2DIN autorádio pro Outback BH

outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3073
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od outback »

Může mi někdo doporučit osvědčené autorádio, co budu pasovat do Outbacku BH?

Požadavky:

2DIN
rád bych i CD přehrávač, ale není úplně nutný
Bluetooth handsfree pro telefon s Androidem i staré nesmart Nokie s dobrou kvalitou zvuku a externím mikrofonem
snadná montáž a aby tam dobře vypadalo
značka typu Sony, Kenwood, Pioneer....tedy aby to nebyl úplný čínský noname
žádný Android, chci primitivní stabilní nepadající výrobek
USB nebo SD slot (SD bych radši)
pokud možno co nejdecentnější vzhled, nechci aby to vypadalo, že mi v palubce přistálo UFO

Volitelné:

slot na SD kartu
DAB radio
kompozit video vstup couvací kamery
podpora Android-Auto - nevím, jestli to mám kvůli navigaci chtít?
případně přímo navigace - stojí to za to?

Našel jsem třeba toto:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_j ... 78351.html - sice bez videa a navigace, ale jinak snad vše splňuje, krásně primitivní

toto vypadá dost pěkně a má to navigaci, akorát se to včetně montáže asi nebezpečně blíží ke kupní ceně auta: https://www.toms-car-hifi.de/autoradios ... 0bt?c=3242 - taky nevím, jestli se mám bát, že mi to někdo v noci z auta vyloupne...

tak mi prosím zkuste něco poradit...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od draconis »

Co Zenec Z-N326, resp. nová 328 (zatím nejsou, očekávají se během cca 2-3 týdnů), případně Z-N426? :-)

Jinak ohledně toho JVC (Kenwood dělá podobné) - 2DIN bez grafického displeje mi přijde jako totální nesmysl. Protože např. základní Pioneer MVH-A200VBT (možná už mají novější typ) stojí jen o trochu víc a možnosti jsou prostě jinde... :-) Kromě toho, že zrovna ty 2DIN bez displeje jsou dosti "pouťové", jak to svítí a všechno, takže to má k decentnímu hodně daleko. Kromě toho, že to umí stejné věci jako 1DIN za třetinu ceny... Akorát je to větší.

U Zenecu vyzkoušený mirroring, s Androidem funguje dobře, s Applem trochu hůře (ostatně jako všude, vždyť ani Carplay nefunguje v českých podmínkách nic moc). Je to samostatná navigace, ale v ceně nejsou mapy. Takže přes mirroring se v pohodě dá používat telefon a když budeš chtít, dokoupíš mapy - běžné za cca 2 800 Kč nebo verzi MH (pro obytňáky, kamiony atd.) za cca 5 000 Kč a navigace funguje i bez mobilu (SW je iGO NextGen). Akorát je pak třeba samozřejmě kupovat aktualizace - cca 120€ celá Evropa. Jinak to samozřejmě funguje se starou mapou pořád i když se nezaplatí.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od draconis »

Jinak ledacos umím objednat a pro klubáky dát za lepší ceny, takže kdyžtak SZ. I když už to vlastně od Nového roku neděláme, kontakty stále jsou... :-)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od u-geen »

vzhledem k pozici radia relativne nizko v konzoli bych se navigaci vubec nezabyval, bude to pro pouzivani nevhodny :)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3073
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od outback »

Díky za info. Na Zenec jsem se podíval na Amazonu, má jeden hodně naštvanej komentář, že nepodporuje Android 9 a že na update to nevypadá - což tedy znamená, že když mi za rok spadne mobil na zem a koupím si náhradu s aktuálním Androidem, že asi navigaci přes Android Auto můžu zapomenout. Navíc mi vadí, že nemá aspoň tlačítka na hlasitost. To mne všeobecně od těchto věcí odraadilo.

S 2DIN bez grafického displeje máš asi pravdu, vypadají jako od kolotoče. Tak koukám po 1DIN - třeba Pioneer DEH-X7800DAB, Kenwood KMM-BT504DAB, JVC KD-DB97BT apod. Chci, aby tam bylo CD, mám jich opravdu hodně...Ale když 1DIN, tak co pod něj? Hledal jsem nějakej panýlek třeba s přepínači a USB / 12V zásuvkami, ale nic rozumného jsem neobjevil. Navíc jsem nenašel jediné rádio, co má dobré recenze.

Takže zpět k 2DIN - když obětuju DAB, tak se mi zalíbilo JVC KW-AV61BTE - v poměru k funkcím drahý jak sviňa, ale dobrý recenze, snad stabilní a bez sw problémů.

draconis: co znamená, že to od nového roku neděláte - neděláte slevy, neděláte rádia?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od parabolD »

Sežeň si z vraku stejný panýlek jako už tam je, mám to stejně, je to než přišroubované...

Myslím ten se 3mi spínači a odkládací kapsičkou
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3073
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od outback »

nojo, já hlavně nenašel 1-DIN rádio, co by se mi líbilo a nemělo na Amazonu hororové recenze...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od spm »

Ja panel s usb nabijeckou a zasuvkama do din pozice vyrabel :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od VDC »

Já jsem 2 DIN vyhodil a do tý 1 DIN volný díry mi SPM vyrábí šuplík. Úložnejch prostor není nikdy dost.
Já jsem přes Draconise pořídil Kenwood KMM-BT304 a udělal bych to určitě znovu. To rádio je skvělý. Hraje výborně a hlavní důvod výměny bylo přímé připojení na Spotify. Mechaniku to nemá, takže na CD nepoužitelné.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od HonzaCZ »

outback: Máš podobné myšlenkové pochody. Taky mě nebaví ta 2DIN rádia. Líbilo by se mi fakt jednoduché a decentní 1DIN, s pořádným kolečkem na ovládání hlasitosti, BT HF, podporou MP3/FLAC, Spotify, RGB podsvícení, aby si to člověk sladil s interiérem a pro mě zásadní věc - korekce hlasitosti dle okolního hluku nebo rychlosti vozidla - to je věc, kterou si uvědomíš, až když o ní přijdeš. Měl jsem v BH 1DIN Pioneer a bylo to super. To mě bavilo.

Viz https://subarufanclub.cz/galerie/displa ... play_media

Vyrobit kastlík je v dnešní době 3D tisku brnkačka. Já to tekrát lepil z nějakýho jinýho kastlíku z Fordu a polystyrénových desek a lakoval a hlavně z toho, co jsem našel doma...a prostě otrava...

Jinak ještě mě napadá, nevím jestli to umí už všechna rádia nebo ne, tak to chce vstup na ztlumení jasu. Já to právě řešil tím jedním přepínačem na kastlíku, kdy jsem přepínal mezi trvale vysokým jasem (i s rozsvícenými světly), trvale nízkým a AUTO (originál zapojení s přepínáním dle světel). Zapojil jsem to tak, aby se to přepínalo i pro panel klimatizace.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od demeter »

Zrovna měním rádio na Kenwood DPX M3100BT, chtěl sem 2DIN s Bluetooth, hands-free, USB a bez CD. Mimochodem mělo by to mít programovatelná původní tlačítka na volantu.

Nicméně úplně nejvíc bych si přál jen skrytou "krabičku" s držákem a vyvedený kabelem (pro nabíjení), kam zapojíš běžný chytrý telefon. Trochu nechápu, že už to není spoustu let standard.
Přílohy
2974508.png
2974508.png (114.12 KiB) Zobrazeno 2096 x
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od HonzaCZ »

No vidíš to, já bych zase jakýkoliv rádio, který potřebuje ke svýmu provozu mobil, nechtěl...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od draconis »

outback píše:Na Zenec jsem se podíval na Amazonu, má jeden hodně naštvanej komentář, že nepodporuje Android 9 a že na update to nevypadá
Aktuálně vyšel update pro N326 a 426 pro Android 8.0/8.1, který to taky nepodporovalo. A Zenec se jako jeden z mála o aktualizace relativně stará... U ostatních model skončí a konečná i s updaty... :-) Ačkoli toto je obecně úskalí všeho... Holt pokrok nezastavíš.
outback píše:Navíc mi vadí, že nemá aspoň tlačítka na hlasitost
N426 mechanická tlačítka má, N326 má dotykové senzory.

A upřímně recenze bych vůbec nebral v potaz, i když chápu, že se člověk snaží něčeho chytit.
outback píše:co znamená, že to od nového roku neděláte - neděláte slevy, neděláte rádia?
To znamená, že sortiment car věcí již neřeším a nedržíme skladem. Kontakty samozřejmě máme dál a objednávát můžeme, tzn. slevy zůstávají, jen ty věci už nemáme permanentně skladem. Přesněji řečeno už se tím nezabýváme běžně, ale pro známé nebo hezké zákaznice se necháme občas ukecat... B-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od draconis »

Jinak ohledně lítosti nad 1DIN rádii... Co k tomu říct, já s tím tak trochu i souhlasím, nicméně faktem je, že takových lidí je minorita a výrobci logicky vyrábí to, o co je zájem a prodává se. 1DIN je dnes bráno jako levné řešení pro staré vozy, kde nejde instalovat 2DIN nebo zákazník nechce příliš investovat. Tomu odpovídá i nabídka 1DIN rádií. Svědčí o tom i fakt, že některé výstřelky v podobě "audiofilských" 1DINů např. u Pioneer a Alpine cca před 5 lety skončily totálním propadákem a byly rychle staženy z trhu.

Ceny 2DIN řešení se prostě dostaly na takovou úroveň, že 1DIN se prodávají pouze levné (cca do 2-3 000 Kč) a kdo chce něco lepšího, bere multimédia v podobě 2DIN (ty jsou s graf. displejem dnes už kolem 4 000 Kč). Takhle to prostě je. Výrobce nebude vyvíjet a vyrábět pro hrstku lidí něco, čeho prodá jednotky kusů ročně, když multimédií prodá stovky měsíčně...

Navíc už se z toho stala těžká spotřebka - dřív vycházely aktualizace SW i map třeba ještě 8-10 let po uvedení modelu na trh, na to dneska zapomeňte. Ale taky je to výrazně levnější, v té době stály vestavné navigace cca 50 000 Kč. Dneska to je za pětinu ceny, tomu odpovídá i následný servis. Zenec je opravdu jeden z mála solidních, kdo se tím vůbec zabývá. Např. u Kenwoodu nevyšla na 1DIN aktualizace u žádného modelu <4 000 Kč za posledních 5 let od jeho uvedení na trh. Tedy kromě KDC-92BT, kde opravili chybu s DSP... :-) U 2 DINů to taky žádná sláva není... A levné noname z Činy tohle samozřejmě neřeší absolutně nijak a vůbec... B-)

Vzhledem k vývoji situace na trhu si osobně myslím, že aftermarket autorádia zaniknout časem úplně. Poslední dvě značky se budou bít Kenwood a Zenec, pak to umře zcela. Ostatní to vzdají dříve.

Pioneer je jeden z prvních... :-)

Poslední pokus se udržet na trhu jsou řešení na míru pro konkrétní vozy, nicméně to je jen výstřel do tmy. Zenecu se relativně daří, ale s VW Group prohráli soud na přístroje do vozů na platformě Golf VII a novějších (a s tím souvisejícími modely koncernu), ostatní se na to vykašlali většinou už úplně (dojíždí pár Kenwoodů a Alpine). Jediný potenciál vidím v obytných vozech či užitkových (dodávky), ale pro běžná auta tohle časem zmizí z trhu úplně.

Což je smůla, protože na OEM rádia prakticky neexistuje servis bez výjimky značky. Tzn. až se to posere, zákazník vylepí úsměvnou částku za originál a nic jiného mu nezbyde. I když částka okolo 30 000 Kč za tupé rádio bez ničeho přijde úsměvná jen tomu, kdo jí nebude muset vytáhnout ze svojí kapsy. Nicméně integrace do novějších vozů je již tak velká, že aftermarket v tomto bude vždycky jen dotahovat a časem se stane, že zanikne úplně. Minimálně v podobě zavedených, rozumných a ověřených značek.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN autorádio pro Outback BH

Příspěvek od VDC »

Takže nezbyde, než si nakoupit pár rádií do zásoby.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“