LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od M a r c e l »

to vypadá moc pěkně, tak si to pamatuj, až tyhle umřou, tak tam dám tyto nové B -)
nebo časem ty starý přendám do Tejprestra, až se k němu dostanu...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od racmaster »

no presne tie cuvacky, co dal linku mira mi dosli tento tyzden z ebayu za 16eur. konstrukcia masivna, poctivy odliatok, ziaden alobal, ci plast. svietia tiez fasa, len si lamem hlavu kde to dat. z vnutra ma to zatial nenapadlo.

VDC - to vazne na to musim mat osobitny spinac? ja som to proste planoval pripnut na spiatockove svetlo a basta fidli...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od VDC »

racmaster hlavním problémem těchhle světýlek je to, že jsou sice vysoce funkční a hezká, ale nejsou homologovaná. Když to dáš na zpátečku, tak s tím můžeš mít problém na STK, ale když se to rozsvěcí na oddělený vypínač, tak by to vadit nemuselo. Když to je zevnitř, tak to ani na té stk nikdo zkoumat nebude, tím spíš, pokud je to spínané odděleně. Ale v zásadě největší problém je ta chybějící homologace.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od JackeOb »

Když to nemá homologaci, tak to musí být na extra vypínač a na běžné komunikaci zakryté, ne?

Podobně jako při celkově vyšší, než max. povolené svítivosti vpředu (i v případě homologovanych světel).

Chci si dát přídavný na střechu a něco takového jsem se dočetl.

By mne stejně zajímalo, kde nutnost homologace konci. Třeba zahrádka - pricniky musí mít homologaci, ale zahrádka je už vlastně náklad...

Odesláno přes Tapatalk z mobilu, takže případné nesmysly prosím omluvte, korekce slov je svine.
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od racmaster »

dam to dnuka, neverim, ze to tam dakto bude riesit, zadne sklo je tmave, tak ich hadam nebude vidno.

nemozem si pomoct, ale ked citim takuto buzeraciu, mam neodolatelne sklony ku gandhiovskej obcianskej neposlusnosti. ,,|,, (>_<) ,,|,,
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od M a r c e l »

tak ona to zas až taková buzerace/blbost není, při představě extrémního případu, že by přede mnou byl někdo, kdo by měl AT převodovku a měl to připojené přímo na couvačky a na každé světelné křižovatce by řadil D-N-R-P a zpět a pokaždé by mi to bliklo do očí, tak bych měl vcelku jiné neodolatelné touhy...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od Mira »

Já mívám tyto sklony u prasácky předělaným ovětlení SPZ. Už jsem viděl kretény, co to neměli umístěný pod krytím, naopak to měli celý prosvětlený a jak to kujva oslňuje si nedovedete představit. Hovada se zapnutejma mlhovkama jsou proti těmto ještě jen hovada, todle sou super mega hovada.
A přemýšlel sem o tom, na příčník napevno umístit světelnou hrazdu. Když budete chtít jet někam s ní, prostě jen nasadíte příčník, můžete ho dát i naopak dozadu, dá se to zamknout, ale fakt se mi nechce někam vrtat díru do kastle. Kam s tím káblem?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od VDC »

JackeOb píše:Když to nemá homologaci, tak to musí být na extra vypínač a na běžné komunikaci zakryté, ne?

Podobně jako při celkově vyšší, než max. povolené svítivosti vpředu (i v případě homologovanych světel).

Chci si dát přídavný na střechu a něco takového jsem se dočetl.

By mne stejně zajímalo, kde nutnost homologace konci. Třeba zahrádka - pricniky musí mít homologaci, ale zahrádka je už vlastně náklad...
Jo tak to je.
M a r c e l píše:tak ona to zas až taková buzerace/blbost není, při představě extrémního případu..
Tak ona to trošku buzerace je. Takovej blbec, co by na každý křižovatce řadil DNRP, by si snad něco takovýho na auto nedal. :-)
Nicméně zapojit si to na zpátečku je podle mě hlavně hrozná škoda a degradace možností těch světel. Já to používám i na couvání samozřejmě, ale primárně to mám jako pracovní světla na osvětlení prostoru za autem. Takže to mám napojený na ostro, aby to svítilo bez klíčku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od racmaster »

to mi vnuklo myslienku dat tam casovy spinac a pouzivat to ako docasne svetlo, kym dojdem od auta k chalupe... %-) este sa s nou pohram...

no a buzeracia to je jednoznacna. jednak nemam automat a jednak radsej toho chudaka za mnou oslnim, jak by som mu mal vyliezt na kapotu. ked si tam predstavim nejaku placku, co ma moderny matny lak vo farbe mokreho asfaltu ;-D
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše: Nicméně zapojit si to na zpátečku je podle mě hlavně hrozná škoda a degradace možností těch světel. Já to používám i na couvání samozřejmě, ale primárně to mám jako pracovní světla na osvětlení prostoru za autem. Takže to mám napojený na ostro, aby to svítilo bez klíčku.
já to mám s klíčkem, ale budu to předělávat na bezklíčku B -)
racmaster píše:to mi vnuklo myslienku dat tam casovy spinac a pouzivat to ako docasne svetlo, kym dojdem od auta k chalupe... este sa s nou pohram...

no a buzeracia to je jednoznacna. jednak nemam automat a jednak radsej toho chudaka za mnou oslnim, jak by som mu mal vyliezt na kapotu. ked si tam predstavim nejaku placku, co ma moderny matny lak vo farbe mokreho asfaltu

o dosvitu za autem jsem taky uvažoval, to mi teď tak funguje, když je to na klíček a vypnu motor, tak to, pokud to nezhasnu vypínačem, svítí ještě po dobu doběhu chlazení motoru pomocí turbotimeru, nemusím si svítit na zámek na vratech mobilem. ráno to pak ale nesmím zapomenout zhasnout B -), no ale vzhledem k tomu, že auto vždy ohřívám, než vyjedu, tak si toho fakt všimnu, i ve dne to svítí kurevsky B -) o tuhle "funkci" bych přepojením na bezklíčku přišel...



no a tý druhý větě vůbec nerozumím, ač jsem se snažil hodně a několikrát pochopit, co jsi tím myslel...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od thunderace »

kupte si na zapínání za 3 dolary dálkáč,přijímač s relátkem schováš kamkoliv mezi zdroj a světla, mám takhle rampu na střeše(kromě toho že je vypinatelně napíchlá i na dálk.světla) a nemá to chybu.
Ovladač na klíčky a kolikrát to využiji jen třeba na osvit před zahradou,na cestu atd. ,bere to i přes okno na 50m.
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od thunderace »

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od VDC »

Jirko super, to je skvělý, když to nemusíme vymýšlet, ale jen si předáme informace. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od racmaster »

to znie este najlepsie... (*_^) |,,,, prave som si to objednal a dostal som k tomu kupon na 3.81 eura pre novych zakaznikov. tak ak chcete, mozte si to vyuzit a kupite si to dokonca zadarmo 8-? pripadne daco ine

tu je linka, neviem na kolko ludi to plati, ci je to obmedzene, tak skuste

http://s.aliexpress.com/BvmErEF3
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd...

Příspěvek od zhor »

Mira píše: Kam s tím káblem?
Mám udělané světlo na příčníku, a kabel mám jenom tenkej, a prostrčenej oknem zadních dveří do auta (skřipnutej kolem skla) a do zapalovače. Takže je to aji snadno přenositelný mezi různejma autama. Při dešti mi do auta nezatíká, nikde nic neprofukuje.

Co se týká "pracovního" světla, tak pokud se dobře pamatuju, když jsem to naposled hledal, tak se nemusí zakrývat, a když svítí, tak musí mít v zorném poli řidiče oranžovou kontrolku. Samozřejmě se na silnici nesmí používat. Co se týká umístění, tak je nejlpepší na střeše, protože je to defakto jako náklad. Na nárazníku a nebo na haubně by to muselo mít homologaci, a nárazový test (ochrana chodců) plus by to nesmělo omezovat výhled z auta. Jediná nevýhoda toho umístění na střeše je, že to svítí daleko přes horizonty, takže to může oslnit protijedoucí auto, které za horizontem ještě nevidíte. Ale vlastně v provozu se to nemůže používat ;-D
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“