Autoradio GX204LE - schema

Odpovědět
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od johyyy »

Ještě zbožné přání ....
https://www.youtube.com/results?search_ ... ter+stoped
Ale pochybuji že by takto nefungovali obě rádia...
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od johyyy »

Tak jsem to znova prolezl, tak do rádia jde jak stály proud na paměť tak proud při zapnutém kličku ... Kde potom hledat chybu když proud tam jde , teď jsem zkusil jiné ukostreni a taky nic .... Další co nechápu proč spadlo jak rádio tak topení když oboji má vlastní stekr....
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od johyyy »

Jen to uzavřu, k rádiu bylo doplacany handsfree a to byl ten problém, i přes to že do rádia sel proud tak rádio nešlo, topení si bere proud od rádia... vyndal jsem handsfree a vše ok
Přílohy
20190202_123036.jpg
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od VDC »

Tak hurá !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

Oživím mrtvolu - zistil niekto niekde (do schématov som zatiaľ neliezol), k čomu slúži 6-žilový plochý kabel, prepájajúci PCB rádia s PCB klimapanelu?

Obrázek
Obrázek

Lúskam tu totiž možnosti vyhodenia navigácie, rádia, všetkého proste, ale nemienim sa zmieriť s pravostranným/obráteným ovládaním teploty na 2DIN paneli od avoJDM :-) Zatiaľ viem len, že klíma panel funguje samostatne, bez toho rádiového - odskúšané, funkčné všetky čudlíky aj točítka a celý HVAC systém na to reaguje presne ako má...

Obrázek

Odvážnejšia a časovo náročnejšia varianta môjho testovania bude, že to celé poskladám bez zapojenia toho plochého kábla a budem skúšať, kedy a kde narazím na niečo nefunkčné na rádiu (nakoľko klimapanel mám otestovaný celý a dôkladne, ten samotný funguje) :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od HonzaCZ »

Ve schématu to je. Nejsem si teď jistej, co přesně, ale vím, že jsem to do budoucna vyhodnotil, jako nic podstatnýho. Jinak dá (dal?) se koupit hotový panel pro 2DIN a levostranné řízení. Dělali to nějací Ukrajinci nebo Rusové. Mám ho doma už asi přes 2 roky a stále jsem se nerozhoupal vymyslet, jak to vlastně chci udělat a udělat to. :-D

Když si vzpomenu, tak cca za půl hodiny, až budu doma, tak se kouknu do toho schématu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od HonzaCZ »

Takže mikrokontroléru ovládacího panelu rádia to povídá o podsvětlení (2 vodiče) a dále si to povídá se systémovým mikrokontrolérem rádia a to konkrétně mu to říká o detekovaném zapnutém zapalování (1 vodič) a potom tam je oboustranná sériová komunikace (2 vodiče). A samozřejmě zem, takže dohromady 6.

Docela by mě zajímalo, co po tom sériáku běhá, když to máš takhle rozdělaný... :-) Nemáš náhodou logickej analyzátor? :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

Ahoj, vďaka za odpoveď. Analyzátor nemám, kolega kutil ale áno - už som sa ho na to pýtal. Otázka je či to je potreba v prípade, že by som rádio i tak eliminoval. Skúsil som zapojiť samotné rádio teraz a tiež funguje všetko čo má. Ako si spomínal podsvietenie, tak som preskúšal každý stupeň dimmera (kolečko vľavo dole pod volantom), vypnutie a zapnutie kľúčom, proste všetko kde viem že sa mení intenzita podsvietenia - všetko funguje aj oddelene. Tož... :-)

Odkaz na ten LHD panel by si náhodou nemal už, predpokladám? 2 roky je dlhá doba... aj na to aby si to ešte nespáchal :-D pri tej hrôzostrašnej muzike by som to tam mal už druhý deň aj s 2DIN Pioneerom :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

Každopádne dobrá správa, brzdy to neodpojí, všetko funguje aj za jazdy :-D

Obrázek

Tak už len vyriešiť panel, vybrať to správne rádio s wireless CarPlay-om, v prípade JDM upraviť ten kúsok konzoly pre hazard light a auto bude zas na pár rokov použiteľnejšie :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

HonzaCZ prosím ťa, ten panel čo máš, akú má povrchovú úpravu? Oprášil som Ruštinu a hľadal, pričom som narazil na super prestavbový panel LHD. Problém je že má lesklý povrch :-( veľkým plusom je zas cena, lebo to je čiste panel - klima control si tam dávaš svoj :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, co jsem to kdysi zkoumal, tak vyndat rádio by neměl bejt žádnej problém, co se týče funkčnosti ostatních komponent. To, co vede z panelu klímy do rádia vypadá, že jsou info pro rádio. A podle mě to vůbec nemusí mít žádnou funkci. Resp. myslím si, že to je více cest, jak tam tečou informace. Něco jde přímo do rádia, to je na "komfortním" CAN busu, něco tam jde přes ten panel klímy, ten samozřejmě komunikuje s jednotkou klímy, ta komunikuje s jednotkou komfortu (BIU) atd. Podle mě to je právě podchycený, aby něco nepřestalo fungovat, když se třeba vyndá rádio nebo naopak ten panel klímy, nebo když se podělá nějaká související datová komunikace.

Pravostrannej panel bych tam fakt nedával, to vypadá děsně. Tam není jen problém s hazards switchem, ale celý to nelícuje s ostatními panely a částmi palubky... to je hnusný. :-D

Ten můj panel je taky jenom ten "plastík" a musí se do něj dát panel klímy, včetně toho průhlednýho okýnka, značek "TEMP" atd. Povrchovou úpravu má v podstatě stejnou jako ten originál. Možná to má lehounce jiný odstín, ale je to matný, je v tom decentně taková ta třpytka, jako v originálu, prostě to vypadá slušně.
23482883_10212696530200537_202514856_o.jpg
23482924_10212696271834078_866058439_o.jpg
22883567_10212696271874079_1520866997_o.jpg
23469223_10212696272074084_1647145486_o.jpg
Odkaz nemám, ale jak jsem psal, byli to myslím nějací Rusové a měli i vlastní eshop. Já to ale koupil, tuším, přes ebay. Stálo to asi 2000.

Nějak mě ten zvuk extrémně neirituje. Nepřijde mi to jako něco, co by se muselo řešit urgentně. I když někdo předemnou vytlumil dveře a dal tam nějaký lepší repro a výhybky, tak to možná hraje trochu líp jak originál, ale nevím. Čte to MP3 z CD-RW, takže spousta hodin muziky, ono se to používat dá. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

Super, vďaka za fotky. Je to to samé zdá sa čo som našiel, samotný panel vychádza na 1200,- plusmínus. Idem si to objednať. Mňa sere strašne moc tá muzika (v pláne je komplet swap aj s Dynamatom), ale hlavne tá, z dnešného pohľadu predpotopná a obmedzená navi. Chcem tam poriadnu muziku a Apple CarPlay bezdrátovo, takže všetko musí von. Navi displej, jednotka, rádio, BT modul, TMC modul, kabeláž, handsfree. Miesto displeja 1/2 polička s Qi nabíjacou plochou, 1/2 konzola pre Defi budíky, bo vyzerá tak že si auto nechám a ide sa “ďalej” :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od HonzaCZ »

No právě. Taky bych to chtěl vzít z gruntu. Ale jak říkám, jsou důležitější věci. :-)

Jinak navigaci zrušíš úplně? Jestli jí chceš mít v rádiu dole, tak tam se prej dost blbě kouká.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od burgerboy »

No ja žijem s hudbou prakticky 12+ hodín denne, keď by bola vo Wikipedii definícia milovníka hudby, je tam moje Bio :-) takže ja to moc potrebujem, bo z toho sráča som hotový a zapálil by som to :-D

Ad. Navi, vôbec to nevadí. Navyše používam Apple veci, takže hodinky signalizujú všetko čo má nasledovať, aniž by som musel upierať zrak na obrazovku. Navyše jej umiestnenie nie je tragické, v starších bavorákoch som to mal tiež zhruba tam umiestnené a ničomu to nevadilo, takže aspoň za mňa žiadna prekážka :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) burgerboy dne pon bře 09, 2020 9:48 am, celkem upraveno 1 x.
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha

Re: Autoradio GX204LE - schema

Příspěvek od Jechy »

Ahoj, trošku se vám tu přidám :-D
Chtěl bych vyhodit rádio GX-201LE, tedy předFL. Nevíte jestli jde i zde oddělit rádio od klimy a koupit jen rámeček? :-)
Zatím jsem oběvil jen panel z japonska, ale právě pro opačné řízení :-D Někdo říká, že je to hnusný, a někdo zas, že to není videt. Tak nějak nevím :-D
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“