provedení NTSC a druhá stejná, akorát v PALu.

Jinak ještě upozorňuji na kamery, které jsou zabudovány v rámečku SPZ - resp. ty, které koupíte rovnou jako komplet (rámeček se zabudovanou kamerou) a mění se to celé (přendavá se SPZ). Již mám informaci od jednoho zákazníka, že soudruzi v uniformách chtěli pomáhat a chránit bezpečnost silničního provozu přeměřováním rámečku a pokutou (tenkrát tuším 2 000 Kč) s konstatováním, že rámeček nevyhovuje normě, protože má o nějaký ten milimetr jiné rozměry... Takže tolik jen pro zajímavost.

Ale myslím, že univerzální kameru zvládne na ty samořezné šrouby dát každý. Já to pak ještě vždy zamáznu silikonem, ale možná zbytečná paranoia... :-) Ty hotové rámečky jsou pro pohodlné a nezručné, což určitě nebude tvůj případ... 8)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena original radia

Příspěvek od VDC »

Děkuji ti zatím za vyčerpávající odpovědi :-) Zpracuju informace, které jsi mi zde podal a až budu mít další dotazy, tak se budu ptát dál. :-) Jinak ParabolD používal hadsfree na rádiu na iPhone, takže je tam namontován externí mikrofon.
Jak jsi psal o tom obraze za jízdy, to jsi myslel aby to přehrávalo filmy, předpokládám ? To je asi zapojeno, tak jak jsi říkal, protože mladej kouká za jízdy na pohádky. Teda jen po městě, protože mě na delší cestu by mi to lezlo na nervy. Přece jen to blikání periferně vnímám... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“