Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

Mám několik pinzet, troje nůžky, peán, nový levý oko i troje brejle pro sichr a lupu. Jenom ty ruce mám obě levý a trpělivost žádnou. Zítra to někomu dám, ať to zkusí za kilo vyměnit. Protože kupovat to za 1200,- 3ks fakt nebudu už ze zásady, protože zlodějinu nepodporuju.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Doro »

Míro, co že ti to nesvítí a kde?
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

Podsvícení u klimy a ventilace. Ta prostřední žárovka pod ovladačem větrání. Mrška. Je to přesně to, co nafotil Draconis. všechno jsem zdemontoval, vyndal, jen tu žárovku v té patici ne a ne vyměnit. Nechci to rozmělnit kladivem. Zítra je taky den.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Já tenkým hodinářským šroubováčkem lehce poodehnul ty měděné kontakty a pak hlavičkou špendlíku zajel pod tu tenkou nožku žárovky a vytáhnul ji nad plastový okraj bajonetu. Pak už jsem ji jen chytil kleštičkama, vytáhnul, narovnal a žárovka jde pak krásně z patice vyndat. Jinak ty nové pro jistotu k měděným kontaktům přiťuknu troškou cínu, protože nevěřím, že se mi to tam povede spolehlivě naohybat zpátky a takhle to bude nejrychlejší a nejjistější.

Dneska mi volali, že jim ty žárovičky dorazily, ale já se pro ně dostanu až v pondělí (o víkendu tam nejsou). Pak se do toho taky pustím.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

Já jsem dnes vyměnil ruce za jiný a je to tam. :845:
Jen budu muset někdne sehnat zelenou šprcku, popř. tu žárovku natřít na zeleno, ale asi vyměním i ostatní dvě se stejnou barvou, abych srovnal tu barvu podsvětlení, protože ta šprcka byla taky připečená, takže je kapánek natrhlá a kousínek chybí a teď mám 1 a 2 žlutý, zbytek už zelenej.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Jo, ty šprcky jsou naprd, taky jsem je měl hodně napečený a trošku jsem je potrhal. No rozhodl jsem se to tam s nima zkusit dát a když to nepůjde, tak zelenej centrofix to jistí a uvidíme... :-)

Nicméně dalo by se to vyřešit i nějakou zelenou fólií, tohle je už to nejmenší.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

draconis píše:Já tenkým hodinářským šroubováčkem lehce poodehnul ty měděné kontakty a pak hlavičkou špendlíku zajel pod tu tenkou nožku žárovky a vytáhnul ji nad plastový okraj bajonetu. Pak už jsem ji jen chytil kleštičkama, vytáhnul, narovnal a žárovka jde pak krásně z patice vyndat. Jinak ty nové pro jistotu k měděným …
Až to tam budeš dávat - nemůžeš prosím změřit tu patici jaký má průměr? Tímhle by to asi šlo vytunit http://www.autolamp.cz/autozarovky/zaro ... ubni-desky
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Myslíš tu plastovou patici? Změřím, není problém. Ale ty LEDky IMHO na tohle fakt moc fungovat nebudou. Jinak průměr žárovek by tam měl pasovat 4,2mm.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

draconis píše:Myslíš tu plastovou patici? Změřím, není problém. Ale ty LEDky IMHO na tohle fakt moc fungovat nebudou. Jinak průměr žárovek by tam měl pasovat 4,2mm.
Jo, myslim tu patici. Ty žárovky jsou 4,2x11,7mm. Tu co jsem dával v odkaze výš z GESu je přesně ona. Jen sehnat tu šprcku, nebo zkusit barvu. Protože Murphyho zákony fungujou a včera po cestě mi přestala svítit ta pravá. Takže doporučuju vyměnit rovnou všechny, protože jinak to budete rozdělávat 3x jak já. Žárovky mám, vzal jsem jich všech 5 co měli skladem.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

No kdybys potřeboval, mám ještě náhradní. Jsou to jak píšeš 4,2x11,7 mm a vzal jsem 6 ks 40mA a 6 ks 80mA (60mA neměli v nabídce). Nejdřív vyzkouším ty 40mA, protože mám trochu obavu, že ty 80mA budou se budou zbytečně moc hřát. A pak se uvidí.

Jinak měnit chci samozřejmě všechny, ani by mě nenapadlo tam ty funkční nechat, protože je jasné, že v dohledné době odejdou taky... :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mira »

Dal jsem 75mA a intenzita podsvětlení je stejná. Jak se to hřeje nevim, ruku nad tim nedržim. Ale že mi odešla hned ta druhá žárovka vim naprosto přesně. Zítra (snad) vyměnim zbytek. Ještě polaboruju s tou zelenou barvou. Přemýšlel jsem, že bych změnil komplet podsvětlení na jinou barvu, ale protože sem dával origo 2-din rádio, tak nechám zelenou. Netušim, jak bych překopával to rádio.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Že nad tím nebudeš držet ruku je mi jasné. Já to myslím kvůli tomu, aby se to zase nenapeklo, byl docela ožehaný ten plast a hlavně ta šprcka, ty se pak nedají bez poškození sundat. Takže vyzkouším nejdřív 40mA a uvidím.

Měl jsem štěstí a protekčně se mi nakonec podařilo šprcky nakonec sehnat nové.
20150401_100756.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Tady to slíbené oměření:
vnější průměr
vnější průměr
vnitřní průměr
vnitřní průměr
výška (celková)
výška (celková)
hloubka (horní okraj-dno)
hloubka (horní okraj-dno)
Akorát jsem začal měřit se třemi paticemi a po měření mi zůstaly dvě, tak snad tu třetí najdu... :-)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od Mareka »

No jak sleduju anabázi se sháněním, testováním, vyměňováním a přeměřováním náhrad, tak ten originální za 1200 nebude až tak drahý: ušetřený čas můžu věnovat výdělku (nebo lenošení).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester - záměna žárovek podsvícení topení

Příspěvek od draconis »

Když už víš, co přesně shánět a kde, je to vyměněné za chvilku... :-)

Jinak BTW mně ani nejde o těch 1200 Kč, spíš to beru jako výzvu a taky pomoc ostatním, protože to dřív nebo později bude řešit každý :-)

Že ta cena je naprosto přemrštěná a neadekvátní je věc druhá, alespoň je potěšující, že je stejná nejen pro Subaru, ale i Lexus, Toyotu, Nissan, Daewoo a další japonské automobilky, ale taky pro Evropu, USA i zbytek světa. Prostě to stojí stejnou raketu všude :-)
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“