Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od draconis »

Hm, tak to jsem nečekal. Jsem překvapen, taky to zkusím vykuchat, jestli je tam mám. Ale mělo by se to dát jednoduše sehnat a prostě přepájet.
HonzaCZ píše:Tywe a proč to nedáte do tý wiki? Míchat diskuzi s faktama?
Zatím jsem neměl čas a chuť se s tím naučit a minule jsem ani po půl hodině neměl skoro nic, tak mi to tam musel dát Quickly... :-)

Jinak diskuze je tu záměrně, rád bych z toho měl "velké" vlákno o svícení ve Forejsu s tím, že ty podstatné a zajímavé informace budu postupně právě na základě diskuze doplňovat nebo odkazovat v prvním vlákně, aby to bylo pořád dobře dohledatelné.

Jinými slovy do WIKI to nemá zatím smysl dávat, když to ještě zdaleka není kompletní podle mě...?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Mira »

Doro píše:Osvětlení klimatizace pomocí LED místo žároviček jde řešit jednoduše - prodávají se patice. Patice se prodávají i se žárovičkou, což bude lepší řešení, bo LED svítí jen přímo a po stranách je to osvětlení hodně mdlé...
Pokoušet se vyměnit jen žárovičku sice taky de, ale patice je už po letech tak křehká, že se hned rozpadá a drolí .
* LED: http://www.svetzarovek.eu/p-22937/k-212 ... d-1210smd/
(možná by to chtělo spíše T4,7, bo ta T4,2 tam vlezla hodně natěsno - má malý zářez pro tišťák)
* obyč: http://www.ges.cz/cz/l-3201u-GES05100398.html

- dole odcvaknou spodní kryt
- 2 šrouby do plastu vyšroubovat
- …
Ty patice jdou koupit s tou ledkou. A že by to nesvítlo se nedá říct, je to mnohem silnější než obyčejná žárovka. Viz. zde https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 30#p175171
Přílohy
pods.jpg
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od HonzaCZ »

Draconis: Ano, diskuze tady a doplňovat do wiki, která bude odkazovaná v prvním příspěvku. To, že to není hotový přeci nevadí, od toho má wiki historii a editaci.

Jinak nechápu, v čem spousta lidí vidí problém? Je tam normální wysiwyg editor. Jediný, tak snad to prolinkování a budování struktury stránek...Ale to není problém, můžu založit stránku a pak už jen edituješ...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od draconis »

HonzaCZ píše:snad to prolinkování a budování struktury stránek...Ale to není problém, můžu založit stránku a pak už jen edituješ...
Přesně to. Tak pokud to založíš, doplním to tam 8)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše: Přesně to. Tak pokud to založíš, doplním to tam
Stačí říct ;) https://subarufanclub.cz/wiki/techdata/ ... ster/start
Dále tam samozřejmě můžeš vytvářet další struktury. Když se koukneš na "zdroje" (editace) těch existujících stránek, tak ti bude jasné, jak se tvoří odkazy. Princip je, že vytvoříš odkaz na nějaký informace, který chceš přidat (bude červený, protože ukazuje na neexistující místo) a pak na něj klikneš a tam ti to umožní přidat obsah. To je takový základní princip... Možná by to nakonec chtělo sepsat nějakej manuálek k tý wiki... :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Doro »

Míro, svítí to sice dobře, ale jen dopředu, po stranách je vidět prd a dost mě to zklamalo. Taky jsou tam ty diody napájené jak přišky pod ruku, což to ještě zhoršuje.

Ta patice T4,2 tam sedí a otvor v tišťáku byl akorát, jen jsem mosel v patici zvětšit zářez na tl. tišťáku, bo to tam nešlo nasunout/nacvaknout.

Jinak mám ofocené asik vše, co jsem kuchal a postupně přidám. Měnil sem i žárovičku v silikonové patici a vše ofotil.
Ta zelená šprcka se u přístrojovky u klímy k žárovce teplem úplně přicucla, zato vlevo od volantu to šlo sundat jen s menším úsilím.

Odkaz na ty patice s žárovkou nevím....sem si pro jistotu neuložil :845: :bp: .... pokud na to narazím, dám odkaz (možná to bylo na GES electronics).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Mira »

Doro píše:Míro, svítí to sice dobře, ale jen dopředu, po stranách je vidět prd a dost mě to zklamalo. Taky jsou tam ty diody napájené jak přišky pod ruku, což to ještě zhoršuje.

Ta patice T4,2 tam sedí a otvor v tišťáku byl akorát, jen jsem mosel v patici zvětšit zářez na tl. tišťáku, bo to tam nešlo nasunout/nacvaknout.

Jinak mám ofocené asik vše, co jsem kuchal a postupně přidám. Měnil sem i žárovičku v silikonové patici a vše ofotil.
Ta zelená šprcka se u přístrojovky u klímy k žárovce teplem úplně přicucla, zato vlevo od volantu to šlo sundat jen …
Já je kupoval tadyk : http://www.autolamp.cz/autozarovky/zaro ... ubni-desky
V GESu je neměli, tam jsem kupoval pouze samostatné žárovičky. Tydle http://www.ges.cz/cz/l-3206u-GES05114531.html

Já jsem kupoval ty dvojitý LED a fakt to v noci až oslňuje. Jen hůř svítí ten první optokabel - modrá-červená, protože to LED světlo je jiný než ze žárovky. Ta to prosvětlí líp.

Ale jde o tu výměnu. Než se prdolit s výměnou žárovčičky a o tom prezervativu ani nemluvim, stejně jsou připečený, tak je lepší to vyměnit rovnou celý.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od majkl73 »

Zdravím, měl bych dva dotazy:
1. Rozdělával někdo přední světlomety na SG 2006? Když zaprší, je to vevnitř pěkně orosený, asi tam někudy zatýká.... Potom to utěsnit silikonem nebo důvěřovat původnímu lepidlu?
2. Asi v souvislosti s vodou ve světle přestalo fungovat naklápění světla, dá se motorek vyměnit bez rozlousknutí světlometu? V servisu si právě u SG po faceliftu nebyli jistí, ve 2003 co jsem měl před tím to šlo....
Díky Michal
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Mira »

Chtěl bych vyměnit žárovky v mlhovkách našel jsem toto video http://www.carcarekiosk.com/video/2006_ ... ts/foglamp
A nejsem z toho moudrej. Je to 2. generace SG, ale předpokládám, že přístup k žárovce bude snad stejný, ale dle videa to vypadá, že z toho tahá jinou žárovku, ne H3. Takže tam jsou jiný žárovky? A jak složitá je výměna v patici H3. Už to někdo dělal? Je to složitý? Abych si nemusel zalomit ruce, nebo to rovnou svěřit do rukou mechanika? Předem díky za rady.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Mira »

Předpokládám, že co se týká osvětlení interiéru, tak v bodových světlech vpředu a ve stropním a nad kufrem jsou uvedeny 12V, 8W, ale jsou to sufitky nebo normální?

A po opětovném pročtení vlákna upozorňuji ne jednu podstatnou věc. Pokud budete měnit jakoukoliv žárovku za LED, je třeba si ohlídat pólování + a -. U žárovky je putýnka jak ji tam dáte, u LEDek ne, tam je třeba ji tam dát správně. Pokud ji dáte obráceně, nebude svítit, ale naštěstí nic neodprásknete, jen to musíte znovu kuchat a přehodit. Nejlépe začít s měřákem a pólování si fixou popsat. Ne u všech žárovek je to stejný. (Vlastní zkušenost - předělával jsem to asi 3x, budiž mi omluvou, že sem byl cinklej).
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od draconis »

Mira píše:v bodových světlech vpředu a ve stropním a nad kufrem jsou uvedeny 12V, 8W, ale jsou to sufitky nebo normální?
Já na to ještě někoukal, nicméně od předsedy víme, že v Oťasu jsou sufitky. Předpokládám, že Foryn to má stejně. Nicméně se ti po obědě klidně mrknu, kryt je sundanej za pár vteřin... :-)
Mira píše:upozorňuji ne jednu podstatnou věc. Pokud budete měnit jakoukoliv žárovku za LED, je třeba si ohlídat pólování + a -. U žárovky je putýnka jak ji tam dáte, u LEDek ne
No vidíš, mě by ani nenapadlo na to upozorňovat, protože mi to přijde tak samozřejmé, že to musí vědět každý... Takže možná dobře, že to sem píšeš. Přece jen pro případ, že by někdo neměl o tomto vůbec povědomí... :-)

Jinak v souvislosti s instalací senzorů můžu 100% potvrdit, že v couvačkách je W16W žárovka. Jdu jí tedy zazelenit do prvního postu. Komu se nelení, tomu se zelení... B-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od VDC »

Jo mohlo by to někoho vylekat, když by to nasadil a ono to nesvítilo. :-)
Stejně vtipný bylo, když si ségra koupila 12V led žárovky domů do bodovek a byly stejnosměrný, ale bodovky
jsou střídavý. Divila se, proč to svítí-nesvítí-svítí-nesvítí. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od draconis »

Heh, tak to je taky dobrá historka... :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od VDC »

Jo a ještě jeden postřeh, Číňani většinou k těm LED destičkám, co mám třeba ve stropních světlech, dávají nejen sufitkovou koncovku, ale ještě B15 a T10.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG - osvětlení, typy žárovek atd.

Příspěvek od Mira »

VDC píše:Jo a ještě jeden postřeh, Číňani většinou k těm LED destičkám, co mám třeba ve stropních světlech, dávají nejen sufitkovou koncovku, ale ještě B15 a T10.
Jo, to sem si všiml, ale stejně to budu muset rozdělat a změřit, jaký se tam vejdou. A jak ti to svítí Tome? Máš je teplý nebo studený? (vim, blbě podaná otázka - to zas bude keců).
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“