Seřízení světel

Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Seřízení světel

Příspěvek od Slavek_xxx »

Mám dotaz. Protože mám v Impreze plyn, je zadní část trochu níž a světla mi svítí moc vysoko. Zkoušel jsem je seřídit takovýma těma šikmýma šroubkama co vedou do motorků světel, což se sice podařilo, ale pak už mi levý světlo nechce reagovat na nastavení výšky motorkem. Co s tím? :655:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
pansuu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: úte lis 15, 2011 8:03 am
Bydliště: Koberovy

Re: Seřízení světel

Příspěvek od pansuu »

Zdar. Tenhle tejden jse dělal totéž. Řekl bych, že jsi ho stáhnul až moc. Je tam tyčka s kuličkou, která je zasazená v parabole a tu kuličku zřejmě vytáhnul z toho lože. Taky se mi to stalo, šrouboval jsem opačně a zaskočila na svoje místo, ale pak trefit to správný nastavení :655:
Subaru Impreza combi 2.0, 85kw, LPG, 1998
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak jsi mel pravdu. Stacilo vysroubovat a opet zasroubovat, seridit a vse maka. Takze diky.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Seřízení světel

Příspěvek od PetrCV »

ahojte, nechci zakládat nové téma když se to týká seřízení světel..nevíte náhodou jak nastavit přední světlomety?levé světlo mi svítí moc doprava, osvětluju spíše stromy ve strouze, ten kužel světla po zapnutí světel na něm jde vyloženě vidět že je natočen doprava, ovšem našel jsem šroubek jen na naštelování výšky a druhý na seřízení dálkovek, jedná se o imprezu 04. věděl mi někdo, já jen doufám že to tam není zafixovaný natvrdo to seřízení do stran :670:
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Traveller »

Zajeď si do skoro jakéhokoliv servisu, aby ti to seřídili. Je to na pár minut a za pár kaček. Děláš to jednak pro sebe, abys něco viděl, ale taky pro ostatní, abys je neoslňoval!!!
Dnes je to na silnicích tragédie a každé druhé auto svítí hodně divně a nikdo to moc neřeší. Speciálně alergický jsem na Fóbie combi, do kterých jakožto do správného rodinného auta nasedne 5 lidí, do kufru se dá bagáž až ke stropu a pak se ještě diví, když na ně blikneš v domnění, že mají dálkové..., aspoň by měli ti ichtylové přemýšlet a občas použít to kolečko u volantu na snížení světel při zatížení!!! :baseball: :baseball: :baseball: Ale to bychom chtěli moc... :713: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Seřízení světel

Příspěvek od PetrCV »

ahoj...seřízení v servisu už proběhlo, bohužel to co jsem očekával se, ten kýžený efekt se nedostavil aneb mi levý světlo svítí moc doprava, jde to vidět hlavně když svítím proti zdi a nevěřím tomu že to tak má být že ovětluju srnky v lese :845:
jinak máš pravdu s těmi světly je to docela hrozný, každý druhý auto to má špatně seřízené a co už mi moc hlava nebere tak je to i u nových aut :655:
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Kolben »

On ani forester na tom se svetlama neni buh vi jak dobre. Hlavne ma debilne resenou tu parabolu, kdy vypada jako obycejna, akorat tam je strcena xenonová zárovka. Porad na me nekdo blika. Si asi mysli, ze to je nejaky domaci tuning s vysocesvitivejma zarovkama. Fakt pakarna. Vetsina xenonu je s tou vypouklinou, jen subaru to ma takhle komicky. No a zase u noveho sti ma vypouklinu, ale za ni je LED.... Takze dalsi zmatek nedrzic se zvyklosti :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení světel

Příspěvek od quickly »

Já mám na plečce taky xenony a nikdo na mne nebliká :655: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Traveller »

Já xenony nemám a občas na mě někdo blikne..., ale jen při překonávání třeba horizontů či horizontků, kdy občas někomu posvítím výš a dál než by chtěl..., ale ten Forýsek opravdu svítí pěkně a jsem naprosto spokojen. :657: :657: :826:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Seřízení světel

Příspěvek od PetrCV »

taky chci být spokojenej ::-DD: měnil jsem žárovky za night breakery se kterýma mam docela dobrý zkušenosti, no prostě když nový žárovky tak i seřízení světel.není tam někde nějakej zakopanej šroubek na světle kterej šteluje natáčení do stran? :845:
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Traveller »

Nějakej šroubek tam bude (možná i více ::-DD: ::-DD: ), ale správná geometrie je, obávám se, jen jedna!!! Tak buď to při seřízení v servisu udělali správně nebo ne. Tečka.
Nic jiného mě opravdu nenapadá?!? :655: :655: Snad jen ta žárovka..., že by svítila nějak víc nebo jinak?!? Nemám s nima zkušenost..., ale trochu se mi to nezdá, že by to mělo vliv na seřízení či něco podobného. :655: To mi příjde jako blbost.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Seřízení světel

Příspěvek od romull »

Stopro to musí jít i stranově :850: , buď ti někdo kdo má stejné auto a zkušenosti se seřizováním poradí, nebo si vygoogli to světlo někde na netu a tam ty štelováky uvidíš, většinou jsou tak hnusně přístupný .......třeba můj Outback :839: ......Je taky možný, že ten servisman je taky nenašel :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Slavek_xxx »

U myho auta napriklad nejakej umelec otocil zarovku :845: A serizovani do stran jde, sroubky jsou zezadu na svetle. Neni to nahodou napsany i v manualu?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11884
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Seřízení světel

Příspěvek od Traveller »

To máte pravdu, že to nějak musí jít štelovat v obou směrech..., to nezpochybňuji. Ale žiju v tom, že když postavím auto, tak správná geometrie je jen jedna a je jasně daná...do jaké vzdálenosti a pod jakým úhlem na stranu má světlo svítit aby neoslňovalo apod. (neznám přesnou terminologii, tak to píšu jak mi zobák narost).
Přece je blbost, aby si světla do strany každý našteloval tak jak mu to vyhovuje nebo podle toho, jestli většinu jezdí do pravých zatáček nebo do levých!!!!!! Přece musí být jasně dané do jaké vzdálenosti mají potkávací světla svítit a jak moc doprava či doleva..., a pak to dělá takovou tu zalomenou čáru!!!!!!
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Seřízení světel

Příspěvek od romull »

Jasně daný to je, ale ne každý to asi taky umí správně naštelovat. Mě to naposledy šteloval maník na STK, já si potom zajedu do garáže, postavím se na čáru a kužely co mi svítí na vrata si omaluju :850: .....a potom si to trošičku o pár milimetrů zvednu :845: .....vím, nemělo by se :815:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“